Mocarstwa (Wiktor Koliński, Piotr Poławski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

A mi się wydaje, że pieniądze na Mocarstwa były już gdzieś "zaklepane". Wspieram.to miało być jedynie sposobem na dotarcie do pewnej grupy odbiorców i (prawie) darmową reklamą.
Próg jednak postawiony był zbyt wysoko i wydawcy chyba jednak ratowali projekt własną kasą (by móc zatrzymać kasę faktycznie wspierających).
Ilość wsparć pokazuje, że zainteresowanie nie było jednak zbyt wielkie, ale tu mogła mieć wpływ zaporowa cena gry.
Jeśli jednak chodzi o zainteresowanie na forum, to chyba można mówić o sukcesie :lol:

(Wpis ten piszę po raz drugi, poprzedni gdzieś mi wcięło. Jeśli pojawią się oba - z góry przepraszam :wink: )
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: olsszak »

Zgodnie z zasada, że obojętne co mówią, ale niech mówią?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

Nie, nie - to był żart. Twórcy z pewnością nie byli zadowoleni z tego wątku. Bardziej chodziło mi o to, że o niewielu stosunkowo grach wątek liczy kilkanaście stron.
olsszak pisze:Zgodnie z zasada, że obojętne co mówią, ale niech mówią?
Usunięte

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Usunięte »

Witam wszystkich hardcorowych planszówkowiczów i zaawansowanych graczy w zaawansowane gry planszowe.
Czytam ten wątek z lekkim zażenowaniem. 11 stron hejtu, chyba ktoś bardzo nie lubi twórców tej gry.
Widzę, że forum o grach planszowych to nie miejsce dla ludzi grających w Magię i Miecz, Ryzyko czy Monopolu bądź osób chcących zagrać w np Mocarstwa. Kogo to obchodzi w co ktoś gra, chyba że jest jakiś podział na rasę panów planszowkowych i pod planszówkowiczów
I tak to mój pierwszy post na tym forum bo śmiać mi się z Was chce znawcy tematu
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: mauserem »

Dobry "kejs" - pokazuje, że rynek nam urósł - po prostu normalnieje, robi się na tyle szeroki, że "dla każdego coś dobrego".
Nadal skala jest dość mikra, ale jest przykład, że tu lokalnie jest miejsce, na wypchnięcie towaru na 70k zł - "wziątka" jest moim zdaniem godna - wszystko więcej to będzie ekstra "górką" :mrgreen:
Nadal będą mnie interesowały opinie nabywców, bo ich relacje zbudują ewentualną sprzedaż po kampanii (co mnie interesuje), i tak, ja również uważam, że nabywcy będą szczęśliwi. W przypadku tej gry "promise delivered" nikt raczej nie zaliczy rozczarowania.

Co do samej kampanii - crowdfounding w najlepszej formie - bez zniekształceń "chytrych" wydawców badających sobie bezpiecznie rynek - projekt autorski jak cacy. To również dobry sygnał dla autorów i ich pomysłów w szufladach - nadal, w połączeniu z wiarą w pomysł, konsekwencją i determinacją jest szansa na niezależne wydanie projektu - nawet jeśli pozornie jest "słaby" mechanicznie - najwyraźniej zostało to dobrze zakomunikowane.
Retrac
Posty: 162
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Retrac »

pluszowytrol pisze:Witam wszystkich hardcorowych planszówkowiczów i zaawansowanych graczy w zaawansowane gry planszowe.
Czytam ten wątek z lekkim zażenowaniem. 11 stron hejtu, chyba ktoś bardzo nie lubi twórców tej gry.
Widzę, że forum o grach planszowych to nie miejsce dla ludzi grających w Magię i Miecz, Ryzyko czy Monopolu bądź osób chcących zagrać w np Mocarstwa. Kogo to obchodzi w co ktoś gra, chyba że jest jakiś podział na rasę panów planszowkowych i pod planszówkowiczów
I tak to mój pierwszy post na tym forum bo śmiać mi się z Was chce znawcy tematu
Nie przesadzaj, tutaj nie chodzi o lubienie czy nie lubienie twórców gry (chyba, że w ten sposób ktoś chce sobie tłumaczyć to, że innym gra się nie podoba i wtedy lżej na sercu, bo przecież gra super tylko na autorów się uwzięli). Po prostu ludzie wypowiedzili się na temat tej gry na podstawie tego jakie mieli informację o niej i na tej podstawie wydali swoje opinie - chyba mogą co nie? Czy może powinno się dawać bana tym którym się nie podoba?
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Indar »

