Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Bea »

No to kolejny wątek jak rok temu i dwa lata temu:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... hilit=hype
Przy okazji, warto zerknąć do zeszłorocznego wątku i sprawdzić co nam się udało zrealizować. :mrgreen:

Czyli jakie gry (nowe lub stare) chcielibyście koniecznie poznać w roku 2017?

Moje top 5:

1. Lords of Hellas - bo ma fajne figurki do wymalowania i mechanikę którą powinnam polubić
2. The Godfather: Corleone's Empire - bo klimat mi się podoba i mówią że szybka i prosta
3. Inis - znów bo negatywna interakcja, coś bojowo w tym roku jestem nastawiona
4. Rising Sun - bo temat fajny, bo jest hype, bo chcę sprawdzić czy poza figurkami ta gra jest coś warta.
5. This War of Mine: The Board Game - bo strasznie podobno mechanika innowacyja, bo wciąż szukam dobrej przygodówki

Oprócz tego w topce nie zmieściły się:
Clans of Caledonia, Gaia Project, Star Wars: Rebellion, Pandemic Legacy
Ostatnio zmieniony 29 gru 2017, 17:32 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Pan_K »

Lords of Hellas - bo zamówiłem i mam nadzieję, że było warto. Bo ci, którzy grali, chwalą. No i po raz pierwszy figurki zrobiły na mnie wrażenie.
Lisboa - bo Lacerda, a to mówi samo za siebie. Bo sprzedałem ogranego Galerzystę i teraz trochę żałuję... :(
Pulsar 2849 - bo lubię kostki nielosowo.
Rajas of the Ganges - bo lubię kostki nielosowo.
Gaja Project - bo nie grałem w Terrę, a powinna mi się spodobać. No i jest na mniej osób, a u mnie to na wagę złota.

Podsumowanie oczekiwań 2017:
Spoiler:
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: rattkin »

Epoch: The Awakening
Gloomhaven
7th Continent
Lords of Hellas
Fog of Love
Dawn of Peacemakers
Grimslingers: Northern Teritory
Rising Sun
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: evenstar »

Whistle stop - bardzo mi się spodobała mechanika dokładania kafelków i tworzenia planszy oraz przesuwania pociągów
Sagrada - bo uwielbiam gry kościane, poza tym jest przepiękna, plus prostota zasad i spora ilość kombinowania
Najeźdzcy z północy dodatki - bo z podstawką coś czuje, że to będzie jedna z ulubionych gier, nowe karty, nowe lokacje, więcej głębi
Century Eastern wonders - wygląda cudnie, plus prostota zasad
Rollplayer - bo rewelacyjny pomysł na gre, świetna mechanika i klimat
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: pavel »

1. The 7th continent
2. Middara
3. Fallout
4. Nemesis
5. Horror w arkham lcg.
probbi
Posty: 947
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 87 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: probbi »

-Clank!- bo czekam już długo a zagrałem tylko raz próbnie
- Azul- wygląda ładnie i nie było jeszcze gier o posadzce
- Pulsar 2849- lubię kosteczki
- Altipano - jeżeli naprawiło niedociągnięcia Orlean to super
- Inis- brakuje mi area control, który jest ładny na stole
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Lothrain »

1. This War of Mine - egzemplarz z KS leży jeszcze nieodpakowany, bo nie ma kiedy zagrać. Ale w przyszłym roku na pewno znajdę chwilkę.
2. Inis - tyle było zachwytów nad tym tytułem, że przejść obojętnie nie wypada. Gorzej, że nie mam planów zakupowych i żadnego znajomka z tą grą.
3. Pulsar 2849 - niby nic, a ciekawi, gdyby jeszcze nie było tak brzydkie... Ale pewnie i tak wyląduje na półce.
4. Rajas of the Ganges / Santa Maria - dwa tytuły z tego Essen, które zagram, jak tylko wyjdą na naszym poletku
5. Azul / Sagrada - jedną z tych gier chciałbym włączyć do kolekcji i rozstrzygnąć pojedynek kafelki kontra kostki

Na liście nie ma Nemesisa i Clans of Caledonia, bo już zagrane, a Lords of Hellas, bo mnie odpycha.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: RE.Lee »

1. Root: wsparte na Kickstarterze, zapowiada się świetnie
2. Secret Hitler: drugi rok z rzędu nawalił Amazon, tym razem się uda!
3. CIV: Carta Impera Victoria: dopiero zapowiedziane, ale brzmi obiecująco
4. Brass: bo kusi cięższa gra ekonomiczna w pięknym wydaniu
5. Cokolwiek z małym pudełku wyda CMON, bo bardzo mi ta seria pasuje (Grizzled, Waka Tanka, Kreus, nawet Play Me)
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
Awatar użytkownika
Trawus
Posty: 192
Rejestracja: 06 lip 2014, 14:06
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Trawus »

