Gra roku - najlepsza gra, w jaką zagrałem w 2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: GRA ROKU - NAJLEPSZA GRA, W JAKĄ ZAGRAŁEM W 2017

Post autor: toblakai »

W tym roku niewiele nowych zakupów i pierwsze duże wietrzenie kolekcji - dużo gier poleciało pod młotek. Z tych które zdominowały stół w tym roku to:

Terraformacja Marsa - gra często lądowała na stole ze względu na fakt, że żona pokochała to pudło. Na pytanie w co gramy zawsze próbuje wcisnąć TM, głównie ze względu na satysfakcjonujące zagrywanie/combowanie kart.

Five Tribes - tutaj tytuł przy którym zawsze się dobrze bawię i nie mam poczucia jkabym w każdej rozgrywce robił to samo. Ewidentnie gra która nie opuści mojej kolekcji przez długi czas, a być może nawet zagości w niej na stałe.

Eldritch Horror - może 5 partii w ciągu roku to nie jest jakoś strasznie dużo dla większości z Was, ale jest to jedyne pudło z tego segmentu które się u nas utrzymało i mamy do niego ochotę wracać. Jedyny mankament to taki, że nie da rady się do tej gry usiąść z doskoku - zawsze musimy sobie wyczyścić popołudnie żeby znaleźć czas na partię. Przyjemna gra.
Ankeszu
Posty: 80
Rejestracja: 02 kwie 2011, 15:31
Lokalizacja: Kraków Główny
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: GRA ROKU - NAJLEPSZA GRA, W JAKĄ ZAGRAŁEM W 2017

Post autor: Ankeszu »

Grą roku niewątpliwie jest dla mnie Mombasa, w którą chcę grać coraz więcej i więcej, ale gonią ją dzielnie Eminent Domain (znany mi wcześniej ale wreszcie własne pudło <3) i Pandemic Legacy S1 (dwójka nam idzie powoli...). Tuż za nimi lżejsze tytuły takie jak FUSE, Tajniacy Duet i Azul.

Lubię ten temat, znalazłam parę tytułów do zainteresowania się ;)
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: GRA ROKU - NAJLEPSZA GRA, W JAKĄ ZAGRAŁEM W 2017

Post autor: sidmeier »

Ankeszu pisze:Grą roku niewątpliwie jest dla mnie Mombasa, w którą chcę grać coraz więcej i więcej, ale gonią ją dzielnie Eminent Domain (znany mi wcześniej ale wreszcie własne pudło <3) i Pandemic Legacy S1 (dwójka nam idzie powoli...). Tuż za nimi lżejsze tytuły takie jak FUSE, Tajniacy Duet i Azul.

Lubię ten temat, znalazłam parę tytułów do zainteresowania się ;)
Dla mnie Chińczyk. Zaraz potem Monopoly i Risk Zombie.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra roku - najlepsza gra, w jaką zagrałem w 2017

Post autor: kmd7 »

Dla mnie rok 2017 przyniósł mnóstwo wspaniałych gier. Ciężko mi wskazać jedną, najlepszą. Moja najlepsza gra w która zagrałem w zeszłym roku znajduje się pośród tych tytułów:
The Gallerist
Zamki Burgundii
Robinson Crusoe
Keyflower
T.I.M.E. Stories
Tzolkin
Jeśli jednak miałaby to być tylko jedna gra, to chyba Keyflower (sorry, Gallerist ;)). Dlaczego? Bo jak na euro, posiada tonę interakcji oraz trzyma w napięciu i niepewności do ostatniej tury. Dlatego, że pozwala pasować i zaraz potem wracać do gry, aby wbić nóż w plecy zbyt pewnym siebie przeciwnikom :D.
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra roku - najlepsza gra, w jaką zagrałem w 2017

Post autor: marcin8509 »

1. Runebound 3ed
2. Hero Realms/Horror w Arkham
:), ach ta cenzura.
gotji
Posty: 63
Rejestracja: 03 gru 2012, 15:03
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra roku - najlepsza gra, w jaką zagrałem w 2017

Post autor: gotji »

1. Runewars - gra idealna. Mam dopiero za sobą 4 rozgrywki i nie mogę wyjść z podziwu.
2. Spartakus: Krew i Zdrada - potrzebna jest odpowiednia ekipa, żeby docenić grę. Jak ma się już ludzi do grania, którzy lubią 'wbić nóż w plecy', to gra jest niesamowita.
3. Runebound - Lekka i przyjemna gra przygodowa. Mogę w nią zagrać z 8 letnim synem jak i składem 30+.
ODPOWIEDZ