Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Rocy7 »

BGG https://boardgamegeek.com/image/3776486 ... size=large

Kickstarter
https://www.kickstarter.com/projects/va ... escription

Detective: CoA uses the innovative ARC (Adaptive Response Card) System to create the feel of interrogating a suspect. Suspects do not simply give paragraph-book responses; instead The Chisel carefully chooses how they will answer. When Billy O'Shea insists that the victim was a regular at Topsy's Nightclub, is he telling the truth or is The Chisel subtly leading the detectives toward a dead end that will cost them precious time? Detectives can challenge responses that they think are lies but at great risk: If they're wrong, The Chisel will acquire leverage over them, making the case that much harder to solve.

Detective: CoA includes separate, detailed casebooks for both the detectives and The Chisel. Each crime is a carefully constructed puzzle that can unfold in a variety of ways depending on how the detectives choose to pursue their investigations. As the detectives turn the city upside down, uncovering fresh evidence and "hot" leads, hidden suspects may be revealed and new lines of questioning will open up, creating a rich, story-driven experience.

Inspired by classic film noir like The Big Sleep, the works of James Ellroy (L.A. Confidential), and the video game L.A. Noire from Rockstar Games, Detective: City of Angels is a murder-mystery game unlike any other. Will one detective rise above the rest and close the case on L.A.'s latest high profile murder? Or will The Chisel sow enough doubt and confusion to prevent the detectives from solving the crime?

ObrazekObrazek
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Detective City od Angels

Post autor: Confidential »

W tej chwili uwaga wszystkich skupiona jest na innej grze ze słowem "Detective" w tytule :wink:

Jestem nią zainteresowany, ponieważ niewiele jest pozycji w klimatach klasycznych czarnych kryminałów z lat 40-tych i 50-tych. Mam tylko nadzieję, że poprawią wygląd miniaturek, bo nie prezentują się najlepiej.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Detective City od Angels

Post autor: Confidential »

ODKOPUJĘ TEMAT

Czy wiadomo coś może na temat wydania tej gry w Polsce?
Lub przynajmniej dołączenia jej angielskiej wersji do oferty któregoś z polskich sklepów?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Detective City od Angels

Post autor: krisow »

Portal Games rozważał, ale nie zdecydowali się na wydawanie. Nie ma więc większych szans na wersje PL, przynajmniej tak sądzę. Co do sklepów możesz bezpośrednio zapytać np. mepel.pl albo planszostrefa.pl, ale faktycznie nie widziałem gry u nas nigdzie.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Confidential »

Dzięki za informację oraz radę.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: zbajszek »

Dostałem do swoich rączek Detective'a i jak ktoś chcę zobaczyć jak to działa to zapraszam do śledzenia serii. Od 2 odcinka w sumie są spoilery, więc ostrzegam ;).

Detective: City of Angels #1 - Setup
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Yuri »

Ktoś grał w ten tytuł w trybie solo? Jakieś opinie?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
dragonstar
Posty: 96
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: dragonstar »

Yuri pisze: 25 sty 2022, 13:42 Ktoś grał w ten tytuł w trybie solo? Jakieś opinie?
Jakiś czas temu grałem w pierwszy scenariusz i bardzo pozytywnie to wspominam.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Ardel12 »

Yuri pisze: 25 sty 2022, 13:42 Ktoś grał w ten tytuł w trybie solo? Jakieś opinie?
Grałem w 2 pierwsze. Solo, czy full coop, to akurat nie ma znaczenia tutaj. Gra się tak samo. Dla mnie spoko jak potem prowadzi się dany scenariusz. Można samemu przejść przez przygodę i zobaczyć jak wygląda scenariusz od strony detektywów. Gry bym jednak nie kupił do grania solo. Moim zdaniem wiele się traci nie grając kompetetywnie.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Deem »

Yuri pisze: 25 sty 2022, 13:42 Ktoś grał w ten tytuł w trybie solo? Jakieś opinie?
Pełna zgoda z tym co napisał Ardel12 - gra się przyjemnie, no i jest to sposób na poznanie sprawy jako Chisel przed poprowadzeniem jej w trybie vs. Ale dla samej rozgrywki solo absolutnie nie warto kupować tej gry.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Yuri »

I mądrze prawicie..."Hostage Negotiator: Career" + "Nemos War" wystarczą. Mądrego to, aż miło posłuchać.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: feniks_ciapek »

To ja trochę w drugą stronę popchnę - Detective: City of Angels jest dla mnie o niebo lepszą grą solo od Nemo's War, czy Hostage Negotiator. Może to przez klimat i to, że bardziej lubię zagadki dedukcyjne, niż optymalizatory zasobów albo nieco schizofreniczną naturę samej gry w HN, gdzie owszem, cały czas jest napięcie, ale często mechanika za bardzo wyłazi na wierzch. Detective jest tutaj jednak bardziej spójny.

