Valhalla (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gerhard.xqwd
Posty: 45
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:56

Re: Valhalla

Post autor: gerhard.xqwd »

StalowySwit pisze:Wookie psujesz rynek. Zaprojektowałeś grę, pociąłeś na kawałki i robisz to samo co producenci gier komputerowych z grami, tną i dodają miliony DLC.
Tak by było gdyby ów części były osobno do kupienia w trakcie kampanii, dzielenie gry pod tworzenie SG to nic dziwnego, taka moda nastała. A tak dorzucili fajne kosteczki, maty i gra gitara :D
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Valhalla

Post autor: Kisun »

Dodatki 40kartowe były testowane i z tego co autor mówił były dawno skonczone, tylko grafiki muszą dokończyć. Dodatki małe, które weszły w związku z sugestiami graczy, czy też recenzentów (pozdro Gambit ;), są na tyle mało skomplikowane że chyba nie naruszają specjalnie balansu. Raczej bym się nie obawiał jakichś problemów z dodatkami, to nie tego typu gra w której nagle ktoś znajdzie taki układ kart że będzie miał nieskończone kombo czy strategie wygrywającą :) Jeżeli ktoś nie zauważył to lekka, prosta, mocno losowa gra w której można troszkę pokombinować ale i wygrać jak się ma szczęśliwy kubek ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: mauserem »

Tak widzę, że na "bazarkach" pojawiają się już egzemplarze Valhalli z kampanii (w folii za 149zł z ekskluzywnymi dodatkami)
Więc była już okazja zagrać i przekonać się czy kot Schroedingera jest żywy czy martwy...
No więc jak to jest? Zdechł kot? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Valhalla

Post autor: Largo »

Obiecałem, że opiszę mój egzemplarz z dodatkowymi kośćmi i figurką. Otóż ocenię tylko wykonanie i wygląd, bo grać jeszcze nie grałem.
Jeżeli chodzi o pozytywy to figurka jest genialna. Solidnie wykonana, szczegółowa. Naprawdę świetna. Z plusów to tyle niestety. Wydając na całość nomen omen 180 zł spodziewałem się naprawdę dobrej jakości, szczególnie biorąc pod uwagę rozmiar kampanii, ale do rzeczy.
Kości - element, który uwielbiam w grach są najzwyczajniej paskudne i niechlujnie wykonane. Nawet jedna z moich kości nie jest właściwie pomalowana, a kilka ma skazę na boku jakby miały się zaraz rozpaść.
Karty - nie jest to standard FFG, ale bardzo tragedii nie ma. Cały czas myślałem, że rewers kart ma być czarny z wyraźnym logo, natomiast otrzymałem karty szarawe z widocznymi krukami w tle i logiem mniej wyraźnym niż myślałem, że będzie. Może dla kogoś to plus dla mnie minus, bo karta wygląda cały czas jakby była brudna. Ponadto ilustracje wydają się wyblakłe szczególnie w dodatkach ekskluzywnych.
Wypraska - nie ma opcji żeby karty weszły tam w koszulkach, ale na szczęście nie planowałem takiego zabiegu.
Najgorsza rzecz to plansze graczy. U mnie jedna jest bardzo zniszczona tak jakby ktoś śrubokrętem po niej jeździł. Kolejne dwie mają rysy, pozaginane i rozdwojone rogi, a jedna była chyba źle druknięta bo źle się składa.
Podsumowując jakościowo porażka, jak na tą cenę. Na pewno będę pisał o wymianę elementów i ja pasuje ze wspieraniem projektów na chwilę obecną.
Może gameplay będzie spoko...
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 86 times

Re: Valhalla

Post autor: windziarz44 »

mauserem pisze: 02 paź 2018, 16:07 Tak widzę, że na "bazarkach" pojawiają się już egzemplarze Valhalli z kampanii (w folii za 149zł z ekskluzywnymi dodatkami)
Więc była już okazja zagrać i przekonać się czy kot Schroedingera jest żywy czy martwy...
No więc jak to jest? Zdechł kot? :mrgreen:
Na BGG same dychy https://boardgamegeek.com/boardgame/237 ... 1&pageid=2
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Valhalla

