Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: BartP »

rastula, nie zrozumiałeś.
Jedynie *nie wspierać* można z przyczyn politycznych.

To nie to samo co: "Przyczyny polityczne mogą być jedynymi powodami niewspierania".
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: DEATHLOK »

raj pisze:
Twierdzenie, że można w ten sposób zaoszczędzić na dotacji dla WOŚP jest totalnie naciągane.
Dajesz swojej siostrzenicy prezent banknot 200zł na każde urodziny, rok w rok od 3 lat. Nagle jednak zobaczyła u Ciebie ona planszówke, którą powiedziała, że chciałaby jako prezent w tym roku. Ktoś na tym forum kupiłby po Twoim wystawianiu, podbijaniu i paru PW ten tytuł za około 150zł. Jakim cudem to nie jest oszczędność 50zł ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: mauserem »

DEATHLOK pisze:
raj pisze:
Twierdzenie, że można w ten sposób zaoszczędzić na dotacji dla WOŚP jest totalnie naciągane.
Dajesz swojej siostrzenicy prezent banknot 200zł na każde urodziny, rok w rok od 3 lat. Nagle jednak zobaczyła u Ciebie ona planszówke, którą powiedziała, że chciałaby jako prezent w tym roku. Ktoś na tym forum kupiłby po Twoim wystawianiu, podbijaniu i paru PW ten tytuł za około 150zł. Jakim cudem to nie jest oszczędność 50zł ?
sic! :mrgreen:

kto oszczędza?!
nawet nie musisz odpowiadać, tylko przemyśl ;)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: DEATHLOK »

mauserem pisze:
DEATHLOK pisze:
raj pisze:
Twierdzenie, że można w ten sposób zaoszczędzić na dotacji dla WOŚP jest totalnie naciągane.
Dajesz swojej siostrzenicy prezent banknot 200zł na każde urodziny, rok w rok od 3 lat. Nagle jednak zobaczyła u Ciebie ona planszówke, którą powiedziała, że chciałaby jako prezent w tym roku. Ktoś na tym forum kupiłby po Twoim wystawianiu, podbijaniu i paru PW ten tytuł za około 150zł. Jakim cudem to nie jest oszczędność 50zł ?
sic! :mrgreen:

kto oszczędza?!
nawet nie musisz odpowiadać, tylko przemyśl ;)
Wujek zyskuje nawet więcej jak 50zł. Bo oszczędza jeszcze miejsce na półce i czas - PW z jakimiś potencjalnymi kupującymi. Potencjalnie nie straci też już czasu na granie w ten tytuł :mrgreen:
Wujek zbywa fixed cost (daje od lat, czuje się zobowiązany dać ) przedmiotem o niższej wartości odsprzedaży niż fixed cost.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: raj »

DEATHLOK pisze:Dajesz swojej siostrzenicy prezent banknot 200zł na każde urodziny, rok w rok od 3 lat. Nagle jednak zobaczyła u Ciebie ona planszówke, którą powiedziała, że chciałaby jako prezent w tym roku. Ktoś na tym forum kupiłby po Twoim wystawianiu, podbijaniu i paru PW ten tytuł za około 150zł. Jakim cudem to nie jest oszczędność 50zł ?
Dajesz siostrzenicy banknot 50zł na każde urodziny rok w rok od trzech lat, rok w rok. Nagle zobaczyła u Ciebie ona planszówkę, o której wie, że ci się nie spodobała a ona chciałaby ją na prezent. Ktoś na forum kupiłby po Twoim wystawieniu podbijaniu i paru PW ten tytuł za około 400 zł.
Ojej. Chyba nie zaoszczędziłeś.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: DEATHLOK »

Na grupach facebookowych też są tak pazerni kupujący jak na OLX ? W sensie "wezme za pół ceny tego co wystawiasz z gratis wysyłką" ?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: kwiatosz »

Olx to wylegarnia wyjadaczy wisienek, szkoda odpisywac na takie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Faello »

DEATHLOK pisze:Na grupach facebookowych też są tak pazerni kupujący jak na OLX ? W sensie "wezme za pół ceny tego co wystawiasz z gratis wysyłką" ?
"Oddaj mi swojego Ajfona, mam chorom curke" ftw
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Quille »

