Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: IseeWinner »

W tym roku światło dzienne ujrzy kolejna gra GW - "Blitz Bowl". Będzie to wariacja na temat Blood Bowl'a. Starcia mają być szybkie i dynamiczne, gra będzie odbywać się na mniejszą skalę (mniej liczne drużyny, mniejsza plansza). Cała rozgrywka ma ponoć spokojnie zamykać się w czasie ok 40min na mecz. To może się udać!

http://www.belloflostsouls.net/2018/02/ ... unced.html
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2443
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 270 times

Re: Blitz Bowl -

Post autor: Markus »

Kompaktowy Blood Bowl? Jestem na tak.
W tej zapowiedzi widać też grę o przygodach Marinsów w domku Nekronów. :-)
Patrząc na listę zapowiedzi GW i FFG to wychodzi na to że GW lepiej wyszło na rozwodzie.
Strona FFG to tylko SW i SW itd
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: Rocy7 »

Zasady bedą opublikowane w sieci? Widział ktoś lepsze zdjecia planszy? To co widze mnie mało mnie porywa a plansza jest dla ważna.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: ajfel »

Zasad w sieci bym się nie spodziewał, GW nie ma w zwyczaju robić tego (przy grach planszowych).

Zapowiada się ciekawie, wprowadzenie do pełnowymiarowego Blood Bowla może się sprawdzić, bo ma on mimo wszystko dość wysoki próg wejścia.
Poza tym figurki do obu gier są te same, dodatkowi blitzerzy i black orkowie się przydadzą ;-)
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: 5zyderca »

To faktycznie "nowość". Taki wariant Blood Bowla zaproponowano jakieś 15 czy 20 lat temu (bodaj w pisemku BB poświęconemu). Wtedy trzeba było samodzielnie wykonać planszę.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: godpuppet »

Ja mam w domu 8-letniego maniaka Blood Bowl - tłuczemy w wersję karcianą non-stop, zrobiliśmy nawet 3 osobową ligę z jego siostrą bliźniaczką, ale od komputerowej wersji pełnej gry się odbił (na razie), więc taki Blitz Bowl pasowałby mu idealnie. Zatem trafia na radar :)
All work and no play makes Jack a dull boy!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: ajfel »

5zyderca pisze:To faktycznie "nowość". Taki wariant Blood Bowla zaproponowano jakieś 15 czy 20 lat temu
No ale przecież praktycznie praktycznie wszystko do nowego Blood Bowla jest taką właśnie "nowością" :-)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: Dabi »

Tego Blood Bowla to i ja będę miał na radarze. Na dużego brata się jednak nie zdecydowałem ze względu na czas i próg wejścia. Po Shadespire mają u mnie kredyt zaufania więc nie mówię nie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: karawanken »

Pudełko chyba wielkościowo podobne do Shadespire więc może cena będzie podobna. Grałem w "starszego brata" u kolegi, bardzo mi się podobało ale jakoś nie było po drodze z zakupem. Ciekawie to wygląda
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2443
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 270 times

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: Markus »

Czy gra Blitz Bowl jest gdzieś dostępna w Polsce?
Yooreck
Posty: 132
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 23 times

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: Yooreck »

Markus pisze: 05 sty 2020, 12:38 Czy gra Blitz Bowl jest gdzieś dostępna w Polsce?
Gra jest dostępna w normalnej dystrybucji tylko w B&N (USA), albo w niemieckich sklepach, ale to wersja DE. Najtaniej zamówić z B&N, co da się zrobić płacąc PayPalem (nie wysyłają normalnie do Polski) - zamówiłem i teraz czekam, czy nie odwołają zamówienia ;)
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: ma_rio »

Yooreck pisze: 19 lut 2020, 22:35 Gra jest dostępna w normalnej dystrybucji tylko w B&N (USA), albo w niemieckich sklepach, ale to wersja DE. Najtaniej zamówić z B&N, co da się zrobić płacąc PayPalem (nie wysyłają normalnie do Polski) - zamówiłem i teraz czekam, czy nie odwołają zamówienia ;)
A ile kosztuje przesyłka do polski?
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5598
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 780 times
Been thanked: 1218 times
Kontakt:

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: mat_eyo »

