Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Ryslaw »

Wzięliśmy sobie do serca głosy wskazujące błędy w naszych tłumaczeniach i postanowiliśmy zdecydowanie i ostatecznie rozwiązać ten problem. Początkiem nowej linii wydawniczej będzie Twilight Imperium 4, w którym z racji złożoności zasad nie możemy pozwolić sobie na żadne potknięcia. W związku z tym polska edycja będzie unikatem na skalę światową. Do każdego egzemplarza gry będziemy dodawać najnowsze wydanie słownika Angielsko-Polskiego, a także - w porozumieniu z wydziałami anglistyki wszystkich ważniejszych polskich uczelni - specjalny rabat na kursy tłumaczeniowe! Jesteśmy pewni, że polska edycja TI4 sprosta oczekiwaniom graczy i wszyscy będą zadowoleni z tej wyjątkowej wersji!

;)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Szaweł »

Podobno w polskiej wersji przedsprzedaży jako dodatek będzie dodatkowa rasa, trójwymiarowe planety i TI:Pocket Edition ;)

A tak na poważnie to o ile mnie pamięć nie myli w przedsprzedaży wersji angielskiej była tylko twarda okładka instrukcji więc jeśli te dodatki nie będą w 100% zgodne, to oznacza tylko tyle, że będzie to coś totalnie innego, no bo chyba nie zrobią okładki półtwardej ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

Ryslaw pisze:Wzięliśmy sobie do serca głosy wskazujące błędy w naszych tłumaczeniach i postanowiliśmy zdecydowanie i ostatecznie rozwiązać ten problem. Początkiem nowej linii wydawniczej będzie Twilight Imperium 4, w którym z racji złożoności zasad nie możemy pozwolić sobie na żadne potknięcia. W związku z tym polska edycja będzie unikatem na skalę światową. Do każdego egzemplarza gry będziemy dodawać najnowsze wydanie słownika Angielsko-Polskiego, a także - w porozumieniu z wydziałami anglistyki wszystkich ważniejszych polskich uczelni - specjalny rabat na kursy tłumaczeniowe! Jesteśmy pewni, że polska edycja TI4 sprosta oczekiwaniom graczy i wszyscy będą zadowoleni z tej wyjątkowej wersji!

;)
ale jesteście wredni:D może teraz akurat będzie dobrze potłumaczone :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Rocy7 »

Dobra teraz to naprawde mam spory dylemat czy brac pl czy ang. Az tak zle jest z tymi bledami w grach Galakty?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Szaweł »

Rocy7 pisze:Dobra teraz to naprawde mam spory dylemat czy brac pl czy ang. Az tak zle jest z tymi bledami w grach Galakty?
Bez przesady. Znam wydawnictwa, które na łeb biją Galaktę ilością/natężeniem błędów. IMO absolutnie nie odbiegają od normy a nawet jest lepiej niż średnia.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2017, 23:35 przez Szaweł, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: karawanken »

Szaweł pisze:
Rocy7 pisze:Dobra teraz to naprawde mam spory dylemat czy brac pl czy ang. Az tak zle jest z tymi bledami w grach Galakty?
Bez przesady. Znam wydawnictwa, które na łeb biją Galaktę ilością/natężeniem błędów. IMO absolutnie nie odbiegają od normy a nawet IMO jest lepiej niż średnia.
Zgadzam się. Nie demonizujmy. W grach planszowych (nie lcg) popełniają tyle samo albo nawet mniej błędów niż inne wydawnictwa. Jeśli kupię to na pewno wersję PL.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Szaweł »

karawanken pisze:Jeśli kupię to na pewno wersję PL.
Ja również. W ogóle pomijając to, że wersji ENG nie kupuję prawie w ogóle kieruję się zasadą, że jeśli wersja PL się pojawia to tylko taką kupuję - wspieranie polskiego rynku planszówkowego (co skutkować może tylko i wyłącznie zwiększeniem ilości lokalizowanych tytułów) przede wszystkim!
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Ryslaw »

Ja, mimo delikatnego podśmiechiwania się, również kupię wersję PL. Zresztą wspieram Galaktę dość czynnie portfelem, kupując większość wydawanych przez nich rzeczy. Ale, szczególnie z racji wykonywanego zawodu i 20 lat doświadczeń w lokalizacji gier, dość bolą błędy, które się czasami pojawiają. To nie jest gra komputerowa, gdzie niemal zawsze można wszystko poprawić. Tutaj jest druk, więc szczególnie uważnie trzeba tłumaczyć, sprawdzać, redagować, i sprawdzać ponownie.