pluszowytrol pisze:Witam wszystkich hardcorowych planszówkowiczów i zaawansowanych graczy w zaawansowane gry planszowe.
Czytam ten wątek z lekkim zażenowaniem. 11 stron hejtu, chyba ktoś bardzo nie lubi twórców tej gry.
Widzę, że forum o grach planszowych to nie miejsce dla ludzi grających w Magię i Miecz, Ryzyko czy Monopolu bądź osób chcących zagrać w np Mocarstwa. Kogo to obchodzi w co ktoś gra, chyba że jest jakiś podział na rasę panów planszowkowych i pod planszówkowiczów
I tak to mój pierwszy post na tym forum bo śmiać mi się z Was chce znawcy tematu
Normalnie lece po czipsy i cole ;) czekam aż się zacznie .
Tak, komentujący znają osobiście twórców i bardzo ich nie lubia. W dzieciństwie mieli poważne zatargi, wszyscy kłócili się o te same dziewczyny i piasek w piaskownicy. Kwestia samej gry i problemów z jej mechanika nie ma tu oczywiście nic do tego górę biorą osobiste kwestie.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

mauserem pisze:Dobry "kejs" - pokazuje, że rynek nam urósł - po prostu normalnieje, robi się na tyle szeroki, że "dla każdego coś dobrego".
Nadal skala jest dość mikra, ale jest przykład, że tu lokalnie jest miejsce, na wypchnięcie towaru na 70k zł - "wziątka" jest moim zdaniem godna - wszystko więcej to będzie ekstra "górką" :mrgreen:
Nadal będą mnie interesowały opinie nabywców, bo ich relacje zbudują ewentualną sprzedaż po kampanii (co mnie interesuje), i tak, ja również uważam, że nabywcy będą szczęśliwi. W przypadku tej gry "promise delivered" nikt raczej nie zaliczy rozczarowania.

Co do samej kampanii - crowdfounding w najlepszej formie - bez zniekształceń "chytrych" wydawców badających sobie bezpiecznie rynek - projekt autorski jak cacy. To również dobry sygnał dla autorów i ich pomysłów w szufladach - nadal, w połączeniu z wiarą w pomysł, konsekwencją i determinacją jest szansa na niezależne wydanie projektu - nawet jeśli pozornie jest "słaby" mechanicznie - najwyraźniej zostało to dobrze zakomunikowane.
Też z entuzjazmem powitałem tę grę na wspieraczce - z podobnych powodów jak Ty: nowi ludzie, nowy pomysł, gra autorska. Pomijam kwestię, czy gra mi się podoba, czy nie - kto zechce, ten wesprze. Refleksje na koniec jednak mam zgoła inne. Mam wrażenie, że wsparcie było marne. Owszem kwota spora, ale źródło tych kwot, jakieś dziwne z lekka...
Usunięte

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Usunięte »