Post autor: rastula »

To akurat efekt dobrze prowadzonej akcji w mediach społecznościowych. Jak Łukasz poprosi to łapki lajki i duszki się sypią - ile to ma wspólnego z prawdziwą wartością gry to już inna sprawa. Osobiście nie grałem choć byłem zapraszamy na etapie prototypu, więc nie krytykuję gry ale te duszki to tak na wyrost i często od ludzi którzy w kolekcji mają tę jedyną grę wg. BGG.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2312
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 562 times
Been thanked: 896 times

Re: Valhalla

Post autor: Galatolol »

Wystarczy spojrzeć na konta użytkowników, które te oceny wystawiają. Jak przy każdej grze finansowanej społecznościowo, wczesne oceny, a już szczególnie dziesiątki, należy traktować z rezerwą.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Valhalla

Post autor: Brylantino »

Ja ciągle czekam na grę Wookiego, która będzie zasługiwała na ocenę powyżej 5-6... Jak grałem w każdą jego pozycję (nie licząc tych gier dla małych dzieci), to niestety żadna powyżej przeciętnej nie wyskoczyła, stąd też te 10 wydają mi się mocno podejrzane, tym bardziej kiedy widzę zasady gry i np. recenzję Gambita, czy znajomych którzy grali i oceniają Valhallę jako bardzo słabiutką pozycję...
Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 22:32 przez Brylantino, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Valhalla

Post autor: rav126 »

Do mnie też gra dotarła.
Karty dość cienkie, ale po zakoszulkowaniu w Rebel Premium są wystarczające. I karty w koszulkach idealnie mieszczą się do wytłoczki, więc tu nie ma się o co bać.
Kostki dość słabe, od poziomu kostek z np takiego Robinsona dzieli je przepaść.
Z wad w egzemplarzu to akurat mi się dość dobrze trafiło w porównaniu z niektórymi, bo tylko na jednej planszetce gracza mam lekkie rysy, reszta poza tym ok.
Gra kosztowała w pierwszym dniu 119 zł, i za taką cenę, taka ilość kart, planszetki itd to jest wystarczająca jakość, bez szału, ale tragedii też nie ma (poza pechowcami, którzy dostali bardzo uszkodzone, czy posklejane elementy, ale w ramach reklamacji powinni dostać nowe), szczególnie, że to jest ich pierwszy projekt. Jedynie, na miejscu wydawców uderzałbym do producenta w Chinach z reklamacją, no bo jeżeli zamówili karty 350g/m2 a dostali 280, no to różnica w koszcie powinna być dość znaczna. I jak dla mnie powinni wyegzekwować ponowny druk i ponowną wysyłkę samych kart, nie mówiąc już o planszetkach, szczególnie, że wspierający na KS dostaną już pewnie karty w wersji 350g. To trochę nieładnie, gdyby polscy wspierający mieli gorszy produkt.
Za 119 zł, to faktycznie można przymknąć oko na mankamenty, ale za tyle ile kosztowała na końcu - czyli 179, no to już jednak trochę mogą boleć różne niedoskonałości.
Jak ogram to podzielę się wrażeniami. Po przejrzeniu instrukcji i kart gra zapowiada się całkiem fajnie, szczególnie z dodatkami, mimo, że nie przepadam za grami aż tak losowymi :)
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Valhalla

Post autor: inzkulozik »

Karty w koszulkach Mayday, które można było zamówić z grą, wchodzą do wypraski, ale na takiej zasadzie, że rogi koszulki u dołu (jak karta leży na boku w pudełku) będą zagięte bo krawędzie wnęk przy dnie mają jakiś promień zaokrąglenia. Zabrakło do szczęścia z milimetra. ;)
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Valhalla

Post autor: Wroobel »

