Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: kwiatech »

1. Alone (Horrible Games)
2. Centauri Saga
3. 7th Continent
4. Empires of the Void II
5. Quodd Heroes
Awatar użytkownika
superfunktor
Posty: 61
Rejestracja: 07 paź 2011, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: superfunktor »

1. Ethnos - już kilkukrotnie byłem bliski zakupu angielskiej wersji, ale ostatecznie postanowiłem poczekać na polskie wydanie. Gra zbiera świetne recenzje, a ja akurat poszukuję lekkiego area control.
2. Root - wsparte na KS. Jestem wielkim fanem Vasta, więc mam nadzieję, że Leder Games wyda kolejną asymetryczną perełkę.
3. 7th Continent - również wsparte na KS. Liczę na to, że gra sprosta moim wysokim oczekiwaniom - liczę naprawdę na epicką przygodę.
4. Sherlock Holmes Consulting Detective - od dawna byłem zainteresowany tym tytułem, więc bardzo się ucieszyłem, gdy Rebel ogłosił, że planuje wydać jego polską wersję.
5. Escape Plan - do tego tytułu przekonuje mnie przede wszystkim nazwisko autora (Vital Lacerda) oraz tematyka - mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo wiąże z tą grą spore nadzieje.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: 13thcaesar »

1. The Rise of Fenris (trzeci i ostatni dodatek do Scythe).
2. Lord of Hellas.
3. Twilight Imperium IV.
4. Charterstone.
5. This War of mine.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Gosiek »

Jako, że moje planszówkowe hobby wyszło niedawno z kilkuletniego letargu, to nie celuję w same nowości, a raczej w gry, które są na początku wishlisty, ew. czekają w szafce na swój dzień.

1. Star Wars: Rebelia + ew. dodatek - bo klimat SW i gra na 2 osoby. No i wielkie pudło pełne dupereli - jak gwiazdkowy prezent dla pięciolatka. :lol:
2. dodatki do Arkham Horror LCG - na razie ogrywam podstawkę solo oraz w 2 osoby i chcę więcej. Bardzo lubię Lovecrafta, a z tej gry aż bije klimat jego prozy i dodatkowo nie jest prosto przejść nawet podstawowe scenariusze. Fajnie jest grać w coś, co nie daje zawsze zwyciężyć.
3. Star Trek: Fleet Captains oraz Star Trek: Ascendancy - kocham ST chyba od zawsze. Ale trekowe gry jakoś mnie omijały i chciałabym to w końcu zmienić.
4. Azul - bo ładne, kolorowe i puzzlopodobne. Czekam na polskie wydanie.
5. Twilight Imperium Fourth Edition - klasyk. I ma być wersja PL, w którą celuję.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 571 times
Been thanked: 239 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: DarkSide »

1. Pulsar 2849 i Azul - bo najwięcej szumu, ochów-achów i wszędobylskiego hype'u, więc trza by się przyjrzeć.
2. Gloomhaven - przydałoby się sprawdzić czy nowy nr 1 BGG zasługuje na swą pozycję.
3. The 7th Continent - mam nadzieję, że to nie jest wiele hałasu o nic.
4. Clans of Caledonia - rzekomo jedno z odkryć Essen 2017. Sądząc po opisach i reckach, coś w moim guście.
5. Escape Plan - ciekawa tematyka + Lacerda.

------------------------------
Bez hype'u raczej taka poczekalnia, ot, jak się trafi okazja:
Spoiler:
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: ptf »

1. Twilight Imperium 4ed - pewnie się nie uda, bo czasu mało
2. The Expanse
3. Battle for Rokugan
4. Wysokie Napięcie
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 23:17 przez ptf, łącznie zmieniany 1 raz.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Budyka »

1. Inis - bo wszystko mi mówi, że powinnam to lubić :)
2. Rise of Moloch - bo zamówiłam przez KS.
3. Lords of Hellas - bo zamówiłam... :)
4. Rising Sun - bo mój chop zamówił :)
5. Civilisation: A New Dawn - bo Cywilizację w każdej postaci wręcz uwielbiam :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Veridiana »

vincentblack pisze: A poza tym lista wstydu, czyli gry które czekając już jakiś czas na półce:
*. Keyflower / Terraformacja Marsa / Le Havre / Pola Arle / Szklany Szlak
Żartujesz! :shock: Oprócz Szklanego Szlaku, natychmiast je odpakowuj :!:
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Chaaber »