1.Lords of Hellas - czekam na przesyłkę ;)
2.Nemesis - na pewno kupię na ks
3.Star Wars Rebelia - jak tylko pojawi się dodruk i normalne ceny to od razu ląduje do koszyka
4.Godfather Imperium Corleone - ze względu na klimat kolega dostał pod choinkę. W 2018 na pewno zagramy w to nie raz.
5. Twilight Imperium 4th edition - czekam na wersję pl ;)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Błysk »

1. Gloomhaven (ale w życiu tego nie kupię... :D)
2. Nie gra a dodatek- Fyreslayers w Shadespire
3. TI 4- jeszcze nie miałem okazji
4. Inis, ładne, ale boję się, że mi się nie spodoba (draft i porównania do BR)
5. Uboot (czy jakoś tak), bo mnie ciekawi jak to będzie działało.

Poza listą: Jakaś dobra gra wojenna gdzie walka opiera się o coś więcej niż rzut kością i sprawdzenie tabelki. Może być też w mniejszej skali. Czekam na propozycje ;). Do tej pory grałem tylko w Sukcesorów Aleksandra Wielkiego i mój zawód nie znał granic. Do teraz wspominam tą partię z rozgoryczeniem i chyba nigdy nie byłem tak "zły" przy stole.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2017, 10:11 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: mauserem »

Fajne są te wątki - pokazuje jak ładnie nam się potrafią "rozjechać" wyobrażenia względem rzeczywistości :mrgreen:
Spoiler:
czyli wypada powtórzyć za poprzednim rokiem: nie nastawiam się na coś szczególnie - ot dam się zaskoczyć temu co się pojawi na stole :D
nie mniej chciałbym kilka rzeczy sprawdzić - main stream raczej:

Edit 01.2019

1. 7th Continent - ciągle nie było okazji, ale paradoksalnie coraz mniej mnie do tej gry ciągnie - nawet na dodruk KS jakoś nie miałem ochoty się wpisać
2. Gloomhaven - też jakoś ciągle nie było okazji, a co zabawne, zapowiedź wydania PL jakoś ostudziła moją ochotę na to
3. Twilight Imperium 4th ed - ale w wersję PL - a tej jak nie ma, tak nie ma, postanowiła sobie przyjść dopiero w 2019 :D
4. Legendary Encounters Alien - w zasadzie to juz "staroć" - ale jaka ta staroć doskonała! cały komplecik ma już u mnie status "niezbywalne"
5. Rising Sun - chcę się przekonać czy jest tak przehajpowane jak przypuszczam - no niestety jest takie "przehajpowane" jak przypuszczałem - ale żeby nie było, to jest całkiem dobra gra

i podobnie jak w zeszłym roku - podejście na luzie: nie zagram trudno, będzie inna okazja , zagram - fajnie
Ostatnio zmieniony 01 sty 2019, 19:21 przez mauserem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Marx »

1. Lords of Hellas (kupiłem wszystko)
2. Rise of Moloch
3. Joan of Arc
4. Hate
5. Nemesis (grałem tylko kilka rund wczesniej)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: pan_satyros »

uff 2017 nie był lekkim rkiem w naszym planszograniu. Gdzies tak od połowy liczba partii spdła do jednej na kwartał, więc równie dobrze mógłbym tu podać 5 gier kupionych w 2017 XD No ale nie, taksię nie bawimy hehe

1. 7th Continent - bo uwielbiam eksplorację i tajemnice
2. Too Many Bones - bo ciekawi mnie każde, interesujące wykorzystanie kości.
3. Lords of Hellas - bo uwielbiam mitologiczne klimaty, a i mechanika zachęca.
4. Thunderstone Quest - bo zawsze byłem tej serii ciekaw i lubię gry dominiono-podobne
5. Inis - bo hype robi swoje, a oprawa i obietnica dobrego skalowania zachęcają.

a poza tym Aeon's End (bo lubię zwarte, ciekawe karcianki), Azul i Santorini (bo dawno nie było u nas fajnej gry logicznej), Legacy of Dragonholt (bo chciałbym w końcu zagrać w fajną para-paragrafówkę), Time of Legends: Joan of Arc (bo system bitewny zamknięty w jednym pudle i upakowany do formy planszówki bardzo mnie ciekawi), Stuffed Fables (bo... jest słodkie hehe), Nemesis (bo uwielbiam serię Alien), Okko's Chronicles: The Cycle of Water (bo system rozgrywki mieszający Mr. Jacka z Descent wydaje się ciekawy).
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: mat_eyo »

