Essen 2017

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Essen 2017

Post autor: Blacksad »

uyco pisze: ...Nations the Dice Game...
Z ciekawości zerknąłem co nowego Finowie wrzucili do swojego dodatku... i okazuje się, że można zagrać Polską :-)
https://boardgamegeek.com/image/3625413 ... size=large

Czekam na bliższe informacje o Azul, po lekturze instrukcji wydaje się średnio-familijną kombinacyjną grą, a dodatkowo Kiesling ma smykałkę do kafelkowych gier, zobaczymy co z tego wyszło.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen 2017

Post autor: rattkin »

JAskier pisze: Dawn of Peacemakers [check] - kobyła w świecie Doliny Kupców. Sami Laakso jak dotąd nie zawiódł. Zobaczymy jak będzie tu. Martwi jedynie to, że gra będzie - zdaje się - dość droga.
A będziecie to wydawać?
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: JAskier »

Nie będziemy.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Essen 2017

Post autor: cezaras »

cezaras pisze:
Sentient - szybkie proste decyzje, tworzymy i programujemy roboty, przydzielamy im zasoby. zapowiada się intrygująco.
Przeczytałem instrukcję i mogę się sam poprawić :)
Gra to żadne tam programowanie robotów, nie ma też jakiegokolwiek rozwoju.
To mocno abstrakcyjna układanka matematyczna z uwzględnieniem walki na przewagi.
Robotów nie tworzymy tylko kupujemy :).

To wcale nie znaczy, że będzie źle - zostaje na radarze, ale z etykietką "trudniejsza Sagrada" :)
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2017

Post autor: crsunik »

cezaras pisze:
cezaras pisze:
Sentient - szybkie proste decyzje, tworzymy i programujemy roboty, przydzielamy im zasoby. zapowiada się intrygująco.
Przeczytałem instrukcję i mogę się sam poprawić :)
Gra to żadne tam programowanie robotów, nie ma też jakiegokolwiek rozwoju.
To mocno abstrakcyjna układanka matematyczna z uwzględnieniem walki na przewagi.
Robotów nie tworzymy tylko kupujemy :).

To wcale nie znaczy, że będzie źle - zostaje na radarze, ale z etykietką "trudniejsza Sagrada" :)
Jak Ci się takie rzeczy podobają to koniecznie rzuć okiem na Unearth
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: Essen 2017

Post autor: tomb »

Wyłapał ktoś jakieś ciekawie zapowiadające się euro z wysoką interakcją i dobrze chodzące na dwójkę? Na razie na radarze tylko Keyper, ale trochę obawiam się jakości gry w dwie osoby.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Essen 2017

Post autor: Krwawisz »

Spojrz na Azyl - gra genialnie chodzi na dwie osoby (pierwotnie powstała jako dwuosobówka) i ma stosunkowo wysoki (i znaczący dla gry) poziom interakcji wynikajacy z blokowania pola widzenia innym graczom

tu masz instrukcje PL i filmik po angielskiemu -> http://factorycube.com/gra/Azyl-Zagrozo ... nki/O-grze
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Essen 2017

Post autor: AkitaInu »

Niestety w tym rok nie będzie mnie na essen, czego żałuje ponieważ sama obecność na tym evencie jest genialna :)

No ale jako że tak a nie inaczej się ułożyło muszę z domu robić research :) Oto co do tej pory udało mi się pooglądać (są tu też gry z GenConu):

1. Ex Libris - bardzo chciałem tą grę kupić, po pierwszych opisach. Ale szafki nie są z gumy więc przyjąłem zasadę że nie kupuje niczego czego nie sprawdzę ;) Do rzeczy. Gra o zbieraniu książek, trzymaniu szafki tak żeby się nie rozwaliła i punktowaniu ;) Wygląda świetnie, ma fajny fluff (każda książka ma tematyczny kolor oraz tytuł). Sama gra jest całkiem prosta. Ot zbieramy karty, mamy jeden cel punktujący jawny, jeden jawny cel który minusuje pewne karty oraz cel zakryty. Dodatkowo mamy tu worker placement, też dość prosty. Losujemy 3 płytki z miejscami na workerach. Jedna płytka zostaje na przyszłą rundę … i to w sumie wszystko. Gra jest fajna ale ma jeden problem - losowość. Jak nam podejdą karty na których są książki to możemy rozjechać innych. Drugi problem (ale do przeżycia) to tekst na płytkach z worker placmeentem - jest zbyt mały i ma kiepską czcionkę. Wnioski sa takie że wstrzymuje się z kupowaniem niestety