Retrac pisze:
pluszowytrol pisze:Witam wszystkich hardcorowych planszówkowiczów i zaawansowanych graczy w zaawansowane gry planszowe.
Czytam ten wątek z lekkim zażenowaniem. 11 stron hejtu, chyba ktoś bardzo nie lubi twórców tej gry.
Widzę, że forum o grach planszowych to nie miejsce dla ludzi grających w Magię i Miecz, Ryzyko czy Monopolu bądź osób chcących zagrać w np Mocarstwa. Kogo to obchodzi w co ktoś gra, chyba że jest jakiś podział na rasę panów planszowkowych i pod planszówkowiczów
I tak to mój pierwszy post na tym forum bo śmiać mi się z Was chce znawcy tematu
Nie przesadzaj, tutaj nie chodzi o lubienie czy nie lubienie twórców gry (chyba, że w ten sposób ktoś chce sobie tłumaczyć to, że innym gra się nie podoba i wtedy lżej na sercu, bo przecież gra super tylko na autorów się uwzięli). Po prostu ludzie wypowiedzili się na temat tej gry na podstawie tego jakie mieli informację o niej i na tej podstawie wydali swoje opinie - chyba mogą co nie? Czy może powinno się dawać bana tym którym się nie podoba?

To nie wyrażanie opinii, to pastwienie się nad czymś czego nawet jeszcze nie ma.
Nie znam tej gry, opinie można wydać jak się zagra, tak mi się wydaje
I jeszcze raz, nie każdy musi grać i kupować super skomplikowane gry
Co z tego, że stara mechanika , Ryzyko nadal się sprzedaje a ile ma lat, w Chińczyka i warcaby też ludzie grają , nie mówiąc o szchach, tu mechanika jest tak stara, że chyba Ci co umieją grać w szachy powinni siedzieć cicho i się nigdy do tego nie przyznać , bo zjadą ich na forum
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: seki »

Nikomu nie chodzi o kwestie skomplikowania. Wielu z nas gra również w gry proste, często również rodzinnie, z dziećmi. Stopień skomplikowania nie czyni gry słabą czy dobrą tylko zastosowane w niej rozwiązania.
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Ascalogan »

pluszowytrol pisze:
Retrac pisze:
pluszowytrol pisze:Witam wszystkich hardcorowych planszówkowiczów i zaawansowanych graczy w zaawansowane gry planszowe.
Czytam ten wątek z lekkim zażenowaniem. 11 stron hejtu, chyba ktoś bardzo nie lubi twórców tej gry.
Widzę, że forum o grach planszowych to nie miejsce dla ludzi grających w Magię i Miecz, Ryzyko czy Monopolu bądź osób chcących zagrać w np Mocarstwa. Kogo to obchodzi w co ktoś gra, chyba że jest jakiś podział na rasę panów planszowkowych i pod planszówkowiczów
I tak to mój pierwszy post na tym forum bo śmiać mi się z Was chce znawcy tematu
Nie przesadzaj, tutaj nie chodzi o lubienie czy nie lubienie twórców gry (chyba, że w ten sposób ktoś chce sobie tłumaczyć to, że innym gra się nie podoba i wtedy lżej na sercu, bo przecież gra super tylko na autorów się uwzięli). Po prostu ludzie wypowiedzili się na temat tej gry na podstawie tego jakie mieli informację o niej i na tej podstawie wydali swoje opinie - chyba mogą co nie? Czy może powinno się dawać bana tym którym się nie podoba?

To nie wyrażanie opinii, to pastwienie się nad czymś czego nawet jeszcze nie ma.
Nie znam tej gry, opinie można wydać jak się zagra, tak mi się wydaje
I jeszcze raz, nie każdy musi grać i kupować super skomplikowane gry
Co z tego, że stara mechanika , Ryzyko nadal się sprzedaje a ile ma lat, w Chińczyka i warcaby też ludzie grają , nie mówiąc o szchach, tu mechanika jest tak stara, że chyba Ci co umieją grać w szachy powinni siedzieć cicho i się nigdy do tego nie przyznać , bo zjadą ich na forum
Zauważ pani, że nikt po ludziach wspierających Mocarstwa nie jechał. Każdy lubi co innego. Po autorach też nikt nie jechał - poza przypadkiem, gdy ocenialiśmy ich stosunek do negatywnych komentarzy na facebook'u (usuwanie ich). To forum o grach planszowych i każdy może się wypowiedzieć na temat każdej gry - zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Fakty natomiast są takie, że zdecydowana większość ludzi aktywnie się tutaj udzielających to gracze, którzy zjedli zęby na niejednej grze. To nie oni są targetem Mocarstw, nie zmienia to jednak faktu, że mogą się negatywnie o tej grze wypowiedzieć na podstawie przedstawionych założeń. Że ludzie grają w Ryzyko? Pewnie, że grają, ale jeśli mamy taką możliwość to wskażemy im podobne, ale ciekawsze według nas gry ;-)
Retrac
Posty: 162
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Retrac »

