The Rise of Queensdale - Dice Legacy od Inki i Markusa Brand

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

The Rise of Queensdale - Dice Legacy od Inki i Markusa Brand

Post autor: harrison »

The Rise of Queensdale is a legacy game that features dice management.
Tytuł ma ukazać się w 2018 nakładem Alea/Ravensburger. Mało wiadomo jeszcze o tej grze poza tym, że ma być to gra z rodziny Legacy oraz wykorzystywać mechaniki: dice rolling i worker placement. Kategoria: średniowiecze, cywilizacja.

Osobiście uważam, że najciekawszy przeciek dotyczy numeru jeden na pudełku, co chyba sugeruje nową serię gier (Alea Large Box Series?).
Spoiler:
Inne dostępne zdjęcia
Spoiler:
Link do BGG
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: The Rise of Queensdale - Dice Legacy od Inki i Markusa Brand

Post autor: Barolek »

Właśnie obejrzałem recenzje i gameplay od Rahdo i jestem nawet się zajarałem, ciekawe czy jest szansa wyjścia w PL?
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: The Rise of Queensdale - Dice Legacy od Inki i Markusa Brand

Post autor: kisiel365 »

Kilka fajnych mechanik:
- Szybki dice placement w rundzie (po zasoby i akcje)
- Zamiana niekorzystnych wyturlań kostek za pomocą zasobu, który zapewniają - czyli np. kostka z drewnem + nadmiarowe drewno => kostka akcji
- Wyścig, aby jako pierwszy zbudować budynek czy pobrać zasoby z korzystniejszym przelicznikiem
- Typowa dla worker placementów interakcja niebezpośrednia, czyli obserwuję co masz, co możesz zrobić, na czym Ci zależy - to ja ci się tam wcisnę i utrudnię
- Równanie przegranych (tokeny, za które mogą modyfikować swoje kości) i podwyższająca sie poprzeczka punktowa

Wydaje się dość lekkie i przyjemne, coś w co można zagrać z 10 latkiem. Obstawiam jakieś 2.2-2.5 cieżkości wg bgg.

Ogólnie na tak, pytanie ile to będzie kosztować... Nie ma figurek, wydaje Alea (badziewnie w jakości jak zawsze?). Może jest szansa na pierwszy budżetowy legacy worker placement?
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: The Rise of Queensdale - Dice Legacy od Inki i Markusa Brand

Post autor: harrison »

kisiel365 pisze: 14 maja 2018, 09:58 Ogólnie na tak, pytanie ile to będzie kosztować... Nie ma figurek, wydaje Alea (badziewnie w jakości jak zawsze?). Może jest szansa na pierwszy budżetowy legacy worker placement?
Mimo wszystko to duże pudło i chyba MSRP jest dość wysoko https://www.ravensburger.de/produkte/sp ... index.html
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: The Rise of Queensdale - Dice Legacy od Inki i Markusa Brand

Post autor: kisiel365 »

Racja. Tzn gdzieś widziałem ledwo poniżej €50 na niemieckich stronach, ale i tak dość drogo. Odnoszę wrażenie, że ostatnio Legacy oznacza +100 zł do ceny, która wynikałaby z zawartości.

Serio, wykonanie edycji, które widziałem na filmiku Rahdo sugerowałoby, że ta gra powinna chodzić po max 150 zł.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: The Rise of Queensdale - Dice Legacy od Inki i Markusa Brand

Post autor: Marx »

Też w weekend wpadłem na gameplay Rahdo i jestem zaciekawiony, w dodatku gra z seriii Alea, co dodatkowo sugeruje wydanie klasycznego, eleganckiego euro. Ciekawa mechanika zmiennych na planszach graczy.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