2. Viral - gra o infekowaniu ludzkiego ciała. Fajny temat ale grafika jakoś do mnie nie przemawiała. Stwierdziłem że i tak sprawdze bo było sporo o tej grze w necie. No więc mamy tutaj area control tak naprawde, jest bodajże 6 grup organów które infekujemy (robimy to wybierając kartę gdzie infekujemy wraz z drugą kartą jak infekujemy). Mamy do tego mechanizm kryzysów, jak za dużo wirusów jest w danym organie to jest jakieś małe punktowanie plus research który działa przeciwko nam. Jeżeli zbyt często infekujemy jeden organ to w końcu lekarze nauczą się z tym (czyli nami) walczyć. Są jeszcze eventy, wyglądają zajebiście :D Najładniejsza część gry a do tego są mega tematyczneAle ale .…to wszystko wygląda jak taki gateway, do tego bez polotu. Nie widziałem niestety nic co by mnie przyciągnęło do gry.Wniosek: Nie biorę.

3. Photosynthesis - tutaj mamy naprawde dużo głosów więc stwierdziłem że trzeba sprawdzić :) Gra ma świetny temat, w końcu nie bijemy goblinów, nie zbieramy zboża ani nie przekupujemy watykanu :P Chodzi o sadzenie drzew. Co od razu powiem, temat tutaj współgra naprawde dobrze że z tematyką. Ze wszystkich gier które oglądałem na genconie i essen to jest ścisła czołówka. Sama gra jest dość prosta (to może być jej największy minus ale o tym później). Mamy zasób - światło, zasób jest tylko jeden. Mamy dodatkowo plansze złożoną z hexów. Na niej będziemy operować nasionami i drzewami. Same drzewa mają od 1 do 3 poziomu.Do tego mamy jedną z najwazniejszy rzeczy w grze - słońce. Jest to wielka tekturka (można by nią kogoś skrzywdzić ;)) która zmienia swoje położenie co runde (4 razy wokół planszy na jedną turę) a takich tur są trzy. W zależności od tego gdzie jest słońce i jak będą nasze i nie tylko nasze drzewa rzucać Cień. Każde drzewo które jest oświetlone produkuje zasób light. Ale do tego każde drzewo jeżeli jest oświetlone rzuca cień. 1lvl drzewa rzuca cień na jedno pole za drzewem, 2 lvl drzewa na dwa pola a 3lvl trzy. Drzewa które są w cieniu nie dają światła.Oczywiście światło jest zasobem za który upgrade'ujemy drzewa i je sadzimy więc jest to dość ważne :)Sama gra wygląda super, prezentuje się na stole zacnie :) Ale wygląda na dość prostą grę, niestety. Choć w recenzji Tom Vasel podkreślał że takie można mieć wrażenie a mimo wszystko gra nie jest tak prosta jak się wydaje. Bo tak naprawde tutaj tylko sadzimy drzewa, najlepiej tak żeby innych wkurzać ;) Wniosek - nie wiem, jedna z ciekawszych gier które oglądałem ale jakoś nie jestem przekonany że to nie będzie takie proste jak wygląda. Chyba nie wezme, poczekam na więcej recenzji.

