Valhalla (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ostiego
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2017, 09:43

Re: Valhalla

Post autor: ostiego »

Chcę tylko przypomnieć, że w grę będzie można zagrać na Potwornie Dobrym Graniu w Puszczykowie koło Poznania już 2 grudnia.
Wookie osobiście przedstawi wam gierkę i wtedy sami zobaczycie, że warto czekać i wspierać Valhallę :D

Więcej info na FB https://www.facebook.com/SMGPKosci/ i w wątku na forum http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=52623
Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych KOŚCI przedstawia: Potwornie Dobre Granie - cykl wydarzeń w Puszczykowie k/Poznania.
Więcej na naszym fejsie https://www.facebook.com/SMGPKosci
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

Zaan84 pisze:Bardzo podoba mi sie koncept gry zarówno mechanicznie jak i graficznie. A że wikingi to żaden problem (chociaż jakby to byli słowiańscy wojwownicy to podobałoby mi sie bardziej). Mam tylko nadzieję że gra bedzie dobrze chodziła na 2 osoby bo tak głównie gram. Wesprę bo brakuje dobrych projektów na. Oby więcej takich a nie tylko tłumaczeń gier.
Działa bardzo dobrze na 2 osoby. Skupiam się na jednym wrogu i jest przez to więcej strategii.
Prawdopodobnie umieścimy gameplay 2-osobowy.
Badboyski
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2017, 23:01

Re: Valhalla

Post autor: Badboyski »

Witam! Mam pytanko :)

Styczen 2018 to pierwsza polowa/sam poczatek czy raczej mowimy o koncu lub nawet poczatku lutego?
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

Badboyski pisze:Witam! Mam pytanko :)

Styczen 2018 to pierwsza polowa/sam poczatek czy raczej mowimy o koncu lub nawet poczatku lutego?
Raczej nie sam początek.
Połowa, albo druga połowa. Ale styczeń, do lutego nie powinno się przeciągnąć.
Badboyski
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2017, 23:01

Re: Valhalla

Post autor: Badboyski »

Jeszcze chcialbym sie dowiedziec czy na wspieram to mozna bez problemu zaplacic elektronicznie visa/paypal i czy wysylka za granice nie bedzie problemem :)?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Valhalla

Post autor: rastula »

Badboyski pisze:Jeszcze chcialbym sie dowiedziec czy na wspieram to mozna bez problemu zaplacic elektronicznie visa/paypal i czy wysylka za granice nie bedzie problemem :)?
pytanie o płatności lepiej zadać ludziom wspieram.to


w FAQ piszą
W jaki sposób mogę przelać środki na wsparcie?
Możesz zapłacić poprzez Transferuj.pl z dowolnego konta bankowego
Co do wysyłki za granicę to na pewno już usatlenia indywidualne z autorem/ wydawcą (wookim w tym przypadku) i odpowiednia dopłata, bo w polskiej cenie to raczej nie.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

Nie kojarzę, żebym mówił o wspieram.to :)

- Płatność visą oczywiście będzie możliwa.
- Wysyłka za granicę (z dopłatą za dodatkowy koszt zamówienia) również.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Valhalla

Post autor: rastula »

Wookie pisze:Nie kojarzę, żebym mówił o wspieram.to :)

pewnie sobie dopowiedziałem :)...
Awatar użytkownika
jan_osik
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2017, 15:46

Re: Valhalla

Post autor: jan_osik »

Pudełko wygląda na dosyć duże więc nasuwa się pytanie o powietrze i wykorzystanie miejsca. Jak to wygląda??
Zostawiasz miejsce na dodatki czy raczej karty + koszulki??


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Badboyski
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2017, 23:01

Re: Valhalla

Post autor: Badboyski »

Wookie pisze:Nie kojarzę, żebym mówił o wspieram.to :)

- Płatność visą oczywiście będzie możliwa.
- Wysyłka za granicę (z dopłatą za dodatkowy koszt zamówienia) również.
Czy dobrze zrozumiałem, że Valhalla nie będzie na wspieram to tylko na innym serwisie tego typu? Nie wiem czy gdzieś to usłyszałem w jakimś wtorku z Valhalla czy coś ale byłem święcie przekonany, że tak właśnie będzie :).
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Valhalla

Post autor: TOMI »

Oglądałem recenzję i mam trochę mieszane uczucia. Umieranie zwycięzców dziwna sprawa. Wygram zostanie mi jeden wojak a przegranemu nadal 5. Tym samym on mnie zaatakuje i wygra w kolejnej turze ?!. Ten system może też nie sprawdzić się na 3. Dwóch się bije a ostatni korzysta bijąc słabeuszy ;)). Fajnie to wygląda ale za dużo tu trochę pomysłów z innych gier. Niemniej jednak powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Valhalla

Post autor: Kisun »

Wcale bym się nie zdziwił gdyby akcja nie była na żadnym portalu wspieraczkowym, a wyłącznie na stronie wookiego. Portale te biorą prowizję, a Wielkopolanie nie lubią zbędnych kosztów ;) Napływowi, jak ja, również.
"Errare humanum est"
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: Valhalla