1) Imperium Atakuje - zagram na pewno, Mikołaj zostawił pod choinką. Mam nadzieję, że mi się spodoba, bo jednak głupio pozbywać się prezentu.
2) Merlin - również mam, nadal nie udało się zagrać i w tym roku już chyba nie zdążę. Po lekturze instrukcji wygląda na tytuł poziomu Wyroczni Delfickiej, którą bardzo lubię.
3) Pax Renaissance - również mam i zbieram się do zagrania od pół roku. Intryguje mnie 'symulacyjna' twórczość pana Eklunda.
4) SW Rebelia z dodatkiem - Rebelię miałem i sprzedałem po czterech partiach, byłem rozczarowany. Wbrew rozsądkowi wierzę, że dodatek poprawi ją na tyle, żeby mieć na półce.
5) Nie mam nic szczególnego. Mógłbym wrzucić FCM, w którego nie udało się zagrać w zeszłym roku, ale napiszę po prostu jakieś dobre, pełnokrwiste euro. Być może nowy Feld, Pfister albo Rosenberg. Być może ktoś całkiem nowy zaskoczy, jak Clans of Caledonia w tym roku.
Marecki
Posty: 36
Rejestracja: 17 kwie 2014, 09:54

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Marecki »

1. Fallout - sentyment do komputerowego pierwowzoru sprawił, że od momentu przeczytania pierwszej zapowiedzi, wiedziałem że kupię tą grę. Pierwsze recenzje podkreślają dobrze przygotowany tryb solo, więc pozostaje mi czekać na wydanie wersji PL i ruszam przemierzać Stołeczne Pustkowia.
2. Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie - kolejny rok mam tą grę na liście tytułów, w które chciałbym zagrać ze względu na (jak wynika z recenzji) wyczuwalny klimat. Ciekawi mnie zwłaszcza wariant solo, który może uda się sprawdzić w 2018.
3. Civilization: A New Dawn - nie miałem okazji zagrać w "Through the Ages", dlatego w tej grze dopatruję okazji do poznania "cywilizacyjnej" gry planszowej (tu znowu na bazie sentymentu do komputerowej wersji)
4. Terraformacja Marsa z dodatkami - podstawka jest według mnie świetną grą, która w tym roku często lądowała na stole zarówno do gry solo jak i w 2~3 osoby, a z tego co czytałem na tym Forum, dodatek Wenus wnosi sporo dobrego. Dlatego trafia na tą listę.
5. This War of Mine - klimat w wersji komputerowej był czymś świeżyć (spojrzenie na wojnę z perspektywy cywili, a nie żołnierzy) i z chęcią przekonam się jak został odwzorowany w planszówce. O samej mechanice również czytałem pozytywne opinie. Podobnie jak w przypadku Robinsona Crusoe nastawiam się na tryb solo, bo do gry w towarzystwie zamiast gier kooperacyjnych wolę konfrontacyjne.

Za rok przekonam się, w które tytuły udało się zagrać i jak rzeczywistość spójna będzie z oczekiwaniami.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: warlock »

1. Twilight Imperium IV
2. The Gallerist
3. Gloomhaven
4. Monolith Arena - jestem strasznie ciekaw, co tym razem zaserwuje nam Michał Oracz.
5. This War of Mine
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Quba40 »

1. The 7th Continent - z filmików z game playem na yt wynika, że gra powinna mi się spodobać, jednak nie bardzo chce mi się ładować w kickstartery, póki co Horror w Arkham LCG musi mi wystarczyć.
2. Fallout - wygląda na to, że bardzo dobrze oddano klimat komputerowego pierwowzoru, szkoda, że bardziej trzymano się nowszych edycji niż 1 i 2 części. Dzięki temu, że na niego czekam wstrzymałem się z zakupem Runebounda 3ed.
3. VAST: The Crystal Caverns - bardzo mnie kusi ta najbardziej asymetryczna gra, powstrzymuje mnie tylko to, że najczęściej gram w 2 osoby, rok 2017 wytrzymałem bez niej, zobaczymy jak będzie w 2018 :)
4. Nemesis - klimat obcego, ukryte motywy, wygląda na bardzo regrywalny tytuł, chętnie bym przetestował.
5. Kingdom Death: Monster / Gloomhaven - oba tytuły na równi chętnie bym poznał, choć wątpię abym znalazł czas na ogrywanie takich kobył.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 954
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 227 times
Been thanked: 232 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Moonday »