pluszowytrol: wyraźnie pisałem, że opinie były na podstawie tego jakie informacje przedstawiono o grze. I mówisz, że jednak nie ma tej gry? To co w takim razie przedstawiali twórcy?
Poza tym, żeby wesprzeć taki projekt bądź nie, potrzebne jest wyrobienie sobie OPINI o niej przed zagraniem w nią - właśnie na podstawie przekazanych informacji.
Co najwyżej po zagraniu może się ona zmienić bądź nie.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

pluszowytrol pisze: To nie wyrażanie opinii, to pastwienie się nad czymś czego nawet jeszcze nie ma.
Nie znam tej gry, opinie można wydać jak się zagra, tak mi się wydaje
I jeszcze raz, nie każdy musi grać i kupować super skomplikowane gry
Co z tego, że stara mechanika , Ryzyko nadal się sprzedaje a ile ma lat, w Chińczyka i warcaby też ludzie grają , nie mówiąc o szchach, tu mechanika jest tak stara, że chyba Ci co umieją grać w szachy powinni siedzieć cicho i się nigdy do tego nie przyznać , bo zjadą ich na forum
No, niezupełnie :wink:
O ile ton nie wszystkich wpisów był... khm, kurtuazyjny, to Twój powyższym wpis jest - wybacz - bez sensu.
Po pierwsze: owszem, można wydać opinię zanim się zagra w grę (np. na podstawie instrukcji etc). Po to chyba twórcy prezentowali grę m.in. na vlogach, by ludzie mogli wyrobić sobie opinię i ewentualnie wesprzeć projekt. No i taką opinię część forumowców sobie wyrobiło :D
Po drugie: to, że co coś się sprzedaje nie znaczy, że jest dobre.
Po trzecie: to, że szachy są przez wielu uznane za wręcz genialną grę, nie znaczy, że wszystkie stare mechaniki są świetne (zresztą Ryzyko jest chyba "trochę" młodsze :wink: )
Jedyne z czym się zgodzę, to fakt, że nie każdy musi grać i kupować super skomplikowane gry. Ale też nie każdy "kto lubi grać i kupować super skomplikowane gry" musi trzymać język za zębami, gdy mowa jest o grach prostych (zauważ, że nie napisałem prostackich :wink: ).
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: mauserem »

krecony1 pisze:
mauserem pisze:Dobry "kejs" - pokazuje, że rynek nam urósł - po prostu normalnieje, robi się na tyle szeroki, że "dla każdego coś dobrego".
Nadal skala jest dość mikra, ale jest przykład, że tu lokalnie jest miejsce, na wypchnięcie towaru na 70k zł - "wziątka" jest moim zdaniem godna - wszystko więcej to będzie ekstra "górką" :mrgreen:
Nadal będą mnie interesowały opinie nabywców, bo ich relacje zbudują ewentualną sprzedaż po kampanii (co mnie interesuje), i tak, ja również uważam, że nabywcy będą szczęśliwi. W przypadku tej gry "promise delivered" nikt raczej nie zaliczy rozczarowania.