W moim egzemplarzu technicznie wszystko OK ale na razie bardzo pobieżnie przejrzałem. Karty solidne duże, ładne. Kościom nie przyglądałem się za dokładnie.
Jedyne czego żałuję to zakup drewnianych żetonów tarcz. Moje od razu wylądowały w koszu bo tekturowe dużo bardziej fajne, bardziej klimatyczne.
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Valhalla

Post autor: kmd2000 »

Galatolol pisze: 02 paź 2018, 20:46 Wystarczy spojrzeć na konta użytkowników, które te oceny wystawiają. Jak przy każdej grze finansowanej społecznościowo, wczesne oceny, a już szczególnie dziesiątki, należy traktować z rezerwą.
Przy tym znaczna część tych kont została stworzona od 5 do 30 dni temu 8)
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Valhalla

Post autor: playerator »

Largo pisze: 02 paź 2018, 17:48 (...) Kości - (...) są najzwyczajniej paskudne i niechlujnie wykonane. Nawet jedna z moich kości nie jest właściwie pomalowana, a kilka ma skazę na boku jakby miały się zaraz rozpaść. (...)
Largo pisze: 02 paź 2018, 17:48 (...) plansze graczy. U mnie jedna jest bardzo zniszczona tak jakby ktoś śrubokrętem po niej jeździł. Kolejne dwie mają rysy, pozaginane i rozdwojone rogi, a jedna była chyba źle druknięta bo źle się składa. (...)
rav126 pisze: 02 paź 2018, 22:24 (...) zamówili karty 350g/m2 a dostali 280 (...)
rav126 pisze: 02 paź 2018, 22:24 (...) (poza pechowcami, którzy dostali bardzo uszkodzone, czy posklejane elementy (...)
Wroobel pisze: 03 paź 2018, 10:02 (...) drewnianych żetonów tarcz. Moje od razu wylądowały w koszu bo tekturowe dużo bardziej fajne, bardziej klimatyczne.
Już się nie mogę doczekać swojego egzemplarza.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4620
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1018 times
Been thanked: 1925 times

Re: Valhalla

Post autor: warlock »

Z tych wszystkich ocen te dwie mówią mi wszystko, co powinienem wiedzieć: 4/10 od GrzeLa i pana_satyrosa ;). Kilkadziesiąt 10/10 od graczy, których jedyną ocenioną grą jest Valhalla (jeden losowo wybrany przeze mnie zawodnik dał jeszcze 10/10 Słownemu Ninja ;) ) przemilczę.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Valhalla

Post autor: Brylantino »

Na FB już lincz jak cokolwiek się negatywnego o grze powie ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: pan_satyros »

Może czegoś nie skumałem, ale:
- na 2 osoby wypada dziwnie, bo nie wolno atakować kogoś kto nie ma kart, więc gra toczy się bardzo polarnie,
- na więcej osób również działa ta zasada, więc atakuje się zazwyczaj osobę najsłabszą (np. tę która turę wcześniej wygrała atak, a nie użyła wszystkich wojów, lub kogoś kto ma ich zwyczajnie najmniej).
Do tego losowy dociąg i to wystarcza, bym wolał pograć w dowolną część "Potworów w ..."
Oprawa ok-, jakość kart istotnie średnia, kości - cóż widywałem gorsze, ale Q-worksop to nie jest.
PS karty inspirowane prawdziwymi osobami dość dziwnie mi się ogląda xD
Grałem tylko 2x na podstawowych zasadach, nie wspierałem, bo kolega o podobnym guście miał okazję testować w czasie kampanii i odradzał.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 11:50 przez pan_satyros, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Valhalla

Post autor: Ryu »

No ja bym się zdziwił jakby Valhalla była na tyle dobra żeby w ciemno kupić. Na żywo mógłbym zagrać ale c'mon… Wookie stworzył Mercuriusa - grę w moim TOP3 najnudniejszych gier ever. Reszta gier też jakoś pozostawia wiele do życzenia w mojej ocenie. W życiu nie kupię nic Jego autorstwa jeśli wcześniej nie zagram na żywo :P
I dlatego... Grzecznie czekam na opinie ale chyba w temacie Jego gier przełomu nie będzie. A szkoda...
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Valhalla

