Necromunda: Underhive (Andy Hoare)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

W Gang War są reguły dla Juves.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

Jest pierwszy żywiczny model do Necromundy od Forge World. Tak jak przypuszczałem, zaczynają od Bounty Hunterów, co do samego modelu... jeszcze nie wiem co myśleć

W piątek rusza przedsprzedaż.

https://www.warhammer-community.com/201 ... underhive/
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Necromunda

Post autor: pattom »

Czołem,

myślałem, że odrodzą starą dobrą Necromundę. Na dzień dzisiejszy jestem zawiedziony. Wygląda to słabo.
Kiedyś wystarczyło mieć 15-20 figurek z gangu i się grało na terenach różnego rodzaju. Teraz Kup Karty, Kup Model, Kupę chyba Zrobię :-)



old necromunda is not death !

Obrazek
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

pattom pisze: Kiedyś wystarczyło mieć 15-20 figurek z gangu i się grało na terenach różnego rodzaju. Teraz Kup Karty, Kup Model, Kupę chyba Zrobię :-)
Ale wszystko wskazuje na to, że teraz też wystarczy 15-20 figurek i można grać będzie na czymkolwiek. Tylko te karty dochodzą, co jest akurat fajne, bo powinno bardziej zróżnicować gangi niż w starej Necromudzie (w pierwszej edycji świeżo zrobione gangi poszczególnych frakcji różniły się tylko wyglądem figurek).
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Necromunda

Post autor: Jelithe »

Zagraliśmy w wersję pokazową na Gratislavii i raczej kupujemy :) Pudełko jest spore i pełne zawartości. W komplecie są dwa zestawy figurek bardzo dobrze wykonanych, bardzo szczegółowych. Graliśmy w wersję okrojoną po trzy figurki na stronę i z uproszczonymi zasadami, ale i tak było fajnie. Każda figurka ma 2 akcje do wykonania. Ruch mierzy się w calach, więc są do tego specjalne miarki (plansza w małe kwadraty była przy tym trochę myląca). Gang lasek jest świetny w walce dystansowej i do tego dziewczyny są bardzo szybkie. Za to faceci są mocni w zwarciu i po prostu silniejsi. Na kartach postaci jest dużo wskaźników, które przy pierwszych ruchach wydają się być dosyć skomplikowane, ale ostatecznie do ogarnięcia. Na trafienie przeciwnika ma wpływ odległość, celność, a potem trzeba jeszcze rozpatrzyć, jak bardzo się danego przeciwnika zraniło. Jednym słowem dużo zmiennych do rozpatrzenia i to po obu stronach.

Zaznaczę, że jestem totalnym laikiem w takie gry i nawet nie przepadam za skirmishami (do tej pory z tego gatunku grałam w Earth Reborn, Imperium Atakuje w wersji skirmish i X-Winga i te nawet lubię, inne niezbyt mnie pociągają), ale Necromunda zostawiła po sobie pewien niedosyt. Mam ochotę pograć w to w pełnych zasadach i zobaczyć jej możliwości :) Do tego jeszcze można porobić piętrowe makiety i grać na kilku poziomach, co wydaje mi się mega interesujące.

Dodam jeszcze, że moje laski wygrały w naszym mini starciu, ale jako że powiedziałam mojej drugiej połowie, iż dorzucę się do gry, jeśli mi się spodoba, to nie wiem, czy ten wynik można uznać za rzetelny ;P

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Necromunda

Post autor: Rocy7 »

Jelithe pisze:Zagraliśmy w wersję pokazową na Gratislavii i raczej kupujemy
jak wygladaja warunki wygranej?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: raj »

W wersji demo to pewnie było bij zabij
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Necromunda

Post autor: Błysk »

Ja ostatecznie odpadłem właśnie po zobaczeniu tych "kart dodatkowych do gangu". Jeszcze się łamałem, czy zmotywuje się do sklejenia itd. ale to przesądziło.

Niemniej jak komuś ten mocno rozbudowany "DLC content" nie przeszkadza i lubi sklejanie + malowanie, to gra pewnie będzie spoko... Chętnie kiedyś zagram.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Necromunda

Post autor: costi »

Te karty to zamiast rozpiski czy to po prostu przypominajka jest?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

costi pisze:Te karty to zamiast rozpiski czy to po prostu przypominajka jest?
Ani jedno ani drugie. Oprócz kart ze statami są Taktyki (uniwersalne i unikalne dla gangów), które zagrywa się w różnych sytuacjach podczas rozgrywki.
Pierwsza edycja Deadzone miała coś podobnego.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Necromunda

Post autor: Jelithe »

Rocy7 pisze:
Jelithe pisze:Zagraliśmy w wersję pokazową na Gratislavii i raczej kupujemy
jak wygladaja warunki wygranej?
Do wybicia przeciwnika ;) To była prosta wersja pokazowa na max. 30 min ;)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

Normalnie w Necro nigdy nie się nie gra do wybicia przeciwnika. Nie wiem jak teraz będzie ze scenariuszami, ale niezależnie od specjalnych warunków zwykle się to kończy po utracie kilku gangerów - gdy reszta ucieka w panice.