4. Whistle Stop - Nieskomplikowana gra o pociągach o które też jest całkiem głośno :) Generalnie jest dość prosta, nie zauważyłem tu specjalnych twistów. W związku z tym spada z radaru

5. Flip Ships - super pomysł, bazujący na space invaders.Jest to czyste dextirity, z flipowaniem statków (okrągłe żetony) ze specjalnego prostopadłościany bądź z ręki w kierunku statków i mothershipa. Gra nie jest innowacyjna, może minimalnie ale wydaje się być dobrą zabawą. Ma oczywiście róznych obcych, stopnie trudności, skille statków i finałową, troche inną rundę. Przy dobrej cenie można kupić :)

6. Edge Of Darkness.Raczej będzie tylko demo. Wygląda świetnie, mechanika budowania kart z mystic vale połączączona z worker placementem. Jest też draft z kart (ze wszystkich, naszych też ale jak ktoś używa naszych to mamy bonusy), jest obrona czegoś (pewnie miasta ale nie pamietam) przez potworami, jest troche losowości ale raczej takiej dobrej.To raczej must have jak wyjdzie :)

7. Sentient Zależnie od ceny ale raczej must have. Gra logiczna z super kostkami i fajną grafiką (ale nie ma jej aż tyle, na kartach się powtarza niestety)Po rzucie kostkami i ułożeniu ich na nasze planszy licytujemy się pionkami o karty. Karty następnie układamy między kostkami (mamy 5 kostki) więc zmieścimy tam 4 karty. Karty dodatkowo modyfikują wartości kostek i dają punkty lub zdolności zależne od kostek. Wygląda bardzo ciekawie, myślę że mogło by być konkurencją dla unearth. Niestety nie cenową.

Po obejrzeniu unearth i sentient, z takich kościano logicznych gierek musze stwierdzić że sentient mi bardziej pasuje ;)

A lista zakupowa wygląda mniej więcej tak:

Must Buy

1. Not Alone: Dodatek
2. Pulsar 2849 - kupione
3. Adrenaline: Team Game Expansion - będzie dopiero na początku 2018 niestety
4. Marco Polo: Dodatek
5. Lorenzo Il Magnifico: Dodatek
6. Wasteland Express Delivery Service - kupione


Would like to have

1. Gentes
2. Sentient (probably must buy)


Check:

1. Ancient allies, creators cilizations
2. Queendomino
3. Rajas of the ganges - wygląda spoko
4. Agra
5. Charterstone
6. Iberian Rails
7. Farlight
8. Champions Of Hara
9. Mountain of Madness
10. The Ninth World: The skillbuilding game for
11. numenera
12. Thornwatch
13. Mini Rails
14. Red scare
15. Flipships
16. Sentient
17. Lethal party
18. Bemused
19. The ruhr: dtory of coal trade
20. Ancestree
21. Unearted
22. Asking for troblis
23. Whistle stop
24. Cutthroat kingdom
25. Kings will
26. Lemuria
27. Fate of the elder gods
28. Aventuria card game
29. Summit: the board game
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Essen 2017

Post autor: ChlastBatem »

Poniżej przedstawiam swoją listę gier z Essen 2017, które w jakiś sposób zainteresowały mnie i będę rozważać ich kupno. Kolejność przypadkowa.

Agra - chyba najbardziej wyczekiwana gra jak dla mnie. Świetny autor - La Granja i SM. Innowacyjny wygląd, jakieś elementy 3D, które służą za planszę. Do tego moje ulubione wydawnictwo. Kolekcja Masterprintów w końcu się powiększy. Oczywiście worker plecement, produkcja dóbr, przetwórstwo, dostarczanie tych produktów aby wykonać kontrakty czy nabyć nowe umiejętności jak i zdobyć przychylność wyższych sfer. Czyli zabawa w bawełnę i kurkumę :)

The Castles of Burgundy: The Dice game - uwielbiam Zamki Felda jak i kości. Wszystko się zgadza. Ale intryguje mnie jak można jeszcze więcej zaaplikować kości do tej gry.

Merlin - bo Feld i ciekawa tematyka. Tak wiem, że gra będzie i tak sucha. Jako, że moim zdaniem Zamki Burgundii to jedna z lepszych gier Felda, to mam wielką nadzieję, że podobnie będzie z Merlinem. Zaciekawiła mnie także mechanika Rondla i widowiskowe tableau gracza. Set Collection również uwielbiam. Gorzej z elementem area control oraz ta dziwna mapka do punktowania - czyżby doczepione na siłę? Trzeba zagrać, aby się przekonać.

