Tajniacy Bez cenzury

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Tajniacy Bez cenzury

Post autor: EsperanzaDMV »

Obrazek

Polska wersja gry została niedawno zapowiedziana przez Rebela, a klasycznych Tajniaków uważam za jedną z najlepszych gier imprezowych jakie kiedykolwiek powstały, w związku z czym pozwolę sobie założyć nowy wątek dla tej gry.

Generalnie z tego co widzę, to gra jest kopią Tajniaków, tyle że wyposażona w bardziej pikantne kryptonimy, typu Pierś, Członek, Striptiz, Jęk, Łono etc. Zakładam, że kart kryptonimów będzie tyle samo, co z klasycznej wersji gry (400, 200x dwustronna karta) i nie będą one się powtarzać. Nie wiem co z kwadratowymi kartami ułożenia kart kryptonimów na planszy, one pewnie będą się częściowo powtarzać w porównaniu do klasycznej wersji, ale tego się raczej nie da uniknąć, chociaż może będą zupełnie inne...?

Instrukcję do gry w języku polskim można znaleźć tutaj, wygląda ona identycznie jak zasady do klasycznych Tajniaków. Różnicą są karty agentów, którzy nie są jednakowi, każdy ma swoją historię, jednak nie wpływa to w żaden sposób na rozgrywkę - ot, takie urozmaicenie.

Na stronie Rebela możemy także przeczytać, że Tajniacy: Deep Undercover to samodzielna gra, ale można ją łączyć z pierwszą wersją Tajniaków.

Co sądzicie? Dla mnie fajna opcja. Mimo iż Tajniaków mamy ogranych mnóstwo razy, to za sprawą możliwych kombinacji, obracania kart z układem kryptonimów etc. to już w klasycznej wersji kombinacji jest gigantyczna ilość, a jeśli wymiesza się kolejnych kilkaset kart to może powstać niesamowity moloch na skojarzenia. Minidodatek z dodatkowymi 10 kartami był ciekawy, ale dodanie kolejnych 200 kart sprawi że chyba nikt nigdy nie trafi dwa razy na identyczną kombinację.

Plus moi znajomi uwielbiają Tajniaków, ale z racji tego, że gramy głównie w mój egzemplarz, to nie ma sensu by kupili drugą identyczną grę. Teraz za sprawą Tajniaków Bez Cenzury będę miał dla nich doskonały prezent :)

Strona gry na BGG.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Wincenty Jan »

Dla mnie to już przesada. Tzn rozumiem, że można się przy tym doskonale bawić ale przynajmniej na dzień dzisiejszy zabawa w skojarzenia z takimi słowami to raczej nie dla mnie. Chociaż jak zagram to może zmienie zdanie. A podstawowa wersja Tajniaków to gra kapitalna.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: bukimi »

Widziałbym to bardziej jako mini-dodatek w postaci małego pudełeczka z samymi kartami haseł. Wydawanie tego w kompletnej wersji uważam za przesadę. Nie wiem kto by chciał mieć TYLKO wersję "bez cenzury" bez wcześniejszego posiadania oryginału.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Deem »

bukimi pisze:Widziałbym to bardziej jako mini-dodatek w postaci małego pudełeczka z samymi kartami haseł. Wydawanie tego w kompletnej wersji uważam za przesadę. Nie wiem kto by chciał mieć TYLKO wersję "bez cenzury" bez wcześniejszego posiadania oryginału.
Targetem dodatku byliby oczywiście tylko posiadacze podstawki, a tak wydawca rozszerza sobie potencjalny krąg odbiorców choćby o uczestników wieczorów kawalerskich czy innych imprez, na które trafiają gry typu Karty Dżentelmenów.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: donmakaron »

Będzie kupowane jako prezenty na 18 urodziny czy inne takie zabawy. Może nawet na jakiś wieczór kawalerski?
Prawda jest taka, że jak ekipa ma ochotę na takie żarty, to podstawowa wersja nie przeszkadza w puszczeniu wodzy fantazji. Ta za to może być trochę krępująca. Mi osobiście pewnie łatwiej grałoby się po angielsku, bo z lekkim dystansem.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: bukimi »

Deem pisze:
bukimi pisze:Widziałbym to bardziej jako mini-dodatek w postaci małego pudełeczka z samymi kartami haseł. Wydawanie tego w kompletnej wersji uważam za przesadę. Nie wiem kto by chciał mieć TYLKO wersję "bez cenzury" bez wcześniejszego posiadania oryginału.
Targetem dodatku byliby oczywiście tylko posiadacze podstawki, a tak wydawca rozszerza sobie potencjalny krąg odbiorców choćby o uczestników wieczorów kawalerskich czy innych imprez, na które trafiają gry typu Karty Dżentelmenów.
Oczywiście, że tak.
Wydając zaś całą grę w pudełku zawężają grupę odbiorców o posiadaczy podstawki, bo mniej osób będzie skłonnych dopłacać do komponentów, które już się posiada (karty układów, agentów, podstawki, klepsydra, pudełko).
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Wincenty Jan »