Gdyby ktoś wszedł w posiadanie i chciał dokupić dodatkowe drużyny na spółkę, to ja bardzo chętnie ;)
Yooreck
Posty: 132
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 23 times

Re: Blitz Bowl - "nowa" gra ze stajni Games Workshop

Post autor: Yooreck »

ma_rio pisze: 20 lut 2020, 11:34
Yooreck pisze: 19 lut 2020, 22:35 Gra jest dostępna w normalnej dystrybucji tylko w B&N (USA), albo w niemieckich sklepach, ale to wersja DE. Najtaniej zamówić z B&N, co da się zrobić płacąc PayPalem (nie wysyłają normalnie do Polski) - zamówiłem i teraz czekam, czy nie odwołają zamówienia ;)
A ile kosztuje przesyłka do polski?
Niecałe 13$
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: thegammer »

Yooreck pisze: 20 lut 2020, 13:06
ma_rio pisze: 20 lut 2020, 11:34
Yooreck pisze: 19 lut 2020, 22:35 Gra jest dostępna w normalnej dystrybucji tylko w B&N (USA), albo w niemieckich sklepach, ale to wersja DE. Najtaniej zamówić z B&N, co da się zrobić płacąc PayPalem (nie wysyłają normalnie do Polski) - zamówiłem i teraz czekam, czy nie odwołają zamówienia ;)
A ile kosztuje przesyłka do polski?
Niecałe 13$
I jak doszło ???
Yooreck
Posty: 132
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 23 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: Yooreck »

Tak, bez problemu :-) Co prawda przed koroną wiec nie wiem jak teraz
Dziami
Posty: 288
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:43
Lokalizacja: Stalowa Wola
Has thanked: 197 times
Been thanked: 74 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: Dziami »

Yooreck pisze: 29 kwie 2020, 19:57 Tak, bez problemu :-) Co prawda przed koroną wiec nie wiem jak teraz
I jak Ci się widzi ta gra.
Szukam właśnie jakiegoś skirmisha, ktory nie zajmie dwóch stołów, ma w miarę przystępne zasady i nie ma tony figurek do pomalowania.
Czy w tej grze czuć jakąś asymetrie frakcji? Wszak liczą po tylu samo zawodnikow, w dodatku chyba w każdej bandzie występują zawodnicy o tej samej funkcji. Czy ta gra ma jakieś mechanizmy chociaż trochę mitygujące słabsze rzuty? Czy taka raczej losowa turlanka do piwa?
Daj znać proszę jak wrażenia.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: kurzyszpon »

Kurczaki, ceny poszły w górę, ściągnięcie ze stanów cenowo wychodzi podobnie jak za zwykłego blood bowla u nas.

Pytanie do tych co widzieli obie gry. Żeby zagrać na zasadach blitza wystarczyłoby zakupić starszego brata, pomniejszyć jakoś boisko, druknąć karty osiągnięć / 'mocy' i mamy to czy jednak jest więcej różnic i szkoda zachodu?

Grałbym w to głównie ze szkolnymi dzieciakami i zwykły blood bowl wydaje się być za długi.
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: MgK1989 »

kurzyszpon pisze: 07 wrz 2020, 20:46 Kurczaki, ceny poszły w górę, ściągnięcie ze stanów cenowo wychodzi podobnie jak za zwykłego blood bowla u nas.

Pytanie do tych co widzieli obie gry. Żeby zagrać na zasadach blitza wystarczyłoby zakupić starszego brata, pomniejszyć jakoś boisko, druknąć karty osiągnięć / 'mocy' i mamy to czy jednak jest więcej różnic i szkoda zachodu?

Grałbym w to głównie ze szkolnymi dzieciakami i zwykły blood bowl wydaje się być za długi.
Przetestuj sobie ten wariant:
http://marmeladov.com/BB/bb7.pdf
Fajna alternatywa a zagrasz z dzisciakami na małe boisko a z bardziej doświadczonymi graczami w normalnego bb- nie wiem jaka grupa docelowa dzieci ale myśle, że jak siądzie to i duży mecz będą chciały rozegrać:)
kucyk
Posty: 160
Rejestracja: 17 gru 2013, 20:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 14 times
Been thanked: 15 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: kucyk »

