Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2024
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: walkingdead »

Przy sprzedawaniu gier zawsze trafiałam na fajne osoby, które były zdecydowane i konkretne. Różnie też sprzedaje się różne gry w zależności od ich popularności. Teraz przy sprzedawanym Omega Centauri nie spodziewam się za dużego zainteresowania :wink:

PS
Sporo rzeczy wystawiałam na olx i bardzo często sama forma komunikacji mnie zniechęcała (nawet jeśli byłam skłonna zejść z ceny). "Najlepsze" były natarczywe, prostackie wiadomości wysyłane z częstotliwością kilku na minutę i o tym samym nawet jeśli wyraziłam brak zainteresowania ( przy sprzedaży samochodu jeden pan nachalnie oferował prawie 6tys mniej niz wystawiłam samochód).

Kiedyś wystawiłam na olx ogłoszenia o oddawaniu za darmo mebli. Mogłam je sprzedać, bo stan dobry i estetyczne ale uznałam, że mogę zrobić dobry uczynek i może komuś pomóc oddając je za darmo. Oczywiście od razu miałam kilka telefonów czy jeszcze dowiozę i wniosę. Najchętniej natychmiast.

Jestem też na facebookowej grupie dzielnicy i ludzie często oddają sobie rzeczy po sąsiedzku. Jest grupa ludzi, która odzywa się zebraczo z chęcią przyjęcia rzeczy w każdym temacie bez względu na to czy to kocia karma, łóżko, ciuchy xxxxl, bebiko dla niemowląt czy syfon do umywalki. Myślę, że niektórzy po prostu mają taki sposób na życie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Gromb »

Dlatego wlasnie odszedłem z olxa na allegro. Ciekawe, że tam zapytania o towar są zupełnie na innym poziomie. Oczywiście zaczynając przygodę aukcyjną zapłaciłem frycowe, bo gość mój towar z olxa wystawił na allegro kilka dni później. Ale to była jednorazowa, cenna lekcja.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: esztfke »

kwiatosz pisze:Pierwsza czy piata odpowiedz na oferte za pol ceny jeszcze az tak nie denerwuje, ale po pewnym czasie po prostu nie chce sie nawet tracic czasu na odpisanie. Zwlaszcza jak nie ma ani dzien dobry ani pozdrawiam.
Nie wiem dlaczego, ale mnie to chyba najbardziej irytuje. Z drugiej strony jakoś tak się składało, że jak ktoś mi oferował śmieszną cenę, to najczęściej właśnie żadnego 'cześć', 'witam'. Więc może jednak jest coś z chamstwa w oferowaniu śmiesznych kwot.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: MichalStajszczak »

esztfke pisze: Więc może jednak jest coś z chamstwa w oferowaniu śmiesznych kwot.
Temat na pracę z socjologii - korelacja między wysokością oferty a kulturą składającego ofertę :wink:
dwainlittle
Posty: 65
Rejestracja: 18 paź 2014, 22:22
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: dwainlittle »

A ja się z tym kompletnie nie zgadzam. Chamska może być forma zapytania a nie wysokość zaproponowanej kwoty.chcę coś sprzedać za 100 zł ktoś mi oferuje 30 zł - w jaki sposób miałoby mnie to obrażać? Nie sprzedaje w końcu swojego dzieła (wówczas sytuacja byłaby zakładam nieco inna) tylko grę. Pasuje mi oferta to ją akceptuje, nie pasuje - odmawiam i tyle.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: BartP »

Chamskie jest to w ten sposób, że marnuje czas.
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: DEATHLOK »

To nie kraj arabski gdzie podaje sie ceny zawyzone dwu czy trzykrotnie. Raczej tylko kazdy liczy sie z tym, ze kupujacy moze oczekiwac wysylki gratis czy znizki 10% na zachete.

No, ale skoro sprzedaje cos za 100zł a dostaje mail "Witam. dam 45 ze wszystkim" "no to abstrahujac czy to chamstwo czy bezczelnosc czy normalna praktyka lombardu to dla mnie jest to jakies desperackie. Szanse powodzenia-finalizacji transakcji wynosza przeciez w takim wypadku kilka %.

