Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: jakmis83 »

Może padło tu już takie pytanie, tego nie wiem, ale:
Poważnie rozważam zakup Lords of Hellas. I teraz: czy wystarczy nabyć edycję sklepową(w tym momencie są na tę wersję dość fajne ceny) czy jednak dołożyć te złocisze na edycję z Kickstartera, którą też będzie można nabyć?
Czy wersja sklepowa będzie wystarczająca i zapewni mi (re)grywalność?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: longmen76 »

Popatrz na kampanię KS co dostajesz w wersji KS i oceń czy jest warte wydania dodatkowej kasy. Lepiej teraz zapłacić więcej i mieć sporo więcej niż potem żałować.
Nie grałem jeszcze wiec ciężko mi określić jak to wpływa na grywalność.
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: hachi35 »

jakmis83 pisze:Może padło tu już takie pytanie, tego nie wiem, ale:
Poważnie rozważam zakup Lords of Hellas. I teraz: czy wystarczy nabyć edycję sklepową(w tym momencie są na tę wersję dość fajne ceny) czy jednak dołożyć te złocisze na edycję z Kickstartera, którą też będzie można nabyć?
Czy wersja sklepowa będzie wystarczająca i zapewni mi (re)grywalność?

Gdzie jest do kupienia w "fajnej cenie" :) wersja lordsa z ks? a ile kosztuje "sklepowa"?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

hachi35 pisze:
jakmis83 pisze:Może padło tu już takie pytanie, tego nie wiem, ale:
Poważnie rozważam zakup Lords of Hellas. I teraz: czy wystarczy nabyć edycję sklepową(w tym momencie są na tę wersję dość fajne ceny) czy jednak dołożyć te złocisze na edycję z Kickstartera, którą też będzie można nabyć?
Czy wersja sklepowa będzie wystarczająca i zapewni mi (re)grywalność?

Gdzie jest do kupienia w "fajnej cenie" :) wersja lordsa z ks? a ile kosztuje "sklepowa"?

Hmm chyba na i-szop.pl znajdziesz
Jak by co mam rabat na sklepy w mojej stopce
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: jakmis83 »

hachi35 pisze:Gdzie jest do kupienia w "fajnej cenie" :) wersja lordsa z ks? a ile kosztuje "sklepowa"?
Po pierwsze i-szop.pl
Po drugie edycję sklepową znajdziesz na grybezpradu.eu w bardzo przyzwoitej cenie.
Dlatego rozważam zakup.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: hachi35 »

jakmis83 pisze:
hachi35 pisze:Gdzie jest do kupienia w "fajnej cenie" :) wersja lordsa z ks? a ile kosztuje "sklepowa"?
Po pierwsze i-szop.pl
Po drugie edycję sklepową znajdziesz na grybezpradu.eu w bardzo przyzwoitej cenie.
Dlatego rozważam zakup.

no cena fajna i taka powinna być od początku:) uczciwa cena:)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: jakmis83 »

hachi35 pisze:no cena fajna i taka powinna być od początku:) uczciwa cena:)
Tak, to prawda, tylko że jak pisałem, jest to edycja sklepowa, czyli bez Stretch Goals.
Stąd moje pytanie, czy ta edycja sklepowa mi wystarczy.
Nie chciałbym potem ładować kasy w dodatki ;)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 226
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: neutrino »

Zastanawiam się nad wersją: http://aleplanszowki.pl/strategiczne/26 ... &results=1
Nie mam doświadczenia z KS. Czy ktoś mógłby mi w prosty sposób wytłumaczyć co dostanę lub, jeśli to prostsze, czego nie dostanę z rzeczy pokazanych tutaj: https://www.kickstarter.com/projects/aw ... -of-hellas ?
Jaka jest np. różnica między komponentami "Kickstarter premium" a "Kickstarter exclusive"?