DEATHLOK pisze:Na grupach facebookowych też są tak pazerni kupujący jak na OLX ? W sensie "wezme za pół ceny tego co wystawiasz z gratis wysyłką" ?
Raczej rzadziej. Aczkolwiek na pewno częściej zdarza się komentowanie cen zbyt wysokich, albo w ogóle nie odbiegających od cen sklepowych (za gry używane).
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Sebs »

DEATHLOK pisze:Na grupach facebookowych też są tak pazerni kupujący jak na OLX ? W sensie "wezme za pół ceny tego co wystawiasz z gratis wysyłką" ?
Zdarzaja sie. Ostatnio jak sprzedawalem cos to odezwal sie typ ze kupi 50zl taniej juz z wysylka bo moze sobie kupic nowa gre za cene podobna, ktora ja podalem. Odpisalem mu zeby w takim razie kupil sobie nowa i nie zawracal mi dupy takimi wiadomosciami. Jeszcze sie obrazil [emoji3] Z chamstwem trzeba po chamsku.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: raj »

Na czym polega chamstwo? że przedstawił swoją ofertę? Nie widzę w tym nic chamskiego.
Napisałeś w ogłoszeniu, że ceny nie podlegają negocjacjom i żeby nie przysyłać ci takich ofert?
Nie?
Te jedyną osobą która wykazała się chamstwem jesteś ty.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: wirusman »

Poprostu się targował, niewiem oco tobie chodzi
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Sebs »

raj pisze:Na czym polega chamstwo? że przedstawił swoją ofertę? Nie widzę w tym nic chamskiego.
Napisałeś w ogłoszeniu, że ceny nie podlegają negocjacjom i żeby nie przysyłać ci takich ofert?
Nie?
Te jedyną osobą która wykazała się chamstwem jesteś ty.


No tak, widze ze wiesz najlepiej. Targowanie rozumiem na czym polega, jak ktos mowi ze kupi gre za polowe podanej ceny wliczajac koszt przesylki to to nie jest targowanie tylko zebractwo. A ja zebrakow nie wspieram.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: raj »

Nie, to może być wyjściowa pozycja do targowania się. Ale ty wiesz lepiej.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Sebs »

Gosciu, nie znasz szczegolow to nie wroz z fusow. Sam sie czasami targuje ale robie to w kulturalny sposob, a nie nachalny i zadajacy znizki.

I tak, wiem lepiej bo znam ceny. Gre sprzedalem za pelna sume pol godziny pozniej.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: BartP »

Co prawda nie pochwalam komunikacji Sebsa, ale zgadzam się. Jeśli wystawiam grę za 200 zł, a ktoś oferuje za -50 zł z wysyłką (czyli de facto -60 zł), to nie traktuję tego jako wyjściowej pozycji do negocjacji tylko jako chamstwo. Nie odpisałbym kontrofertą, tylko po prostu "nie jestem zainteresowany sprzedażą za taką cenę". Z kolei gdyby ktoś napisał sensownie od początku (dajmy na to 180 zł z przesyłką), to mógłbym to od razu zaakceptować.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: rattkin »

„Jak ktoś mi pisze ze kupi za X” to odpowiadam - „Fajnie! Pochwal się jak już kupisz!”. Targowanie to dziki zwyczaj z dalekich krajów. Najpierw wypada zapytać, czy ktoś w ogóle chce to robić.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze:Targowanie to dziki zwyczaj z dalekich krajów. Najpierw wypada zapytać, czy ktoś w ogóle chce to robić.
Ty na pewno pochodzisz z Poznania? :lol: Targować warto się prawie zawsze.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: raj »

