Vikings Gone Wild (Julien Vergonjeanne)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: polwac »

Daquan pisze:
polwac pisze:https://wspieram.to/wikingowie?pokaz_pr ... acje#a5032

Wszystko fajnie tylko ja np. kupowałem VGW w sklepie a nie na wspieram to. Chyba w takim razie będę musiał kontaktować się mailowo z nimi co wcale nie jest łatwe. Z miesiąc temu pisałem do nich z prośbą o wymianę czerwonych kości(tych odpadów produkcyjnych z dużymi oczkami) do Odlotowego wyścigu i jeszcze do tej pory nie odpisali :?
Naturalną drogą nie byłoby kontaktowanie się z tym, od kogo kupiłeś, czyli ze sklepem?
W sumie racja :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: opulentus »

Daquan pisze:
opulentus pisze:Trzeba atakować GF. Jakiś czas temu odpisali, że niby już zapłacili za wydruk poprawionych kart, ale ostatnio znowu cisza. Wydaje się, że wydawnictwo właśnie liczy na to, że ludzie grę ograją, część zapomni o ich deklaracjach wydawcy, a reszta machnie ręką i tak temat umrze naturalną śmiercią.

W świetle dzisiejszej aktualizacji masz świetną okazję, żeby odszczekać to, co napisałeś.
Daquan -- > Chętnie bym Ci odszczekał, ale tylko gdybyś stał obok.
Przypominam, że wysyłki gier były 4 miesiące temu. Karty mieliśmy otrzymać miesiąc później, więc mamy 3 miesiące obsuwy od deklarowanego czasu ich wysyłek. W tym czasie wydawnictwo miało gdzieś pytania graczy dotyczące tego tematu. Sam od ok 1,5 miesiąca regularnie pisałem do nich z zapytaniem. Może ta właśnie konsekwencja miała wpływ na to że karty otrzymamy jeszcze w tym roku? Nie bądź adwokatem diabła, za bardzo wczuwasz się w rolę strażnika porządku. Pograj sobie, może zejdzie Ci ciśnienie. Miłego dnia.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Daquan »

opulentus pisze:
Daquan pisze:
opulentus pisze:Trzeba atakować GF. Jakiś czas temu odpisali, że niby już zapłacili za wydruk poprawionych kart, ale ostatnio znowu cisza. Wydaje się, że wydawnictwo właśnie liczy na to, że ludzie grę ograją, część zapomni o ich deklaracjach wydawcy, a reszta machnie ręką i tak temat umrze naturalną śmiercią.

W świetle dzisiejszej aktualizacji masz świetną okazję, żeby odszczekać to, co napisałeś.
Daquan -- > Chętnie bym Ci odszczekał, ale tylko gdybyś stał obok.
Przypominam, że wysyłki gier były 4 miesiące temu. Karty mieliśmy otrzymać miesiąc później, więc mamy 3 miesiące obsuwy od deklarowanego czasu ich wysyłek. W tym czasie wydawnictwo miało gdzieś pytania graczy dotyczące tego tematu. Sam od ok 1,5 miesiąca regularnie pisałem do nich z zapytaniem. Może ta właśnie konsekwencja miała wpływ na to że karty otrzymamy jeszcze w tym roku? Nie bądź adwokatem diabła, za bardzo wczuwasz się w rolę strażnika porządku. Pograj sobie, może zejdzie Ci ciśnienie. Miłego dnia.
Jesteś uroczy. Najpierw użyłeś zwrotu, o konkretnym wydźwięku "Atakujmy wydawcę" a teraz sugerujesz, że zrobiłbyś mi krzywdę? :) Geez, pleez. Wydawca nie zleca przecież druku 5 kart sam. Minimalny format to 50 / 55 kart, zależnie od rozmiaru. Oznacza to, że trzeba było znaleźć chętnych, na jakieś promki etc. Znaleźli się chętni, zlecono dodruk i odebrano karty z fabryki. I wszelkie twoje płacze, nie mają na tę decyzję wpływu. Moja propozycja jest taka- naucz się trochę o sposobie produkcji, a później namawiaj do "Atakowania wydawcy" bo faktycznie, dzięki Twoim atakom, ta sytuacja się zmieniła.:)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: sillue »

Kolejny wątek do odznaczenia, bo dzieci lubią podyskutować publicznie...
Zapraszam na priv i tam do woli...
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Marx »

No i jest nowina, wydawca Games Factory (wczesniej znany jako Games Factory Publishing) uruchamia zbiórkę rozszerzenia Master of Elements na w.to w piątek, 9 lutego tego roku.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: kali »

Ciekawe czy w ramach akcji uda się zdobyć dodatek do dodatku (Masters of Elements booster box).
PS. Made in Poland?
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/020/09 ... 28fadd17bc
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Asia - On Table »

Zapraszam do mojej video recenzji tej gry. Znjdzecie tam moją ocenę tej gry, co mi się nie podoba i podoba. Dziękuję za wyrozumiałość :)

https://www.youtube.com/watch?v=z1kygtWG258
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Hej,

Mam pytanko odnośnie tej gry. Z tgo co widzę jest dosyc trudno dostępna czy można spodziewać się jakiegoś dodruku?

