REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: RE.Lee »

Wymawia się "e" na końcu. Dzięki temu trudniej też pomylić z Asmadi Games :wink:
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: sirafin »

We francuskiej reklamie wymawiają tak:
https://youtu.be/AplqmnUqtO4?t=14s
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: KubaP »

Banan2 pisze:
Wincenty Jan pisze:https://youtu.be/YCqv3M3b8mQ KubaP przeprowadza wywiad z szefostwem Rebela.
Skid_theDrifter - 100% racji.

A co do wywiadu. Z całym szacunkiem (bo ja bardzo lubię Rebelowców i KubęP), ale wywiad z pracownikami a nie właścicielami jest bardzo mało miarodajny.
Artur Jedliński jest właścicielem Rebela - nie większościowym, ale jednakowoż - szerzej znany jest jako Nataniel ;)

Pozdr,
Kuba
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: czeczot »

KubaP pisze: Artur Jedliński jest właścicielem Rebela - nie większościowym, ale jednakowoż - szerzej znany jest jako Nataniel ;)
Pan Artu Jedliński jest BYŁYM współwłaścicielem Rebela i jako były współwłaściciel a obecnie pracownik tej firmy jak widać na tym filmie nie ma zielonego pojęcia jak będzie dalej wygladała firma Rebel nie licząc haseł "będziemy wydawać wszystko z grupy Asmodee" co nawet wiem ja :).
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5829
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 404 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: KubaP »

czeczot pisze:
KubaP pisze: Artur Jedliński jest właścicielem Rebela - nie większościowym, ale jednakowoż - szerzej znany jest jako Nataniel ;)
Pan Artu Jedliński jest BYŁYM współwłaścicielem Rebela i jako były współwłaściciel a obecnie pracownik tej firmy jak widać na tym filmie nie ma zielonego pojęcia jak będzie dalej wygladała firma Rebel nie licząc haseł "będziemy wydawać wszystko z grupy Asmodee" co nawet wiem ja :).
Oh, damn.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Szaweł »

Galakta drukuje gry FFG w drukarniach wskazanych przez FFG, prawda? Tak się zastanawiam - czy jest sens kupowania np. takiego Fallouta od Galakty zakładając, że dodatki (jeśli w ogóle) zostaną wydrukowane już przez Rebela mogą się różnić od podstawek z Galakty. Weźmy np. Szeryfa z Nottingham, gdzie mamy różnicę w rewersach kart pomiędzy podstawką a dodatkiem, gdzie oba były drukowane przez Rebela.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Jacek_PL »

Szaweł pisze:Galakta drukuje gry FFG w drukarniach wskazanych przez FFG, prawda? Tak się zastanawiam - czy jest sens kupowania np. takiego Fallouta od Galakty zakładając, że dodatki (jeśli w ogóle) zostaną wydrukowane już przez Rebela mogą się różnić od podstawek z Galakty. Weźmy np. Szeryfa z Nottingham, gdzie mamy różnicę w rewersach kart pomiędzy podstawką a dodatkiem, gdzie oba były drukowane przez Rebela.
Ale Ty tak serio ? Przecież nawet dodatki drukowane przez FFG potrafią się różnić, doskonałym przykładem jest Znak Starszych Bogów, karty z pierwszego dodatku są o jakieś 0,5mm szersze od tych z podstawki. Po porostu czasami coś nie dogra, nowe maszyny czy co tam jeszcze można wymyślić i babol gotowy :)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Pastorkris »

Szaweł poruszył ciekawy problem, choć może dość dosadnym przykładem :) W jakie gry możemy teraz zainwestować (pod pojęciem kupna gry plus dodatków) by nie obudzić się z ręką w nocniku, że później nie będzie dodruku dodatków, albo porzucona zostanie wersja językowa. Macie jakieś pomysły? Co z grami LCG? Widziałem, że wiele osób sprzedaje LotFR w wersji PL - czyżby obawa przed brakiem kontynuacji?
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: aryss »

Pastorkris pisze:Co z grami LCG? Widziałem, że wiele osób sprzedaje LotFR w wersji PL - czyżby obawa przed brakiem kontynuacji?
Tu wyprzedaze zaczely sie troche wczesniej i wynika to tak naprawde z 2 rzeczy czyli "jakosc" gry, ktora jest delikatnie mowiac nizsza nizli oczekiwania oraz jakość tlumaczenia polskiej wersji.