1. Rising Sun- za kolejną grę area control Pana Langa z twistami w walce i dyplomacji. Jestem mega ciekaw tego tworu.
2. Root- wsparte na KSie, grafika i asymetryczność zapowiadają się intrygująco
3. Pandemic Legacy S02 - Nareszcie zacznę kampanię i juz nie mogę się doczekać.
4. Time Stories: Freres de la Cote - piraci w Time Stories nareszcie, jak mogę nie czekać na to?!
5. Chimera station - worker placement z budowaniem robotników, brzmi wspaniale, count me in.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Muad'Dib »

1. The Expanse
2. Doctor Who: Time of the Daleks
3. Lords of Hellas
4. Star Trek Ascendancy
5. Empires of the Void II

Powyższe bo: (3) lubię serial, (2) wsparłem.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2018, 22:04 przez Muad'Dib, łącznie zmieniany 1 raz.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: xan »

1. Gloomhaven - bo leży i czeka na jakiś sensowny insert
2. Loh - zamówiony titan i już się nie mogę doczekać. Może znajdę chętnych na częstsze granie.
3. 7th continent - duży hype, któremu uległem. Do tego szybki setup.
4. The edge - dawnfall (jeśli dojdzie w 2018) :D
5. The City of Kings - bo twórcę uwielbiam, graficznie przypomina mi warcrafta i bardzo podoba mi się mechanika rozwoju postaci i workerow
Awatar użytkownika
Consolamentum
Posty: 70
Rejestracja: 20 lis 2012, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 84 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Consolamentum »

Gdybym mógł w tym roku wypróbować przynajmniej 2 z tych tytułów to już byłby taki rok, że fiu fiu.
Jest przynajmniej nadzieja, że wszystkie trafią na polskie recenzenckie stoły.

- Inis
- Sherlock Holmes Consulting Detective: Kuba Rozpruwacz i Przygody w West Endzie
- Rajas of the Ganges
- Stuffed Fables
- Valhalla
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: E2MD »

1. Stworze- dostałem, ale jeszcze niegrane. Zresztą czekam na figurki
2. Pandemic Legacy 2 - nie grałem jeszcze nigdy w żadną grę legacy i jestem bardzo ciekawy doznań. A podstawowy Pandemic bardzo mi przypadł do gustu więc spodziewam się że to będzie to.
3. Lords of Hellas - zamówiona pełna opcja w polskiej wersji językowej więc pewnie jeszcze trochę poczekam. To będzie pierwsza gra tego typu więc jestem bardzo ciekawy czy się przyjmie. Nawet jeżeli nie to i tak jest miło być częścią takiego dużego wydarzenia w naszym pięknym nadwiślańskim kraju :)
4. Cerebria - The Inside World - zapowiada się przepięknie, ale pewnie dopiero przyjdzie końcem roku
5. Century Eastern wonders - Spice Road mimo suchości przypadło mi do gustu. Na pewno dam szansę. Ciekawe jak to będzie się łączyło w całość.

Jako bonus
6. Valhalla - bardzo lubię oglądać Wookiego (mimo że gust mamy różny i często nie zgadam się z jego opiniami) i mocno doceniam to co robi na polskim rynku. Jak do tej pory żadna z jego gier nie podeszła mi i spodziewam się że ta również (patrząc na gameplaye) ale na pewno dostanie szansę jako zjawisko (trochę jak LoH powyżej)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Rafal75 »

Rafal75 pisze:Hej, u mnie w tej chwili to:
1. Thunderstone Quest - Gdy wystartował KS i zobaczyłem zmiany do poprzedniej wersji spowodowało że jest jedną z najbardziej oczekiwanych premier.
2. Gloomhaven - podobno cudo wśród karcianek... Zobaczymy.
3. Arkham Horror LCG - przymierzam się do tej karcianki juz jakieś pół roku... Może wreszcie w 2018 ...
4. Cywilizacja: Poprzez Wieki - jak poprzednio tylko z tą róznica że do tej karcianki przymierzam się juz rok...
5. Sorcerer - gra twórców Star Realms, Epic Card Game czy Hero Realms, nic dodać nic ująć, to może być hit!
Sorry ale u mnie jeszcze doszło:
5. Clank!
5. Twilight Of The Gods
5. Aeon's End
5.Mage Knight Big Box
Ostatnio zmieniony 27 sty 2018, 19:53 przez Rafal75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: walkingdead »