Szkoda też, że Galakta totalnie ignoruje sugestie pomocy. W TI gram od 2005 roku, znam się na grach, wysłałem ofertę (nieodpłatnej) pomocy. I echo.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2017, 14:06 przez Ryslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Krionah »

Szaweł pisze:
karawanken pisze:Jeśli kupię to na pewno wersję PL.
Ja również. W ogóle pomijając to, że wersji ENG nie kupuję prawie w ogóle kieruję się zasadą, że jeśli wersja PL się pojawia to tylko taką kupuję - wspieranie polskiego rynku planszówkowego (co skutkować może tylko i wyłącznie zwiększeniem ilości lokalizowanych tytułów) przede wszystkim!
Robię dokładnie tak samo. TI4ed PL już zamówiona :).
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

ja bym na razie nie zamawiał bo po 1 ani daty po 2 ceny nie zna się wolę poczekać, szczególnie że jak galakta uruchomi przedsprzedaż z dodatkowymi gadżetami to pewnie będzie dostępna tylko od nich (przynajmniej logicznie rzecz biorąc tak bym zrobił będąc tym wydawcą)
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: mckil »

Ja jeszcze się wacham czy w ogóle kupić TI ale jeżeli się zdecyduje to na wersję pl.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

mckil pisze:Ja jeszcze się wacham czy w ogóle kupić TI ale jeżeli się zdecyduje to na wersję pl.
ja się nie waham :roll: czytałem o zmianach i to jest to czego potrzebowałem przy TI chociaż miałem w zamyśle już zakup 3 ale wiedziałem że muszą wypuścić 4 edycję poczekałem pół roku i mam :mrgreen: też czekam na PL oby było warto wierzę w galaktę :wink: ich logo jest jak z kosmosu więc pasuje idealnie :)
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: mckil »

Ja nigdy w żadną edycję TI nie grałem i nie wiem czy miałbym ekipę do gry i czy ogólnie gra by mi się spodobała... Patrząc np. na posiadane przeze mnie Zakazane w wersji Galakty to nie mam zastrzeżeń. Także ja w nich wierzę.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2017, 18:06 przez mckil, łącznie zmieniany 1 raz.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

ja TEŻ nie gralem ale 4 edycja to idealny moment aby to zmienić :mrgreen:
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: mckil »

Niestety i ja zaczynam dochodzić do takich wniosków [emoji16]
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: conus »

mckil pisze: Także ja w nich wierzę.
Galaktyczni wyznawcy...
Problem z wersją Polską może dotyczyć dodatków.
to jest tylko moja subiektywna opinia a nie Obiektywna Prawda Objawiona
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

conus pisze:
mckil pisze: Także ja w nich wierzę.
Galaktyczni wyznawcy...
Problem z wersją Polską może dotyczyć dodatków.
o ile na rewersie kart nie będzie żadnych językowo zależnych napisów to żaden problem jak dla mnie
zresztą nie kupię bo będzie problem z dodatkami= będzie problem bo mało kto zdecyduje się na Polską

a jak dużo się sprzeda to wydawca stwierdzi dobry tytuł dużo zysków robimy dodatek bo się sprzeda
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2017, 18:44 przez stalker7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: mckil »

conus pisze:
mckil pisze: Także ja w nich wierzę.
Galaktyczni wyznawcy...
Problem z wersją Polską może dotyczyć dodatków.
Taaaa. Mam aż jedną grę od Galakty. [emoji3]
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: zakwas »

conus pisze:
mckil pisze: Także ja w nich wierzę.
Galaktyczni wyznawcy...
Problem z wersją Polską może dotyczyć dodatków.
No ja się boję najbardziej o to, że będzie trzeba potem mieszać wersję PL z dodatkami ENG, robić jakieś wrzutki w karty. Ale, Galakto, wiedz, że grę sprzedasz! ;)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Szaweł »

