Naprawa kafelków

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Naprawa kafelków

Post autor: Rykas »

Istnieje jakiś sposób na naprawę kafelków, które podczas tasowania trochę się poprzedzieraly?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Curiosity »

Rykas pisze:Istnieje jakiś sposób na naprawę kafelków, które podczas tasowania trochę się poprzedzieraly?
Ja znam jeden - można spróbować napisać do wydawcy, żeby dosłał nowe. Wbrew pozorom, to często działa. Nowe żetony dostawałem już od Galakty i bezpośrednio od FFG (i to kilka razy).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Rykas »

Gorzej gdy gra już nie jest dostępna ;/
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: xilk »

Rykas pisze:Gorzej gdy gra już nie jest dostępna ;/
1) Napisz co, to za gra.
2) Napisz dokładnie, co się stało z tymi kafelkami? W sensie poprzedzierały, czyli są uszkodzone rysunki na nich, czy rozwarstwiły się?

Jeśli kafelki się tylko rozwarstwiły, to klej magiczny powinien dać radę. Za to, gdy rysunki są uszkodzone, to można poszukać w internecie może wersji print to play, wydrukować obrazki do wszystkich kafelków i dokleić je, choć nie wiem, jak to będzie wyglądało...

Najlepiej jest jednak zgłosić się do wydawcy, jak napisał Curiosity, chyba że to bardzo stara gra.
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Rykas »

Gra to Cyklady niewiem czemu wydawało mi się że gry już nie mozna dostać. Napisałem do rebela ale nie chcą mi dosłać kafelków ani też sprzedać. Uszkodzenie to poprostu lekko zdarte rysunki z kafelków bogów które się zdarły podczas tasowania.
J821
Posty: 13
Rejestracja: 25 sty 2016, 14:48
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: J821 »

Takie kafelki są nieregenerowalne, nikt też nie sprzedaje takich elementów oddzielnie.

Ja swoje żetony/plansze podatne na takie zdarcia pokrywam lakierem bezbarwnym:

http://allegro.pl/lakier-blyszczacy-50m ... 19603.html

są potem nie do zajechania i kolory są nieco bardziej żywe. Patent od jakiegoś użytkownika z tego forum.
Turnavine

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Turnavine »

Lakieru nie próbowałem, ale tasowanie kafelków zarzuciłem w Cykladach najpierw na rzecz aplikacji, a kiedy doszli Tytani na rzecz własnych żetonów do losowania:
https://boardgamegeek.com/image/3163582 ... size=large

Do ściągnięcia:
https://boardgamegeek.com/filepage/1351 ... ens-kronos
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Rykas »

Właśnie ściągnąłem aplikacje do tasowania szkoda że nie miałem jej wcześniej ;(
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Marx »

Ja mam inny problem. Kafelki lokacji do gry wygięły, pewnie z powodu wilgoci, po otworzeniu gry. Trzymałem je pod stertą książek przez 2 dni, ale po pewnym czasie znów się wygięły. Jakieś pomysły jak można sobie z tym poradzić? :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: romeck »

Marx pisze:Ja mam inny problem. Kafelki lokacji do gry wygięły, pewnie z powodu wilgoci, po otworzeniu gry. Trzymałem je pod stertą książek przez 2 dni, ale po pewnym czasie znów się wygięły. Jakieś pomysły jak można sobie z tym poradzić? :-)
Włóż dunotity do pudełka.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Marx »

romeck pisze:
Marx pisze:Ja mam inny problem. Kafelki lokacji do gry wygięły, pewnie z powodu wilgoci, po otworzeniu gry. Trzymałem je pod stertą książek przez 2 dni, ale po pewnym czasie znów się wygięły. Jakieś pomysły jak można sobie z tym poradzić? :-)
Włóż dunotity do pudełka.
Tak, tyle, że po wyjęciu kafelków spod książek od razu rozłożyłem je na stole, nawet nie wkładałem do pudła.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Naprawa kafelków

Post autor: kwiatosz »

Wyginanie sie to jest wada produkcyjna, z tym bym do Rebela uderzal. Z tego co pamietam w Shogunie takie wygiecia Queen uznawalo, wiec precedens jest ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Marx »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, wiec moje pytanie zamieściłem tutaj. A problem dotyczył kafelków z gry od CMON. Zgodnie jeszcze z jedną sugestią, bardzo ostrożnie wygiąłem kafle w drugą stronę i jest dobrze, zobaczymy jak za kilka dni. Oby się znów nie odkształciły.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Naprawa kafelków

Post autor: kwiatosz »

Marx pisze:Nie chciałem zakładać nowego tematu, wiec moje pytanie zamieściłem tutaj. A problem dotyczył kafelków z gry od CMON. Zgodnie jeszcze z jedną sugestią, bardzo ostrożnie wygiąłem kafle w drugą stronę i jest dobrze, zobaczymy jak za kilka dni. Oby się znów nie odkształciły.
Generalnie - pisz smialo, bo jak bedziesz cudowac i zlamiesz, to juz Ci nie uwierza ze bylo zle [emoji14] Albo przynajmniej zrob fotki jak sie odksztalca, to jak zlamiesz bedzie do reklamacji.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Naprawa kafelków

Post autor: Marx »

kwiatosz pisze:
Marx pisze:Nie chciałem zakładać nowego tematu, wiec moje pytanie zamieściłem tutaj. A problem dotyczył kafelków z gry od CMON. Zgodnie jeszcze z jedną sugestią, bardzo ostrożnie wygiąłem kafle w drugą stronę i jest dobrze, zobaczymy jak za kilka dni. Oby się znów nie odkształciły.
Generalnie - pisz smialo, bo jak bedziesz cudowac i zlamiesz, to juz Ci nie uwierza ze bylo zle [emoji14] Albo przynajmniej zrob fotki jak sie odksztalca, to jak zlamiesz bedzie do reklamacji.
Twój pesymizm, Kwiatoszu, nie napawa optymizmem :P Dało radę, a podobno jest jeszcze jakaś technika - bezpieczniejsza - z wilgocią (np. parą).
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Naprawa kafelków

Post autor: kwiatosz »

Hehe, no bo ja wiem jak to jest, ze czlowiek chce wydawnictwu klopotu oszczedzic, a pozniej sam na tym cierpi. Ale robione z glowa da rade, wiec powodzenia :) (od pary tez trzeba uwazac, bo sie moze nadruk pomarszczyc, trzeba tak ledwo-ledwo te pare)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