Na pewno nie dostanę:
Terrain expansion
Lord of the Sun expansion
Atlas expansion
City of steel expansion
Art book
Sundrop pre-painted miniatures
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: playerator »

neutrino pisze:... Jaka jest np. różnica między komponentami "Kickstarter premium" a "Kickstarter exclusive"?
Kickstarter premium - za darmo w wersji z KS, potem do kupienia w sklepach.

Kickstarter exclusive - tylko w wersji z KS.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
neutrino
Posty: 226
Rejestracja: 20 lis 2013, 08:13
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: neutrino »

No to follow-up: czy KS exclusive lub KS premium są zawarte w wersji z aleplanszówki.pl?
"Talent, ciężka praca, wytrwałość i poświęcenie. Nikt się nie rodzi leniwy. To umiejętność nabyta (...) forma sztuki, jeśli wolisz, podobna do poezji, tańca czy muzyki."
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

neutrino pisze:No to follow-up: czy KS exclusive lub KS premium są zawarte w wersji z aleplanszówki.pl?
Przecież jest jasno napisane na stronie produktu :
Gra zawiera wszystkie odblokowane cele kampanii Kickstater. Wysyłka odbędzie się "drugą falą", czyli otrzymasz grę nieco później, ale od razu ze wszystkimi celami kampanii (Core Box + Strech Goals). UWAGA: Nie zawiera figurki Leonidasa.
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
mario5x
Posty: 3
Rejestracja: 21 sty 2018, 00:07

Re: Lords of Hellas

Post autor: mario5x »

Czyli wszyscy stretch goals otrzymają w kwietniu? Wszędzie gdzie oglądam unboxing wersji kickstarter jest tylko podstawka, a gdzie ci nowi bohaterowie Odyseusz, Cassandra, Cleito i potwory jak syrena pyton czy cetus?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

mario5x pisze:Czyli wszyscy stretch goals otrzymają w kwietniu? Wszędzie gdzie oglądam unboxing wersji kickstarter jest tylko podstawka, a gdzie ci nowi bohaterowie Odyseusz, Cassandra, Cleito i potwory jak syrena pyton czy cetus?
W kampanii jest jasno napisane ze dodatki wyślą drugą falą.
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: 13thcaesar »

Ja się skusiłem i zamówiłem tą wersję: http://aleplanszowki.pl/strategiczne/26 ... s&results=

Przeglądając Stretch Goals zauważyłem że dostaniemy m.in. dwóch nowych Bohaterów - Odysseus i Cassandra - jednak nie posiadają oni swoich Hoplitów i Kapłanów - rozumiem że grając nimi będziemy po prostu używać Hoplitów/Kapłanów innych Bohaterów z Core Setu?
Wygląda też na to że chyba monument Hadesa jest jednoczęściowy, czyli że nie będziemy go budować podczas gry, więc jaką on będzie pełnił funkcję?
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Lords of Hellas

Post autor: wladekbud »

13thcaesar pisze:Ja się skusiłem i zamówiłem tą wersję: http://aleplanszowki.pl/strategiczne/26 ... s&results=

Przeglądając Stretch Goals zauważyłem że dostaniemy m.in. dwóch nowych Bohaterów - Odysseus i Cassandra - jednak nie posiadają oni swoich Hoplitów i Kapłanów - rozumiem że grając nimi będziemy po prostu używać Hoplitów/Kapłanów innych Bohaterów z Core Setu?
Wygląda też na to że chyba monument Hadesa jest jednoczęściowy, czyli że nie będziemy go budować podczas gry, więc jaką on będzie pełnił funkcję?
wg opisu:
This expansion will consist of Hades monument (5 parts), 6 warriors of Hades, 10 blessing cards from Hades, 5 gates to underground tokens and 1 underground map
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mluckner »

13thcaesar pisze:Ja się skusiłem i zamówiłem tą wersję: http://aleplanszowki.pl/strategiczne/26 ... s&results=