No i właśnie o ten strach chodzi. Tzn. żeby się go pozbyć. Idę w tej chwili o zakład, że gdyby przejechać przez kraj długi i szeroki i zrobić spis np. posiadaczy Zakazanych Gwiazd PL i ENG, tych drugich nie byłoby wcale procentowo bardzo dużo mniej niż tych pierwszych. No niech to nawet będzie 80/20. 20% to bardzo dużo. Kto wie, może o te 15 za dużo by opłacało się wydawać dodatki... tego się nigdy nie dowiemy, bo ZG akurat już się raczej nigdy nie pojawi o dodatkach nie wspominając, ale ile jest takich podobnych tytułów? Do ilu tytułów dodatków nie będzie właśnie ze względu na sprzedaż i ile z tych tytułów mogłoby zwiększyć swoją sprzedaż gdyby wszyscy posiadacze wersji angielskich/niemieckich/hiszpańskich/suahili zdecydowali się na zakup wersji polskiej... W sumie ciekawy temat dla samego rynku czy po prostu dla statystyków i innych socjopa.. yyy socjologów.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

Szaweł pisze:No i właśnie o ten strach chodzi. Tzn. żeby się go pozbyć. Idę w tej chwili o zakład, że gdyby przejechać przez kraj długi i szeroki i zrobić spis np. posiadaczy Zakazanych Gwiazd PL i ENG, tych drugich nie byłoby wcale procentowo bardzo dużo mniej niż tych pierwszych. No niech to nawet będzie 80/20. 20% to bardzo dużo. Kto wie, może o te 15 za dużo by opłacało się wydawać dodatki... tego się nigdy nie dowiemy, bo ZG akurat już się raczej nigdy nie pojawi o dodatkach nie wspominając, ale ile jest takich podobnych tytułów? Do ilu tytułów dodatków nie będzie właśnie ze względu na sprzedaż i ile z tych tytułów mogłoby zwiększyć swoją sprzedaż gdyby wszyscy posiadacze wersji angielskich/niemieckich/hiszpańskich/suahili zdecydowali się na zakup wersji polskiej... W sumie ciekawy temat dla samego rynku czy po prostu dla statystyków i innych socjopa.. yyy socjologów.
fizjonomów ;)

o właśnie o to chodzi ja biorę PL na bank nie będzie dodatków nic się nie dzieje z tego co widziałem karty nie mają językowo zależnych cześci po której można by rozróżnić rewers więc gra gitara mam już kilka gier wymieszanych polsko angielskich i problemów 0 no ale ja angielszczyznę trochę lizłem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Vandal »

Co do bonusów prze-order są już przecież ogłoszone, małe plakaty i instrukcja w twardej oprawie.

Nie wiem po co wymyślacie sobie jakieś cuda-bonusowe - to jest FFG nie Kickstarter.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

Ja biorę angielską, bo przez te lata gry w TI3 przyzwyczailiśmy się do nazewnictwa :wink:
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Szaweł »

Vandal pisze:Co do bonusów prze-order są już przecież ogłoszone, małe plakaty i instrukcja w twardej oprawie.

Nie wiem po co wymyślacie sobie jakieś cuda-bonusowe - to jest FFG nie Kickstarter.
Przeczytaj proszę o czym piszemy, potem włącz się do dyskusji, bo obawiam się, że nie do końca jesteś w temacie. O ile nie oślepłem to nikt tu nie rozmawia na temat 'jakiś cudów-bonusowych' od FFG. :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

Vandal pisze:Co do bonusów prze-order są już przecież ogłoszone, małe plakaty i instrukcja w twardej oprawie.

Nie wiem po co wymyślacie sobie jakieś cuda-bonusowe - to jest FFG nie Kickstarter.
galakta ogłosiła, że pre ordery PL od nich będą mieć jakiś bonus (inny od FFG)
ODPOWIEDZ