Twilight Imperium 4 ed (Dane Beltrami, Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: SirSowa »

jakubcjusz pisze:
stalker7 pisze:Ja Cię proszę kuszenie na maxa a miałem czekać na wersję pl.... :?
Polską wersję też już można zamawiać ;)

http://www.planszoweczka.pl/product-pol ... ed-PL.html
Z racji tego, że w ostatnim czasie na planszówki poszło sporo kasy, muszę trochę "poJanuszyć" i zapytam:

Czy te 14% wynika z cwaniactwa sklepu i nic nie oszczędzamy, czy też ktoś może wie, czy dla sklepów poszły zniżki i mogą sobie pozwolić zjechać z marży?
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: janekbossko »

Z tym grudzień 2017 to zdecydowanie na wyrost imo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

O mamusiu :mrgreen: ale cenowo wychodzi to samo co eng :? nie tego się spodziewałem
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

SirSowa pisze:
jakubcjusz pisze:
stalker7 pisze:Ja Cię proszę kuszenie na maxa a miałem czekać na wersję pl.... :?
Polską wersję też już można zamawiać ;)

http://www.planszoweczka.pl/product-pol ... ed-PL.html
Z racji tego, że w ostatnim czasie na planszówki poszło sporo kasy, muszę trochę "poJanuszyć" i zapytam:

Czy te 14% wynika z cwaniactwa sklepu i nic nie oszczędzamy, czy też ktoś może wie, czy dla sklepów poszły zniżki i mogą sobie pozwolić zjechać z marży?
sowa sklepy mają po 1 inne ceny po 2 odliczają sobie VAT bo VAT to płacisz Ty a oni nie (ceny za gry dla sklepów to ok 70% ceny gry w zależności od ugadania ilości itp itd
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: playerator »

To Galakta podała już SCD polskiej wersji?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

Nie nie podała

dlatego sądzę, że ta cena jest z dupy bo jest taka sama jak ENG

"Przewidywana premiera - grudzień 2017. Data może ulec zmianie."
oni mają takie informacje jak ja czyli żadne ten wpis mnie przekonał tak, że radzę czekać na oficjalną cenę galakty bo podejrzewam że będzie w przedziale 499 do tego rabacik i wyjdzie 450 albo i niżej
Łosiek
Posty: 48
Rejestracja: 12 maja 2009, 11:34
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Łosiek »

TI 4ed w przedsprzedaży pojawił się na Rebelu.
https://www.rebel.pl/product.php/1,1523 ... ition.html
Awatar użytkownika
Padre
Posty: 194
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 82 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Padre »

Cena jebutna, tyle dałem za Cthulhu Wars.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: stalker7 »

z rabatem pińcet piękny kawalerze, podejrzewam, że wydanie galakty będzie za 399 albo jakieś 449 MSRP więc niedługo po wyjściu za 350 uda się wyrwać sądzę
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Dwntn »

stalker7 pisze:z rabatem pińcet piękny kawalerze, podejrzewam, że wydanie galakty będzie za 399 albo jakieś 449 MSRP więc niedługo po wyjściu za 350 uda się wyrwać sądzę
Nie byłbym tego taki pewien. Wiele zależy od tego jak Galakta zamierza wydać grę? Jeśli wydanie będzie podobne do tego z USA, w pudełku będzie wypraska, która podnosi cenę produktu. Dodatkowo w nowym TI jednostki są konfekcjonowane, więc nie trzeba ich wycinać z ramek jak w poprzedniej edycji, co także ma wpływ na cenę. Jeśli MSRP to $150 dolarów, spodziewałbym się, że cena gry będzie blisko oscylować w tej okolicy.

- K.
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Ryslaw »

Jedna z GenConowych prezentacji:


https://www.youtube.com/watch?v=8_X2zx92h-Y

Już się nie mogę doczekać. Pierwotnie myślałem, że wezmę spokojnie polską wersję w 2018, ale chyba jednak rzucę się od razu na angielską :)
Awatar użytkownika
Swawolny_Pionek
Posty: 286
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:43
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 82 times
Been thanked: 8 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Swawolny_Pionek »

stalker7 pisze:radzę czekać na oficjalną cenę galakty bo podejrzewam że będzie w przedziale 499 do tego rabacik i wyjdzie 450 albo i niżej
10 minut temu kupiłem polską wersję w przedsprzedaży za 433 PLN z wliczoną wysyłką. Patrząc na wyjściowe ceny sklepów, które odpaliły preordery, to wygląda na to, że nasza wersja SCD będzie miała w widełkach 549-599 PLN.
Dwntn pisze:Wiele zależy od tego jak Galakta zamierza wydać grę? Jeśli wydanie będzie podobne do tego z USA, w pudełku będzie wypraska, która podnosi cenę produktu. Dodatkowo w nowym TI jednostki są konfekcjonowane, więc nie trzeba ich wycinać z ramek jak w poprzedniej edycji, co także ma wpływ na cenę.
[/quote]
Nie wydaje mi się żeby Galakta miała cokolwiek do powiedzenia odnośnie wydania. Dostaną pliki, przetłumaczą, odeślą i tyle. Gry produkuje FFG i nie wydaje mi się aby koncesjonowali jakieś bieda wersje. Porównując wydania angielskie i polskie gier FFG nie widzę żadnej różnicy. :wink:

BTW: Dwntn, chętnie ustawię się na IT4 po premierze w Ludi lub u mnie. Mieszkam niedaleko tej "kawiarni". :wink:
Łosiek
Posty: 48
Rejestracja: 12 maja 2009, 11:34
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Łosiek »

Skany nowych Faction Sheets:
http://imgur.com/a/kfzt2
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Dwntn »

Łosiek pisze:Skany nowych Faction Sheets:
http://imgur.com/a/kfzt2
Grafiki niektórych ras są okropne. Clan of Saar wygląda paskudnie, Xxcha na karcie rasy maja 4 palce a na tapecie promującej TI na polu bitwy widać że trzymający karabin wojownik Xxcha ma 5 palców (odnoszę wrażenie że to na szybko przerobiona grafika która miała przedstawiać Hacan).