Co do stricte lcg, w przypadku l5r nie bylo odpalanego rankingu przez galakte ( czy przyczyna powiazana z tym watkiem czy tez nie) i bardzo to jest odczuwalne, jest w porownaniu do premier poprzednich 2 lcg rywalizacyjnych ( agot/cq) oraz desta duuzo mniej turniejow organizowanych w skali kraju przez co tez ludzie szybciej sie nudza.
Ile sie czlowiek unarzekal na te rankingi, ze pozno ze malo rozbudowane ze o nic ale jednak jakas tam dodatkowa motywacje do grywania regularnego dawaly, w przypadu Rebela nie wyobrazam sobie takiej skali supportu.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Szaweł »

Jacek_PL pisze:
Szaweł pisze:Galakta drukuje gry FFG w drukarniach wskazanych przez FFG, prawda? Tak się zastanawiam - czy jest sens kupowania np. takiego Fallouta od Galakty zakładając, że dodatki (jeśli w ogóle) zostaną wydrukowane już przez Rebela mogą się różnić od podstawek z Galakty. Weźmy np. Szeryfa z Nottingham, gdzie mamy różnicę w rewersach kart pomiędzy podstawką a dodatkiem, gdzie oba były drukowane przez Rebela.
Ale Ty tak serio ? Przecież nawet dodatki drukowane przez FFG potrafią się różnić, doskonałym przykładem jest Znak Starszych Bogów, karty z pierwszego dodatku są o jakieś 0,5mm szersze od tych z podstawki. Po porostu czasami coś nie dogra, nowe maszyny czy co tam jeszcze można wymyślić i babol gotowy :)
Nie chodzi mi o tak subtelne różnice jak odcień czy 0.5mm szerokości karty a o większe różnice typu nazewnictwo gry, dlatego też podałem przykład Szeryfa. Weźmy np. Civilization, które później zmieni się na rewersach w Cywilizację a 0.5mm różnicy zmieni się np. w 3mm szerokości i 2mm długości - bo wolimy ten rozmiar. Drugi przykład może nie jest trafny, bo tu chyba FFG dyktuje rozmiary kart, ale z nazwami mogą już poszaleć. Nie wspominając już o tłumaczeniu - gdzie np. będzie różnica w tłumaczeniu słów kluczowych pomiędzy tłumaczami Galakty a Rebela i nagle okaże się, że po 20 partiach w podstawkę grając np. paperboyem nagle musimy się zmienić w media distribution officer'a. ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Trolliszcze »

Wytłuszczę, bo widać niektórzy przeoczyli/nie słuchali uważnie. W wywiadzie Nataniel mówi, że owszem, będą przejmować produkty FFG, ale dotyczy to nowych linii wydawniczych. Czyli to, co dotychczas wychodziło z Galakty, będzie zapewne wychodzić dalej. Branie się za enty cykl dodatków do gry, która wyszła X lat temu, z punktu widzenia Rebela raczej nie ma sensu. Oni mają tam zarabiać, a nie zaczynać od generowania strat.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Jacek_PL »

Szaweł pisze:... Nie chodzi mi o tak subtelne różnice ...
Wybacz, nie widziałem akurat Szeryfa z Notthingam, więc myślałem że chodzi właśnie o różnicę w odcieniu karty co akurat zdarza się często różnym wydawnictwom. Na szczęście Troliszcze wspomniał, że Rebel przejmie co najwyżej nowe linie wydawnicze, więc takiej sytuacji raczej nie będzie.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Szaweł »

Trolliszcze pisze:Wytłuszczę, bo widać niektórzy przeoczyli/nie słuchali uważnie. W wywiadzie Nataniel mówi, że owszem, będą przejmować produkty FFG, ale dotyczy to nowych linii wydawniczych. Czyli to, co dotychczas wychodziło z Galakty, będzie zapewne wychodzić dalej. Branie się za enty cykl dodatków do gry, która wyszła X lat temu, z punktu widzenia Rebela raczej nie ma sensu. Oni mają tam zarabiać, a nie zaczynać od generowania strat.
A to przepraszam, nie wiedziałem. Nie oglądałem wywiadu. To z kolei nasuwa kolejne pytanie, tym razem nie o Rebela a o Galaktę. Fallout jest nową linią wydawniczą dla FFG. Nie ma żadnego dodatku, PL wersja jeszcze trochę zanim się u nas pojawi. Szczerze wątpię, żeby seria (tak sobie pozwolę wątpić, że Fallout na podstawce się nie skończy) Fallout zostanie zamknięta za np. rok. I teraz co, Galakta przez najbliższe 10 lat będzie kontynuowała Fallouta a Rebel, który "spóźnił się" o miesiąc z podpisaniem umowy już z tego nie będzie mógł skorzystać?

