Harry Potter Miniatures Adventure Game (Gustavo Adolfo Cuadrado, Mark Latham)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Harry Potter Miniatures Adventure Game (Gustavo Adolfo Cuadrado, Mark Latham)

Post autor: Sarseth »

Dziś zapowiedziano grę w świecie Harrego Pottera.
https://www.harrypotterkickstarter.com/
za miesiąc (14 marca) ma startować KS.
27 lutego mają pokazać więcej szczegółów.

https://www.youtube.com/watch?v=L1VtiDR0WkY


Zakładam wątek, by mi było łatwiej pamiętać i śledzić, bo mam strasznego fana tego świata w domu.
Rebel 6% (trójmiasto)
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Nadis »

Chciałoby się krzyknąć, nareszcie! Chyba to będzie pierwszy kickstarter jakiego wesprę... Czekam niecierpliwie na kolejne informacje.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Chaaber »

News bardzo fajny, pytanie tylko czy firmę ktoś zna i coś zrobili znaczącego? Bo jeśli nie, to wygląda to niestety na skok na kasę bez większego pomysłu poza ładnym IP. Czekam z niecierpliwością na więcej informacji.
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: IrasArgor »

Miałem nic nie wspierać, miałem nic nie wspierać :(
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: shod »

wygląda świetnie i to będzie chyba nasza pierwsza gra z porządnymi figurkami...ciekawe jak cenowo będzie wygladać...
też mam w domu młodego maniaka HP :) i już czeka na jego 7 urodziny Hogwarts Battle. jestem ciekaw jak sie sprawdzi - sam nie mogę się doczekać ;)
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Sarseth »

Chaaber pisze:News bardzo fajny, pytanie tylko czy firmę ktoś zna i coś zrobili znaczącego? Bo jeśli nie, to wygląda to niestety na skok na kasę bez większego pomysłu poza ładnym IP. Czekam z niecierpliwością na więcej informacji.
Własnie miałem nadzieję, że ktoś coś napisze o nich :) Czytając kilka komentarzy na fb u nich, było kilka negatywnych, że robią grę, a nie same figurki. Więc jakby firma, zajmująca się tylko figurkami i się przebranżawia? Nie mam najmniejszego pojęcia. Ale figurki mega wyglądają
Rebel 6% (trójmiasto)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: misioooo »

Chaaber pisze:News bardzo fajny, pytanie tylko czy firmę ktoś zna i coś zrobili znaczącego? Bo jeśli nie, to wygląda to niestety na skok na kasę bez większego pomysłu poza ładnym IP. Czekam z niecierpliwością na więcej informacji.
Knights model robią gry figurkowe (figurki) od daaawna... Batman chyba najpopularniejszy. Nie ma obaw - to nie jest firma krzak, a firma "figurkowa" działająca od dawna z ugruntowaną pozycją.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: shaigan »

Figurki z żywicy wiec tanio nie będzie.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Jan_1980 »

Zakładam wątek, by mi było łatwiej pamiętać i śledzić, bo mam strasznego fana tego świata w domu.
I biedaku będziesz musiał to kupić i będziesz musiał w to grać. Masakra ;)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: sewhoe »

shaigan pisze:Figurki z żywicy wiec tanio nie będzie.
Przy kickstarterowych nakładach spokojnie mogliby pójść w formy pod plastik, aby było przystępniej cenowo. Ale pewnie brak im doświadczenia i pozostaną przy tym procesie który znają. Też się w takim razie obawiam o ceny.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Acererak »

Dokładnie, cena to jest coś, co martwi. A miałem w tym roku już właściwie w kickstartery nie wchodzić... xD Wreszcie gra w tym uniwersum, która przykuwa moją uwagę, aż dziwi w sumie że dopiero teraz coś takiego się pojawia :D
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: morthi »

Ciekawe czy to będzie gra podobna do Kingdom Death Monster tylko w świecie Harrego Pottera czy też bliżej będzie do skirmisha Warhammer Shadespire.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Marx »

To przygodówka
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Sarseth »

morthi pisze:Ciekawe czy to będzie gra podobna do Kingdom Death Monster tylko w świecie Harrego Pottera czy też bliżej będzie do skirmisha Warhammer Shadespire.
Mice & Mystics mi pierwsze skojarzenie przychodzi. KDM to trochę ambitne podejście ;P imho zbyt ambitne. Ale zobaczymy
Rebel 6% (trójmiasto)
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: olo6353 »

Oby mechanicznie było dobre, a nie same kostki i ładne figurki...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: misioooo »

Marx pisze:To przygodówka
Skąd wiesz? Patrząc na portfoilo wydawcy - obstawiam jakąś kampanię (bo jakoś trzeba dojonko uprawiać - nowe misje + modele!) i obowiązkowy tryb skirmish :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Marx »

misioooo pisze:
Marx pisze:To przygodówka
Skąd wiesz? Patrząc na portfoilo wydawcy - obstawiam jakąś kampanię (bo jakoś trzeba dojonko uprawiać - nowe misje + modele!) i obowiązkowy tryb skirmish :)
na tym etapie sugeruję się oczywiście jedynie opisem ze strony:
During the game, players must outmanoeuvre their opponents across beautifully illustrated game boards representing many of the iconic locations from the Wizarding World, such as Hogwarts, the Chamber of Secrets, and the Forbidden Forest. Players must explore these environments, resolving Challenges and Quests in order to secure victory.


