Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Fallout: Wasteland Warfare (James Sheahan)

Post autor: Dwntn »

Witam,

Nie widzę istniejącego wątku, więc zakładam nowy. W sieci pojawiła się jakiś czas temu zapowiedź nowej gry figurkowej osadzonej w uniwersum Fallout. Dla wielu, w tym także i dla mnie jest to spełnienie marzeń, zarówno pod kątem modelarskim jak i kolekcjonerskim.

Na chwilę obecną wieści na temat samej gry jest niewiele, poza tym że wydawcą będzie Modiphius, firma znana dotąd z gier RPG tj. Achtung Cthulhu!, Star Trek Adventures czy Conan. Same figurki są wzorowane na trójwymiarowych częściach gier tj. Fallout 3, New Vegas itp. Niestety nic jeszcze nie wiadomo o samej mechanice gry.

Pierwsze zdjęcia figurek oraz możliwość zapisania się do newslettera na stronie wydawcy, pod adresem:

http://www.modiphius.com/fallout.html

Jeśli o mnie chodzi, gra trafia na radar i z niecierpliwością będę śledził informacje na jej temat.

==== EDIT ====

Artykuł na Nerdist.com z dn. 24 kwietnia 2017r.

- K.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2017, 17:16 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
RE.Lee
Posty: 167
Rejestracja: 28 gru 2015, 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: RE.Lee »

Fajnie! Osobiście wolałbym coś w stylu (i stylistyce) Fallout Shelter, ale figurkowa naparzanka też może być. Fallout Monopoly to nie jest szczyt możliwości tego IP :lol:
TOP 3: Chaos in the Old World, Evolution, The Grizzled.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Hype, Hype never changes :D

coming soon czyli when ?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: costi »

Nie wstrzymuj oddechu... Modiphius właśnie zalicza półtoraroczny obsuw wydania Infinity RPG (to tylko corebook, a mają jeszcze 20 odblokowanych dodatków) i ledwo co sfinansowali Star Treka...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: cohlerc1 »

Jest jeszcze Siege of the citadel który też się zaczyna opóźniać. Swoją drogą ciekawe czy to aby nie będzie retheme siege...
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: DREADNOUGHT2 »

cohlerc1 pisze:Jest jeszcze Siege of the citadel który też się zaczyna opóźniać. Swoją drogą ciekawe czy to aby nie będzie retheme siege...
Data wydania na wrzesień 2017 była Siege of The Citadel - to już w kwietniu nierealne ? :|
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: cohlerc1 »

Jeszcze nie otwarli pledge managera wiec produkcja pewnie nie ruszyła... a co dopiero mówić o transporcie z chin i różnych innych opoznieniach ;)
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Lipa »

PM do Siege of the Citadel jest jak najbardziej otwarty.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: wirusman »

Nieźle, właśnie ogrywam fallout 3.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: DREADNOUGHT2 »

wirusman pisze:Nieźle, właśnie ogrywam fallout 3.
Najsłabsza część serii. Przeszedłem tylko na speedrunie pomijając połowę kontentu.


Kolejność nieprzypadkowa:
Fallout 2
Fallout 1
New Vegas
Fallout 4
Fallout 3

W tacticsa nie grałem, ale raczej orłem nie był.
cohlerc1 pisze:Jeszcze nie otwarli pledge managera wiec produkcja pewnie nie ruszyła... a co dopiero mówić o transporcie z chin i różnych innych opoznieniach ;)
Jak produkcja nie została jeszcze zlecona to opóżnienie wyniesie pewnie z pół roku.
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: xan »

A mi się trójka bardzo podobala a New Vegas mnie znudził po godzinie. Oczywiście pierwsze fallouty, zwłaszcza dwójka najlepsze.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: DREADNOUGHT2 »

New Vegas ma najlepsze zakończenia.

1&2 to klasyka gatunku, ale grafika już bardzo odstrasza młodszych graczy co nie pamiętają lat 90tych
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Assur »

cohlerc1 pisze:Jeszcze nie otwarli pledge managera wiec produkcja pewnie nie ruszyła... a co dopiero mówić o transporcie z chin i różnych innych opoznieniach ;)
PM otwarty jest otwarty od dłuższego czasu (ok 2 miesiące). Natomiast nie jest jeszcze zamknięty, więc produkcja na pewno nie ruszyła, mają ja zaplanowaną na lato chyba. Ostatni komunikat odnośnie Siege of the Citadel był taki, że realizację przewidują na grudzień 2017r., osobiście uważam że po drodze coś i tak jeszcze im wypadnie i realnie można myśleć o początku 2018r.

Odnośnie Fallouta, bodajże na dakkadakka trafiłem na wypowiedź kogoś z Modiphiusa, że na chwilę obecną nie planują wydawać tej gry przez Kickstrtera tylko w formie przedsprzedaży jak Portal u nas czasem robi.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Dwntn »

Pojawił się krótki artykuł na stronie Nerdist. Niestety, wnosi raczej niewiele ponad to co można było wyczytać na stronie Mophibiusa.