Ciekawe jaka następna edycja wyjdzie? :D Tajniacy Polityka? Tajniacy Gastronomia? Tajniacy Gimbaza? Bezkręgowce? Zawody? Możliwości ten system daje mnóstwo. I pewnie zostanie z niego mnóstwo wyciśnięte. O ile się nie mylę to w Stanach wyjdą wersje z Avengersami itp. Aż dziw , że nikt wcześniej nie wpadł na tak genialny pomysł, a jeszcze gorzej, że ja na niego nie wpadłem... :cry:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017, 15:10 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: AkitaInu »

A ja się ciesze że wydają tą wersję w osobnym pudle.

Będe miał wybór oczywisty i nie będe musiał się bawić w rozdzielanie kart jakby wszystko było w jednym pudle (czyli jak by te karty były wydajne jako dodatek)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: AkitaInu »

Wincenty Jan pisze:Ciekawe jaka następna edycja wyjdzie? :D Tajniacy Polityka? Tajniacy Gastronomia? Tajniacy Gimbaza? Bezkręgowce? Zawody? Możliwości ten system daje mnustwo. I pewnie zostanie z niego mnustwo wyciśnięte. O ile się nie mylę to w Stanach wyjdą wersje z Avengersami itp. Az dziw , że nikt wcześniej nie wpadł na tak genialny pomysł, a jeszcze gorzej że ja na niego nie wpadłem... :cry:
Marvel i Disney/Pixar - to następne wersje tajniaków ;)


Ja bym disneya połączył z bez cenzury ... :D
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Deem »

Mówimy o grze za 50 pln. Jako dodatek ile by kosztowała? 30-35? Oszczędność dla klienta niewielka (tak, wiem, że to kwestia percepcji, ale zakładam, że ktoś, kto prowadzi działalność biznesową skalkulował sobie, który wariant przyniesie większy zysk).

Większą barierą niż cena jest prawdopodobnie tematyka, która szczerze mówiąc dla mnie robi z tego dwie oddzielne gry (do zwykłych Tajniaków siadam z przyjemnością, "Bez cenzury" raczej bym nie zaproponował).

@Wincenty Jan
Będą Disney i Marvel.
Nie bierz tego jako przytyk, ale przepuść swoje posty przez słownik.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Wincenty Jan »

Deem pisze:
@Wincenty Jan
Nie bierz tego jako przytyk, ale przepuść swoje posty przez słownik.
Wiem. Masz rację. Już wielokrotnie dostawałem priv w związku z moją ortografią. Niestety jako osoba niewykształcona, która ledwo ukończyła podstawówkę, ortografia i składnia wydaje się być przeszkodą nie do pokonania. Pracuje nad tym ale efektów,jak widać, wciąż brak :(
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Gizmoo »

- Hasło: Sex za sześć!
- Może od razu za 69!!!
- Czekaj! Mam. Kangur, kolano, jabłko, banan, opona.
- A to szóste?
- Anal.

:lol:
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Wincenty Jan »

Gizmoo pisze:- Hasło: Sex za sześć!
- Może od razu za 69!!!
- Czekaj! Mam. Kangur, kolano, jabłko, banan, opona.
- A to szóste?
- Anal.

:lol:
A to mnie akurat bardzo rozbawiło :D
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: EsperanzaDMV »

Ja z kolei mam nadzieję, że ta wersja Tajniaków będzie tylko odrobinę pikantna i zaledwie kilkadziesiąt (20? 30?) kryptonimów będzie "perwersyjnych", a cała reszta będzie uniwersalna, bo w tym tkwi geniusz tej gry.
Masz na stole "Striptiz", "Cycek", "Tancerka" w Twoim kolorze, to ile różnych skojarzeń z tym zrobisz? Zwłaszcza jeśli przeciwnik będzie miał "Pokaz", "Rura" i "Nagość"?
Jeśli będziesz miał cały czas te same skojarzenia (bo i gra jest tematyczna), to z automatu zawęża Ci się drastycznie pole do popisu w skojarzeniach.
Czekam na jakąś listę albo więcej zdjęć kart z kryptonimami, by zobaczyć jak to się prezentuje. Jeśli większość będzie się kręciła dookoła seksu, to nie bardzo jest sens inwestować w tę grę, bo i tak skojarzenia będą w jednym temacie i trudno o wymyślanie niewiadomo ilu skojarzeń z pikantnymi kryptonimami...
Gra Tajniacy w konkretnym temacie (Bez cenzury, Marvel, Disney etc.) po prostu szybciej się znudzi, chyba że połączy się ją z wersją klasyczną, gdzie jest bardzo dużo uniwersalnych haseł.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Gizmoo »

