Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

stalker7 pisze:
kaimada pisze:W najnowszej aktualizacji FFG zapowiada wydanie wersji sklepowej już w Q3, czyli we wrześniu:
Command your fleet and purchase Twilight Imperium Fourth Edition (TI07) from your local retailer when it releases in the third quarter of 2017!
no tak tak tylko że to jest local USA retailer, niestety podejrzewam że w polsce to będzie wydanie + dowóz statkiem do europy więc +6-8 tygodni ja i tak czekam na PL :mrgreen:
zresztą nie ma się co dziwić na taką datę skoro już niedawno temu na genconie były gotowe gry które sprzedawali więc skoro mają to kwestia wprowadzenia do retailu to już kwestia dodruku przez drukarnie
Tzn dawno nie czekałem na żadną premierę od FFG, ale standardem była jednak równoczesna premiera w USA i Europie.
Część transportu z Chin płynęła do USA, a część od razu z Chin do Europy.

Pamiętam nawet, że REX w Polsce był wcześniej niż w Stanach.
Strud
Posty: 313
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 39 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Strud »

Na Aleplanszówki jest przedsprzedaż polskiej wersji z planowaną datą premiery na grudzień. Nie jest źle, przy produkcjach FFG kwartał opóźnienia w stosunku do wersji angielskiej to niewiele.

Nie mogę się doczekać ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

Te wasze dyskusje o taktykach i strategiach aż sprawiają że chce się zagrać. Z drugiej strony talia technologii będzie identyczna dla każdej frakcji, więc asymetria będzie tylko w 3 zdolnościach specjalnych (bo resztę da się skopiowac). Z tego co widzialem w trójce tylko część frakcji rzeczywiście miała specyficzny styl gry jak to się zapowiada w 4?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

Rocy7 pisze:Te wasze dyskusje o taktykach i strategiach aż sprawiają że chce się zagrać. Z drugiej strony talia technologii będzie identyczna dla każdej frakcji, więc asymetria będzie tylko w 3 zdolnościach specjalnych (bo resztę da się skopiowac). Z tego co widzialem w trójce tylko część frakcji rzeczywiście miała specyficzny styl gry jak to się zapowiada w 4?
Masz jeszcze technologie rasowe, flagshipy i unikalne jednostki dla częścisci ras.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: yoyocmg »

Strud pisze:Na Aleplanszówki jest przedsprzedaż polskiej wersji z planowaną datą premiery na grudzień. Nie jest źle, przy produkcjach FFG kwartał opóźnienia w stosunku do wersji angielskiej to niewiele.

Nie mogę się doczekać ;)
Nie chce Ciebie zasmucać, ale Aleplanszowki mają często daty wyssane z palca i pózniej przekładają datę na kolejne terminy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: pinata »

Rocy7 pisze:Z tego co widzialem w trójce tylko część frakcji rzeczywiście miała specyficzny styl gry jak to się zapowiada w 4?
Zarówno w TI3 jak i w TI4 wygląda to w niby podobnie, ale wydaje mi się, że jednak w czwórce różnice mogą być nieco bardziej odczuwalne. To wyjdzie w praniu.

W obu edycjach jest kilka ras "dla zaawansowanych", którymi gra się zdecydowanie inaczej (Arborec, Nekro), ale w większości ras różnice nie są drastyczne. Ot, jedna trochę lepiej handluje, a inna nieco lepiej walczy. Wszystkimi jednak musisz tak samo budować floty, zdobywać systemy i ciułać punkty.

Jednak mimo tego, że - jak pisałem - te różnice nie są drastyczne, to jednak są. I grając zawsze starasz się je wykorzystać w jak największym stopniu. W mojej opinii kwestie asymetrii rozwiązane są bardzo dobrze.


BTW: w nowym filmie Sama Haleya z Dice Tower, gdzieś koło dzisiątej minuty, można porównać modele z trzeciej i czwartej edycji. Jest dobrze :)

edit:
O nie, jacyś Czesi już ją mają! Zaraz mnie zazdrość zeżre ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

pinata pisze: W obu edycjach jest kilka ras "dla zaawansowanych", którymi gra się zdecydowanie inaczej (Arborec, Nekro), ale w większości ras różnice nie są drastyczne. Ot, jedna trochę lepiej handluje, a inna nieco lepiej walczy. Wszystkimi jednak musisz tak samo budować floty, zdobywać systemy i ciułać punkty.