Czy każde pudełko polskiej gry zawiera karty dodatkowe ze wspieram.to?

Ile powinno być razem kart i czy ta lista to jest pełna zawartosc ze wspieram.to?

Zawartość pudełka:

* 1 plansza

* 12 kart wielkiej hali

* 4 talie początkowe po 10 kart

* 14 kart umocnień

* 18 kart jednostek

* 52 karty budynków

* 40 kart ścieżki odyna

* 8 kart bonusów końcowych

* 12 kart łaski bogów

* 20 kart misji

* znacznik pierwszego gracza

* 4 arkusze graczy

* 4 karty pomocy

* 25 beczek piwa

* 25 sztab złota

* 20 żetonów konstrukcji / uszkodzeń

* 16 znaczników graczy

* instrukcja.
szynan
Posty: 38
Rejestracja: 17 lut 2017, 16:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: szynan »

To jest zawartość bez kart dodatkowych. Ostatnio, podczas kampanii dodatku, była możliwość kupna podstawki - dodruk ma być w okolicy lipca, bez dodatkowych kart. Jeśli więc chcesz kupić w sklepie i nie jest dostępna od ręki, to jest to prawdopodobnie wersja z dodruku.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Ok dzięki za informację, znalazłem na allegro edycję ze wspieram.to, dodatkowych kart jest 110 (?) więc chyba warto nawet jesli jest to sprzedawane po troszeczkę wyższej cenie.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: kali »

Arcziwald pisze: 31 mar 2018, 15:40 Ok dzięki za informację, znalazłem na allegro edycję ze wspieram.to, dodatkowych kart jest 110 (?) więc chyba warto nawet jesli jest to sprzedawane po troszeczkę wyższej cenie.
Stanowczo. Nawet jeśli sprzedawana jest po sporo wyższej cenie. Niestety czysta podstawka po 2-3 grach jest bardzo schematyczna.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Asia - On Table »

Jak dla mnie warto bo to fajna, prosta gra dla każdego. Niedawno na wspieram.to był dodatek do tej gry, akcja się zakończyła. Sama zakupiłam go ,ale mam mieszane uczucia czy to nie będzie tak jak z wieloma dodatkami [ sterydami ] zbyt wiele wszystkiego odbija się potem na rozgrywce.


Tu masz film z rozgrywki z Vikingów : https://www.youtube.com/watch?v=b6I-2d5Vwdk
Obrazek

sprawdzałeś te sklepy :

https://mepel.pl/vikings-gone-wild [ wersja angielska ]
https://gragamel.pl/pl/p/Vikings-Gone-Wild/281 [ nie wiadomo jaka ]
gra teoretycznie powinny być na stanie, na stronach jest napisane ,że są dostępne.


o tym dodatku mówię :

https://mepel.pl/vikings-gone-wild-master-of-elements
Ostatnio zmieniony 31 mar 2018, 19:07 przez Asia - On Table, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: kali »

Tylko przy zakupie upewnij się, że na pewno kupujesz wersję polską :p
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Ostatecznie kupiłem w sklepie planszostrefa.pl gdzie jest wyraźnie zaznaczone że jest to wersja z dodatkowymi kartami :) Nadal są dostępne jakby ktos szukał.

Dodatek pewnie też zakupie jeśli podstawka sie spodoba :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Marx »

Gra bardzo poprawna, szkoda, że tak nagle się kończy, Wprowadzam zatem homerule i grę do wyższej liczby punktów.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Asia - On Table »

Arcziwald pisze: 01 kwie 2018, 18:48 Ostatecznie kupiłem w sklepie planszostrefa.pl gdzie jest wyraźnie zaznaczone że jest to wersja z dodatkowymi kartami :) Nadal są dostępne jakby ktos szukał.

Dodatek pewnie też zakupie jeśli podstawka sie spodoba :)
i jak wrażenia ? spodobała się ?
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Jak najbardziej, początkowo graliśmy bez kart dodatkowych i bez nich wydaje mi się, że gra była by mocno nie pełna. Poza tym czesto gramy do 50 pkt gdyż 40 zdobywa sie dla nas troszkę za szybko.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

mat_eyo pisze: 17 lip 2017, 10:23
Gra dosyć prosta i przyjemna, w każdej partii rywalizujemy w czterech kategoriach, co potrafi dosyć mocno ukierunkować nasze działania. 6 punktów z takiego tytułu, przy grze, która trwa do 30tu, to sporo i nie można przejść obok takiej kategorii obojętnie. Odpuszczenie to oddanie wygranej przeciwnikowi.
Po rozegraniu kilkunastu partii muszę powiedzieć że te 6 punktów za każde zdobyte osiągnięcie to dla mnie największa wada tej gry. Zbyt mocno ukierunkowuje to działanie pod te karty osiągnięć, dlatego też my osobiście gramy bez nich i gra w ten sposób jest o wiele ciekawsza.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Daquan »