Potwierdzam.
Gram z mlodymi domowe turnieje siodemek na zasadach zmartwychwstania.
Szybsze niz 11, bo jest 6 tur w polowie a czesto w drugiej polowie nie ma juz wielu zawodnikow.
Do tego te gotowe druzyny robione przez GW czesto sa za cienkie na porzadne 11 a za to na siodemki sa perfekcyjne
frank grat
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: frank grat »

Gram w Blitz Bowla od niedawna (prawie rok kurzył się na półce) i uważam, że jest to świętna gra. Przesiadłem się z WH Underworlds, którą też bardzo lubię, ale jednak aspekt deck buildingu mnie trochę męczył (nie chcę inwestować tyle czasu w grę).

Zasady są proste i eleganckie. Na fejsie jest świetna grupa 'Blitz Bowl Fans', gdzie dostępne są customowe zasady (głownie jest to fine-tuning drużyn, żeby poprawić balans) a także karty drużyn, które nie mają oficjalnego wsparcia w BlitzBowl (jak snotlingi). Polecam też podcast The Crush w całości poświęcony grze (odcinek 17 jest o relacji do starszego brata - Blood Bowl).

Mam 4 drużyny: ludzi, orków, gobliny i chaos. Daje to bardzo dużo frajdy. Gra się szybko, jest lekka losowość, ale dla mnie totalnie akceptowalna - dzięki niej jest IMO więcej emocji, bo nagle jakiś gobos nokautuje orka, który na oko waży 15 razy więcej.

Oczywiście zakup w PL jest problemem, mi się udało przez wytrych w PayPalu, ale podobno ten sposób już nie działa. Na dniach ma wyjść sezon 2, z nowymi planszami i opcjonalnymi regułami unikatowych piłek.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: kurzyszpon »

Czyżby szansa na dostępność w Europie?
Na razie nie ma info, że nie, więc jest nadzieja ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4665
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1212 times
Been thanked: 1419 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: Mr_Fisq »

kurzyszpon pisze: 02 lut 2022, 18:31 Czyżby szansa na dostępność w Europie?
Na razie nie ma info, że nie, więc jest nadzieja ;)
Poważnie rozważyłbym zakup - kwestia tylko ceny.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: kurzyszpon »

Mr_Fisq pisze: 02 lut 2022, 18:34
kurzyszpon pisze: 02 lut 2022, 18:31 Czyżby szansa na dostępność w Europie?
Na razie nie ma info, że nie, więc jest nadzieja ;)
Poważnie rozważyłbym zakup - kwestia tylko ceny.
Ano, cenić się cenią. Tu, 6 połówek 'normalnych' zespołów + 2 talie kart + jakiś karton = ~ 300PLN (?).

Edyta. Moze taniej, źle przeczytałem, tam są tylko 2 drużyny ;).
pwitkows
Posty: 168
Rejestracja: 31 sty 2012, 10:39
Has thanked: 20 times
Been thanked: 14 times

Re: Blitz Bowl (James M. Hewitt)

Post autor: pwitkows »

Lepszego skirmish-a nie znajdziecie :). Gra warta swojej ceny ja ściągałem ze stanów S1 i S2. BlitzBowl zastąpił mi WU oraz wszelkie inne skirmish-e pojedynkowe. Drużyny można kupować i dzielić się "kratkami" (jedyny wyjątek to gobliny - tam jest ośmiu zawodników). Nie ma też problemu z odsprzedaniem połówki drużyny rynek wtórny w tym obszarze jest aktywny. Drużyna wychodzi wówczas ~50 - 60 PLN.
Grywam regularnie od 1 sezonu. Dla mnie duża przewaga nad klasycznym BloodBowl-em to czas rozgrywki i dużo więcej można zaplanować w swojej turze, gra jest dużo szybsza i nie ma tyle liczenia. Gracz ma zawsze 3 akcję do wykonania. Dodatkowo zagrywanie kart Bonusów mocno urozmaica rozgrywkę. Gra dostarcza dużo zabawy i fajne emocje. Kto nie grał niech spróbuje.

Ad. Ultimate Edition - nie wiem na ile to wiarygodna informacja, ale GW ma w planach nie sprzedawać swoich gier za pośrednictwem Barnes & Noble.
ODPOWIEDZ