Co do samej kampanii - crowdfounding w najlepszej formie - bez zniekształceń "chytrych" wydawców badających sobie bezpiecznie rynek - projekt autorski jak cacy. To również dobry sygnał dla autorów i ich pomysłów w szufladach - nadal, w połączeniu z wiarą w pomysł, konsekwencją i determinacją jest szansa na niezależne wydanie projektu - nawet jeśli pozornie jest "słaby" mechanicznie - najwyraźniej zostało to dobrze zakomunikowane.
Też z entuzjazmem powitałem tę grę na wspieraczce - z podobnych powodów jak Ty: nowi ludzie, nowy pomysł, gra autorska. Pomijam kwestię, czy gra mi się podoba, czy nie - kto zechce, ten wesprze. Refleksje na koniec jednak mam zgoła inne. Mam wrażenie, że wsparcie było marne. Owszem kwota spora, ale źródło tych kwot, jakieś dziwne z lekka...
Tak, można by dyskutować o tym. Ale mimo wszystko to nadal gra bardzo niszowa i droga. Nie powiązana z żadnym ułatwiającym życie IP (Intelectual Property) na bazie którego można by budować przekaz marketingowy. Ostatnia tego kalibru cenowego gra to chyba Pan Lodowego Ogrodu - ufundowana bardzo dobrze - jednak udział w sukcesie siły IP był znaczny - ludzie mocno się wkręcili, ale i poziom swoistego rozczarowania efektem końcowym był spory.
Tutaj - przekaz był klarowny: "Ryzyko" na sterydach - realizacja "na wypasie" - pełny WYSWIG - dostajesz co widzisz. Sygnalizowane wątpliwości co do archaicznej mechaniki - były komunikowane wyraźnie i równie wyraźnie potwierdzane - i kto chciał ten kupił - akurat tyle, żeby wydać i uzasadnić stworzenie wydawnictwa.
Tak jak pisałem wcześniej interesuje mnie jak będzie to wyglądać dalej - sprzedaż online, dystrybucja - bardzo będę chciał wyłowić info "nakład wyczerpany" - to będzie dobra lekcja.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

mauserem pisze:
krecony1 pisze:
mauserem pisze:Dobry "kejs" - pokazuje, że rynek nam urósł - po prostu normalnieje, robi się na tyle szeroki, że "dla każdego coś dobrego".
Nadal skala jest dość mikra, ale jest przykład, że tu lokalnie jest miejsce, na wypchnięcie towaru na 70k zł - "wziątka" jest moim zdaniem godna - wszystko więcej to będzie ekstra "górką" :mrgreen:
Nadal będą mnie interesowały opinie nabywców, bo ich relacje zbudują ewentualną sprzedaż po kampanii (co mnie interesuje), i tak, ja również uważam, że nabywcy będą szczęśliwi. W przypadku tej gry "promise delivered" nikt raczej nie zaliczy rozczarowania.

Co do samej kampanii - crowdfounding w najlepszej formie - bez zniekształceń "chytrych" wydawców badających sobie bezpiecznie rynek - projekt autorski jak cacy. To również dobry sygnał dla autorów i ich pomysłów w szufladach - nadal, w połączeniu z wiarą w pomysł, konsekwencją i determinacją jest szansa na niezależne wydanie projektu - nawet jeśli pozornie jest "słaby" mechanicznie - najwyraźniej zostało to dobrze zakomunikowane.
Też z entuzjazmem powitałem tę grę na wspieraczce - z podobnych powodów jak Ty: nowi ludzie, nowy pomysł, gra autorska. Pomijam kwestię, czy gra mi się podoba, czy nie - kto zechce, ten wesprze. Refleksje na koniec jednak mam zgoła inne. Mam wrażenie, że wsparcie było marne. Owszem kwota spora, ale źródło tych kwot, jakieś dziwne z lekka...
Tak, można by dyskutować o tym. Ale mimo wszystko to nadal gra bardzo niszowa i droga. Nie powiązana z żadnym ułatwiającym życie IP (Intelectual Property) na bazie którego można by budować przekaz marketingowy. Ostatnia tego kalibru cenowego gra to chyba Pan Lodowego Ogrodu - ufundowana bardzo dobrze - jednak udział w sukcesie siły IP był znaczny - ludzie mocno się wkręcili, ale i poziom swoistego rozczarowania efektem końcowym był spory.
Tutaj - przekaz był klarowny: "Ryzyko" na sterydach - realizacja "na wypasie" - pełny WYSWIG - dostajesz co widzisz. Sygnalizowane wątpliwości co do archaicznej mechaniki - były komunikowane wyraźnie i równie wyraźnie potwierdzane - i kto chciał ten kupił - akurat tyle, żeby wydać i uzasadnić stworzenie wydawnictwa.
Tak jak pisałem wcześniej interesuje mnie jak będzie to wyglądać dalej - sprzedaż online, dystrybucja - bardzo będę chciał wyłowić info "nakład wyczerpany" - to będzie dobra lekcja.
Tak ujmując sprawę, to się zgodzę - pomysł na biznes może i ciekawy, ale i ryzykowny. Raczej spodziewałbym się czegoś całkiem odwrotnego: Ryzyko się dobrze sprzedaje? - wydajmy tańsze Ryzyko! Tutaj wygląda to na "ucieczkę do przodu", jak to określiłeś Ryzyko "na wypasie". Ale jakoś raczej czarno to widzę.
Usunięte