Ja bardzo chciałam poznać:

1) TWOM- ten cel został z powodzeniem zrealizowany. Naprawdę urzekła mnie ta gra.
2) AvP - w trakcie realizacji, gra już w drodze do mnie i mam nadzieję, że spotka mnie rozczarowanie :) Alieny, mrok, walka. Mniam.
3) Nemesis - tak, uległam hype i ...dobrze mi z tym. Czekam niecierpliwie.
4) Nuklear Winter'68- grę mam w kolekcji, ale nie złożyło się dotychczas na rozegranie partii. Muszę ją jednak poznać bo temat brzmi co najmniej interesująco.
5) Star Wars: Legion- po prostu.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: dziobanes »

1. Sine Tempore
2. Joan of Arc (o ile dotrze w tym roku)
3. dodatki do Lords of Hellas
4. Chronicle X
5. Massive Darkness
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: longmen76 »

1. Gloomhaven
2. Zombicide Green Horde
3. 7th Continent
4. Lords of Hellas
5. Nemesis
Awatar użytkownika
jajkos
Posty: 30
Rejestracja: 26 lip 2017, 20:35
Has thanked: 13 times
Been thanked: 1 time

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: jajkos »

A ja dopiero rozpoczynam przygodę i zerknijcie ile radości hypo-wej przede mną ;)

1. Posiadlość szaleństwa 2ed. Czeka - odpakowana, zmontowana... Trzyletnią córka już rozpracowała wszystkie figurki.
2. Cywilizacja poprzez wieki - czeka, podklejone nakładki, przeczytana instrukcja - trzyletnią córka już rozpracowała wszystkie kosteczki po całym mieszkaniu.
3. TWOM - idzie powoli dostarczycielami paczkowymi. Testuję na razie na konsoli sposoby przetrwania... choć bardziej sposoby nieprzetrwania.
4. Arkham horror gra karciana - bo często solo wieczory się przytrafić mogą - a piszecie w koło, że warto się nad nią pochylić.
5. Pandemic legacy przygoda pierwsza ;) czeka nieporwana, na razie uczymy/bawimy się rozgrywkami sugerowanymi do treningu dla "nowych"


Poza piątką ogrom tytułów z zamkami, nemezisami, gajami, stworzami, pathfainderami, galaktycznymi kostkami i imperiami w tytułach. Naprawdę fajnie jest być tutaj nowym ;) pozdrawiam.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: pavel »

Można głosować na BGG, na najbardziej oczekiwanie. Jakieś wnioski ?
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 332
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 169 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Arkhon »

1. Rising Sun
2. Warhammer Underworlds Shadespire (wraz z nowymi dodatkami)
3. Dodatek do Lorenzo il Magnifico
4. Dodatek do Voyages of Marco Polo
5. Dodatek do SW:Rebelii


Tytułów na półce dużo, nieograne The Gallerist, GWT i Troyes (po jedną do kilku najwyżej partii każda) aż się proszą.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Quba40 »

Quba40 pisze:1. The 7th Continent - z filmików z game playem na yt wynika, że gra powinna mi się spodobać, jednak nie bardzo chce mi się ładować w kickstartery, póki co Horror w Arkham LCG musi mi wystarczyć.
2. Fallout - wygląda na to, że bardzo dobrze oddano klimat komputerowego pierwowzoru, szkoda, że bardziej trzymano się nowszych edycji niż 1 i 2 części. Dzięki temu, że na niego czekam wstrzymałem się z zakupem Runebounda 3ed.
3. VAST: The Crystal Caverns - bardzo mnie kusi ta najbardziej asymetryczna gra, powstrzymuje mnie tylko to, że najczęściej gram w 2 osoby, rok 2017 wytrzymałem bez niej, zobaczymy jak będzie w 2018 :)
4. Nemesis - klimat obcego, ukryte motywy, wygląda na bardzo regrywalny tytuł, chętnie bym przetestował.
5. Kingdom Death: Monster / Gloomhaven - oba tytuły na równi chętnie bym poznał, choć wątpię abym znalazł czas na ogrywanie takich kobył.
Dzięki nowym filmom z gameplayem i nowym informacjom sporo się u mnie zmieniło. Fallout i Nemesis u mnie wypadły póki co - raczej jestem nimi lekko rozczarowany, jeśli przypadkiem uda mi się w nie zagrać to fajnie...