Owszem, bardzo drogi jak na grę solo. Owszem, grając z innymi jest lepiej. Ale solo też jest bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Yuri »

A to mi nie pomogłeś :d Komplet można znaleźć za ok 500-600zl, więc nie wydaje mi się to wygórowana cena za cały ten content.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: feniks_ciapek »

W sumie patrząc na cenę kompletnego Hostage Negotiator, to faktycznie Detective jest tańszy :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Yuri »

Kompletny z promosami, matą itd to okolice 1000zl.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Confidential »

Słyszał ktoś coś o wydaniu tego dodatku w wersji angielskiej?
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... aux-crimes

Póki co jest bodaj tylko po francusku. Sprawdzałem twittera wydawcy oraz projektanta i nic nie znalazłem na temat wersji angielskiej.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: KQuest »

Według tego tematu na BGG (jedynego dla tego dodatku) te 4 sprawy są już w angielskiej podstawce. Francuski wydawca w podstawce umieścił tylko 5 spraw spośród oryginalnych 9.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Propi »

A jaki tu jest model rozgrywania solo, skoro chisel nie występuje? Czy gracz też dostaje "lewe" cynki i wymijające odpowiedzi?
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Confidential »

KQuest pisze: 23 lut 2023, 06:07 Według tego tematu na BGG (jedynego dla tego dodatku) te 4 sprawy są już w angielskiej podstawce. Francuski wydawca w podstawce umieścił tylko 5 spraw spośród oryginalnych 9.
No właśnie czytając opis na BGG nie zgadzała mi się ujęta tam ilość spraw - zakładałem, że jest to po prostu błąd.
Dzięki wielkie. :wink:
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 474
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 897 times
Been thanked: 191 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Propi pisze: 23 lut 2023, 09:34 A jaki tu jest model rozgrywania solo, skoro chisel nie występuje? Czy gracz też dostaje "lewe" cynki i wymijające odpowiedzi?
Dawno nie grałem tych spraw solo, ale z tego co pamiętam to czytasz paragaf, ale możesz zdecydować się "przycisnąć" podejrzanego i wtedy może dać Ci inną odpowiedź - analogicznie do wykorzystania haka przy graniu z chiselem.
Vaspher
Posty: 85
Rejestracja: 07 lis 2022, 11:11
Has thanked: 168 times
Been thanked: 5 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Vaspher »

Wydawnictwo Albi zapowiedziało polską wersję gry :shock:
https://planszowenewsy.pl/2023/03/detec ... jN_YPes3HU
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Yuri »

Coraz bardziej podoba mi się życie planszowkowicza w Polsce :) Mój portfel mają i z wielką przyjemnością ubiorę fedore i zanurze się w śledztwie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: garg »

A ja właśnie przechodzę podstawkę i miałem sprzedać po skończeniu obydwu dodatków. Chyba nie dostanę za całość zbyt wysokiej ceny :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3215
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 419 times
Been thanked: 1007 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: psia.kostka »

garg pisze: 23 mar 2023, 14:23 Chyba nie dostanę za całość zbyt wysokiej ceny :lol: .
Zalezy jak wyjdzie polskie tlumaczenie Albi :P

Ale sam fakt PL wydania ŁAŁ, zaskoczenie jak FCM lub TMB...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 474
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 897 times
Been thanked: 191 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Dobra wiadomość. Gra wymaga nie tylko dobrego angielskiego, ale warto jeszcze znać trochę klisz kina noir, przez co w kraju nad Wisłą nie stała się zbyt popularna.

Jestem ciekaw jak ten specyficzny slang przetłumaczą:
"Ta damulka nogi miała do ziemi, a długi jeszcze dłuższe"
"Ej, szefunciu, skroimy frajera na szmal?"
"Kierowniku, kopsnij żaru na kant szlugi to zacznę sypać"

Ale sama gra wg mnie nie wymaga takiego przywiązywania wagi do szczegółów wypowiedzi jak gry z serii Consulting Detective/ Detektyw Doradczy, więc nawet średnie tłumaczenie nie powinno położyć gry. Trzymam kciuki za jak najlepsze odwzorowanie stylu.
ODPOWIEDZ