Fallout (Andrew Fischer, Nathan I Hajek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: as.nielo »

Właśnie skończyłem czytać instrukcję Fallouta którą ktoś podlinkował na BGG https://boardgamegeek.com/thread/188969 ... t-rulebook
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: steemm »

czy ffg już w swoim stylu zapowiedziało dodatek do gry bez którego podstawka traci sens? :lol:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Deem »

steemm pisze:czy ffg już w swoim stylu zapowiedziało dodatek do gry bez którego podstawka traci sens? :lol:
A poza Eldritchem dużo widziałeś takich gier?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: steemm »

Deem pisze:
steemm pisze:czy ffg już w swoim stylu zapowiedziało dodatek do gry bez którego podstawka traci sens? :lol:
A poza Eldritchem dużo widziałeś takich gier?
praktycznie wszystko co wydają?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: AkitaInu »

no tak, racja. Np.:

- imperial assault
- descent 2nd edition
- rebellion
- game of thrones
- cosmic encounter
- doom
- dungeon quest
- letters from whitechapel
- mission red planet.
- rex
- twilight imperium
- x-com

kurde, nie ma co - bez dodatków niegrywalne !
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: woytas »

as.nielo pisze:Właśnie skończyłem czytać instrukcję Fallouta którą ktoś podlinkował na BGG https://boardgamegeek.com/thread/188969 ... t-rulebook
I? Jakieś przemyślenia? Warto czekać, nie warto?
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: as.nielo »

woytas pisze:
as.nielo pisze:Właśnie skończyłem czytać instrukcję Fallouta którą ktoś podlinkował na BGG https://boardgamegeek.com/thread/188969 ... t-rulebook
I? Jakieś przemyślenia? Warto czekać, nie warto?
To próba zamknięcia klimatu Fallouta w dwugodzinnej planszówce, jestem bardzo ciekaw jak to wyjdzie.

Zasady są proste jak konstrukcja młotka. Ot, dwie akcje z puli 5 na turę i zamykająca rundę tura AI gry oddziałująca na nią na przynajmniej dwóch płaszczyznach - grając potworkami i rozwijając sytuację wojujących o dominację na Pustkowiach frakcji.

Ciekawy jestem rozwiązywania encounters. Karty powtarzają się, ale rezultaty testów są inne na każdej karcie. To daje jakieś tam wrażenie zaskoczenia pomimo odgrywania tej samej karty po raz n-ty.

Samogrające frakcje i potworki na mapie.

Losowe układanie mapy, mniam mniam.

Walka to nie jest jakiś Tactics, ale ma element nagradzający za umiejętne dobieranie statsów i ekwipunku więc jest spoko. Kto nie lubi rzucania kostkami i używania specjalnych zdolności?

Na koniec, budowanie tej samogrającej agendy na podstawie decyzji graczy. Wypuść mutanty a te zaczną pojawiać się częściej na mapie to przykład który ktoś podrzucił po grze w demo. Mam nadzieję, że tych kombinacji decyzji wystarczy na kilkanaście nie nudzących się rozgrywek.

Po 30 list w sieci zaczną pojawiać się recki i gameplaye i wtedy będzie można powiedzieć na pewno.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: pavel »

Jestem już ciekaw pomysłów na dodatki. Osobiście uważam tych kafli terenu powinno być znacznie więcej, mam nadzieję, że np. w dodatkach. Ale i tak jest więcej niż w podstawce MK. Uważam, że cena gry jest odpowiednia o jakość nie martwię się. Zamawiam z ebay. Pozostaje czekać.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: as.nielo »

Qzka
Posty: 66
Rejestracja: 24 wrz 2012, 07:51
Has thanked: 7 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Qzka »

Bardzo fajny i szczegółowy opis gry:

https://www.youtube.com/watch?v=OFlJoSE1nwQ
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: as.nielo »

Wyszedł już ;)
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: as.nielo »

Mój egzemplarz dostałem wczoraj, po pierwszej testowej rozgrywce muszę sprostować to co napisałem wcześniej. Chodzi o karty wydarzeń, które się nie powtarzają. Ogólnie jest szybko i intensywnie ale chyba Fallout to gra z syndromem "głodu dodatków"
Czy wasze preordery są już gotowe? Podobno w pierwszy rzucie na rynek trafił mało egzemplarzy. Sklep w którym robiłem preorder z 60 zamówionych dostał 30 :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Chaaber »

Ja czekam na wysyłkę z 3trolli, mam nadzieję, że załapałem się na ich pierwszą pulę, bo zamawiałem w sumie w miarę wcześnie.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: woytas »

A jakie wrażenia z gry? Jestem bardzo, ale to BARDZO ciekaw.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Rocy7 »

woytas pisze:A jakie wrażenia z gry? Jestem bardzo, ale to BARDZO ciekaw.
Jak sie uda napisze cos w nastepnym tygodniu.
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: as.nielo »

Zbieram paczkę na grę w czwórkę. Rozłożymy, zagramy, zobaczymy....Veni vidi dici :) W grze solo całkiem zacnie, tylko ciągle dostaje wpierd.... od jakiegoś zabłąkanego na pustkowiu sentry bota :)
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Daetorian »

Właśnie jestem po solo play ale zaczynając od ogólnego wrażenia to:

Jakość komponentów mocno zadowalająca, bałem się o kolorystykę ale muszę przyznać, że po rozłożeniu jest klimat!