Pamietam dobrze targowiska z lat 90tych i uważam, ze byly mniej toksyczne niż to OLX.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: raj »

DEATHLOK pisze:Szanse powodzenia-finalizacji transakcji wynosza przeciez w takim wypadku kilka %.
Niech będzie 5% i przy każdej udanej transakcji będzie oszczędność 50 zł.
To przy stu mailach jest 250zł a przy tysiącu maili 2500 zł.
DEATHLOK pisze:Pamietam dobrze targowiska z lat 90tych i uważam, ze byly mniej toksyczne niż to OLX.
Były takie same, tyle, że tam rozmawiałeś z jedną osobą na raz.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: DEATHLOK »

raj pisze:
DEATHLOK pisze:Szanse powodzenia-finalizacji transakcji wynosza przeciez w takim wypadku kilka %.
Niech będzie 5% i przy każdej udanej transakcji będzie oszczędność 50 zł.
To przy stu mailach jest 250zł a przy tysiącu maili 2500 zł.
No ale to przy założeniu, że oni prowadza dzialanosc lombardowa? Bo jezeli tylko polują na okazje to jak często pojawiają się interesujące ich choć trochę przedmioty? Dwa na dzień? Na każdy szansa zakupu 5%? Po ilu dniach uda się kupić? Chyba średnio po 10 dniach kupisz COKOLWIEK (nie umiem obliczyć)
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: raj »

Może to lombard, a może to jest ktoś skąpy lub po prostu biedny, który stale tak robi.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Munchhausen »

Ja tam nie widzę nic złego w targowaniu się, bo postrzegam OLX jako platformę do wystawiania niepotrzebnych, zalegających rzeczy. I praktycznie zawsze udaje mi się nieco zejść te kilkanaście/kilkadziesiąt złotych z ceny, ale też mam w sobie na tyle RIGCzu, żeby nie składać jakiś absurdalnych ofert :)
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: esztfke »

Munchhausen pisze:Ja tam nie widzę nic złego w targowaniu się, bo postrzegam OLX jako platformę do wystawiania niepotrzebnych, zalegających rzeczy. I praktycznie zawsze udaje mi się nieco zejść te kilkanaście/kilkadziesiąt złotych z ceny, ale też mam w sobie na tyle RIGCzu, żeby nie składać jakiś absurdalnych ofert :)
Tylko, że ja np nigdy nie sprzedaję gier na olx tylko tu na forum, traktuje to forum na zasadzie koleżeństwa i zawsze staram się dawać uczciwe i korzystne ceny dla kupującego. Dlatego dla mnie osobiście targowanie się o 5zł to takie naciąganie, bo ani jedna ani druga osoba od tych 5zł raczej nie zbiednieje, a sprzedającemu głupio odmówić transakcji dla tych 5zł, chociaż wiadomo, że chciałby sprzedać za tyle, za ile grę wystawił (swoją drogą jakbym chciał rzeczywiście bawić się w targowanie to bym grę wystawił 10zł drożej z myślą, że obniżę o te 10zł). A jak gra kosztuje nowa w sklepie 150zl, ja wystawiam prawie nową za 110zł, a któs mi oferuje 70zł albo inną grę na wymianę, która w folii jest za 100zł to nawet nie mam siły komuś takiemu odpisywać, bo to moim zdaniem nie oszczędność, a januszostwo.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Ryu »

esztfke pisze:Dlatego dla mnie osobiście targowanie się o 5zł to takie naciąganie, bo ani jedna ani druga osoba od tych 5zł raczej nie zbiednieje, a sprzedającemu głupio odmówić transakcji dla tych 5zł, chociaż wiadomo, że chciałby sprzedać za tyle, za ile grę wystawił
A ja mam dokładnie przeciwne zdanie i dokładnie o tyle proponuję zmniejszenie kwoty gry od sprzedającego. Właśnie dlatego że on nie zbiednieje, ja nie zaoszczędzę a słowo "Handel" było dokładnie tym czym się wydaje ;)
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Shantall »

Może czasem wystarczyłby dopisek
"Cena NIE PODLEGA NEGOCJACJI.
Nie będę odpisywał na wiadomości z propozycją zakupu po niższej cenie."

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: esztfke »

Shantall pisze:Może czasem wystarczyłby dopisek
"Cena NIE PODLEGA NEGOCJACJI.
Nie będę odpisywał na wiadomości z propozycją zakupu po niższej cenie."

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Prawdopodobnie czasem by wystarczył. Niestety żyjemy w takich czasach, że niekoniecznie. Jakiś czas temu wrzuciłem na sprzedaż na forum 3 albo 4 gry na raz. Dopisałem, że cena nie podlega negocjacji i wysyłka w cenie.
Nie pamiętam dokładnie, ale na ok. 5 wiadomości dostałem jedną z próbą targowania, a w innej wiadomości targowanie o przesyłkę gratis :D
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Galatolol »

"Targowanie" poprzez wysyłkę gratis jest tak powszechne (a ja zazwyczaj na to idę, bo zależy mi na puszczaniu planszówek dalej), że gdy ostatnio ktoś ode mnie kupował grę w pełni bezproblemowo (tj. bez żadnych negocjacji), to miałem wyrzuty sumienia (dlatego podałem kwotę 5 zł zamiast 10 :wink: ).
toblakai
Posty: 1256
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 222 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: toblakai »

