Valhalla (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Valhalla

Post autor: probbi »

Będzie Jarl z Twoja twarzą? Może inni recenzenci też znajdą miejsce na kartach? :p
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Valhalla

Post autor: hipcio_stg »

Wookie pisze:...
Myślę, że to coś innego, bo niektórzy nie chcą dać nawet cienia szansy Valhalli, bo to "temat wikingów" - to jest chyba najdziwniejsze.
Ja natomiast myślę, że zasłaniają się "tematem wikingów" myśląc o Wookim. Do tej pory wydawałeś mniejsze tytuły, bardziej rodzinne i zostałeś zaszufladkowany w takiej kategorii. Do tego wspomniany specyficzny sposób prowadzenia kanału YT z natury część ludzi nastawia na nie. Szkoda, że ludzie się tak ograniczają nie mając instrukcji w rękach.

Ja dla odmiany śledzę wątek z zainteresowaniem. Dodam, że to nie do końca moje klimaty (jestem ultrasucharzystą), ale jeżeli wszystko będzie "banglało" w mojej głowie, a odnajdę wolne środki fiskalne to rozważę zakup. Przede wszystkim mechanika gry musi działać, nie nudzić, być zbalansowana i oferować mnogość dróg zwycięstwa.
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

probbi pisze:Będzie Jarl z Twoja twarzą? Może inni recenzenci też znajdą miejsce na kartach? :p[/quote

jest taki plan :)
hipcio_stg pisze:
Ja dla odmiany śledzę wątek z zainteresowaniem. Dodam, że to nie do końca moje klimaty (jestem ultrasucharzystą), ale jeżeli wszystko będzie "banglało" w mojej głowie, a odnajdę wolne środki fiskalne to rozważę zakup. Przede wszystkim mechanika gry musi działać, nie nudzić, być zbalansowana i oferować mnogość dróg zwycięstwa.
]

Mam nadzieję że za jakiś czas będzie pełna instrukcja. Na pewno zrobimy wideo gameplay i wideo instrukcje. Wtedy wszystko w temacie mechaniki będzie jasne:)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla

Post autor: polwac »

Ja tylko powiem, że trafiasz w moje klimaty i bardzo intryguje mnie mechanika uruchamiania kart za pomocą kości. Z odcinku na odcinek(Wtorki z Valhallą) coraz bardziej mam ochotę wesprzeć projekt.
Czekam na gameplay i instrukcję żeby się upewnić...jak wszystko będzie miodzio to będzie to mój pierwszy wsparty projekt (na wspieram.to) :)

Trzymam kciuki!!!
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Valhalla

Post autor: Gizmoo »

hipcio_stg pisze:Ja natomiast myślę, że zasłaniają się "tematem wikingów" myśląc o Wookim.
Nikt nie napisał, że gra jest słaba. Nikt nie napisał, że "bo autor coś tam". Za to kilka osób napisało, że temat jest solidnie wyeksploatowany. Zasłanianie tego faktu prywatnym uwielbieniem/antypatiami nijak ma się do stwierdzenia, że było w ostatnim czasie sporo gier o wikingach. ;)

Ja na pewno nie kupię kolejnej gry o zombie. 10 razy się zastanowię nad kupnem kolejnej gry o Marsie. I podejdę z dużą rezerwą do kolejnej gry o wikingach. Mam na półce już trzy tytuły (miałbym cztery, gdybym nie sprzedał Blood Rage'a) i zagrałem w niemal wszystko o wikingach, co wyszło przez ostatnie półtora roku. Naturalne jest chyba, że czuję tematyczny przesyt.

Ktoś, kto nie ma zbyt wiele tytułów na półce może być oczywiście zachwycony - "O! Nie mam jeszcze gry o wikingach". Ale ktoś, kto poznaje dużą ilość gier i jest posiadaczem sporej ilości tytułów, na pewno doświadczył tematycznego wyssania do granic możliwości Jarla, drakkarów, najazdów, gwałtów. Więc jak polecił mi mistrz - "unikam niepotrzebnych walek". :lol:

Dice Tower robił ostatnio ankietę na najbardziej wyeksploatowane tematy w grach planszowych. (Można to zobaczyć na ich filmiku z Essen) I ludzie są już zmęczeni grami o Cthulhu, zombie i... Grami o wikingach. Także ten.
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: Valhalla

