Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!

Którą wersję okładki wybierasz?

Żółtą
28
39%
Czarną
38
54%
Obie
5
7%
 
Liczba głosów: 71

Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: Arius »

Curiosity pisze:@Arius - używaj spojlerów.
Widzę sens używania spoilerów do czegoś co dotyczy kolejnych miesięcy, ale nie czegoś co na start KAŻDY zobaczy po otwarciu pudełka.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: Sarseth »

Ryslaw pisze:Jesteśmy obecnie w lipcu i też niestety gra jest po części zepsuta przez tłumaczenie. Błędy takie jak wspomniane nie powinny się pojawić. A oprócz tego dochodzi też słaba jakość przekładu jako takiego. Literówki, błędy gramatyczne, problemy z odmianą - wszystko to wygląda bardzo niechlujnie i nieprofesjonalnie. Szkoda.
Z jedynką było lepiej? Mam na myśli, dorwałem się do jedynki w dość normalnej cenie, polskiej wersji i się zastanawiam czy kupić na zapas właśnie dwójkę po eng czy po polsku, język różnicy mi nie robi, nawet wolę angielskie wersje, tylko dostęp cięższy.
Ale może przy szczęściu znajdę kogoś, kto wymieni jedynkę polską na angielską :P O ile rzeczywiście i w jedynce są te problemu.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: Yavi »

Pandemic Legacy: Sezon 2 - recenzja na Planszówkach we dwoje. Prawie bez spoilerów (tylko to, co można wyczytać w instrukcji). Czemu prawie? Bo na samym końcu tekstu opisujemy nasze wrażenia po zakończeniu kampanii - nie zdradzamy fabuły, ale pojawiają się np. informacje o poziomie trudności. Wszystko ładnie i wyraźnie oznaczone, więc bez obaw ;).
pszem
Posty: 51
Rejestracja: 09 lis 2018, 13:57
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: pszem »

Czy Sezon 2 da się zresetować tak jak dało się pierwszy? Mam wrażenie (nie grałem jeszcze, mam kopię do resetu), że będzie tu dużo trudniej niż w jedynce. Ktoś kto grał podzieliłby się przemyśleniami?
Dinsdale
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:07

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: Dinsdale »

dołączam sie do pytania pszem o reset.
Czy komuś znane jest jakieś rozwiązanie resetujące grę? BGG milczy jeśli chodzi o sezon 2 :/
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: sirafin »

Nie grałem w sezon 1, ale właśnie gram w 2. Co macie na myśli, pisząc o resecie? Nie widzę możliwość, żeby zagrać w ten sam egzemplarz drugi raz, przecież w grze są zdrapki i masa naklejek na różne rzeczy.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: ted »

Hej,

dawno temu utknąłem gdzieś w okolicach kwietnia (Sezon 2). Wczoraj zatem wreszcie się zabrałem za reset, wszystko ładnie, ale nie mogę znaleźć kilku kart Legacy:

01.08a, 09a, 10a, 11a
02.08a, 09a, 10a
03.07a, 08a, 09a 10a, 11a

poradnik resetowania na bgg mówi, że to "player cards". To wydaje się dziwne, bo tych raczej bym nie wyrzucił.

Pomoże ktoś?
Z góry bardzo dziękuję.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: Curiosity »

Sprawdziłem swój egzemplarz.
Nie posiadam ani jednej z wymienionych przez Ciebie kart.
Przejrzałem karty miast, karty zdarzeń i karty chorób. Przejrzałem wszystkie karty Legacy.

Czyli są to karty, które gra kazała zniszczyć, inaczej bym je miał.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ted
Posty: 139
Rejestracja: 19 paź 2017, 22:36
Has thanked: 14 times
Been thanked: 18 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2

Post autor: ted »

Ogromnie dziękuję za poświęcony czas, ale
Czyli są to karty, które gra kazała zniszczyć, inaczej bym je miał.
czy na pewno? Ja swoich na pewno nie zniszczyłem, niczego w Pandemii nie niszczę tylko odkładam na bok. I na boku ich nie było.