Arcziwald pisze: 17 maja 2018, 09:35
mat_eyo pisze: 17 lip 2017, 10:23
Gra dosyć prosta i przyjemna, w każdej partii rywalizujemy w czterech kategoriach, co potrafi dosyć mocno ukierunkować nasze działania. 6 punktów z takiego tytułu, przy grze, która trwa do 30tu, to sporo i nie można przejść obok takiej kategorii obojętnie. Odpuszczenie to oddanie wygranej przeciwnikowi.
Po rozegraniu kilkunastu partii muszę powiedzieć że te 6 punktów za każde zdobyte osiągnięcie to dla mnie największa wada tej gry. Zbyt mocno ukierunkowuje to działanie pod te karty osiągnięć, dlatego też my osobiście gramy bez nich i gra w ten sposób jest o wiele ciekawsza.
A z jakimi wynikami zazwyczaj kończycie grę? U mnie, nie zdarzyło się, aby ktoś jakoś specjalnie wygrywał na tych kartach za 6 pkt. Ale nie grałem tez jakoś szczególnie dużo.
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Daquan pisze: 17 maja 2018, 13:15
Arcziwald pisze: 17 maja 2018, 09:35
mat_eyo pisze: 17 lip 2017, 10:23
Gra dosyć prosta i przyjemna, w każdej partii rywalizujemy w czterech kategoriach, co potrafi dosyć mocno ukierunkować nasze działania. 6 punktów z takiego tytułu, przy grze, która trwa do 30tu, to sporo i nie można przejść obok takiej kategorii obojętnie. Odpuszczenie to oddanie wygranej przeciwnikowi.
Po rozegraniu kilkunastu partii muszę powiedzieć że te 6 punktów za każde zdobyte osiągnięcie to dla mnie największa wada tej gry. Zbyt mocno ukierunkowuje to działanie pod te karty osiągnięć, dlatego też my osobiście gramy bez nich i gra w ten sposób jest o wiele ciekawsza.
A z jakimi wynikami zazwyczaj kończycie grę? U mnie, nie zdarzyło się, aby ktoś jakoś specjalnie wygrywał na tych kartach za 6 pkt. Ale nie grałem tez jakoś szczególnie dużo.
Zależy do ilu pkt gramy ;) generalnie zazwyczaj wyniki są dosyć wyrównane i często te karty zaważały o zwycięstwie.

Czy ma ktoś z was już dodatek i podzielił by się wrażeniami?
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Daquan »

Arcziwald pisze: 06 cze 2018, 21:29
Daquan pisze: 17 maja 2018, 13:15
Arcziwald pisze: 17 maja 2018, 09:35

Po rozegraniu kilkunastu partii muszę powiedzieć że te 6 punktów za każde zdobyte osiągnięcie to dla mnie największa wada tej gry. Zbyt mocno ukierunkowuje to działanie pod te karty osiągnięć, dlatego też my osobiście gramy bez nich i gra w ten sposób jest o wiele ciekawsza.
A z jakimi wynikami zazwyczaj kończycie grę? U mnie, nie zdarzyło się, aby ktoś jakoś specjalnie wygrywał na tych kartach za 6 pkt. Ale nie grałem tez jakoś szczególnie dużo.
Zależy do ilu pkt gramy ;) generalnie zazwyczaj wyniki są dosyć wyrównane i często te karty zaważały o zwycięstwie.

Czy ma ktoś z was już dodatek i podzielił by się wrażeniami?
Ja mam, ale nie grałem jeszcze. Obejrzałem jakość wykonania- jest ok. Nie odbiega od normy w żaden sposób.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Asia - On Table »

Arcziwald ja wciąż czekam :) Jak tylko dostanę to opiszę jakie są moje wrażenia.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Może jakieś krótkie video ? :)
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Arcziwald »

Myślicie, że jest sens wrzucać karty starych jednostek i obrony do ścieżki odyna? Powiedzmy po 2 karty z każdego rodzaju czy po dodaniu nowych te stają się bezużyteczne?
Shar
Posty: 30
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Vikings Gone Wild PL

Post autor: Shar »

Ja się tak wtrącę bo zmalałam w (chyba) nieźle obniżonej cenie Vikings Gone Wild + dodatki Masters of Elements za dwie stówki (tutaj jakby kogoś interesowało https://www.al.to/p/446243-gra-planszow ... datki.html, niestety nie wiem do kiedy obniżona cena). I zastanawiam się czy warto? Miałam małą styczność z podstawką, nawet zastanawiałam się nad kupnem ale z dodatkami nie widziałam wcześniej. Brać czy nie brać? Bo z taką ilością dodatkowych rzeczy i biorąc pod uwagę aktualną cenę wyjściową podstawki chyba warto, co?
People change. Now, I'm a lamp.
ODPOWIEDZ