Post autor: karghard »

@Wookie a wiadomo coś o cenie? Jeśli Valhalla będzie wyceniona w przedsprzedaży podobnie do Alien Artifacts od innych polskich autorów to znajdzie się na moim celowniku i będzie konkurencją dla Blood Rage, który cenowo poraża i tylko z tego powodu jeszcze go nie mam. Mam nadzieje, że zdążysz wydać grę przed gwiazdką 2018. Powodzenia!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla

Post autor: polwac »

karghard pisze:@Wookie a wiadomo coś o cenie? Jeśli Valhalla będzie wyceniona w przedsprzedaży podobnie do Alien Artifacts od innych polskich autorów to znajdzie się na moim celowniku i będzie konkurencją dla Blood Rage, który cenowo poraża i tylko z tego powodu jeszcze go nie mam. Mam nadzieje, że zdążysz wydać grę przed gwiazdką 2018. Powodzenia!
Ta gra nie może być konkurencją do Blood Rage. Zupełnie inna mechanika i skala ciężkości :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Valhalla

Post autor: IseeWinner »

Sporo sklepów oferuje teraz Blood Rage'a w bardzo przyzwoitych cenach.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla

Post autor: polwac »

JA jakieś 2 miesiące temu kupiłem za 220 zł co przy takiej ilości figurek uważam za bardzo niską cenę :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

Cena - pierwszy dzień to prawdopodobnie będzie 119,99 zł

A tutaj opis mechaniki gry:

https://www.youtube.com/watch?v=9f2hpNoRjs0
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: Valhalla

Post autor: karghard »

Wookie pisze:Cena - pierwszy dzień to prawdopodobnie będzie 119,99 zł

A tutaj opis mechaniki gry:

https://www.youtube.com/watch?v=9f2hpNoRjs0
super cena! czyli gra będzie na moim celowniku
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1802
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Valhalla

Post autor: hipcio_stg »

Cena faktycznie przystępna!
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

Fajnie, że cena się podoba, walczyliśmy żeby udało się dać taką cenę :)

Dodam, że mamy kilka dużych "extrasów" które możemy dać gratis, jeśli uzbieramy odpowiednią liczbę wspierających.

Pamiętajcie, że najlepsza cena pierwszego dnia - w newsletterze, na Yt i na FB przypomnimy o starcie kampanii.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla

Post autor: polwac »

sidmeier pisze:
hipcio_stg pisze:Cena faktycznie przystępna!
Tak, cena nie jest zła, ale należy mieć na uwadze, że jak za gniota - potencjalnie po mechanice - jest to zdzierstwo i nadal można mieć grę imprezową albo dwie, a nie tak drogi opał na zimę. Gra powinna mieć podtytuł z lekko zmienioną frazą o mieszkańcach Krety.
Alfa i omega się znalazła co to bez zagrania parę partii wydaje wyroki. Weź się lepiej nie wypowiadaj w tym wątku jak masz dawać takie bezpodstawne komentarze.

Gra może się okazać "gniotem", a może się okazać fajną lekką gierka na godzinną wieczorną rozgrywkę. Pożyjemy zobaczymy, ale nic z góry nie zakładajmy ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Valhalla

Post autor: Gizmoo »

Uprasza się o nie cytowanie postów użytkownika sidmeier. Mam go w ignorowanych, bo nie chcę czytać jego przesiąkniętych jadem i frustracją, marnej jakości postów.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Valhalla

Post autor: Szaweł »

Wookie przyznam, że jak zobaczyłem kolejną grę z wikingami w tle lekko czknąłem, ale skoro mówisz, że temat nie jest wciśnięty na siłę chętnie grę sprawdzę. Koniecznie poinformuj też tu o starcie kampanii, myślę, że możesz moje wsparcie już doliczyć do walki o 'extraxy' ;)
Gizmoo pisze:Uprasza się o nie cytowanie postów użytkownika sidmeier. Mam go w ignorowanych, bo nie chcę czytać jego przesiąkniętych jadem i frustracją, marnej jakości postów.
Posty tego trollo-gniota - potencjalnie po wypowiedziach - już od dobrego roku są przeze mnie omijane szerokim łukiem.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Valhalla