EsperanzaDMV pisze:Jeśli większość będzie się kręciła dookoła seksu
Spoiler:
- Bo tobie, Kowalski, to się wszystko z seksem kojarzy!
- Barman mi się nie skojarzył. :wink:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: EsperanzaDMV »

Gizmoo pisze:
EsperanzaDMV pisze:Jeśli większość będzie się kręciła dookoła seksu
Spoiler:
- Bo tobie, Kowalski, to się wszystko z seksem kojarzy!
- Barman mi się nie skojarzył. :wink:
Z tego co wstawiłeś to tak na pierwszy rzut oka 10-11 haseł można podpiąć pod seks, a jak ktoś się uprze to i wszystkie skojarzy :D
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: MichalStajszczak »

EsperanzaDMV pisze:Ja z kolei mam nadzieję, że ta wersja Tajniaków będzie tylko odrobinę pikantna i zaledwie kilkadziesiąt (20? 30?) kryptonimów będzie "perwersyjnych", a cała reszta będzie uniwersalna, bo w tym tkwi geniusz tej gry.
A gracze będą mieli zagwozdkę z tymi "neutralnymi" hasłami: co autor gry (a właściwie haseł do gry) miał na myśli, wybierając akurat to słowo? Albo inaczej: dlaczego mi się dane słowo nie kojarzy z wersją "bez cenzury", a innym się kojarzy?
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: RunMan »

Jak dla mnie dojonko, w odpowiednich warunkach z odpowiednim towarzystwem grało by się pewnie całkiem sympatycznie, ale dosyć szybko stałoby się wtórne. Można by dodać nowe karty do starych, ale niestety zdarzało mi się zabierać grę choćby do rodziców narzeczonej, a rozdzielanie kilkuset kart mi się nie uśmiecha.
Spoiler:
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9429
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1442 times
Kontakt:

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: MichalStajszczak »

Czekam teraz na Dobble bez cenzury :wink:
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: cezaras »

Wbrew pozorom jeżeli wszystko kojarzy się jednym to nie jest trudno, bo tzn. że karty przeciwników też :)

Grałem w wersję angielską i było trudno.
A hasła?? Tak samo dobre jak każde inne.

Problemy mieliśmy z niektórymi slangowymi.
I mimo, że w grupie mieliśmy i tłumaczkę i przewodnika turystycznego pracującego na co dzień po angielsku, to słownik w każdej rundzie był w użyciu.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Wincenty Jan »

Jestem zawiedziony wersją bez cenzury. Zagrałem i nie mam ochoty więcej grać. Może gdyby wymieszać pule kart z pierwowzoru , a najlepiej jeszcze dodać karty z nadchodzącej wersji dwuosobowej to nabierze to sensu. Nie twierdzę, że to zła gra, większość znajomych ceni ją na równi z oryginałem, ale mnie (o dziwo!) gra nie bawiła na tyle aby do niej powrócić. Czekam na duel!
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: EsperanzaDMV »

Wincenty Jan pisze:Jestem zawiedziony wersją bez cenzury. Zagrałem i nie mam ochoty więcej grać. Może gdyby wymieszać pule kart z pierwowzoru , a najlepiej jeszcze dodać karty z nadchodzącej wersji dwuosobowej to nabierze to sensu. Nie twierdzę, że to zła gra, większość znajomych ceni ją na równi z oryginałem, ale mnie (o dziwo!) gra nie bawiła na tyle aby do niej powrócić. Czekam na duel!
A możesz bardziej szczegółowo opisać dlaczego jesteś zawiedziony? Coś było nie tak z hasłami?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Wincenty Jan »

To wszystko jest , jak dla mnie, zbyt dosadne. W podstawowej wersji to było zabawne jak komuś kilka haseł skojarzyło się z czymś wulgarnym. W Tajniakach BC jest dla mnie tego za duzo. Macie tak czasem, że w grze wszystko działa , nie ma się do czego za bardzo przyczepić a jednak gra Wam nie pasuje? To wlasnie ja tak mam z tym tytułem. I tak jak oryginalni Tajniacy są dla mnie mistrzostwem to tutaj nie odczuwałem frajdy z gry. Chciałbym zagrać mieszając hasła z obu pudełek aby troche "rozwodnić" brak cenzury :D
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 970
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 349 times
Been thanked: 755 times
Kontakt:

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Apos »

Moje 3 grosze:

Czy Klasyczna czy Bez Cenzury - zależy od towarzystwa i osobistych preferencji. Większość moich znajomych, w tym ja dobrze bawimy się przy obu, najsłabiej przy Obrazkowych, a największe salwy śmiechu dostarcza wersja dla dorosłych. Mam natomiast kilku znajomych, którzy mogliby poczuć się zniesmaczeni wersją 18+ lub takich, którzy pomimo średniego wieku "nie dorośli" emocjonalnie do tej wersji.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Wincenty Jan »

Ja chyba nie dorosłem emocjonalnie do tej wersji. :D
ODPOWIEDZ