A4 Quest

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: A4 Quest

Post autor: Kezia »

c08mk pisze: Hmm ... to będzie tylko sugestia bazująca na moim indywidualnym odczuciu ale "spolszczone" imiona były lepsze. Chyba, że Ironhouse jest nawiązaniem do czegoś czego nie łapię (Iron Man czy coś innego?).
Masz rację, zawsze nazwisko było tłumaczone. Zwrócę uwagę osobie która składała przygodę.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: A4 Quest

Post autor: mauserem »

c08mk pisze:
playerator pisze:Na BGG jest już do pobrania trzecia przygoda.
Hmm ... to będzie tylko sugestia bazująca na moim indywidualnym odczuciu ale "spolszczone" imiona były lepsze. Chyba, że Ironhouse jest nawiązaniem do czegoś czego nie łapię (Iron Man czy coś innego?).
Ireneusz? :mrgreen: znam typa :D
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: A4 Quest

Post autor: playerator »

Czy będą nowe przygody po polsku? Słabo trochę, że w kampanii na Kickstarterze nie można wesprzeć drukowanej wersji PL :?.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: A4 Quest

Post autor: bukimi »

Czytam tu i tam o grze / projekcie i chyba nie do końca zrozumiałem wszystko w temacie.

Widzę, że na Kickstarterze nadal trwa zbiórka, gdzie można wesprzeć m.in. scenariusze do samodzielnego wydruku (lub wydrukowane, z wysyłką).
Tymczasem na BGG i tutaj na forum mamy linki do gotowych scenariuszy.

A więc... gdzie leżą różnice między darmową, a płatną grą? Czy tylko w scenariuszach "exclusive" w kampanii Kickstarter?
Gra jest rozwijana za darmo, czy trzeba dokupować kolejne scenariusze, przygody? Jednorazowo? W abonamencie?
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: A4 Quest

Post autor: wirusman »

To są dwie różne gry, na ks możesz kupić wersje wydrukowana darmowej wersji PnP, lub wesprzeć osobna inna gre i co miesiąc dostawać za darmo nowa "kampanie"
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: A4 Quest

Post autor: bukimi »

Racja, Kickstarter to "Page Quest", tylko kompatybilny z A4 Quest. Zmylił mnie ten link z komentarzem wyżej.
Czyli A4 Quest to taki darmowy, rodzimy projekt PnP cały czas pomału rozwijany o nowe postacie i scenariusze?

W ogóle jak oceniacie grę? Warto? Jest zabawa i balans (poziom trudności "w sam raz")?
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: A4 Quest

Post autor: wirusman »

Hmm nie wiem czy będzie rozwijany bo na ks mają być nowe scenariusze tylko dla wspierających.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: A4 Quest

Post autor: bukimi »

wirusman pisze:Hmm nie wiem czy będzie rozwijany bo na ks mają być nowe scenariusze tylko dla wspierających.
Ale piszesz, że na KS jest inna gra, a nie tylko nowe scenariusze do tej.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: A4 Quest

Post autor: wirusman »

bukimi pisze:
wirusman pisze:Hmm nie wiem czy będzie rozwijany bo na ks mają być nowe scenariusze tylko dla wspierających.
Ale piszesz, że na KS jest inna gra, a nie tylko nowe scenariusze do tej.
Można na ks kupić dwie różne gry o podobnej mechanice.
ODPOWIEDZ