Gra miesiąca - listopad

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Gra miesiąca - listopad

Post autor: warlock »

Następnym razem zadoptujemy jednak wariant 3 osobowy, bo przeciąganie zakończenia gry dla mnie jest nużące.
Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego Uwe zdecydował się zmienić zakończenie gry w wariancie dwuosobowym...
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Gra miesiąca - listopad

Post autor: Furia »

Listopad wypadł trochę słabo. Tylko 29 partii w 21 tytułów.

Nowości:
Altiplano - świetne wykonanie, ostatnio ulubiona mechanika, poprawiony Orlean. Bardzo podeszło i na bank zostanie w kolekcji.

Shadows in Kyoto - niby ok bo trzeba kombinować, jakiś tam element blefu jest, ale plansza jakaś mała i po dwóch partiach nie zagram nigdy więcej.

Ave Roma - set collection w tematyce starożytnego Rzymu połączony z worker placementem. Ogółem na plus, chociaż trochę się dłużyło.

Coaster Park - tak złej gry nie widziałam już dawno, mechanika kiepska a na dodatek gra jest totalnie niegrywalna.

DC Comics DBG: Teen Titans - z dbg wolę Legendary, ale nie powiem grało się fajnie, na plus zdolności bardzo szerokiego żonglowania kartami i fajne grafiki, na minus - trochę ciągnące się zakończenie gry.

Pulsar 2849 - brzydkie tak bardzo, że nie chciało mi się do niej nawet siadać, ale mechanicznie zachwyca, na ten moment jest to najlepsza gra Essen 2017.

Sakura - ładne i bardzo przyjemne zarządzanie ręką, na pewno zagrałabym ponownie.

Sztuka wojny - jak dla mnie just ok game, jak ktoś będzie nalegał zagram, ale nie ma nic co przyciągnęłoby mnie do niej.

Poza tym: Netrunner, Terraformacja i Cywilizacja.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Gra miesiąca - listopad

Post autor: KubaP »

warlock pisze:
Następnym razem zadoptujemy jednak wariant 3 osobowy, bo przeciąganie zakończenia gry dla mnie jest nużące.
Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego Uwe zdecydował się zmienić zakończenie gry w wariancie dwuosobowym...
Wiem, że to zabrzmi zaskakująco, ale pewnie po prostu testował grę i to było najlepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Gra miesiąca - listopad

Post autor: Trolliszcze »

KubaP pisze:
warlock pisze:
Następnym razem zadoptujemy jednak wariant 3 osobowy, bo przeciąganie zakończenia gry dla mnie jest nużące.
Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego Uwe zdecydował się zmienić zakończenie gry w wariancie dwuosobowym...
Wiem, że to zabrzmi zaskakująco, ale pewnie po prostu testował grę i to było najlepsze rozwiązanie.
A czy użył tej samej metody testów co przy Hengiście?
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Gra miesiąca - listopad

Post autor: kmd7 »

To ja może nie na temat, tylko w kwestii formalnej :). O ile, jak napisałem kilka postów temu, mnie znużyła długość Ory i z premedytacją wybudowałem brakujące budynki, o tyle mojej żonie długość i sposób gry odpowiada. Akceptuje też wykorzystywanie i blokowanie budynków w prowincji przeciwnika. A w przypadku Keyflower ta cecha jest dla niej już stresująca, dla mnie natomiast stanowi bardzo fajną i pożądaną cechę. Jednym słowem - świetnie, że są różne gry i podobają się (mniej lub więcej) graczom o nieco odmiennych preferencjach. Na pewno obydwa tytuły jeszcze u mnie zagoszczą na stole.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Gra miesiąca - listopad

Post autor: sidmeier »

Ja uważam, że ora to gra słaba, by nie rzec przeciętna, za długa, za nudna,jak agricola albo kawerna (chyba ten sam autor). Brakuje tu losowości, co doda nieco życia tej grze, większych wyborów, a nie udawanej strategii, gdzie każdy i tak robi to samo. Dobrze, że teraz nagrody dostają gry nieco nowsze pod względem mechaniki.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Gra miesiąca - listopad

Post autor: charlie »

Nowości: Dolina Kupców 2, Śpiące Królewny, Marvel Dice Masters: X-Men First Class.
Powroty: Hej, To Moja Ryba, San Juan, Alhambra, Santiago de Cuba.
Stałe tytuły: Kingdomino, Wsiąść do Pociągu, Mondo Sapiens, Dice Masters, Archaeology, Love Letter.
Najwięcej Partii: Kingdomino.
Powrót miesiąca: Alhambra.
Chwiler miesiąca: Kingdomino.
Nowość i gra miesiąca: Marvel Dice Masters: X-Men First Class.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 31 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - listopad

Post autor: 7koliberek9 »

29 partii w 13 gier

Nowości: Lorenzo il Magnifico
Najwięcej partii: Lorenzo il Magnifico (6)
Powrót: Mr Jack

Gra miesiąca: Lorenzo il Magnifico, bez efektu wow ale bardzo nam podeszła :)
ODPOWIEDZ