1. Clank! - ciągle czekam na polskie wydanie.
2. Lords of hellas - bo wzorem Scythe to bardziej euro gra, ale w wydaniu ameri.
3. Fallout - bo lubię gry przygodowe od FFG, oraz klimat post-apo.
4. This War of Mine - bo porównywana do Robinsona i ze względu na tematykę.
5. Nemesis - bo to ciekawie zapowiadająca się pseudo kooperacja z ładnymi figurkami oraz ciekawym klimatem.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Galatolol »

Spoiler:
2018:
1. 7th Continent - podstawka przyjdzie już w marcu :)
2. Gloomhaven - planujemy w wakacje rozpocząć
3. 18xx - jestem teoretycznym fanem, wypada w końcu więcej pograć
4. Battlecon i Millenium Blades - powinny siąść, szczególnie MB

Nowsze gry, które chcę sprawdzić, wypisałem w innym wątku: viewtopic.php?f=1&t=53624&p=998132#p997564
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: vincentblack »

W rok 2018 chcę wejść z postanowieniem, by lepiej poznać te gry które już mam na półkach, a mniej skupiać się na nowościach, niemniej jednak na liście do zagrania z pewnością znajdzie się:

1. Great Wester Trail / Mombasa - mam i znam wcześniejsze, lżejsze gry Pfistera, czas poznać te najnowsze, najcięższe i podobno najlepsze
2. Rajas of the Ganges - uwielbiam dice placement a do tego te kryształowe kostki
3. Imhotep - niby recenzje średnie, ale chcę się sam przekonać czy to gra dla mnie
4. Cyklady - klasyk który wreszcie warto poznać
5. Viticulture - w końcu może warto poznać inne gry Stegmaiera
6. Clans of Caledonia - bo hype

A poza tym lista wstydu, czyli gry które czekając już jakiś czas na półce:
*. Keyflower / Terraformacja Marsa / Le Havre / Pola Arle / Szklany Szlak

Poza tym czekam z niecierpliwością na poznanie dodatków do Wojowników Midgardu, Najeźdźców z Północy, Marco Polo, Istambułu, Wyspy Skye, Pól Arle, Keyflowera i 7 Cudów: Pojedynku
Ostatnio zmieniony 29 gru 2017, 11:16 przez vincentblack, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: DDP »

Z poprzedniej listy udalo mi sie poznac 4 z 5 wiec wynik bardzo dobry. Tym bardziej ze byly tam 2 gry KS ktorych nie wspieralem.

5. 7th continent - ciekaw jestem jak sie ma do Gloomhaven pod wzgledem przygody (nie mechaniki).
4. Dodatki do Champions of Midgard - gra jest ok, a z dodatkami niby 2x lepsza wiec chce to zobaczyc.
3. Thunderstone Quest - w "jedynke" gralem. Na pewno lepsza od suchego Dominiona ale jednak zbyt losowa jak na dzisiejsze standardy deck buildingu. Mam nadzieje ze po tylu latach i wersjach wyciagneli wnioski. Poza tym tryb kampanii mnie interesuje (i opcja co-op ktora ma byc w dodatku).
2. Streach gole do Dark Souls - Jest ich tyle ze moglyby stanowic osobna gre. Pytanie czy uratuja podstawke? Mam taka nadzieje.
1. Rising Sun - licze ze zastapi Blood Rage ktory ma w sobie elementy nie do konca mi pasujace.
Zawsze gram o zwycięstwo!
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: rafaelus »

1. 7th Continent
2. Gloomhaven
3. Inis
4. Brass
5. Clank!

Do tego Azul, Santa Maria, Clans of Caledonia, Gaia Project
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Gizmoo »

Listę - podobnie jak w zeszłym roku - powinny otworzyć gry, na których przybycie z Ks i wspieram.to wciąż czekam. Czyli Rise to Nobility, Empires of The Void SE i dodatki do Najeźdźców z Północy. :lol: Ale tak po prawdzie to w Rise już grałem i wiem, że jest dobry, Empires wygląda na najfajniejszą grę Laukata, a dodatki na pewno będą fajne, bo sama podstawka Ridersów jest bardzo dobra. Lista tytułów "do zagrania" na 2018 rok byłaby bardzo długa, ale skupię się na tych, których zwyczajnie nie mogę ominąć:

TOP 5:

1. IMAGINARIUM - Grałem w prototyp na Spiel i wstałem od stolika zachwycony. Bez wahania kupiłbym od razu. Bruno Cathala w trochę cięższym wydaniu niż zwykle, ale ponownie trafia w 10. To chyba najładniej ilustrowane euro jakie widziałem obok Agry. Czekam tuptając z niecierpliwością nóżkami!