BartP pisze:Co prawda nie pochwalam komunikacji Sebsa, ale zgadzam się. Jeśli wystawiam grę za 200 zł, a ktoś oferuje za -50 zł z wysyłką (czyli de facto -60 zł), to nie traktuję tego jako wyjściowej pozycji do negocjacji tylko jako chamstwo. Nie odpisałbym kontrofertą, tylko po prostu "nie jestem zainteresowany sprzedażą za taką cenę". Z kolei gdyby ktoś napisał sensownie od początku (dajmy na to 180 zł z przesyłką), to mógłbym to od razu zaakceptować.
Tak najczęściej wygląda targowanie - Ty dajesz swoją ofertę, ktoś swoją, później znajdujecie się gdzieś mniej więcej pośrodku - w zależności od tego komu bardziej zależy.
Nie chcesz się targować? Napisz wprost, że cena nie podlega negocjacjom i że nie będziesz odpisywał na propozycje z zaniżonymi ofertami. To będzie kultura. Odpowiedzi sebsa nie były kulturalne.
Sprzedałem wiele gier, czasem się zgadzałem na znaczne zniżki, czasem nie opuściłem nawet złotówki. Ale nigdy nie widziałem powodu aby odpowiedzieć chamsko komuś tylko dlatego, że wyszedł z niską ofertą.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Sebs »

Ale ja wiele razy zgadzalem sie na obnizki, wystarczy grzecznie zapytac czy jest mozliwosc. Po prostu dostalem bardzo chamska wiadomosc ze mam mu sprzedac gre tu i teraz za tyle i tyle bo jak nie to on sobie kupi nowa.
I nie byl to powrwszy tego typu przypadek, nawet tu na forum dostalem propozycje, ktora az mnie obrazala a jak odmowilem to dostalem odpowoedz w stylu: "Nawet nie wiesz za ile ja tu kupuje gry." Gosciu az sie chwalil tym ze wyciagal ceny rzedu polowe pierwotnej wartosci. Nazywam to zebractwem.
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Faello »

Nie do końca rozumiem problem - jeżeli Ty chcesz sprzedać za 200 PLN a ktoś proponuje 150 PLN z przesyłką, to przecież można napisać grzecznie "Dziękuję za propozycję." i nic więcej. Jeżeli uznajesz w tym momencie, że facet dał bardzo słabą propozycję to nie ma za bardzo sensu wdawać się w dyskusję, bo:
a)na pewno znajdzie się ktoś, kto da lepszą cenę
b)jeżeli dał tylko tyle to więcej pewnie nie da
c)czasu straconego na odpisywanie nikt Ci nie zwróci ani za niego nie zapłaci

Ergo najlepiej unikać wdawania się w polemikę tylko dawać krótko do zrozumienia, że dyskutowanie takiej propozycji nie wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: raj »

Dla tych, którzy mają do siebie trochę dystansu i wysokość oferty nie jest dla nich powodem do obrażania się.

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: rattkin »

Curiosity pisze:
rattkin pisze:Targowanie to dziki zwyczaj z dalekich krajów. Najpierw wypada zapytać, czy ktoś w ogóle chce to robić.
Ty na pewno pochodzisz z Poznania? :lol: Targować warto się prawie zawsze.
Nie pochodzę z tego miasta i nigdy za nim specjalnie nie przepadałem - niestety :). Tak mi jakoś wyszło.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: DEATHLOK »

Ja zawsze myślałem, ze tak mial wygladac OLX - transakcje w promieniu 20km, z odbiorem osobistym.

Nawet w zeszlym roku cos tam tak sprzedalem. A tu teraz sam spam o wysylki (gratis oczywiscie) plus rabat 33-50% od ceny wystawienia, aha najlepiej za pobraniem ;P
Ciekawe są też dopiski typu "nie zalezy mi", "nie potrzebuje tego ale za tyle moge wziac". Z mojego OLXowego zycia wzięte, a ja raptem sprzedawalem tam pare przedmiotow! Co zatem dostaja ludzie, ktorzy sprzedaja duzo hobbystycznych towarow... Nie wiem wlasnie czy takie dopiski to jest usprawiedliwienie swojej bardzo skapej oferty czy moze element targowania sie?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: kwiatosz »

Pierwsza czy piata odpowiedz na oferte za pol ceny jeszcze az tak nie denerwuje, ale po pewnym czasie po prostu nie chce sie nawet tracic czasu na odpisanie. Zwlaszcza jak nie ma ani dzien dobry ani pozdrawiam.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