Paczaj też tutaj: na dole podałem linki do kart Legacy - i tam też tych kart nie ma :/
http://cloud-3.steamusercontent.com/ugc ... F0F331404/

W instrukcjach how-to-reset zostały wymienione jako "players cards"
https://boardgamegeek.com/thread/213112 ... 0#30970360

dobra, mam to :idea: :idea: :idea:
to są awersy - odpowiednio 08b, 09b itd.

skoro player cards to idą do player decku :) a skoro idą do player decku to nie mogą być od awersu oznaczone cyferką - stąd brak oznaczeń

<facepalm>
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: chemik22 »

Dzięki wielkie. W sumie jakbym zaczekał z pytaniem do drugiego miesiąca to wszystko by się wyjaśniło ale nie chciałem już na początku czegoś źle robić..


Ps. Do tej pory grałem jedynie w podstawowego pandemica i rzuciliśmy się od razy na Sezon 2 (z pominięciem Sezonu 1) ale teraz czuję (jesteśmy ma marcu) że po zakończeniu będzie trzeba dograć Sezon 1. Trochę to było bez sensu ale trudno (będzie najwyżej gra z retrospekcją). Generalnie zgadzam się się jak dotąd z opinią o grze na jednym z portali gdzie jako jedyną wadę tej gry podano "ciężko się powstrzymać od grania"


Pss. Podobno w tym roku planowany był Sezon 3 do wydania.. Ciekawe czy tak będzie..
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Skończyłem wczoraj drugi sezon i... jak od początku gry moje zaangazowanie i zapał rósł tak... zakończyło się to rozczarowaniem
S2 zaczelismy przed startem pandemii i szło całkiem całkiem, jakiś miesiąc przegrany po drodze, postawienie mechaniki Pandemica na głowie, odkrywanie świata... rewelacja!
W miedzyczasie zaczela się pandemia i na stół wjechał cały S1 - nie tak ciekawy jak S2, ale wciąż interesujący i rozwijający podstawową Pandemię

Po zluzowaniu restrykcji wrócilismy niecały miesiac temu zeby rozegrac drugą polowę roku i... tempo siadło. Kolejne wprowadzane mechaniki były ciekawe, pęczniejący deck interesujący jako alternatywa dla podstawowej Pandemii i tamtejszej konstrukcji decku, naprawde mi się to podobało, ale w którymś momencie przestało, kolejne zwiady, polegające na określonych kolorach kart sprawiały, że gra stała się ekstremalnie losowa i przez to zdecydowanie mniej satysfakcjonujaca
Spoiler:
Najwieksze zastrzezenie, które mam do gry to zwiady - ekstremalnie losowe
Spoiler:
Zresztą jak tak pomyślę wstecz to cała gra opiera się na zwiadach i jak odkrywanie co znajduje się w określonych miejscach jest satysfakcjonujące, tak gra robi się niesamowicie powtarzalna, kiedy człowiek uswiadomi sobie, ze jest to jedyne co robi przez całą grę.

Ogólnie nie moge powiedziec, ze źle się bawiłem, ostatnie dwa miesiące zatarły dosyć pozytywne wrażenie i podziw dla twórców, że z Pandemii dało się zrobić nową lekko odmienną od oryginalnej grę ;-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Curiosity »