Jednak mimo tego, że - jak pisałem - te różnice nie są drastyczne, to jednak są. I grając zawsze starasz się je wykorzystać w jak największym stopniu. W mojej opinii kwestie asymetrii rozwiązane są bardzo dobrze.

dzięki za konkretną merytoryczną odpowiedź, w dużej mierze interesował mnie poziom asysmetrii czyli na ile asymetria zmienia cały styl gry frakcji. W TI 3 ta asymetria nie była dla mnie na poziomie Chaosu w Starym Świecie, Cry Havoc czy figurkowych gier bitewnych co ułatwialo grę z niedoswiadczonymi graczami.

Z tego co pamiętam technologie rasowe do TI3 wprowadził dopiero dodatek. W 4 edycji zaś chyba ich jeszcze w ogóle nie zapowiedziano, ale przejrze zasady i sprawdzę ta kwestię.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

Rocy7 pisze:Te wasze dyskusje o taktykach i strategiach aż sprawiają że chce się zagrać. Z drugiej strony talia technologii będzie identyczna dla każdej frakcji, więc asymetria będzie tylko w 3 zdolnościach specjalnych (bo resztę da się skopiowac). Z tego co widzialem w trójce tylko część frakcji rzeczywiście miała specyficzny styl gry jak to się zapowiada w 4?
No i będą jeszcze dodatki, patrząc, że FFG słucha graczy (przynajmniej przy TI) to śmiem jasnowidzieć, że dodadzą więcej technologi rasowych
yoyocmg pisze:
Strud pisze:Na Aleplanszówki jest przedsprzedaż polskiej wersji z planowaną datą premiery na grudzień. Nie jest źle, przy produkcjach FFG kwartał opóźnienia w stosunku do wersji angielskiej to niewiele.

Nie mogę się doczekać ;)
Nie chce Ciebie zasmucać, ale Aleplanszowki mają często daty wyssane z palca i pózniej przekładają datę na kolejne terminy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ano właśnie, szczególnie że mają napisane data może ulec zmianie to po pierwsze a po drugie nawet galakta nie zna daty wydania PL więc oni niby skąd ? :roll:
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

Rocy7 pisze:W 4 edycji zaś chyba ich jeszcze w ogóle nie zapowiedziano, ale przejrze zasady i sprawdzę ta kwestię.
Zapowiedziano. Każda rasa ma dwie własne technologie rasowe.
Część ras ma unikalne jednostki i ich ulepszenia. Federacja Sol nawet dwie takowe: oddziały specjalne piechoty i zaawansowane transportowce.
Każda rasa posiada własną Prommisory Note.
Każdy Flagship w grze jest inny.
Zróżnicowana jest również liczba generowanych zasobów do handlu.
W TI3 było jeszcze liderzy.

Zdolności specjalne rzeczywiście nie determinują twojego stylu gry tak bardzo jak a Cry Havocu - moim zdaniem to bardzo dobrze. Osobiście mam nadzieję, że w 4ed nie będzie ras odstających swoim poziomem w jedną (Yssaril byli przegięci), czy w drugą stronę (Xxcha Kingdoms...).

Ja bym się o asymetrię nie martwił. W TI3 czułem różnice grając konkretną rasą, ale były też gry, w których ktoś wygrywał nie stosując zupełnie zdolności rasowych.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

kaimada pisze:W TI3 czułem różnice grając konkretną rasą, ale były też gry, w których ktoś wygrywał nie stosując zupełnie zdolności rasowych.
własnie skąd wzieło się moje pytanie. Chodziło hipopetyczną odpowiedż na pytanie o to w przypadku w przypadku ilu z tych 17 frakcji w praktyke będzie czuć różnice w stylu gry. Na ile zdolności ras, 2 technologie rasowe i flagship zmieniają feeling z rozgrywki?;) W takim Omega Centauri mamy sporo ras, ale tylko gra niektórymi się znacząco różni od pozostałych.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

Rocy7 pisze:
kaimada pisze:W TI3 czułem różnice grając konkretną rasą, ale były też gry, w których ktoś wygrywał nie stosując zupełnie zdolności rasowych.
własnie skąd wzieło się moje pytanie. Chodziło hipopetyczną odpowiedż na pytanie o to w przypadku w przypadku ilu z tych 17 frakcji w praktyke będzie czuć różnice w stylu gry. Na ile zdolności ras, 2 technologie rasowe i flagship zmieniają feeling z rozgrywki?;) W takim Omega Centauri mamy sporo ras, ale tylko gra niektórymi się znacząco różni od pozostałych.
No w sumie każdą grasz inaczej.