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Usunięte »

krecony1 pisze:
pluszowytrol pisze: To nie wyrażanie opinii, to pastwienie się nad czymś czego nawet jeszcze nie ma.
Nie znam tej gry, opinie można wydać jak się zagra, tak mi się wydaje
I jeszcze raz, nie każdy musi grać i kupować super skomplikowane gry
Co z tego, że stara mechanika , Ryzyko nadal się sprzedaje a ile ma lat, w Chińczyka i warcaby też ludzie grają , nie mówiąc o szchach, tu mechanika jest tak stara, że chyba Ci co umieją grać w szachy powinni siedzieć cicho i się nigdy do tego nie przyznać , bo zjadą ich na forum
No, niezupełnie :wink:
O ile ton nie wszystkich wpisów był... khm, kurtuazyjny, to Twój powyższym wpis jest - wybacz - bez sensu.
Po pierwsze: owszem, można wydać opinię zanim się zagra w grę (np. na podstawie instrukcji etc). Po to chyba twórcy prezentowali grę m.in. na vlogach, by ludzie mogli wyrobić sobie opinię i ewentualnie wesprzeć projekt. No i taką opinię część forumowców sobie wyrobiło :D
Po drugie: to, że co coś się sprzedaje nie znaczy, że jest dobre.
Po trzecie: to, że szachy są przez wielu uznane za wręcz genialną grę, nie znaczy, że wszystkie stare mechaniki są świetne (zresztą Ryzyko jest chyba "trochę" młodsze :wink: )
Jedyne z czym się zgodzę, to fakt, że nie każdy musi grać i kupować super skomplikowane gry. Ale też nie każdy "kto lubi grać i kupować super skomplikowane gry" musi trzymać język za zębami, gdy mowa jest o grach prostych (zauważ, że nie napisałem prostackich :wink: ).
Może i faktycznie jest bez sensu
Jednakże większego sensu również nie ma pisanie przez znawców planszowych gier wszelakich opini o produkcie x. Jeden będzie cieszył się z gry w Chińczyka a drugi w TI, któryś jest lepszy?
Zróbcie grę, wydajcie ją ,odnieście sukces (finansowy, czy jako szacun na forum) a później wydawajcie o czymś opinie.
Jeszcze raz się pytam po co 11 stron hejtu z gry i kampanii?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Michał M »

Najlepiej to w ogóle nie wyrażać opinii o niczym. Bez sensu.

A jak chcecie krytykować, to najpierw sami zróbcie lepiej, znawcy.
Retrac
Posty: 162
Rejestracja: 12 lip 2015, 11:42
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Retrac »

pluszowytrol: nie rób kabaretu.
Do wszystkich pozostałych - NIE MA SENSU wydawać wszelkich opini o grach - jak widzicie. Całę forum należy zamknąc. Te wszystkie opinie/komentarze o grach są bez sensu! Przestańcie tworzyć bez sensowne posty. Stop bezsensownym opiniom o grach!
Najpierw sami zróbcie grę! - normalnie klasyk.