japanczyk pisze: 08 lip 2020, 08:56 na stół wjechał cały S1 - nie tak ciekawy jak S2, ale wciąż interesujący i rozwijający podstawową Pandemię
Wait, wait, wait... WHAT?
Chcesz powiedzieć, że S1 był słabszy od S2? Mam wrażenie, że jesteś jedną z nielicznych osób, które mogą tak powiedzieć. "S1 > S2" tak w skrócie. S2 wydaje się być wtórny i my graliśmy żeby skończyć, a nie dlatego, że nas to jakoś strasznie wciągnęło. Za to emocji towarzyszących rozgrywce w S1 za nic nie oddam, bo była to najlepsza kampania w jaką kiedykolwiek grałem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 08 lip 2020, 09:06 Wait, wait, wait... WHAT?
Chcesz powiedzieć, że S1 był słabszy od S2? Mam wrażenie, że jesteś jedną z nielicznych osób, które mogą tak powiedzieć. "S1 > S2" tak w skrócie. S2 wydaje się być wtórny i my graliśmy żeby skończyć, a nie dlatego, że nas to jakoś strasznie wciągnęło. Za to emocji towarzyszących rozgrywce w S1 za nic nie oddam, bo była to najlepsza kampania w jaką kiedykolwiek grałem.
Nie, nie - tego nie powiedziałem :D
Zacząłem od S2, wiec zarzadzanie zasobami zamiast kontrola rozwoju chorób była dla mnie niesamowicie odswiezajaca formula - inny sposob zarzadzania ryzykiem, rewelacja, zwiady i odkrywanie świata - poczatkowo rewelacja, grubsza talia legacy - naprawde w zalozeniach ten sezon był lepszy
Niestety majac juz porownanie całosciowe S1 vs S2 - S2 przegrywa, mimo ciekawego pomysłu na siebie ostatecznie wy** sie na swój głupi ryj :P
S1 zaskakiwała z każdym miesiącem -
Spoiler:
, tutaj o ile byłem ciekaw co tam jeszcze, ostatecznie zostałem rozczarowany, tak jak broniłem pomysłu z
Spoiler:
tak ostatecznie okazał się kiepski i bez polotu ;-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Curiosity »

japanczyk pisze: 08 lip 2020, 09:17
S1 zaskakiwała z każdym miesiącem -
Spoiler:
Ech, nawet nie mów. Płacz, ból, ale połączony z szacunkiem, że autorzy się zdobyli na takie rozwiązanie.
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 08 lip 2020, 09:54 Ech, nawet nie mów. Płacz, ból, ale połączony z szacunkiem, że autorzy się zdobyli na takie rozwiązanie.
Spoiler:
W dwójce własnie czegos takiego brakowało
Spoiler:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Curiosity »

My, jak w S2 się dowiedzieliśmy o co chodziło, to było takie "WTF?"
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 08 lip 2020, 11:13 My, jak w S2 się dowiedzieliśmy o co chodziło, to było takie "WTF?"
Spoiler:
Spoiler:
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: feniks_ciapek »

Ja się podpiszę pod tymi zdaniami końcówka w S2 była bardzo, bardzo słaba i bardzo zależała od tego, jak dojdą karty.

Mnie powyższe momenty z S1 trochę ominęły, bo
Spoiler:
natomiast
Spoiler:
Tym niemniej mechanizm zwiadu w S2 był mimo wszystko ciekawy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: japanczyk »

feniks_ciapek pisze: 08 lip 2020, 14:39
Spoiler:
Punktowanie w S1 było w ogóle porażką
Spoiler:
S2 akurat aspekt punktowania troche rozbudował i poprawił - nie było tego typu niespodzianek
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Mr_Fisq »

Dalej nic nie wiadomo o dodruku tego sezonu?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Dariia1987
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2022, 05:19
Has thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Dariia1987 »

Podbijam. Czy były jakieś przecieki/informacje o planowanym dodruku?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: Mr_Fisq »

Ja powoli skłaniam się do wersji angielskiej, skoro rebel nie chce się określić.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
thesadstatue
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2022, 22:42
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic Legacy Sezon 2 (Rob Daviau, Matt Leacock)

Post autor: thesadstatue »

Czaiłem się na wznowienie ze dwa czy trzy lata, bo były plotki, że jest szansa. W temacie o wydawnictwie Rebel na 2024 już wrzucałem, więc równie dobrze mogę i tutaj jak ktoś zagląda z nadzieją, że się pojawi na półkach Polska wersja:

Pisałem do Rebela i nie ma wznowienia/dodruku/whatever w planie wydawniczym. Idę się rozglądać za angielską wersją.
ODPOWIEDZ