Generalnie nie ma zasady - niektórzy czytają ofertę i rozumieją co przeczytali, inni czytają, ale to zlewają. Z pewnością są i tacy co tylko przelecą po łebkach tytuły i walą PMa. Nie zliczę już ile miałem pytań o to czy sprzedawany swego czasu WP LCG w wersji PL - wyraźnie zaznaczone w ofercie - jest w wersji PL.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: esztfke »

Galatolol pisze:"Targowanie" poprzez wysyłkę gratis jest tak powszechne (a ja zazwyczaj na to idę, bo zależy mi na puszczaniu planszówek dalej), że gdy ostatnio ktoś ode mnie kupował grę w pełni bezproblemowo (tj. bez żadnych negocjacji), to miałem wyrzuty sumienia (dlatego podałem kwotę 5 zł zamiast 10 :wink: ).
Kolega jest doskonałym przykładem tego o czym piszę, a mianowicie społeczeństwo tak leniwe, że nawet nie chce się przeczytać wiadomości, ale nie przeszkadza to w odpowiadaniu na nią :P
Napisałem przecież, że w ofercie była wysyłka gratis, a ktoś chciał się ze mną targować o to, żeby przesyłka była gratis..
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: Galatolol »

Rzeczywiście. Załóżmy więc, że moj post nie był powiązany z Twoim :)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: DEATHLOK »

raj pisze:Na czym polega chamstwo? że przedstawił swoją ofertę? Nie widzę w tym nic chamskiego.
Napisałeś w ogłoszeniu, że ceny nie podlegają negocjacjom i żeby nie przysyłać ci takich ofert?
Nie?
Te jedyną osobą która wykazała się chamstwem jesteś ty.
Nie, jednak podpisuje się pod tym, że OLX przyciąga chamów bądź wyzwala w ludziach chamstwo. A ja przesiaduje na internecie już kilkanaście lat.


Oprócz tego, że potencjalni klienci są skąpi i bezczelni to do tego po raz pierwszy spotykam się z kupującymi jakby dodatkowo ograniczonymi umysłowo.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: grzemek »

Przyznam się przed Wami ze dzis negocjowałem wymianę gry plus dopłatę z mojej strony chcąc przy tym przycebulić troszke. Gdy kolega z naszego forum odpisał mi zwyczajnie dlaczego mu sie to nie opłaca to zrobiło mi się głupio. Po zastanowieniu faktycznie gorzej by na tym wyszedl niz sam poszedl do sklepu i kupil sobie tą gre co mu wysylam. Także biję sie w pierś wyszedł ze mnie Janusz ale go chowam i następnym razem propozycje składam z głową :)
DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: DEATHLOK »

grzemek pisze:Przyznam się przed Wami ze dzis negocjowałem wymianę gry plus dopłatę z mojej strony chcąc przy tym przycebulić troszke. Gdy kolega z naszego forum odpisał mi zwyczajnie dlaczego mu sie to nie opłaca to zrobiło mi się głupio. Po zastanowieniu faktycznie gorzej by na tym wyszedl niz sam poszedl do sklepu i kupil sobie tą gre co mu wysylam. Także biję sie w pierś wyszedł ze mnie Janusz ale go chowam i następnym razem propozycje składam z głową :)
Bardzo ładna samoobserwacja. Nie wiem czy ja sam byłbym w pełni do takiej zdolny.

W każdym razie wydaje mi się, że coraz mniej w ogóle opłaca się handlować używanymi przedmiotami. Nie tylko grami. Jest z tym dużo zachodu i przytłaczające ilości ludzi polujących na okazje. W ogóle definicja okazji wydaje mi się, że się zmieniła teraz to często 40% ceny detalicznej. Moim marzeniem jest zacząć kupować tylko takie przedmioty związane z hobby, których nie będę musiał/chciał odsprzedawać.
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: kmd7 »

Kilka gier z forum kupiłem i czasami udawało się wynegocjować nieznaczne obniżki albo przesyłkę gratis. Raczej zawsze o to pytam, oczywiście w rozsądnych granicach, nie proponuję ceny 50% niższej od wyjściowej. I nie wyobrażam sobie NIE użycia w korespondencji form "witam, cześć, dzień dobry, pozdrawiam". A olx zdecydowanie unikam.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: xelos80 »

A może powodem gorzej sprzedaży używek jest to ze właśnie społeczeństwo jest zamożniejsze i temu wiele osób wolą kupić nową grę . A jak już kupuje używaną to tylko jeśli oszczędność będzie odczuwalna. Mowa oczywiście o normalnych ludziach a nie tych opisanych z olxa.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Czy łatwo sprzedaje się gry używane?

Post autor: rattkin »

Calkiem celna uwaga. Tak, to też może się na to składać.
ODPOWIEDZ