2. PIONEER DAYS - Euro o zdobywaniu dzikiego zachodu. Zagrywałem się jako małolat w Oregon Trail, a ta gra jest chyba najbliżej jeżeli chodzi o realizację tego pomysłu. Strasznie chciałem zagrać na Essen, ale się nie udało. Gra sprzedała się na pniu i TMG nierozsądnie sprzedało egzemplarz demo, więc nie było mi dane poznać tego tytułu.

3. RISE OF TRIBES - Cywilizacyjne euro z kosteczkami akcji. Jestem potwornie na siebie zły, że nie wsparłem podczas kampanii na KS. Odstraszyła mnie cena wysyłki - ponad połowa wartości samej gry. Po lekturze instrulkcji zakochałem się w mechanice. Bardzo chciałbym w to zagrać.

4. SŁUP OGNIA - Uwielbiam wszystkie gry Rienecka. To mój absolutnie ulubiony twórca gier. Na półce stoją Filary z dodatkiem i Świat bez końca i są to jedne z moich ulubionych gier. Brakuje mi do kolekcji trylogii właśnie "Słupa". Nie udało się zagrać weń na żadnym planszówkowym evencie nad czym bardzo ubolewam.

5. PREHISTORY - Cywilizacyjne euro o rozbudowie pre-historycznej osady. Cięższa gra od węgierskiego wydawnictwa wygląda jak spełnienie moich marzeń. Jaskiniowcy górą!

Poza topką:

EL DORADO - deckbulding z ściganiem się po planszy. Bardzo mnie ciekawi, bo docierają do mnie wyłącznie pozytywne opinie.

VALLETTA - ciekawie wyglądająca karcianka. Niestety Klemens Franz i wysoka cena skutecznie mnie od niej odstraszają.

GUILDS - Bardzo ciekawe euro. Graficznie przepięknie, a i mechanicznie wygląda ciekawie. No i podobnie jak w moich ukochanych Zamkach SKL - budujemy z kafelków swoją posiadłość i wykręcamy na nich comba.

MOA - Lżejszy Wallace zawsze na propsie. Czekam z niecierpliwością.

7th CONTINENT - Muszę sprawdzić, czy rzeczywiście gra jest tak dobra, jak o niej mówią.

MAJESTAT - Podobnie - muszę sprawdzić czym ludzie się tak podniecają .

NEMESIS - Grałem w prototyp. Mam nadzieję, że gra od Essen przejdzie jeszcze jakieś zmiany. Bardzo mi się podobało, ale kilka rzeczy mechanicznie i merytorycznie bardzo mnie irytowało.

W przyszłym roku na KS:

ROBIN HOOD AND THE MERRY MAN - Kolejna gra od twórców Cavern Tavern i Rise to Nobility.

PREHISTORY - J.w.

ARCHITECTS OF THE WEST KINGDOM - Ciekawie wyglądające euro, ilustrowane przez Mico.

Nadrobienie zaległości z lat ubiegłych

LEWIS I CLARK - Nie ciągnęło mnie do tej gry, ale poczytałem o niej trochę i bardzo mnie zaciekawiła.

TWILIGHT IMPERIUM 4ED - Wreszcie trzeba zagrać w króla 4X

Prywatna ściana wstydu, czyli nie ograne gry na półce:

WENDAKE - Ma szanse na mój ścisły top. Pół rozgrywki mam za sobą w Essen. Mechanicznie, tematycznie i estetycznie - bardzo mi pasuje.

ARCADIA QUEST: INFERNO - Ech...

VENUS DO TERRAFORMACJI MARSA - Nie było do tej pory okazji. :/

Dodatki do Sprawdzenia/Kupienia:

1. WYSPA SKYE: JOURNEYMAN
2. KAKAO DIAMENTE
3. RFTG: SENO INVASION
Ostatnio zmieniony 03 sty 2019, 15:17 przez Gizmoo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Santa Maria
Civilization a new dawn
Inis
Clank!
Flow of History
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Hype TOP 5 - gry, które chcę poznać w 2018

Post autor: seki »

This War of Mine - bo wydaje się być wciągającą grą solo
The gallerist - bo tyle dobrego się naczytalem, że bardzo chciałbym poznać
Brass - bo czekam na swojego KSa i czuję, że jest to bardzo dobry tytuł
Clank - bo bardzo fajna tematyka, bo ciężkość rozgrywki, która jest w moim gronie najchętniej wyjmowana na stół
Azul - bo to pierwsza gra logiczna, która ma szansę mi się spodobać
ODPOWIEDZ