Co człowiek zada pytanie, to zaraz rodzi się odpowiedź, która prokuruje kolejne pytania. Jak żyć? :roll:
Jacek_PL pisze:
Szaweł pisze:... Nie chodzi mi o tak subtelne różnice ...
Wybacz, nie widziałem akurat Szeryfa z Notthingam, więc myślałem że chodzi właśnie o różnicę w odcieniu karty co akurat zdarza się często różnym wydawnictwom. Na szczęście Troliszcze wspomniał, że Rebel przejmie co najwyżej nowe linie wydawnicze, więc takiej sytuacji raczej nie będzie.
No tak, mogłem sprecyzować, sorry. Pierwsza edycja miała w tytule i na rewersach kart "Sheriff of Nottongham", druga edycja i dodatek mają już "Szeryf z Nottingham".
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Trolliszcze »

Nie sądzę, żeby Fallouta ciągnęli 10 lat (tym bardziej, że pierwsze recenzje nie są zbyt przychylne). Niemniej tak, tak właśnie będzie - Galakta podpisała z FFG papier i Rebelowi nic do tego. Umowy licencyjne obowiązują zwykle przez X lat, więc teoretycznie po wygaśnięciu takiej umowy Rebel mógłby wydawanie Fallouta - czy innej gry - przejąć, ale śmiem wątpić, czy to będzie wystarczający hit, żeby uzasadnić drugie wydanie.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Wincenty Jan »

Ciekawe ile razy osoby związane bezpośrednio z Rebelem i Galakta wybuchały gromkim śmiechem czytając nasze przypuszczenia...

Z perspektywy klienta, chyba lepiej byłoby gdyby obydwie strony odniosły się w oficjalnym komunikacie jak to będzie wyglądało. Chociaż w wywiadzie Kuby chyba jasno pada deklaracja do czego to wszystko zmierza.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Arek001 »

Obserwuję ten wątek, oraz YT dochodzę do wniosku, że ani Rebel, ani Galakta, nie powiedzą do końca jak jest, więc czas pokaże. Może zmniejszyć się ilość kupionych gier w wersji PL, ponieważ z ostrożności gracze w Polsce przez pewien czas będą kupować wydania Angielskie. Szkoda, bo po kalkulacji sprzedanych podstawek, pewnie kilka tytułów nie doczeka się dodatków.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: rattkin »

Arek001 pisze:ani Rebel, ani Galakta, nie powiedzą do końca jak jest, więc czas pokaże.
Nie powiedzą, bo sami nie wiedzą. Może tak, być, że za dwa lata przyjdzie prikaz z góry, że Rebel ma wydawać tytuły Asmodee NA - i już. I będą wydawać. A, że na razie taki prikaz nie padł, to co mają wyprzedzać fakty. Będą się martwić, jak się stanie. Równie dobrze, Asmodee może sobie wciągnąć Galaktę nosem, jako taki osobny outlet wydający Asmodee NA w Polsce. Na pewno się dowiemy, jak będzie trzeba :)
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Skid_theDrifter »

rattkin pisze:Równie dobrze, Asmodee może sobie wciągnąć Galaktę nosem, jako taki osobny outlet wydający Asmodee NA w Polsce.
Pytanie brzmi, czy warto...? Czy naprawdę Galakta jest na tyle wartościowa, żeby ją wchłaniać? Jakie jakości posiada, poza dostępem do licencji? Moja perspektywa jest oczywiście ograniczona, ale dla mnie Galakta jest odpowiedzialna głównie za wydawanie w Polsce gier FFG, a i to nie wychodzi im zawsze jakoś szałowo, bo niektóre tłumaczenia wskazują na problemy z kontrolą jakości. Jeśli już, to raczej Galakta będzie sama panem własnego losu i może mieć tak naprawdę tylko dwie opcje: wejść w rynek głębiej i podnieść poziom, albo pakować manatki. I ciężko mi na stan obecny powiedzieć, co zrobią, ale jedna opcja niesie ryzyko, a druga pewnik - a ryzyko w biznesie to chyba nie ich działka. Nie życzę im źle (bo generalnie nikomu źle nie życzę) ale mam świadomość, że czeka ich trudna decyzja, która może nawet już zapadła. Najbliższy rok powinien pokazać, jaki to kierunek. Jeśli przez rok/półtora roku będzie to wyglądało tak, że nic się nie zmienia, znaczyć to może tylko, że ogłoszenie zamknięcia działalności będzie pewne i niespodziewane.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: rattkin »