Link: http://nerdist.com/fallout-tabletop-game/

- K.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Generalnie coś tracę zainteresowanie tym tytułem. Za wcześnie to ogłosili.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: AkitaInu »

DREADNOUGHT2 pisze:Generalnie coś tracę zainteresowanie tym tytułem. Za wcześnie to ogłosili.
Z jakiego powodu ? :)
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Z takiego, że za wcześnie to ogłosili - chyba, że ktoś to od nich wyciągnął na siłę.
Nie mają za wiele do pokazania ani nie ma konkretów.

Ja się jednak zrobiłem wymagający mocno. Oczekuje informacji nt.dystrybucji, zawartości, cen i dat wydania.

Linia hype'u jest odwrotnie proporcjonalna do upływającego czasu :P
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: costi »

DREADNOUGHT2 pisze:Generalnie coś tracę zainteresowanie tym tytułem. Za wcześnie to ogłosili.
Ogłosili grę 21 kwietnia, 26 straciłeś zainteresowanie, bo za wcześnie ogłosili. Good job!
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 45 times
Been thanked: 95 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Abiger »

Odniosłem wrażenie, że "za wcześniej" oznaczało tu "zbyt wcześniej biorąc pod uwagę, że to co pokazali to (domniemanie) wszystko co w tej chwili mają, czyli baaardzo wczesny etap prac, które z 100 powodów mogą się wywalić".
Salemmtg
Posty: 220
Rejestracja: 25 lut 2016, 19:23

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Salemmtg »

"LONDON, ENGLAND (April 26, 2017): Modiphius Entertainment, publisher of the Star Trek, Achtung! Cthulhu, Mutant Chronicles, Conan, Infinity and John Carter of Mars roleplaying games, is thrilled to announce today that Fallout: Wasteland Warfare, the first tabletop miniatures game based on the Fallout universe, is currently in development and is set to release November 2017." Premiera Listopad 2017.
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: keldorn »

Tak jak i Harrego, tak i Fallouta dla samych figurek kupie aby pomalowac i aby cieszyly oczy moje :)
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Dwntn »

Garść nowych wieści, która przyszła dziś w ramach newslettera od Mophibiusa:



Spoiler:
Wygląda na to że format będzie przypominał nieco Imperial Assault z trybem kampanii oraz skirmish. Do tego zapowiedź trybu solo z talią AI sterującą poczynaniami przeciwników. Rozgrywka do maks 30 figurek na planszy.

newsletter zawierał także parę nowych zdjęć proponowanych wzorów figurek. Jest na co czekać :)

- K.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2018, 12:31 przez Dwntn, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Kiran »

Wygląda bardzo obiecująco zwłaszcza dla zakochanych w klimacie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Rocy7 »

Twórcy Fallout Wasterland Warfare pytają graczy jakiego typu rozrywki szukają w ankiecie. Sugerowane odpowiedzi mówią troche jaki to moze byc typ gry (jedna z opcji to skirmish na 10 modeli + faburalna kampania)

http://www.modiphius.com/fallout-wastel ... urvey.html

Obrazek
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: FALLOUT: WASTELAND WARFARE - The tabletop miniatures gam

Post autor: Gothik »

Ehhh... Nawet się kolego nie wczytałeś. Ankieta - ogłoszona 22 maja - została zamknięta 5 czerwca, co jasno stoi w tekście. Na jej podstawie Modiphius napisał do osób, które ją wypełniły, co następuje:

"Thanks to your survey replies we're focusing on one two-player starter set containing all the rules you'll need and then various army boxes that kickstart your factions. Each box will come with around 8-10 figures along with their stat cards and more (see below). There will be unit and character expansions for each faction, as well as scenic sets including resin rusted cars, turrets, vending machines and much more. We've also teamed up with the guys at Battlesystems to make an incredible Red Rocket set as the first of several scenic buildings featuring clip together buildings and resin scenic parts.

The two player starter box is going to contain a mix of Super Mutants and Survivors - I've mentioned Sole Survivor, Preston Garvey and Dogmeat in some interviews and there will be more - which we're firming up this week. The idea with this set is it will give you some solo and two player missions to learn the rules starting with just the sole survivor as they find new friends and gear in the wasteland before building up to some cool missions using the contents of the set. You'll get a taste of Crew & Settlement advancement, solo play as well as the Wasteland Event deck we've been talking off and with each set you buy you'll gain the solo activation cards for the figures in those respective boxes as well as new gear and Wasteland Encounters to spice up gameplay. Regardless of which factions you then collect the starter set can also form the basis for your first AI forces, and neutral characters that will be thrown up by scenarios or encounters so it will be a great starting point.

In early 2018 we'll have a Campaign box which introduces the base building (and base defence), the full advancement rules, detailed campaign rules, mass battle rules, advanced solo play and much more."
ODPOWIEDZ