Nie brzmi to jak bitewniak, ale ręki sobie uciąć nie dam.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Acererak »

Przy czym może być że tak Quest to może być po prostu scenariusz, a Challenges to po prostu nazwane tak cele scenariusza, co bitewniaka moim zdaniem nie wyklucza. A poza tym:

The Harry Potter Miniatures Adventure Game gives players complete freedom to form their own group of witches and wizards. Players can collect their favourite models, and equip them with Potion and Artefact cards and, of course, a dizzying array of Spells. The variety of options at your disposal means no two games are the same.
To mi już bardziej jak skirmish i zbieranko modeli wygląda ;) Aczkolwiek "Adventure game" w tytule wygląda mi też bardziej jak przygodówka, co także nowych misji i skirmisha nie wyklucza (np takie SW: IA), więc zobaczymy. Więcej informacji ma być w codziennych postach od 27.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Paskuder »

Memo dla mnie: absolutnie, pod żadnym pozorem nie pokazywać tego wątku mojemu synowi... :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Acererak »

The game will have 2+ players Scenario mode and a cooperative multiplayer Campaign mode.
Najnowsza informacja z fanpage'a (nowe zdjęcia też są, dobrej jakości, można kilka kart odczytać). No to w takim razie gra przygodowa jak dla mnie to jest ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: RUNner »

Nie jest dobrze :) Gra wchodzi na mój celownik, ale poczekam na normalny druk wydawniczy. Bo że taki się pojawi, to chyba nie ma wątpliwości? Kickstarter jest dla niepewnych projektów, a tematyka potterowska sprzeda się na wszystkim.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Sarseth »

Acererak pisze:
The game will have 2+ players Scenario mode and a cooperative multiplayer Campaign mode.
Najnowsza informacja z fanpage'a (nowe zdjęcia też są, dobrej jakości, można kilka kart odczytać). No to w takim razie gra przygodowa jak dla mnie to jest ;)
2+ coop? Czyli motyw zdrajcy (nie sądzę) albo rzeczywiście coś w stylu SW:IA, czy Descenta? Że jeden prowadzi tych złych?
Kilka zdjęć dal tych co z FB nie korzystają
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
RUNner pisze:ale poczekam na normalny druk wydawniczy. Bo że taki się pojawi, to chyba nie ma wątpliwości?
Mam nadzieję, chociaż ostatnio zagrałem na TTSie 7th continent. I .. płaczę bo nigdzie tego nie ma. KSa narazie nie planują, retaila nie zrobią.. mam nadzieję że nie pójdą tą samą drogą co tamci twórcy.
Rebel 6% (trójmiasto)
rabitto
Posty: 86
Rejestracja: 02 lis 2016, 18:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: rabitto »

RUNner pisze:Nie jest dobrze :) Gra wchodzi na mój celownik, ale poczekam na normalny druk wydawniczy. Bo że taki się pojawi, to chyba nie ma wątpliwości? Kickstarter jest dla niepewnych projektów, a tematyka potterowska sprzeda się na wszystkim.
Niestety również przewiduję, że nie będzie druku normalnego. Knight Models wydało ,,Batman Miniature game" i żaden inny wydawca nie pokusił się o kupno licencji.
I tak zdaję sobie sprawę że Batman to nie to samo co Harry...
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Sarseth »

Hmm miało być jakieś info, a dali zdjęcie figurki dementora. Ładna, ale oczekiwałem jakiegoś info o gameplayu.
Spoiler:
Spoiler:
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Harry Potter Miniatures Adventure Game

Post autor: Acererak »

https://www.facebook.com/knightmodels/v ... 195108762/

Jest już gameplay, a przynajmniej kawałek. Myślę że to potwierdza, że to będzie raczej przygodówka niż bitewniak ;) Co do gameplayu, sprawia wrażenie raczej nieskomplikowanego. Ciężko powiedzieć jak to ostatecznie będzie (jeszcze dwa filmiki gameplayowe mają być), bardzo wstępnie jest chyba ok, chociaż szkoda że nie ma customowych kostek :P

No i nowe fotki z ostatnich dni dla nieużywających facebooka:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
ODPOWIEDZ