Mocarstwa (Wiktor Koliński, Piotr Poławski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: AkitaInu »

Ja wrzuciłęm posta z pytaniem czy są jakieś recenzje dostępne w sieci ale tego nie widzę.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Gromb »

Słabe to jest. Podejście autorów tej pozycji. PR ich pogrąży.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: rastula »

Gromb pisze:Słabe to jest. Podejście autorów tej pozycji. PR ich pogrąży.
obawiam się że znajdzie się dość pelikanów. na fejbuniu ludzie polecjają nawet eurocash :).

ale jeśli kogoś to bawi, to w sumie co mi do tego, to tylko zabawki
Ostatnio zmieniony 18 sie 2017, 10:36 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 251 times
Been thanked: 112 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: hamish »

Gambit pisze:I mój krytyczny komentarz na FB też został ukryty. Ja go widzę, ale człowiek któremu odpowiadałem nie widzi. Boskie podejście do tematu twórców gry.
Ano, potwierdzam. Nie widzę odpowiedzi na mój komentarz.
rastula pisze:wszystkich nas nie zablokują

ciekawe swoją drogą skąd autor weźmie recenzje do kampanii, sam sobie napisze?
To chyba dziś nie będzie trudne do wykonania. Myśle, że autorzy znajdą sobie odpowiednich ludzi, odpowiednie media, w których gra zostanie pochwalona.
Uważam, że kolega Rocy7 oddał sedno sprawy w przedostatnim akapicie swoich wrażeń. Panie i Panowie, nie jesteśmy targetem. To nie jest gra dla nas. To gra skrojona pod jej twórców i ludzi, którzy tego typu rozgrywkę lubią i docenią. A blokowanie komentarzy i użytkowników jest słabe, ale kto im zabroni? Tym bardziej świadczy to o tym, że autorzy nie chcą mieć z takimi graczami do czynienia i nie traktują ich jak potencjalnych klientów. Więc chyba nie ma o co drzeć koszul. Gra się ufunduje i będzie polskim Ryzykiem na koksie, choć czytając o zawiłej matematyce zaimplementowanej w mechanice, przeczuwam, że wielu niedzielnych może się od gry odbić. Ale to ich problem.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Bardok »

Wrzuciłem link do recenzji angryboardgamera, zobaczymy jak szybko usuną.
Na pewno znajdą osoby do chwalenia- jest tyle blogów w Polsce że głowa mała....
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

hamish pisze:To gra skrojona pod jej twórców i ludzi, którzy tego typu rozgrywkę lubią i docenią.

Gra się ufunduje i będzie polskim Ryzykiem na koksie, choć czytając o zawiłej matematyce zaimplementowanej w mechanice, przeczuwam, że wielu niedzielnych może się od gry odbić. Ale to ich problem.
twórcy się przy niej dobrze bawią, podobno ich znajomi też.

Natomiast matematyka nie jest zawiła jedynie żmudna i (zbyt) częsta.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: MichalStajszczak »

Bardok pisze:Na pewno znajdą osoby do chwalenia- jest tyle blogów w Polsce że głowa mała....
Np. dzisiaj dostałem (jako firma) taką oto ofertę:
Blogerzy skupieni na platformie http://www.REACHaBLOGGER.pl są zainteresowani współpracą reklamową z producentami zabawek, artykułów dla dzieci i niemowląt, branżą parentingową.

Mamy 743 blogów w kategorii Dzieci,
Mamy 404 blogi w kategorii Rodzina,
Mamy 25 blogów w kategorii Tacierzyństwo,

Jesteśmy największą platformą skupiającą blogerów, vlogerów, influencerów z małymi i dużymi zasięgami. Platforma umożliwia zakup reklamy bezpośrednio od twórców internetowych.

Reklama w postaci kontent marketingu na blogach i w kanałach social mediowych blogerek jest skuteczna ponieważ młode matki spędzają bardzo dużą ilość czasu w internecie, co potwierdzają badania.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

rastula pisze:wszystkich nas nie zablokują
A kto im zabroni?
rastula pisze:ciekawe swoją drogą skąd autor weźmie recenzje do kampanii, sam sobie napisze?
A kto im zabroni?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Trampon »

Sądząc po wpisach na FB gra, mimo że jeszcze nie wydana, ma już grono zagorzałych wielbicieli. Parę cytatów (numerki zamiast nazwisk osób wypowiadających się, pisownia oryginalna :lol: )