Post autor: Xardas123 »

Właśnie z tych i innych powodów nie kupiłem tej gry:/ Czułem że to tylko było pompowanie balonika i teraz wychodzi :oops: ... Gorzej że nie wiem czy następnym razem wytrawni gracze dadzą szanse Wookiemu...
I to co pan satyros powiedział o inspiracji kart... Nie wiem czyj to był pomysł, ale ja osobiście już po tym skreśliłem Valhalle... Zresztą patrząc na mini civke to tam też oni są:) Nie wiem czy to ego, żart,ciekawostka z ich strony...
Żeby nie było że nie grałem i się wypowiadam jutro dopełnię ten "obowiązek' bo kolega skusił się na zakup i jutro mamy pograć, ale wezmę jeszcze na wszelki wypadek coś ze swojej półki :)
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Valhalla

Post autor: schen »

Wczoraj zagrałem i muszę przyznać, że było bardzo przyjemnie. Trzeba oczywiście wiedzieć z jakiego kalibru grą ma się do czynienia. Mamy tu banalne zasady, trochę możliwości kombinowania i kontroli rzutów. To jakich wojowników wystawisz ma znaczenie, można obrać różne strategie, co prawda musisz się w pewnym stopniu dopasować do tego co dobierzesz, ale dalej sporo zależy od Ciebie. Oczywiście nie jest to w żadnym wypadku jakiś mózgożer. Zaznaczam, że grałem póki co samą podstawką. Mam lekkie obawy co do balansu Jarlów, ale jeśli nie ma z nim problemu (czas pokaże) to bardzo spoko ta pozycja wygląda. Fajny tytuł do luźnego pogrania, nadaje się też jako gateway, czy do pogrania z nieobytymi w planszówkach ludźmi. Obawiałem się tego, że zwycięzca traci swoich wojowników, ale wypadło to całkiem fajnie, nie ma możliwości "gnębienia" jakiegoś gracza, by całkowicie wypadł z rozgrywki. Odpowiednie zarządzanie kośćmi, kartami i umiejętnościami jarla pozwala Ci na skuteczną obronę nawet po wcześniejszym udanym ataku. Ja póki co, jestem zadowolony, a byłem nastawiony dość sceptycznie.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Valhalla

Post autor: Gromb »

Wciąż czekam na swoją kopię. Póki, co to sama gra to dla mnie tabula rasa. Zobaczymy.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Valhalla

Post autor: czarny kapelusz »

Ja też się skusiłem i wciąż czekam. Niemniej grę brałem pod kontem mocno już ogranego ( jak na swój wiek) ale jednak 8 latka :D A jeśli i ja będę miał przy tym zabawę ( a tak się nastawiam) to gra będzie na plus :D
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Valhalla

Post autor: E2MD »

Pytanie do tych co dostali już grę.
Czy była jakaś informacja przed dostawą z numerem dośledzenia przesyłki lub coś podobnego?
Ja mam tylko że moja paczka jest przewidziana do wysyłki 28/09 i nic więcej. W sumie to już czwarty dzień roboczy.
Wolałbym by się paczka nie odbiła od drzwi bo wyjeżdżam.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Valhalla

Post autor: kornikov »

^^dostałem w 2 wcześniej maila od inpostu że została nadana paczka
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Valhalla

Post autor: Largo »

Może dodam tylko od siebie, że zostałem skutecznie wyleczony z crowdfundingu na zagramw.to, bo jeżeli ich największy i najlepiej opłacony projekt okazał się takim jakościowym kasztanem (mówię o wykonaniu) to żadne słowa zawarte w kolejnych projektach nie przekonają mnie, że będzie lepiej/inaczej. Jeszcze tylko zobaczę jak potoczy się kwestia reklamacji. Mam nadzieję, że bezproblemowo, bo narazie to wstyd wyciągać mój egzemplarz na stół....
ODPOWIEDZ