Post autor: polwac »

Szaweł pisze:Wookie przyznam, że jak zobaczyłem kolejną grę z wikingami w tle lekko czknąłem, ale skoro mówisz, że temat nie jest wciśnięty na siłę chętnie grę sprawdzę. Koniecznie poinformuj też tu o starcie kampanii, myślę, że możesz moje wsparcie już doliczyć do walki o 'extraxy' ;)
Gizmoo pisze:Uprasza się o nie cytowanie postów użytkownika sidmeier. Mam go w ignorowanych, bo nie chcę czytać jego przesiąkniętych jadem i frustracją, marnej jakości postów.
Posty tego trollo-gniota - potencjalnie po wypowiedziach - już od dobrego roku są przeze mnie omijane szerokim łukiem.
Dzięki za info. Widziałem parę tego typu postów od sidmeiera, ale myślałem, że po prostu miałem pecha na takie trafić... Ale teraz widzę, że to po prostu troll.

Odnośnie extrasow to ciekawe co to będzie.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Valhalla

Post autor: kamron6 »

Jak możecie ignorować sidmeiera, to przecież troll nad trolle, jego komentarze są wzorcem po których uczę się rozpoznawać bardziej utajnione trollska ;)

Co do tematu i Wookiego:
1. Zamierzasz iść w wersję angielską?
2. Możesz się podzielić jakimś harmonogramem promocji Valhalli?
3. Kampania w styczniu, a kiedy planowana przesyłka?

PS: Co do wikingów, jakoś dla mnie liczne tytuły w świecie wikingów nie wliczają się do kategorii gier o wikingach. To temat zastępczy tak samo jak fantasy. Pytanie więc czy to będzie gra o wikingach, czy w tematyce wikingów.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

kamron6 pisze: Co do tematu i Wookiego:
1. Zamierzasz iść w wersję angielską?
2. Możesz się podzielić jakimś harmonogramem promocji Valhalli?
3. Kampania w styczniu, a kiedy planowana przesyłka?

PS: Co do wikingów, jakoś dla mnie liczne tytuły w świecie wikingów nie wliczają się do kategorii gier o wikingach. To temat zastępczy tak samo jak fantasy. Pytanie więc czy to będzie gra o wikingach, czy w tematyce wikingów.
1. Najpierw polska, potem zobaczymy
2. Pewnie więcej opowiem w styczniu
3. Jeszcze nie ma pewności

Valhalla to zdecydowanie gra klimatyczna, uwierz mi :)
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: longmen76 »

Ja powiem tak:
Kiedyś oglądałem dużo Pana Łukasza, bo uważałem, że dość analitycznie podchodzi do swoich recenzji i są one rzetelne pod tym względem. Do pewnego momentu gdzie nasze drogi się definitywnie rozeszły. Niestety recenzje Pana Łukasza są robione subiektywnie poprzez swoje preferencje - czyli eurogry. Moje klimaty to ameri. Po obejrzeniu jednej z recenzji klasycznego ameri, po której było widać, że Pan Łukasz grał może dwa góra trzy razy, wydał bardzo krzywdzącą recenzję, która moim zdaniem mocno szkodzi grze. To mi się nie podoba bo tak się robić nie powinno. Jak się coś recenzuje to sie powinno swoje preferencje odłożyć na bok - wtedy to jest recenzja.

Co zrobię:
Wesprę Pana Łukasza, bo pierwsze moje skojarzenie mechaniczne tej gry to ASHES (super gra), a po za tym:
- podobają mi się grafiki,
- są karty (uwielbiam karty)
- są kości (uwielbiam jak są kości),
- połączenie kart i kości - kręci mnie niesamowicie,
- podoba mi się temat / klimat.