Naalu grasz na długą grę i zalewasz przeciwników myśliwcami.

Hacanem grasz na trade goody.

Yssarilem skipujesz aż będziesz grał sam.

Nekro szukasz zaczepki.

Mentakami idziesz w szybki Flagship i krążowniki.

L1Z1X kupujesz Dreadnaughty.

Jolnar to szalony rozwój technologiczny.

Itd itd
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

Pozostają 3 ważne pytania zanim kliknę kup to;)
1) czy czas gry dzięki usprawneniom może się skrócić w 4 edycji do powiedzmy 4-5 godzin? Zakladamy doświadczone osoby w grach 4X nie zamulajace gry.
2) brać pl czy eng i dlaczego? PL powinno zwiększyć ilość chetnych do gry, ale martwi mnie kwestia potencjalnych dodatków
3) czy są jakieś przesłanki pozwalające okreslic czy tryb na 3 osoby będzie sie bronił w TI4? W TI na 3 było średnio.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: pinata »

Rocy, jeżeli Twoje pytania mają pomóc w podjęciu decyzji o zakupie, to ja pójdę na skróty i od razu mówię: kupuj :)

Twilight Imperium to nie jest "a game" ale "The Game", jeżeli tylko masz kilku znajomych chętnych na okazjonalne poświęcenie całego popołudnia i wieczoru.

edit:
Jak widzę z poprzedniego posta, już w TI grałeś. Więc chyba niepotrzebnie zachwalam.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2017, 12:09 przez pinata, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

pinata pisze:Rocy, jeżeli Twoje pytania mają pomóc w podjęciu decyzji o zakupie, to ja pójdę na skróty i od razu mówię: kupuj :)

Twilight Imperium to nie jest "a game" ale "The Game", jeżeli tylko masz kilku znajomych chętnych na okazjonalne poświęcenie całego popołudnia i wieczoru.
Ujmę problem inaczej mam dalszych znajomych ktorzy planuja kupic gre i moglbym grac z nimi. Kwestia tego, czy warto miec własny egzemplarz na półce;)

Bo niestety mam tylko 2 kumpli z czasem chętnych na okazjonalne poświęcenie całego popołudnia i wieczoru. Z 4 osoba może byc różnie. Za dużo gier kurzy się na półce, bo przeszacowałem zainteresowanie i wolny czas znajomych.

Gralem w TI3 i mi nie podeszła (pisalem relacje z gry na forum i wrazenia http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 84#p673984) z podobnych przyczyn jak Akitainu czyli za duzo zabawy z dobieraniem modulów z dodatkow. Jednak ja uwielbiam 4X a TI to najbardziej rozbudowana gra gatunku, wiec 4 edycja kusi bardzo, zwlaszcza, iż poprawiono pewne kwestie jakie mnie irytowaly w 3 edycji.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2017, 12:22 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: pinata »

1. Nikt tutaj nie miał jeszcze okazji zagrać w TI4, więc nie dostaniesz sensownej odpowiedzi. Ale gdyby czas gry się skrócił, byłoby to dla mnie dużym rozczarowaniem. To jak zaprosić J.Lo. na wieczór, a potem kombinować, żeby szybko sobie poszła ;)

2. To zależy od Twojej grupy. W naszej zapewne będziemy mieli obie.

3. Nie sądzę, żeby dużo w tym aspekcie się zmieniło. Jest duża szansa, że polepszy się handel. Być może polepszy się polityka. Przy czym mi się całkiem dobrze grało w trzyosobowym składzie, ale przeciwników miałem chętnych, doświadczonych i żądnych krwi.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: AkitaInu »

Rocy7, masz podobny dylemat jak ja widze :) ja chce ti4 dac druga szanse, zaczac od poczatku wiec chyba sie skusze. Szczególnie ze hard cover rule boom bedzie dodatkowym atutem ptz sprzedaży , jak nie podejdzie :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

AkitaInu pisze:Rocy7, masz podobny dylemat jak ja widze :)
ja mam większy dylemat z uwagi na większe problemy z ekipą, Ty masz Dwnt niedaleko;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4035
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: AkitaInu »

Rocy7 pisze:
AkitaInu pisze:Rocy7, masz podobny dylemat jak ja widze :)
ja mam większy dylemat z uwagi na większe problemy z ekipą, Ty masz Dwnt niedaleko;)
To fakt, i przynajmniej jeszcze 2 osoby ktore w ti graja ;)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