----------
1: Nie mogę się doczekać!
4: Szykujcie się na najlepszą grę strategiczną everrr.
7: 8 - Kupujemy
12: Super gra!!!
15: Czy ta gra będzie dostępma w empiku lub w innym sklepie ? Czy tylko jom idzie zamawiać na wspieram to ?
16: Super gra a koledzy bynajmniej nie podskoczą bo jeśli chodzi o strategie to nie błyszczą
17: Aż sam chyba kupię
itd.....
----------

jak widać, żadne recenzje nie są potrzebne 8)
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: AkitaInu »

Trampon pisze:Sądząc po wpisach na FB gra, mimo że jeszcze nie wydana, ma już grono zagorzałych wielbicieli. Parę cytatów (numerki zamiast nazwisk osób wypowiadających się, pisownia oryginalna [emoji38] )

----------
1: Nie mogę się doczekać!
4: Szykujcie się na najlepszą grę strategiczną everrr.
7: 8 - Kupujemy
12: Super gra!!!
15: Czy ta gra będzie dostępma w empiku lub w innym sklepie ? Czy tylko jom idzie zamawiać na wspieram to ?
16: Super gra a koledzy bynajmniej nie podskoczą bo jeśli chodzi o strategie to nie błyszczą
17: Aż sam chyba kupię
itd.....
----------

jak widać, żadne recenzje nie są potrzebne 8)
Wlasnie sam sie zastanawiam skad takie opinie, po samych obrazkach i zapowiedziach ze strony autorów ktofzy oczywiscie twierdzą że gra jest super?
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: ostoja »

rastula pisze:
Gromb pisze:Słabe to jest. Podejście autorów tej pozycji. PR ich pogrąży.
obawiam się że znajdzie się dość pelikanów. na fejbuniu ludzie polecjają nawet eurocash :).

ale jeśli kogoś to bawi, to w sumie co mi do tego, to tylko zabawki
Skąd ten optymizm (pesymizm?)? Myślicie, że znajdą kilkuset jeleni, którzy na co dzień nie grają w gry i nagle wywalą ponad 200zł na grę, o której nikt nic nie wie? Stworze miało przynajmniej ładną oprawę graficzną, atrakcyjny dla wielu setting i akceptowalną cenę. Tutaj za to mamy plastikowe żołnierzyki, które leżały na strychu od 1994 i czekały na powstanie wspieram.to ;-), pieniądze wyjęte z eurobiznesu i aplikację, bo bez niej tylko Dustin Hoffman (#pdk) byłby w stanie w miarę płynnie dokonywać wszystkich niezbędnych wyliczeń. Dodatkowo, kiedy już ktoś zacznie rozważać wywalenie kasy na to coś, to wpisze nazwę gry w google i trafi na forum albo na artykuł na gamesfanatic i jego entuzjazm zostanie zabity.

BTW - wpisałem nazwę gry w google i widzę, że mój ulubiony LOLblog o planszówkach opublikował jej zapowiedź. Polecam wszystkim serdecznie LINK
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: rastula »

Ech...ilu teraz tych "pasjonatów", to wirus jakiś. Spokojnie nie jestem elitarystą, ale jak już mowilem wcześniej popularyzacja hobby ma swoją cenę.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: kali »

Ja tam jestem niezmiernie ciekawy wyników akcji. :)
W końcu reklama dźwignią handlu.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: rastula »

No to jak jest w końcu z tą uczciwoscią recenzentów...:)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1819 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Gambit »

rastula pisze:No to jak jest w końcu z tą uczciwoscią recenzentów...:)
A jak ma być? Je$t $tandardowo. :)
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Wspieram.to »

MichalStajszczak pisze:Jeżeli portal Wspieram.to poważnie traktuje wszystkich swoich klientów (nie tylko tych, którzy zbierają pieniądze, ale także tych, którzy wpłacają), to powinien dopilnować, aby na stronie akcji wspierania gry Mocarstwa znalazły się linki do recenzji Antyboardgamera i rocy7
Wspieram.to nie ingeruje w treść opisu projektu do czasu, aż nie zacznie on łamać regulaminu. Naturalne dla mnie jest to, że autorzy nie dadzą nie przychylnej recenzji do opisu - kto by dał? To co ja mogę zrobić to w wątku o grze w dziale finansowanie tutaj na forum wrzucić link do recenzji tej i każdej innej jaką znajdę, co zawsze robię o ile mi tylko czas pozwala.