Post autor: karghard »

Też jestem po seansie video instrukcji i również to umieranie zwycięzców mi nie siedzi. Nie ma to podstaw logicznych bo przecież drużyna wygrała. Wygrała czyli pokonała wrogów dlaczego więc zwycięzcy umierają?! Wookie bardzo Cię proszę rozważ dodanie wytrzymałości wojownikom i niech giną tylko Ci których wskażesz, że przyjęli najwięcej ciosów równych sile przeciwnika. Przykładowo atakujesz jak w instukcji tymi dwoma wojownikami i zadajesz 11 obrażeń bo taką miałeś siłę a oponent zadał Ci 10 obrażeń bo taka była siła jego drużyny. Twoi wojownicy mieli np. po 6 pkt. wytrzymałości ale różne punkty zwycięstwa. Decydujesz więc, że zginą ten z większą liczbą punktów - to była chwalebna śmierć w wygranej bitwie. Przeciwnik też decyduje, którzy jego wojownicy giną ale że przegrał bitwę to nie dostaje za nich pkt. zwycięstwa. Wtedy wysyłanie do valhalli ma logiczne podstawy oraz dochodzą dodatkowe decyzje bo przeciwnik może tak specjalnie przegrać bitwę żebyś mimo zwycięstwa nie wysłał nikogo do valhalli a wycyckał się z fajnych kart specjalnych więc teraz on ciebie zaatakuje. Wookie co Ty na to? Gra mi się podoba ale musi być logiczna podstawa umierania tych wojowników, jak mój pomysł Ci się nie spodoba to powiedz chociaż, że umarli na grypę albo coś innego co nada ich śmierci logiczne podstawy. Tak na koniec dopiszę jeszcze tylko, że wg. mnie obrońca, który zwyciężył w bitwie też powinien móc wysyłać poległych bohaterów do valhalli.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1805 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Gambit »

karghard pisze:Też jestem po seansie video instrukcji i również to umieranie zwycięzców mi nie siedzi. Nie ma to podstaw logicznych bo przecież drużyna wygrała.
Jest logiczna podstawa. Ta drużyna nie idzie łupić. Oni idą na chwalebną śmierć. Śmierć w walce. Taki sympatyczny twist w odróżnieniu od standardów, które proponujesz. I zanim zapytasz...nie oglądałem wideoinstrukcji. Ja w to grałem.
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: Valhalla

Post autor: karghard »

Gambit pisze:
karghard pisze:Też jestem po seansie video instrukcji i również to umieranie zwycięzców mi nie siedzi. Nie ma to podstaw logicznych bo przecież drużyna wygrała.
Jest logiczna podstawa. Ta drużyna nie idzie łupić. Oni idą na chwalebną śmierć. Śmierć w walce. Taki sympatyczny twist w odróżnieniu od standardów, które proponujesz. I zanim zapytasz...nie oglądałem wideoinstrukcji. Ja w to grałem.
Sam w recenzji akademii smoczych wrót narzekasz na klepsydrę "przesypujacą się" z dołu do góry tu jest analogicznie, kto jak kto ale Ty powinieneś mnie poprzeć :) Rozumiem, że mechanika fajna i dobrze się w to gra, nie neguje tego ale oni dla mnie nie zginęli (już prędzej wrogowie powinni zginąć jak to na wojnie) tak samo jak klepsydra nie działa przeciw grawitacji. W komentarzach na YT ktoś zaproponował, że Odyn ich przyjmuje bo dostąpili takiego zaszczytu. To już lepiej brzmi niż wygrałem więc ginę. Tu się czepiam nazewnictwa a nie samej ideii odsyłania bohaterów do valhalli a mechanikę zaproponowałem bo podobnie jak wszyscy gracze, z Wami recenzentami włącznie, uważam że im więcej prostych decyzji tym lepiej.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Valhalla

Post autor: Wroobel »

Też mam dziwne odczucia po obejrzeniu instrukcji. Wygrywasz walkę ale po odesłaniu kart do valhalli jesteś potężnie osłabiony. I przeciwnicy mogą łatwo z Tobą wygrać. Chyba że jest jakiś mechanizm zapobiegający temu ale tego nie wiem.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Valhalla

Post autor: kamron6 »

Jak dla mnie to oni nie giną tylko wygrywają przejście do Valhalli. I tak będę tłumaczył wszystkim o ile grę zakupię ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Valhalla

Post autor: TOMI »

Pierwszy raz słyszę, że "wojownicy nie giną a tylko idą do Valhalli" ;))
mówiąc szczerze słabe to rozwiązanie.
Faktycznie eliminuje efekt śnieżnej kuli ale osłabia za bardzo lepszego gracza.
Temat ściągnięty ewidentnie z Blood Rage a efekt słaby .
Na filmach z rozgrywki nie widać ekscytacji graczy, którzy tylko kulają i układają kostki. Co ciekawe tylko po to by samemu zginąć ;)))