Rocy7 pisze:
pinata pisze:Rocy, jeżeli Twoje pytania mają pomóc w podjęciu decyzji o zakupie, to ja pójdę na skróty i od razu mówię: kupuj :)

Twilight Imperium to nie jest "a game" ale "The Game", jeżeli tylko masz kilku znajomych chętnych na okazjonalne poświęcenie całego popołudnia i wieczoru.
Ujmę problem inaczej mam dalszych znajomych ktorzy planuja kupic gre i moglbym grac z nimi. Kwestia tego, czy warto miec własny egzemplarz na półce;)

Bo niestety mam tylko 2 kumpli z czasem chętnych na okazjonalne poświęcenie całego popołudnia i wieczoru. Z 4 osoba może byc różnie. Za dużo gier kurzy się na półce, bo przeszacowałem zainteresowanie i wolny czas znajomych.

Gralem w TI3 i mi nie podeszła (pisalem relacje z gry na forum i wrazenia http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 84#p673984) z podobnych przyczyn jak Akitainu czyli za duzo zabawy z dobieraniem modulów z dodatkow. Jednak ja uwielbiam 4X a TI to najbardziej rozbudowana gra gatunku, wiec 4 edycja kusi bardzo, zwlaszcza, iż poprawiono pewne kwestie jakie mnie irytowaly w 3 edycji.
https://www.youtube.com/watch?v=yiH57dZieso

myślę, że ten link może pomóc :wink:
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Banan2 »

Z forum Galakty (wpis z 04.09.2017):

Odpowiedź na najważniejsze z pytań już znacie - tak, nowa edycja Twilight Imperium ukaże się po polsku! Po wielu latach oczekiwania nareszcie będziemy mogli wspólnie cieszyć się zlokalizowaną wersją najlepszej gry kosmicznej 4X! Jest to także pierwsza w historii edycja gry, która będzie wydana w wersjach zlokalizowanych, także jest to naprawdę wielkie wydarzenie i bardzo się cieszymy, że możemy być jego częścią.

Pytania o cenę polskiego wydania na razie musimy pozostawić bez odpowiedzi. Cena gry w USA to 149,95$, o czym wszyscy zapewne doskonale wiecie. Cenę gry podamy pewnie na około miesiąc przed premierą, zwłaszcza, że będziemy chcieli zorganizować przedsprzedaż.

Tak, przedsprzedaż! Taką z dodatkowymi elementami dostępnymi jeśli zamówicie grę przed premierą. Ale o tym będziemy informować bliżej premiery naszego wydania (która będzie miała miejsce na początku przyszłego roku). Na pewno nie będzie jednak ona w 100% zgodna z wydaniem ANG.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: yoyocmg »

Co może oznaczać ostatnie zdanie? "Na pewno nie będzie jednak ona w 100% zgodna z wydaniem ANG"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: pinata »

yoyocmg pisze:Co może oznaczać ostatnie zdanie? "Na pewno nie będzie jednak ona w 100% zgodna z wydaniem ANG"
Jeżeli potraktować to zdanie dosłownie, to oznacza, że zamierzają zaoszczędzić na tłumaczeniu i korekcie :)

Caveat emptor. Żeby w styczniu nie było płaczu, że wydawnictwo Was nie uprzedzało :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Muad'Dib »

A amerykańska przedsprzedaż ma jakiegoś bonusy? Może chodzi o to w takim przypadku, że nie będą takie same.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Wallenstein »

Myślę, że to zdanie odnosi się do dodatkowych elementach w przedsprzedaży. Nie będą to te same elementy (czyli instrukcja w twardej oprawie) jak w przedsprzedaży FFG.
stalker7 pisze:Taką z dodatkowymi elementami dostępnymi jeśli zamówicie grę przed premierą.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

Wallenstein pisze:Myślę, że to zdanie odnosi się do dodatkowych elementach w przedsprzedaży. Nie będą to te same elementy (czyli instrukcja w twardej oprawie) jak w przedsprzedaży FFG.
stalker7 pisze:Taką z dodatkowymi elementami dostępnymi jeśli zamówicie grę przed premierą.
Dokładnie jestem tego samego zdania. Może dodadzą stojaki na statki? Dla mnie najfajniej jak by dodali limitowane miniaturki planet :mrgreen: stojaczki będę robić sam na magnes :)
ODPOWIEDZ