Co do usuwania komentarzy, moje stanowisko nie różni się od Waszego i nie jest to akceptowalne. Jak ktoś z Was podczas kampanii wrzuci link w komentarzach do tej recenzji macie gwarancję, że nie zostanie on usunięty. Szkoda, że twórcy w ten sposób podchodzą i budują sobie negatywny PR. Nawet jak gra nie jest dla Was i nie jesteście targetem (jak tu ktoś już napisał) to należy uszanować Wasza opinię, szczególnie, że jest poparte dość obszerną recenzją.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: kali »

Wspieram.to pisze:Jak ktoś z Was podczas kampanii wrzuci link w komentarzach do tej recenzji macie gwarancję, że nie zostanie on usunięty.
Ostatnio zauważyłem, że komentowanie jest włączone tylko dla wspierających...
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

Gambit pisze:
rastula pisze:No to jak jest w końcu z tą uczciwoscią recenzentów...:)
A jak ma być? Je$t $tandardowo. :)
Ja tu już trzeci samochód z recenzji sobie kupiłem. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Wspieram.to »

kali pisze:
Wspieram.to pisze:Jak ktoś z Was podczas kampanii wrzuci link w komentarzach do tej recenzji macie gwarancję, że nie zostanie on usunięty.
Ostatnio zauważyłem, że komentowanie jest włączone tylko dla wspierających...
Tak, autorzy kampanii o tym decydują.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Bardok »

Stworze zebrało tyle, to kto wie czy i tutaj nie zadziała jakąś szalona ręką rynku. Tam też zaczęło się od kasowania komentarzy, a skończyło na pobicia rekordu. Czarny PR to też PR.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: AkitaInu »

aż mam ochote dorzucić tyle ile można najmniej i powrzucać recenzje na strone kampanii... ;)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: raj »

Bardok pisze:Stworze zebrało tyle, to kto wie czy i tutaj nie zadziała jakąś szalona ręką rynku. Tam też zaczęło się od kasowania komentarzy, a skończyło na pobicia rekordu. Czarny PR to też PR.
Na Stworze dość szybko się opamiętali i opóźnili oraz przebudowali kampanię. Do tego przeprowadzili sporą ofensywę promocyjną nawet na onecie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Gromb »

AkitaInu pisze:aż mam ochote dorzucić tyle ile można najmniej i powrzucać recenzje na strone kampanii... ;)
Ty wiesz, pomysł przewrotny, ale jak bardzo makiaweliczny :-)
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: sidmeier »

Bez obaw, ten bubel (wygląda na bubel) nie zbierze za dużo i tak, więc co się pienicie. Grajcie i kupujcie Gry, a nie jakieś podróby Monopoly.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Mocarstwa - projekt autorski

Post autor: Rocy7 »

Hmm dostalem odzew od tworcow w kwestii moich pierwszych wrażeń

"Dziękujemy za link znamy Twoją publikację. Szkoda że nasza gra nie przypadła Ci do gustu. Sama recenzja wydaje się całkiem obiektywna. Może tylko niepotrzebne uwagi o losowości i wielokrotne porównanie z Ryzykiem, gdyż Mocarstwa mają zupełnie inną mechanikę. (U nas kawaleria to nie to samo co 5 piechot:)

Widząc pierwszy odzew rynku na nasz projekt, sądzę że większość osób ocenia go po rozegraniu jednej i to niepełnej rozgrywki i w tym jest problem. Mocarstwa to gra rozbudowana, w której opanowanie zasad wymaga 2-3 gier. Dopiero wtedy można poczuć, że każda akcja twojego oddziału to osobna decyzja i zabawa, prawdopodobieństwem. Gracz ma pełną dowolność kolejności wykonywanych akcji i w trakcie własnej tury może modyfikować swoją strategię, tak aby jak najefektywniej wykorzystać oddziały jednocześnie pamiętając o ich zabezpieczeniu w turach przeciwników, kiedy także będzie mógł decydować o sposobie obrony.

Podsumowując w naszej grze gracz ma możliwość minimalizowania losowości poprzez właściwą strategię, ale dopiero wtedy gdy zna zasady i umie ocenić prawdopodobieństwo.

Dziękujemy za Twoją recenzję, może kiedyś będziesz miał okazję zagrać ponownie i lepiej poznać nasz tytuł, do czego zachęcamy. Mamy już spore grono miłośników i będziemy robić wszystko, aby ich nie zawieść.

Pozdrawiamy"
ODPOWIEDZ