Przeglądając Stretch Goals zauważyłem że dostaniemy m.in. dwóch nowych Bohaterów - Odysseus i Cassandra - jednak nie posiadają oni swoich Hoplitów i Kapłanów - rozumiem że grając nimi będziemy po prostu używać Hoplitów/Kapłanów innych Bohaterów z Core Setu?
Wygląda też na to że chyba monument Hadesa jest jednoczęściowy, czyli że nie będziemy go budować podczas gry, więc jaką on będzie pełnił funkcję?
Hades też jest składany. Szczegóły w najnowszym update na kickstarterze. https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2093584
Awatar użytkownika
13thcaesar
Posty: 607
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: 13thcaesar »

mluckner pisze:
13thcaesar pisze:Ja się skusiłem i zamówiłem tą wersję: http://aleplanszowki.pl/strategiczne/26 ... s&results=

Przeglądając Stretch Goals zauważyłem że dostaniemy m.in. dwóch nowych Bohaterów - Odysseus i Cassandra - jednak nie posiadają oni swoich Hoplitów i Kapłanów - rozumiem że grając nimi będziemy po prostu używać Hoplitów/Kapłanów innych Bohaterów z Core Setu?
Wygląda też na to że chyba monument Hadesa jest jednoczęściowy, czyli że nie będziemy go budować podczas gry, więc jaką on będzie pełnił funkcję?
Hades też jest składany. Szczegóły w najnowszym update na kickstarterze. https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2093584
Dzięki :D
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Nemesis

Post autor: Pan_K »

pavel pisze:
Pan_K pisze:A ja chciałbym zapytać, jak zwiększona ilość testów może działać na niekorzyść autora?
W moim odczuciu bardzo prosto. Zaczynając od przykładu z LoH z opcją wygrania w trybie solo po dwóch rundach, opieram tezę o złym przetestowaniu tego trybu. Zmartwiło mnie to myśląc o Nemesis. Po pierwsze. Nawiązując do Twojego pytania, to każdy projekt, który jest testowany ma jakieś podłoże bazowe. Z doświadczenia wiem, że dając komuś do wykonania to co sam opracowałem, chciałbym żeby wymagało to minimalnej ilości korekt i pytań, którymi pracownicy zasypywaliby mnie w związku z zleceniem ,które mamy wykonać. Po drugie. Ktoś lub coś, w tym przypadku człowiek jest "narzędziem do testowania", jeżeli jest słabej jakości to testy mogą trwać długo. Czyli zły dobór graczy itp. Czy ilość testów może działać na niekorzyść autora, myślę że tak. Na sam produkt to już klika czynników ma wpływ na końcowy efekt. Natomiast to jest gra planszowa, a nie komputerowa. No ale bazą był chińczyk także to musiało trwać :)
A mógłbyś jakoś prościej? Nadal nie rozumiem, jak zwiększona ilość testów działa na niekorzyść autora?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis

Post autor: pavel »