P.S. picie piwa przy reklamie gry też jej mocy raczej nie doda
Awatar użytkownika
jan_osik
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2017, 15:46

Re: Valhalla

Post autor: jan_osik »

TOMI pisze:Pierwszy raz słyszę, że "wojownicy nie giną a tylko idą do Valhalli" ;))
mówiąc szczerze słabe to rozwiązanie.
Faktycznie eliminuje efekt śnieżnej kuli ale osłabia za bardzo lepszego gracza.
Temat ściągnięty ewidentnie z Blood Rage a efekt słaby .
Na filmach z rozgrywki nie widać ekscytacji graczy, którzy tylko kulają i układają kostki. Co ciekawe tylko po to by samemu zginąć ;)))

P.S. picie piwa przy reklamie gry też jej mocy raczej nie doda
A gry to nie sa spotkania z przyjaciółmi + piwo i snacki tylko rozgrywki na śmierć i życie dajace 1 pkt do Excela.
Więcej luzu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Valhalla

Post autor: rastula »

TOMI pisze: Temat ściągnięty ewidentnie z Blood Rage a efekt słaby .


wookie pracował nad grą gdzie wikingowie zdobywali punkty za chwalebną śmierć przed ukazaniem się blood rage - rozmawiałem z nim to wiem :)



P.S. picie piwa przy reklamie gry też jej mocy raczej nie doda

pisz reklamacje do Melanżowni :)

osobiście w grę nie grałem, bo nie lubię testować prototypów, ale osoby przy stole na ogół raczej dobrze się bawiły
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

TOMI pisze:Pierwszy raz słyszę, że "wojownicy nie giną a tylko idą do Valhalli" ;))
mówiąc szczerze słabe to rozwiązanie.
Tematycznie cały czas pracujemy, żeby dobrze to ująć.

Ale nie wiem, co jest słabego w jest dziwnego w tym, że Odyn decyduje kogo wpuszcza do Valhalli, a kogo nie.
TOMI pisze: Faktycznie eliminuje efekt śnieżnej kuli ale osłabia za bardzo lepszego gracza.
W praktyce to nie jest prawda bo sam decydujesz z czym atakujesz, kogo aktywujesz i kiedy to zrobisz (5 wojowników nigdy nie zostaje tak a propos :) ).
Oczywiście bywają wahania i nieraz obrońca szybko staje do ataku. Ale to nie jest zasada.

Szczególnie, że to nie ma znaczenia - jeśli wygrałem w ataku i wysłałem wojowników to mam punkty. A jak jeszcze uda mi się stawić opór w obronie to jest mega.

Ale to prawda - nie ma kuli śnieżnej i są emocje do samego końca.
TOMI pisze: Temat ściągnięty ewidentnie z Blood Rage a efekt słaby .
Raczej temat inspirowany mitologią nordycką:)
"Efekt słaby" - to wniosek na podstawie prezentacji rozgrywki wideo?

Myślę, że może być trochę prawdy w tym, że rozgrywka jest bardzo "miła" i "spokojna" ale tutaj trzeba brać poprawkę na fakt, że oglądamy ludzi grających przed kamerami. Co innego to samemu wcielic się w jarla i walczyć o swoje :)
TOMI pisze: Na filmach z rozgrywki nie widać ekscytacji graczy, którzy tylko kulają i układają kostki. Co ciekawe tylko po to by samemu zginąć ;)))
Po to są punkty w tej grze. Celem nie jest wygrywanie, ale wygrywanie pozwala "zabijać" (a raczej wysłać do Valhalli).
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

Gambit pisze:Jest logiczna podstawa. Ta drużyna nie idzie łupić. Oni idą na chwalebną śmierć. Śmierć w walce. Taki sympatyczny twist w odróżnieniu od standardów, które proponujesz. I zanim zapytasz...nie oglądałem wideoinstrukcji. Ja w to grałem.
Bardzo cenny głos, dzięki.

Na razie nie znalazłem osoby, która po rozgrywce mówiła:
- Nadal nie rozumiem tego 'umierania'
- Dlaczego wszyscy nie idą do Valhalli?
- Ale to nieklimatyczne

Także myślę, że warto poczekać na recenzje na różnych kanałach (niepłatne jakby co :) ) albo podpytać osoby, które grały.

Tutaj ocena kilku osób, które grały:
https://boardgamegeek.com/boardgame/237 ... gs?rated=1
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Valhalla

Post autor: IseeWinner »

Aż się prosi by dodać planszę i figurki.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

IseeWinner pisze:Aż się prosi by dodać planszę i figurki.
To już było :)

Aż prosi się, żeby wziąć karty do ręki i pooglądać tych wikingów:D
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Valhalla

Post autor: IseeWinner »

To miał być żart. Ale faktycznie jakaś plansza na środek (przedstawiająca pole walki) i figurki obrazujące samych jarlów mogłyby być miłym dodatkiem kolekcjonerskim (coś a'la wersja de luxe)
ODPOWIEDZ