Nusfjord - kupiły mnie grafiki oraz tematyka. Nie wiem czemu ale widzę małe podobieństwa do Szklanego Szlaku. Próbujemy rozbudować Nordycki port poprzez mechanikę worker placement. Wyrzynka lasu, budowa floty, stawianie nowych budynków, połowy ryb itp. Ciekawy ma być też temat z rynkiem i udziałami. Ponoć inni gracze będą mogli wykupywać nasze udziały jeśli wejdziemy na rynek, co za tym idzie, będą mieli dostęp do naszych morskich żniw, tak samo jak i miejska starszyzna. Z drugiej strony jest to chyba jedyny sposób na pozyskiwanie pieniędzy, które są rzadkie w grze.

Whistle Stop - słyszałem same chwalebne opinie. Ciekawie wygląda i nie przypomina mi żadnej gry jaką znam. Raczej must have. Kategoria - porządny i satysfakcjonujący gateway.

Indian Summer - Cottage Garden mi przypadł do gustu, dlatego warto i zainteresować się kolejną częścią serii. Te urocze grafiki i element puzzli/układanki mi wystarczają, aby cieszyć się grą.

Gier - bo Pfister. Aczkolwiek czuje w kościach, że to jakaś lipna, losowa gierka jak Port Royal.

Montana - bardzo sobie cenię gry Rudigera Dorna. Mimo, iż zazwyczaj są bardziej rodzinne. Tym razem City Building i Worker Plecement, przyozdobione pędzlem Klemensa Franza. Must have!

Tybor der Baumeister - bo Pfister i Klemens Franz. Warto się przyjrzeć.

Istanbul: Das Wurfelspiel - ponownie Rudiger Dorn. Tym razem kościana wersja gry Istanbul. Biorę w ciemno.

The Quest for El Dorado - must have. Genialna, prosta gra od Knizia. Jest to gra wyścigowa połączona z deck buildingiem. Zabawa jest o tyle sprytna, że nie ma oczywistych wyborów. Rozgrywka za każdym razem wygląda trochę inaczej dzięki modułowej planszy i dodatkowym elementom. Widziałem gameplay u JGG i z wielkim zaciekawieniem oglądałem show do końca.

Clans o Caledonia - tutaj mam lekką rozterkę. Uwielbiam Terrę Mysticę, podoba mi się temat tej gry, wykonanie jest także genialne. Lecz po obejrzeniu game-playa u Rahdo jakoś mój zapał ostygł. Nie czułem presji - wręcz wydawało mi się, że gracz może wszystko i do tego każda decyzja była mało znacząca. Oprócz tego brakuje mi czegoś spektakularnego. Bo albo więcej zboża zasieję albo więcej krów wypuszczę na polanę i da mi to tylko więcej surowców. Gdzie są jakieś potężne zamki albo produkcja bardzo rzadkiego surowca? Brakuje mi jakiegoś pazura, czegoś do czego można dążyć oprócz mnożenia podstawowych surowców i PZ. Oczywiście gra mocno wyczekiwana przez wielu na Essen ale chyba poczekam na więcej opinii i recenzji.

Inne gry, które wzbudziły moje zainteresowanie:
Hunt for the Ring - czyżby w końcu jakaś sensowna gra z uniwersum LotRa?
Rajas of the Ganges
Feudalia
Unearth
Peak Oil
Karuba: Das Kartenspiel
Calimala
Heaven & Ale
Azul
The Sanctuary: Endangered Species

Dodatki:
Isle of Skye: Journeyman - jako, że posiadam i lubię grę podstawową, to chętnie przygarnę dodatek. Rozszerzenie wprowadza interesujące plansze gracza, gdzie zaznaczamy swój wzrost siły, popularności i dobrobytu. Jest to ściśle powiązane z żetonami jakie dokładamy. Za przekroczenie odpowiednich poziomów otrzymujemy różnego rodzaju bonusy.

Oh my goods!: Escape to Canyoin Brook - dodatek do sprytnej karcianki Pana Pfistera.

Fields of Arle: Tea & Trade - dodatek do świetnej gry. Tym razem można zasiąść w 3 osoby. Wprowadza nowe budynki (+ regrywalność), nowy surowiec herbatę, możliwość budowy statków, a więc i jakiś szerszy eksport no i do tego nowe pole akcji "Ditcher".