A teraz kurtyna! pluszowytrol, którym z twórców gry jesteś?


p.s. skoro chipsy i cola już są to ja idę po popcorn
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Michał M »

pluszowytrol pisze:Jednakże większego sensu również nie ma pisanie przez znawców planszowych gier wszelakich opini o produkcie x.
Gdyby w tym temacie było kilkanaście stron samych pochwał, zarejestrowałbyś się na forum i napisał to samo?
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

pluszowytrol pisze:
krecony1 pisze:
pluszowytrol pisze: To nie wyrażanie opinii, to pastwienie się nad czymś czego nawet jeszcze nie ma.
Nie znam tej gry, opinie można wydać jak się zagra, tak mi się wydaje
I jeszcze raz, nie każdy musi grać i kupować super skomplikowane gry
Co z tego, że stara mechanika , Ryzyko nadal się sprzedaje a ile ma lat, w Chińczyka i warcaby też ludzie grają , nie mówiąc o szchach, tu mechanika jest tak stara, że chyba Ci co umieją grać w szachy powinni siedzieć cicho i się nigdy do tego nie przyznać , bo zjadą ich na forum
No, niezupełnie :wink:
O ile ton nie wszystkich wpisów był... khm, kurtuazyjny, to Twój powyższym wpis jest - wybacz - bez sensu.
Po pierwsze: owszem, można wydać opinię zanim się zagra w grę (np. na podstawie instrukcji etc). Po to chyba twórcy prezentowali grę m.in. na vlogach, by ludzie mogli wyrobić sobie opinię i ewentualnie wesprzeć projekt. No i taką opinię część forumowców sobie wyrobiło :D
Po drugie: to, że co coś się sprzedaje nie znaczy, że jest dobre.
Po trzecie: to, że szachy są przez wielu uznane za wręcz genialną grę, nie znaczy, że wszystkie stare mechaniki są świetne (zresztą Ryzyko jest chyba "trochę" młodsze :wink: )
Jedyne z czym się zgodzę, to fakt, że nie każdy musi grać i kupować super skomplikowane gry. Ale też nie każdy "kto lubi grać i kupować super skomplikowane gry" musi trzymać język za zębami, gdy mowa jest o grach prostych (zauważ, że nie napisałem prostackich :wink: ).
Może i faktycznie jest bez sensu
Jednakże większego sensu również nie ma pisanie przez znawców planszowych gier wszelakich opini o produkcie x. Jeden będzie cieszył się z gry w Chińczyka a drugi w TI, któryś jest lepszy?
Zróbcie grę, wydajcie ją ,odnieście sukces (finansowy, czy jako szacun na forum) a później wydawajcie o czymś opinie.
Jeszcze raz się pytam po co 11 stron hejtu z gry i kampanii?
Nie chcę być niegrzeczny, więc jednak odpowiem. Przede wszystkim, nie przesadzałbym z tym hejtem. Nie każda negatywna opinia to od razu hejt i trzeba się zrywać, bo larum grają. Jeśli dobrze się wczytać, to często negatywne opinie wynikały z tego, że liczono na to, że gra będzie inna, w przekonaniu piszących lepsza. I w całkiem dobrej wierze pisano, co można poprawić. Kiedy okazało się, że twórcy świadomie stworzyli taki a nie inny produkt, to po prostu większość stwierdziła, że jest nie dla nich i tyle.
I przede wszystkim - krytykowanie gry nie jest tożsame z krytyką ludzi w nią grających.
Usunięte

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Usunięte »

Retrac pisze:pluszowytrol: nie rób kabaretu.
Do wszystkich pozostałych - NIE MA SENSU wydawać wszelkich opini o grach - jak widzicie. Całę forum należy zamknąc. Te wszystkie opinie/komentarze o grach są bez sensu! Przestańcie tworzyć bez sensowne posty. Stop bezsensownym opiniom o grach!
Najpierw sami zróbcie grę! - normalnie klasyk.