Czego życzę:
- sukcesu,
- zrewidowania podejścia do recenzji gier, tak żeby odłożyć na bok swoje upodobania i wznieść się ponad nie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wookie
Posty: 935
Rejestracja: 19 gru 2008, 12:23
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Valhalla

Post autor: Wookie »

longmen76 pisze:Ja powiem tak:
Kiedyś oglądałem dużo Pana Łukasza, bo uważałem, że dość analitycznie podchodzi do swoich recenzji i są one rzetelne pod tym względem. Do pewnego momentu gdzie nasze drogi się definitywnie rozeszły. Niestety recenzje Pana Łukasza są robione subiektywnie poprzez swoje preferencje - czyli eurogry. Moje klimaty to ameri. Po obejrzeniu jednej z recenzji klasycznego ameri, po której było widać, że Pan Łukasz grał może dwa góra trzy razy, wydał bardzo krzywdzącą recenzję, która moim zdaniem mocno szkodzi grze. To mi się nie podoba bo tak się robić nie powinno. Jak się coś recenzuje to sie powinno swoje preferencje odłożyć na bok - wtedy to jest recenzja.

Co zrobię:
Wesprę Pana Łukasza, bo pierwsze moje skojarzenie mechaniczne tej gry to ASHES (super gra), a po za tym:
- podobają mi się grafiki,
- są karty (uwielbiam karty)
- są kości (uwielbiam jak są kości),
- połączenie kart i kości - kręci mnie niesamowicie,
- podoba mi się temat / klimat.

Czego życzę:
- sukcesu,
- zrewidowania podejścia do recenzji gier, tak żeby odłożyć na bok swoje upodobania i wznieść się ponad nie.

Pozdrawiam
Dzięki za głos i chęć wsparcia !
Awatar użytkownika
jan_osik
Posty: 13
Rejestracja: 28 wrz 2017, 15:46

Re: Valhalla

Post autor: jan_osik »

Następna karciankę żeby nikogo nie uwierało tematycznie zrób z Wędrowyczem
1 Lokalny koloryt jest
2 alko jest
3 demony są
4 i bitewniak jakich mało
Wielki Grafoman z pewnością się zgodzi a Fabryka Słów powinna być zainteresowana.
Fala hejtu gwarantowana.
Ja czekam na styczeń i kupuje imponującą praca i profesjonalne podejście wkladane w projekt mnie przekonuje.
Powodzenia


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Valhalla

Post autor: Wroobel »

Co z tego że było już dużo gier w klimacie wikingów skoro żadna mnie jeszcze nie powaliła. Ale nie wszystko znam z tego co tu było podane.
Gizmoo daj znać którą byś polecił w pierwszej kolejności.
A Valhalla póki co mnie interesuje i chyba będzie pierwszą grą którą wesprę.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 84 times

Re: Valhalla

Post autor: Zaan84 »

Bardzo podoba mi sie koncept gry zarówno mechanicznie jak i graficznie. A że wikingi to żaden problem (chociaż jakby to byli słowiańscy wojwownicy to podobałoby mi sie bardziej). Mam tylko nadzieję że gra bedzie dobrze chodziła na 2 osoby bo tak głównie gram. Wesprę bo brakuje dobrych projektów na wspieramto. Oby więcej takich a nie tylko tłumaczeń gier.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 14:19 przez Zaan84, łącznie zmieniany 1 raz.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Valhalla

Post autor: sidmeier »

Zaan84 pisze:Bardzo podoba mi sie koncept gry zarówno mechanicznie jak i graficznie. A że wikingi to żaden problem (chociaż jakby to byli słowiańscy wojwownicy to podobałoby mi sie bardziej). Mam tylko nadzieję że gra bedzie dobrze chodziła na 2 osoby bo tak głównie gram. Wesprę bo brakuje dobrych projektów na. Oby więcej takich a nie tylko tłumaczeń gier.

Gra nie wyszła, więc trudno cokolwiek krytykować - oprócz tematu. Ale mam taką wątpliwość przyszłościową z dobrego serca - czy autor zniesie ewentualną krytykę i rzetelnie jest przygotowany na odpowiedzi, jeśli gra okaże się totalnym nieporozumieniem i żenadą, a wielu testerów uzna, że szkoda czasu na takie badziewie w zalewie nowości? Bo z jutuba wynika, że jest ciut niewrażliwy na krytykę, mimo że na pewno zna się na grach, jest obeznany w rynku i mechanikach (pomijając fakt, że jego gry są antyklimatyczne - zielonoświątkowcy, czy co tam, te sprawy, za dużo politycznego uwikłania, według mnie). Gotowość na krytykę to ważny aspekt zaistnienia na rynku u odbiorców myślących.
ODPOWIEDZ