Cacao: Diamante
- kolejny dodatek do świetnej kafelkowej gry. Rozszerzenie wprowadza dodatkowe 4 moduły. Są to: „Kopalnia klejnotów”, „Drzewo życia”, „Przychylność imperatora” i nowe kafle pracowników. Must have.

Imhotep: Eine neue Dynastie
- dodatek do dobrej gry. Wprowadza 5 nowych miejsce, jakieś karty Bogów i nowe żetony.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: Gambit »

Ja co prawda nie jadę, ale tez mam listę zakupową. Na szczęście mega krótka :)
- Clank! In! Space!
- Dark Moon: Shadow Corporation
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Essen 2017

Post autor: crsunik »

Gambit pisze:Ja co prawda nie jadę, ale tez mam listę zakupową. Na szczęście mega krótka :)
- Clank! In! Space!
- Dark Moon: Shadow Corporation
Dark Moon w sklepach już się pojawia w całkiem sensownej cenie ;)
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: JAskier »

Słuchajcie, co roku pewien Pan z BGG robi takie wypasione mapki z rzutem hal i naniesionymi nazwami poszczególnych stoisk do wydrukowania na zwykłej drukarce. Czy ktoś kojarzy nazwę tego Pana, ewentualnie wie czy już w tym roku coś takiego powstało i czy może zapodać link jeżeli tak?
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Essen 2017

Post autor: Palmer »

https://www.boardgamegeek.com/thread/16 ... hed/page/4

Komentarz autora sugeruje, że na ten rok jeszcze nie ma gotowych, ale robi ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen 2017

Post autor: rattkin »

Polecam brać/drukować na ostatnią chwilę, DukeOfEarl zwykle zmienia je kilkakrotnie i aktualizuje.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: JAskier »

Dzięki!
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2017

Post autor: Chaaber »

Czy ktoś wie gdzie jest geeklista o której wspominali Marcin Krupiński i Kuba Polkowski w ostatnich rozmowach znad planszy. Mieli podać link w opisie filmiku ale go nie znalazłem. Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: Ink »

Chaaber pisze:Czy ktoś wie gdzie jest geeklista o której wspominali Marcin Krupiński i Kuba Polkowski w ostatnich rozmowach znad planszy. Mieli podać link w opisie filmiku ale go nie znalazłem. Ktoś pomoże?
A co by miało być na tej liście?
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2017

Post autor: Chaaber »

Mówili, że jest jakaś turbo zbiorcza lista tego co wychodzi na Essen ze wskazaniem, gdzie jest budka danego wydawcy itp.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Essen 2017

Post autor: AkitaInu »

Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2812
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Essen 2017

Post autor: Ink »

Tak, to to, co kolega wyżej podał. Tylko to po prostu nie jest geeklista, tylko taki nowych wynalazek na bgg specjalnie pod największe targi i konwenty przez nich robiony.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Essen 2017

Post autor: malekith_86 »

turbo to może nie ale masz info w jakim miejscu na jakiej hali jest wydawca danej gry

https://boardgamegeek.com/geekpreview/4 ... 17-preview

ale mapki nie ma po prostu jest np. Hall 8: B112
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Essen 2017

Post autor: rattkin »

Swoją drogą, puściłem sobie ten podcast po długiej przerwie i musiałem po 15 minutach wyłączyć. To przekrzykiwanie się jest bardzo męczące, a jeden z dyskutantów od lat prezentuje poglądy z kosmosu połączone z świętą naiwnością dziecka. Chciałbym wierzyć, że to na potrzeby podcastu, jako głos w dyskusji, ale ...
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Essen 2017

Post autor: Chaaber »

Podziękował za listę z BGG, zabieram się do szperania :)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Essen 2017

Post autor: Bea »

Mnie zainteresowały jak do tej pory:

-Rajas ot the Ganges
- Agra
- Merlin
- Wendake
- Clans of Caledonia
- Gaia Project

Będę śledzić wszelkie doniesienia na ich temat :)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2017, 12:41 przez Bea, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Essen 2017

Post autor: AkitaInu »

A czym Cie wendake zainteresowalo? Bo zerkalem na to i jakos bez szalu :)
ODPOWIEDZ