Pan_K pisze:
pavel pisze:
Pan_K pisze:A ja chciałbym zapytać, jak zwiększona ilość testów może działać na niekorzyść autora?
W moim odczuciu bardzo prosto. Zaczynając od przykładu z LoH z opcją wygrania w trybie solo po dwóch rundach, opieram tezę o złym przetestowaniu tego trybu. Zmartwiło mnie to myśląc o Nemesis. Po pierwsze. Nawiązując do Twojego pytania, to każdy projekt, który jest testowany ma jakieś podłoże bazowe. Z doświadczenia wiem, że dając komuś do wykonania to co sam opracowałem, chciałbym żeby wymagało to minimalnej ilości korekt i pytań, którymi pracownicy zasypywaliby mnie w związku z zleceniem ,które mamy wykonać. Po drugie. Ktoś lub coś, w tym przypadku człowiek jest "narzędziem do testowania", jeżeli jest słabej jakości to testy mogą trwać długo. Czyli zły dobór graczy itp. Czy ilość testów może działać na niekorzyść autora, myślę że tak. Na sam produkt to już klika czynników ma wpływ na końcowy efekt. Natomiast to jest gra planszowa, a nie komputerowa. No ale bazą był chińczyk także to musiało trwać :)
A mógłbyś jakoś prościej? Nadal nie rozumiem, jak zwiększona ilość testów działa na niekorzyść autora?
Bo to trudne do napisania:-) Żucho, trochę wyjaśnił mi w temacie, powstawania gry, jej czasu. Byłem pewien, że z przygotowaniem produkcji idzie w parze testowanie gier, w tym przypadku. Jeżeli autorowi szukanie odpowiedniego balansu, dopracowywaniu mechaniki itp. zajmowałoby tak sporo czasu, to miałbym wątpliwości co do finalnej rozgrywki. Dlaczego? Odczucia takie mam po LoH, gdzie dopiero po oddaniu w ręce recenzentów ( o ile się nie mylę) okazało się, że jedno z ważniejszych aspektów gry jak warunek zwycięstwa nie "trzyma się kupy". Nie bije tu w nikogo. W Nemesis w zasadzie do samego końca przed kampanią nie wiedzieliśmy jak będzie wyglądać (sfera wizualna). I jak pomyślałem o czasie tworzenia gry, to w zasadzie jeżeli coś będzie w tej grze coś niedopracowane, to się mocno zawiodę. To miałem na myśli pisząc o testach. To tak jakbyś ciągle testował, bo coś ciągle nie jest tak jak powinno, ale dajesz w końcu bo czas jest zbyt długi i trzeba to puścić.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Nemesis

Post autor: AkitaInu »

Sorki za offtop ale ktory warunek zwycięstwa w lohu nie trzyma sie kupy?
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis

Post autor: pavel »

AkitaInu pisze:Sorki za offtop ale ktory warunek zwycięstwa w lohu nie trzyma sie kupy?


Jak najbardziej w tej chwili jest ok. Można było zakończyc rozgrywkę kiedy miałeś na to ochotę. Poprawione dodatkiem, jeżeli pamiętam.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Nemesis

Post autor: AkitaInu »

pavel pisze:
AkitaInu pisze:Sorki za offtop ale ktory warunek zwycięstwa w lohu nie trzyma sie kupy?


Jak najbardziej w tej chwili jest ok. Można było zakończyc rozgrywkę kiedy miałeś na to ochotę. Poprawione dodatkiem, jeżeli pamiętam.
Nadal nie wiem o co chodzi :) nie ma opcji zakonczenia rogrywki kiedy ktos ma na to ochote ot tak.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis

Post autor: pavel »

AkitaInu pisze:
pavel pisze:
AkitaInu pisze:Sorki za offtop ale ktory warunek zwycięstwa w lohu nie trzyma sie kupy?


Jak najbardziej w tej chwili jest ok. Można było zakończyc rozgrywkę kiedy miałeś na to ochotę. Poprawione dodatkiem, jeżeli pamiętam.
Nadal nie wiem o co chodzi :) nie ma opcji zakonczenia rogrywki kiedy ktos ma na to ochote ot tak.

Nie przypomnę sobie w tej chwili dokładnie, musiałbym szukać wnikliwie. Ale Gambit w swojej recenzji coś o tym wspominał, a dokładniej czytałem na bgg. Zakończyć rozgrywkę po spelnienu celu... Hmm, budowy pomnika, gdzie nikt nie miał na to wpływu. Wiem że ten cel zakończenia był poprawiony.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Nemesis

Post autor: kaimada »

Można było po prostu co turę budować pomnik. Była to metoda aspołecznych graczy na skończenie rozgrywki, którą i tak przegrają. Bardziej problem towarzystwa niż gry ;).
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Nemesis

Post autor: Morgon »

kaimada pisze:Można było po prostu co turę budować pomnik. Była to metoda aspołecznych graczy na skończenie rozgrywki, którą i tak przegrają. Bardziej problem towarzystwa niż gry ;).
Jak trafisz skopanych graczy to każdą grę da się położyć. Niestety.
ODPOWIEDZ