1. AvP: The Hunt Begins - wskoczył na sam szczyt po tym jak zrezygnowałem ze wsparcia Nemesis. Klimaty filmu Obcy 2, asymetria rozgrywki, dużo otwartości w tworzeniu scenariuszy, różne tryby gry, świetne figurki i niska cena!
2. Mage Knight - Portal swoim newsem wyparł ostatecznie z moich myśli Fallouta FFG. Nigdy nie miałem okazji w niego zagrać, a szukałem podobnego tytułu od dłuższego czasu.
3. Hero Realms: The Ruin of Thandar Campaign - czekam na informację o polskiej edycji i póki co wstrzymuję się z angielską edycją.
4. VAST: The Crystal Caverns - ciągle blisko krąży w sferze gier, które chciałbym poznać.
5. KickStarterowe topy czyli The 7th Continent, Gloomhaven i Kingdom Death Monster - raczej ich nie zakupię ale chętnie zobaczył bym je w akcji
Awatar użytkownika
Kapelatejesy
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2014, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Kapelatejesy »

Mam nadzieję, że rok upłynie w głównej mierze pod znakiem nadrabiania zaległości.

1. Zombicide: Czarna Plaga - zamówiona w przedsprzedaży, oczekiwanie na wysyłkę tylko podkręca hype.
2. Descent: Cień Nerekhall - pierwszy dodatek do gry, uchodzący za najlepszy. Zamówiony, wysyłka razem z Czarną Plagą. Oczekiwanie jak na szpilkach.
3. Blood Rage - hit nie pierwszej świeżości, ale nie miałem jeszcze przyjemności. Mam nadzieję, że w tym roku uda się ograć.
4. Mage Knight - jeszcze większa zaległość, którą nawet niezbyt się interesowałem przez niedostępność, ale Portal to zmienił.
5. Zakazane Gwiazdy - kupiłem je zaraz po ogłoszeniu rozwodu GW i FFG, bo wiedziałem, że potem może nie być okazji. W końcu udało mi się przebić przez lobbing fana Twilight Imperium w grupie i najbliższy wieczór kosmicznych strategii spędzamy w sektorze Herakon.
shagy
Posty: 238
Rejestracja: 13 kwie 2009, 13:42
Lokalizacja: Krotoszyn, Wrocław
Has thanked: 2 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: shagy »

1. Dinosaur Island - Kusi mnie ta gra bardzo, pewnie głównie ze względu na temat, ale chyba czekam na coś co ostatecznie mnie do niej zachęci.
2. Gentes - Spodobał mi się ten prosty styl graficzny, po przeczytaniu sporej ilości na temat tej gry, spodobały mi się też ciekawe mechaniki, ale tutaj także nie jestem do końca przekonany czy wesprzeć tę grę na Kickstarterze
3. Gloomhaven/Mageknight - jak wszyscy to wszyscy :P Chciałbym się dowiedzieć, co w tych grach jest takiego, że ludzie za nimi tak szaleją.
4. Pandemic Legacy 1 sezon - Gra od ponad pół roku czeka, aż przebrnę przez według mnie fatalną instrukcję.
5. Charterstone - kolejna gra, którą wszyscy polecają, do tego mechanika legacy + możliwość gry po skończeniu "fabuły", a do tego ślicznie wygląda. Chyba jestem kupiony :P
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Vulturius »

1. Rise of Moloch
2. Rising Sun
3. Zombicide Green Horde
4. Warhammer Underworlds Shadespire
5. Star Wars: Imperium Atakuje
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: ghostdog »

1. Brass - bo polubiłem ekonomiczne
2. Nemesis - bo intryguje
3. Mage Knight - bo podobnie jak Nemesis intryguje
4. Unconditional Surrender - bo lubię wojenne i mam wreszcie, gdzie zostawić grę, tak by nikomu nie przeszkadzała.
No i nie wiem co jeszcze będzie na Essen :roll:
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
ODPOWIEDZ