Skid_theDrifter pisze:Jakie jakości posiada, poza dostępem do licencji?
Głównie po prostu: pracowników. Ludzi z branży. Rebel będzie musiał zwiększyć zatrudnienie. Dodatkowych pracowników może sobie Asmodee zwyczajnie dokupić.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Banan2 »

rattkin pisze:
Skid_theDrifter pisze:Jakie jakości posiada, poza dostępem do licencji?
..... Rebel będzie musiał zwiększyć zatrudnienie. ....
Nie byłbym tego taki pewien :( . W korporacjach pracownik w słupkach to koszt, a Asmodee nie kupiło Rebela z sentymentu tylko dla zysku (zwiększenia kanałów dystrybucji, bo de facto Rebel gier nie wymyśla). Więcej gier do wydania to więcej zadań (pracy), ale przy obecnym, a może nawet mniejszym zatrudnieniu (patrz wspominany tutaj przykład z Kanady). W całej tej zabawie chodzi o zwiększenie przychodów (zysku) i zmniejszenie kosztów. Tak więc wcale bym się nie zdziwił sytuacją, gdy za kilka miesięcy przyjdzie prikaz, że trzeba wydać kolejne X gier i trzeba się spieszyć, bo terminy druków międzynarodowych już czekają. I macie to zrobić tym zespołem albo mniejszym, bo ktoś z załogi stwierdził, że ma dosyć harowania ponad normy.

Ja Wam naprawdę dobrze życzę, ale Kochani Rebelowcy oswójcie się z myślą, że wdepnęliście w niezłe g...o.

Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: detrytusek »

Sami w wywiadzie mówili, że potrzebują więcej pracowników.
Co do zwalnianych pracowników to myślicie, że ktoś kto pracuje w Krakowie poleci robić do Trójmiasta? Chyba, że otworzą satelitkę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Banan2 »

detrytusek pisze:Sami w wywiadzie mówili, że potrzebują więcej pracowników.
Z całym szacunkiem, ale mówili to pracownicy. Miarodajność tego jest żadna. Gdyby powiedział to szef Rebela albo ktoś z Asmodee no to może by tak było. A tak to jedynie pobożne życzenia.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: Trolliszcze »

Muszą zwiększyć zatrudnienie, jeśli chcą wydawać więcej tytułów. End of story. W tej chwili fizycznie nie będą w stanie.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: REBEL i Asmodee

Post autor: walkingdead »

Obserwuję wątek i widzę szereg mrocznych scenariuszy dotyczących naszego lokalnego rynku. A może po prostu dajmy się rozwijać sytuacji? Zakładam, że Galakta ma podpisane umowy licencyjne na jakiś okres, więc ich pozycja przynajmniej w tym czasie nie powinna być zagrożona.Mam również nadzieję, że Galakta znajdzie na siebie pomysł, aby kontynuować swoje funkcjonowanie na rynku. Trzymam za to kciuki.

Zakładam również, że decyzje biznesowe Rebel'a, który nie jest świeżakiem na rynku, zostały podjęte z pełną świadomością i z uwzględnieniem ryzyka. Pozycja Rebel na rynku i wieloletnia działalność wskazują, że właściciele wiedzą jak poruszać się w biznesie i myślę, że nikt kto nie ma podobnych osiągnięć biznesowych albo nie zna szczegółów transakcji nie powinien wysnuwać daleko idących wniosków.

Brakuje mi jednak oficjalnego ogłoszenia obu wydawnictw, które doprecyzuje, jak będą wydawane kolejne gry albo dodatki. Teraz sporo insynuacji i niedomówień.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: REBEL i Asmodee - fakty i plotki - strefa wolnych myśli

Post autor: Wincenty Jan »

walkingdead pisze:
Brakuje mi jednak oficjalnego ogłoszenia obu wydawnictw, które doprecyzuje, jak będą wydawane kolejne gry albo dodatki. Teraz sporo insynuacji i niedomówień.
Zdecydowanie
ODPOWIEDZ