To kto z Was planuje kupować dodatkowe modele od Forge World po 18 funtów za sztukę? ;-)
Obrazek
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Necromunda

Post autor: Iesthir »

ajfel pisze:Normalnie w Necro nigdy nie się nie gra do wybicia przeciwnika. Nie wiem jak teraz będzie ze scenariuszami, ale niezależnie od specjalnych warunków zwykle się to kończy po utracie kilku gangerów - gdy reszta ucieka w panice.
Kilka(naście?) postów wyżej ktoś wrzucił filmik dość dokładnie omawiający Necromundę. Przetrwałem przez cały i w nowej wersji też tak nie ma. W Underhive jest kilka ciekawych scenariuszy do rozegrania (nie wspomnieli o czym dokładnie są, ale mówili że są ciekawe i właściwie wszystkie im się podobają). Dodatkowo w Gang War jest kolejne kilka scenariuszy do rozegrania - w tym te niezbędne do kampanii np. Rescue Mission. Tak więc zakładam, że nie jest tak źle, a z każdym gangiem pewnie będzie lepiej.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Necromunda

Post autor: IseeWinner »

Linki do oficjalnych porad odnośnie taktyk gangów:

House Escher - https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-2/

House Goliath - https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-2/
kendzikk
Posty: 36
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 4 times

Re: Necromunda

Post autor: kendzikk »

ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

Dzisiaj w Forge World ruszył preorder na pierwszego Bounty Huntera. Cena bez niespodzianek: "symboliczne" 18 funtów + wysyłka ;-)
https://www.forgeworld.co.uk/en-PL/Gor- ... unter-2017
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Necromunda

Post autor: IseeWinner »

Nowości od GW:

Prezentacja gangu House Orlock

Nowi najemnicy Hive Scum

Podręcznik Gang War II

Nowe kafle terenu

https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-1/
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: ajfel »

Zacne zapowiedzi jak na dzień po premierze gry :-)
House Orlock - imho świetne te nowe modele, dużo większy progres w stosunku do klasyków niż w przypadku Esherek i Goliathów (moim skromnym zdaniem). Mam tylko nadzieję, że Gang War II zawierał będzie reguły dla co namniej dwóch gangów, a nie dla samych Orlocków.

Żywiczne, nowe wzory Hive Scum wyglądają super - nareszcie Forge World wyrzeźbili coś naprawdę ładnego.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: raj »

ajfel pisze:Mam tylko nadzieję, że Gang War II zawierał będzie reguły dla co namniej dwóch gangów, a nie dla samych Orlocków.
Marzyciel. Wygląda na to, że z każdym nowym gangiem będzie wchodziła nowa książka w której oprócz zasad gangu będą różne uniwersalne, tak aby ludzie mieli motywację do kupowania ich. Sam model sprzedaży też mi się nie podoba. Gra wyszła tylko z dwoma gangami a kolejne będą się pojawiać co kilka miesięcy - w ten sposób ludzie którzy chcą grac już teraz musza kupić gangi które nie będą im się podobać a później jeszcze raz kupią te, które będą się im podobać.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Necromunda

Post autor: IseeWinner »

A znasz jakiś inny model wydawniczy starterów do gier bitewnych/skirmishowych?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: raj »

A kto mówi o starterach? Ja mówię o wydaniu tylko i wyłącznie dwóch gangów na start a później wydawanie po jednym co kilka miesięcy.
Poprzednio Necromunda wyszła od razu z 6 gangami (choć w starterze były tylko 2).
Prawie każdy skrimish (z wyjątkiem jakichś specyficznych jak SW) oferował od początku więc niż dwie frakcje.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Necromunda

Post autor: IseeWinner »

Podejrzewam, że będą wydawane po dwie frakcje na raz tak jak w przypadku Shadespire.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: raj »

Skoro wprost napisali, że w książce będzie tylko jeden gang to obstawiam że będzie po jednym gangu na raz. Poza tym było info o tym, że do końca 2018 chcą wydać jeszcze 4 gangi Delaque, Cawdor, Orlock and Van Saar. Pasuje, że po jednym co 3 miesiące.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Necromunda

Post autor: IseeWinner »

Napisali, że gang będzie się zawierał w podręczniku a nie, że będzie to jedyny gang opisany. Poczekajmy na kolejną zapowiedź.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Necromunda

Post autor: raj »

Akurat dość dokładnie opisali co będzie w podręczniku.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