Poczytam sobie karty ras wieczorem.

- K.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Galatolol »

Dwntn pisze:Grafiki niektórych ras są okropne. Clan of Saar wygląda paskudnie, Xxcha na karcie rasy maja 4 palce a na tapecie promującej TI na polu bitwy widać że trzymający karabin wojownik Xxcha ma 5 palców (odnoszę wrażenie że to na szybko przerobiona grafika która miała przedstawiać Hacan).
U Xxcha reszta dłoni przykrywa kciuk u prawej ręki. A Saar mi się podoba, ale to już kwestia gustu.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: krecilapka »

Xxcha są 5 palczaści. Ale jak ktoś nie zostaje wojownikiem to mu rytualnie odrąbują palec ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: sidmeier »

Cena fatalna, rozgrywka pewnie nie lepsza (jeśli ktoś nie siedzi akurat w oddziale przez 100 godzin). Nie wróżę tu hitu.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: pinata »

Dobrze, że osłabili stalling Yssaril Tribes.

Dwie rzeczy są dziwne: po pierwsze nie wiem, jaki był powód przeniesienia zdolności flagshipa Nekro do Yin, a po drugie nowa zdolność Winnu chyba zbyt mocno determinuje ich startową strategię.

Cała reszta mi się podoba.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Dwntn »

Galatolol pisze:U Xxcha reszta dłoni przykrywa kciuk u prawej ręki.
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, bowiem widok dłoni Xxcha na karcie rasy nie pozostawia wątpliwości że jest to rasa czteropalczasta. Porównując to do tapety promującej TI po prawej widać, że żołnierz ma 5 palców, z czego na pierwszym planie widzimy cztery, nie licząc kciuka, który jest po drugiej stronie kolby karabinu:
Spoiler:
To pewnie niedopatrzenie grafika, ale mimo wszystko zauważalne. Co do pozostałych grafik, wiadomo - to kwestia gustu, aczkolwiek niektóre portrety ras na kartach cywilizacji są zdecydowanie mniej atrakcyjne dla oka niż z poprzedniej edycji IMO.

- K.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2017, 02:01 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Galatolol »

Chodziło mi o tego rodzaju pozycję dłoni: http://0.s.dziennik.pl/pliki/3111000/31 ... 00-666.jpg
Golin
Posty: 324
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: Golin »

słyszałem też że pudełko się nie domyka, i nie trzyma poziomu gdy stoi na półce
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: kaimada »

pinata pisze:Dobrze, że osłabili stalling Yssaril Tribes.

Dwie rzeczy są dziwne: po pierwsze nie wiem, jaki był powód przeniesienia zdolności flagshipa Nekro do Yin, a po drugie nowa zdolność Winnu chyba zbyt mocno determinuje ich startową strategię.

Cała reszta mi się podoba.
Zmiana Yssarilów jest na plus, ale osłabienia Sardaków nie rozumiem.
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: pinata »

kaimada pisze:[...] osłabienia Sardaków nie rozumiem.
Jak mniemam piszesz o utracie startowych technologii. W zamian dostali jednak drugiego transportowca, a w ich przypadku szybkość ekspansji jest dużo ważniejsza od dodatkowej siły ognia. Zwłaszcza, że technologia w TI4 jest tania.

Nie sądzę więc, że zostali osłabieni. A tak naprawdę wszystko wyjaśni się dopiero w trakcie gry.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: krecilapka »

Galatolol pisze:Chodziło mi o tego rodzaju pozycję dłoni: http://0.s.dziennik.pl/pliki/3111000/31 ... 00-666.jpg
No taka postawa dłoni przystoi chyba tylko ekstremalnym fanbojom uniwersum twilighta ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: TWILIGHT IMPERIUM fourth edition

Post autor: pinata »

Prawie wszystkie sekrety nowej edycji odkrywa ten unboxing. Technologie (w tym rasowe), promissory notes, cele publiczne i prywatne itd.

Niestety na mojej dotychczas nieskalanej wizji TI4 pojawiły się pierwsze rysy. Niektóre technologie (zwłaszcza rasowe) wydają się mocno przegięte, np.: hakańskie Quantum Datahub Node.

Podobnie niektóre rasowe promissory notes szkodzą swoim właścicielom (Winnu), a niektóre nie (Hacan). Ale może to nic wielkiego, bo zapewne wymiana promes i tak nie będzie przez graczy nadmiernie wykorzystywana.

Patrząc na efekty działania ujawnionych kart odnoszę wrażenie, że gra będzie zachęcała do starć i konfliktów. Pomimo tego, że większość celów wcale tego nie wymaga.

Pozostaje czekać na rozgrywkę, aby zobaczyć, czy moje uwagi i obawy się potwierdzą. Dotychczasowa analiza dostępnych materiałów (zasady gry, arkusze ras) wskazywała, że gra jest bardzo dopracowana. Być może przedstawione właśnie komponenty - pomimo moich wątpliwości - również zostały dobrze przetestowane i zbalansowane.

Ach, no i na Hyper Metabolism-ie jest paskudny błąd :/ Mam nadzieję, że polscy tłumacze to naprawią.

edit:
podsumowanie ras w wątku na BGG
ODPOWIEDZ