5 figurek postaci imo jedno z lepszych wykonań FFG. Choć wydaje mi się, że skalę mają niestandardową.
Przydałyby się figsy dla wrogów :lol:
Dużo kart ze skryptami w dodatkach pewnie na tym się skupią.

Same wrażenia z gry super fajne powiem tylko, że jest to jedyna gra z solo trybem , którą skończyłem.

P.S. Małe pytanie, jeśli dociągniemy stage z napisem Add# to w instrukcji jest napisane aby wziąć dodatkowe karty z wierzchu talii w zależności ilu jest graczy. Potasować i odłożyć, co potem z tą talią robimy?

Cheers
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: woytas »

Bardzo cieszy to, co przeczytałem wyżej :D
Już nie mogę doczekać się polskiej wersji :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Zaan84 »

Mnie rownież. Jeszcze poczekam na jakies recki ze dwie i zamawiam. Biorę wersje eng bo jeżeli mi podejdzie chcę mieć wszystko, a z pl to moze być różnie.
Ps. Daetorian, jak zapatrujesz sie na regrywalność po tej jednej partii? Dużo zawartości "przemieliłeś" w czasie jednej partii?
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Daetorian »

Zaan84 pisze: Ps. Daetorian, jak zapatrujesz sie na regrywalność po tej jednej partii? Dużo zawartości "przemieliłeś" w czasie jednej partii?
Nie za dużo, gra generuje pewną losowość ale nie ma się co oszukiwać, są 4 scenariusze każdy zaczyna się od tego samego zadania potem jedno generuje dwie/trzy drogi i tak dalej. Więc początek jest podobny w każdej partii. Granie często spowoduje przerobienie zawartości dość szybko.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: pavel »

Niestety mój egzemplarz uszkodzony. Dostałem od kuriera dziś, porobiłem zdjęcia,czekam na info, odsyłam z powrotem, masakra. Więcej z tego sklepu nie zamówię. Wybaczyłem im Lost Legion, ale to jest przesada. A najgorsze, że to nie sklep winny tylko kurierzy z którymi ma umowę spisaną. Tyle czekania. Teraz nie wiem czy się nie wstrzymam. Poczekam na wasze opinie , spostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Goldberg »

Dawajcie wiecej info o solo wariancie gry bo ten mnie najbardziej interesuje.... ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Daetorian »

Goldberg pisze:Dawajcie wiecej info o solo wariancie gry bo ten mnie najbardziej interesuje.... ;)
Nie ma co za dużo pisać, działa!

Ale musisz mieć samozaparcie i nie czytać efektów twojego wyboru. W normalnej grze gracz po prawo czyta...

W uzupełnieniu to mega mi się podoba system XP, czyli im masz mniej liter w S.P.E.C.I.A.L tym szybciej wbijasz kolejny lvl.
Kostki są mega klimatyczne oraz na plus system frakcyjny. Warunki wygranej gry też są ok.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: Goldberg »

Hmmmm o regrywalność chyba za wczesnie zeby pytac prawda? ;)
A no i najważniejsze pytanko - czy gra ma....."TO COS"?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
as.nielo
Posty: 227
Rejestracja: 01 maja 2017, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Fallout - FFG & Bethesda

Post autor: as.nielo »

Daetorian pisze:....
P.S. Małe pytanie, jeśli dociągniemy stage z napisem Add# to w instrukcji jest napisane aby wziąć dodatkowe karty z wierzchu talii w zależności ilu jest graczy. Potasować i odłożyć, co potem z tą talią robimy?

Cheers
Kiedy karta zadania mówi stage # kładziesz nowe karty z numerem # dkryte na stole, to lista zadań dostępnych dla wszystkich graczy.

Instrukcja add # każe dołożyć karty numer # z biblioteki do odpowiednieg stosu encounters czyli do osady albo do ruin. Rzut okiem na rewers nowej karty i wszystko jasne. Wtasowujesz je w górne x kart a x to liczba graczy.

Nie schodziłem jeszcze do Valuts ale chyba chodzi o wyciągnięcie z biblteki tych z ikonami 84 alo 109 i granie misji z tych kart.
ODPOWIEDZ