Gry jako inwestycja

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Gry jako inwestycja

Post autor: Dr_Kecaj »

Hej,
Czy ktoś się odważył na zakup gry/gier wyłączanie pod inwestycje?
Kupię Szczura rogatego PL
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gry jako inwestycja

Post autor: Wincenty Jan »

Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Gry jako inwestycja

Post autor: Pastorkris »

Patrząc po jednej, historycznej prawie że, postaci na forum i grupie fejsbukowej powiedziałbym więcej - to źródło stałego zarobku i praca na pełen etat! :D
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Gry jako inwestycja

Post autor: sidmeier »

Pastorkris pisze:Patrząc po jednej, historycznej prawie że, postaci na forum i grupie fejsbukowej powiedziałbym więcej - to źródło stałego zarobku i praca na pełen etat! :D
Zdecydowanie nie warto, 1 tytuł na krzyż, wyjdziesz na Dżima Dżanusha, zarobić nie zarobisz, lepiej pożytkować czas na normalne aktywności. Złoto kupuj, nie gry.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Gry jako inwestycja

Post autor: brazylianwisnia »

Dr_Kecaj pisze:Hej,
Czy ktoś się odważył na zakup gry/gier wyłączanie pod inwestycje?
Zajmują zbyt dużo miejsca a inwestycja niepewna. Zarobić można głównie kupując kultowe gry które nie będą dodrukowane. Niektóre gry nie będą już drukowane,są w top 100 a ich cena nie rośnie bo nie ma popytu. Do tego możesz nawet stracić jeśli nagle po 2 latach wydawca stwierdzi że jednak wyda nowa edycję.

Nawet zakładając że Ci się uda, kupisz takich kolejnych Kupców i korszarzy i potrzymasz kilka lat to zarobisz 100% inwestycji w kilka lat ale składujac 20 stosow gier do sufitu na pół pokoju :-D inwestowanie poniżej 30tys zł nie bardzo ma sens. Do tego dodatkowe ryzyko z pożarem i zalaniem.

Podsumowując inwestycja wysokiego ryzyka, masa roboty ze sprzedażą 200-300 egzemplarzy gier jak cena wzrośnie, zajęta przestrzeń.. także niewarto. Już lepszym pomysłem jest inwestycja w booster boxy do MTG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 84 times

Re: Gry jako inwestycja

Post autor: Zaan84 »

No i trzeba pamiętać że przy obrocie taką gotówką może się nami zainteresować Urząd skarbowy, co będzie wiązało się z podatkami, albo koniecznością założenia działalności.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Gry jako inwestycja

Post autor: Lord Voldemort »

brazylianwisnia pisze:
Dr_Kecaj pisze:Hej,
Czy ktoś się odważył na zakup gry/gier wyłączanie pod inwestycje?
Zajmują zbyt dużo miejsca a inwestycja niepewna. Zarobić można głównie kupując kultowe gry które nie będą dodrukowane. Niektóre gry nie będą już drukowane,są w top 100 a ich cena nie rośnie bo nie ma popytu. Do tego możesz nawet stracić jeśli nagle po 2 latach wydawca stwierdzi że jednak wyda nowa edycję.

Nawet zakładając że Ci się uda, kupisz takich kolejnych Kupców i korszarzy i potrzymasz kilka lat to zarobisz 100% inwestycji w kilka lat ale składujac 20 stosow gier do sufitu na pół pokoju :-D inwestowanie poniżej 30tys zł nie bardzo ma sens. Do tego dodatkowe ryzyko z pożarem i zalaniem.

Podsumowując inwestycja wysokiego ryzyka, masa roboty ze sprzedażą 200-300 egzemplarzy gier jak cena wzrośnie, zajęta przestrzeń.. także niewarto. Już lepszym pomysłem jest inwestycja w booster boxy do MTG.
Phalanx ma na koncie dwa biale kruki, osiagajace kosmiczne ceny - Boże Igrzysko oraz Ankh-Morpork.
Stopa zwrotu rzedu kilkuset procent... Przyjemnosc grania bezcenna :D
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1510
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 82 times
Been thanked: 173 times

Re: Gry jako inwestycja

Post autor: Goldberg »

Parę lat temu Agricola osiągała jakieś kosmiczne ceny...pamiętam swoją sprzedałem i kupiłem jakieś dwie nowe planszowki ;)
Hmmmmm z tymi gwiazdami to nie wiem o co chodzi....są normalnie w sklepach dostępne...
Generalnie chcesz inwestować w gry, zajmij się MTG
A swoją drogą bawią mnie ludzie sprzedający kolekcje martwych już lcg po kilkaset zł...i bluzgajacych jak napiszesz mu propozycje że za całość dasz 200zl a nie 600....
No sorry, wiem ile to kosztowało, ale gra już martwa, ludzie nie grają i ma to wartość makulatury. A że akurat mam znajomego z którym w to gram... ;9
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