A teraz kurtyna! pluszowytrol, którym z twórców gry jesteś?


p.s. skoro chipsy i cola już są to ja idę po popcorn
No właśnie nie jestem i nie wydaje opinii
A tu mamy klasyk z forum o wędkarstwie
Jeśli ktoś zapyta jaki ma kupić haczyk to doradzą mu kupno łodzi
Idź po popcorn, najlepiej cebulowy
Przerost formy nad treścią
Usunięte

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Usunięte »

Nie chcę być niegrzeczny, więc jednak odpowiem. Przede wszystkim, nie przesadzałbym z tym hejtem. Nie każda negatywna opinia to od razu hejt i trzeba się zrywać, bo larum grają. Jeśli dobrze się wczytać, to często negatywne opinie wynikały z tego, że liczono na to, że gra będzie inna, w przekonaniu piszących lepsza. I w całkiem dobrej wierze pisano, co można poprawić. Kiedy okazało się, że twórcy świadomie stworzyli taki a nie inny produkt, to po prostu większość stwierdziła, że jest nie dla nich i tyle.
I przede wszystkim - krytykowanie gry nie jest tożsame z krytyką ludzi w nią grających.[/quote][/quote]

No nie mów mi że ktoś siedzi nad grą x lat i będzie słucha rad noname z forum co ma zmienić , litości, Boże tu chyba sami superhiper gracze są co wiedzą wszystko
To jest forum dla megalomanów?
Przepraszam pomylilem fora
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Michał M »

pluszowytrol pisze:No nie mów mi że ktoś siedzi nad grą x lat i będzie słucha rad noname z forum co ma zmienić , litości, Boże tu chyba sami superhiper gracze są co wiedzą wszystko
To jest forum dla megalomanów?
Przepraszam pomylilem fora
Ty tak na poważnie?
Ostatnio zmieniony 11 paź 2017, 14:00 przez Michał M, łącznie zmieniany 1 raz.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Indar »

No właśnie, X lat. Problem polega na tym że to co było dobre powiedzmy 10 lat temu obecnie już nie spełnia oczekiwań. Zobacz - Ryzyko, swego czasu było hitem, teraz z uwagi na archaiczna mechanikę, lsowosc itd uznawane jest za przeżytek. Nie dziw się że ludzie zwracają uwagę na archaicznosc gry - skupieni tu gracze maja prawo oczekiwać czegoś więcej niż czystego losu związanego z rzutem kostka. Ale prawda, nie są pępkiem świata gier planszowych i może się mylą.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: krecony1 »

pluszowytrol pisze:Nie chcę być niegrzeczny, więc jednak odpowiem. Przede wszystkim, nie przesadzałbym z tym hejtem. Nie każda negatywna opinia to od razu hejt i trzeba się zrywać, bo larum grają. Jeśli dobrze się wczytać, to często negatywne opinie wynikały z tego, że liczono na to, że gra będzie inna, w przekonaniu piszących lepsza. I w całkiem dobrej wierze pisano, co można poprawić. Kiedy okazało się, że twórcy świadomie stworzyli taki a nie inny produkt, to po prostu większość stwierdziła, że jest nie dla nich i tyle.
I przede wszystkim - krytykowanie gry nie jest tożsame z krytyką ludzi w nią grających.
[/quote]

No nie mów mi że ktoś siedzi nad grą x lat i będzie słucha rad noname z forum co ma zmienić , litości, Boże tu chyba sami superhiper gracze są co wiedzą wszystko
To jest forum dla megalomanów?
Przepraszam pomylilem fora[/quote]

Kiedy ktoś x lat siedzi nad grą, to bez problemu rozpozna czy rada jest sensowna. No chyba, że porady może mu dać wyłącznie Knizia, Rosenberg i inni nie-noname :lol:
ODPOWIEDZ