Tajniacy Bez cenzury

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: grzemek »

To prawda wszystko zależy od tego z kim gramy. W jednej grupie bawiliśmy się przednio (grupy mieszane płciowo i wiekowo), dużo śmiechu i i naprawdę oryginalnych skojarzeń (nie tylko dupa 3 i cycki 2 ;). Natomiast w drugiej grupie jedna z pań zasiała ferment, że to gra niedojrzała i raczej dla zboczonych nastolatków... tak sie to rozniosło, że inni zaczęli przytakiwać i grali trochę tak jakbym ich zmusił... dwie partie i out.
Z obydwoma grupami grałem w wersje klasyczna kilkadziesiąt razy więc znali zasady i wiedzieli o co chodzi. Co ciekawe z dwa weekendy temu pomieszałem te grupy przyszła cześć z tej i część z drugiej (brak kobiety fermentującej;) i grało się świetnie!

Wydaje mi się, że jak ktoś jest zbyt wrażliwy i delikatny, z brakiem dystansu do życia, żyjąc w cieniu ludzkiego tabu jakim jest sex nie powinien grać w tego typu gry. Śmieszy mnie też kiedy ktoś mówi, że to jest "żałosne" co takiego? pytam się co takiego zabrania nam w grupie dorosłych osób porozmawiać szczerze albo pośmiać się z sexu, religii, polityki... otóż nasza indywidualna wrażliwość. Ale to chyba temat na dłuższą dyskusje w offtopie :)
Awatar użytkownika
Der
Posty: 63
Rejestracja: 11 kwie 2011, 17:46
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Der »

Podrzucam Wam moje wideo-słowo o grze.

Generalnie sama gra dalej jest tym czym była, tylko uważam, że śmieszkowe słówka do niej nie pasują i ani nie idzie się tak bardzo pośmiać z tych kupowych skojarzeń (nie że są złe, nie do końca w tej formie to leży.. dildo... hahahaha), a i trochę spłyca rozgrywkę zawężając w pewnym sensie możliwość skojarzeń. :P Fajne to może być po domieszaniu tych haseł do podstawki w proporcjach 3:1 (zwykłe do bez cenzury) i dodaniu odrobiny pieprzu.

Słowem o Grze - Tajniacy: Bez Cenzury
Gain 1VP - strona dla fanów planszówek, którą tworzę... taki nasz "9gag" :P
https://gain1vp.com/
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 941
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Apos »

Der pisze:Podrzucam Wam moje wideo-słowo o grze.

Generalnie sama gra dalej jest tym czym była, tylko uważam, że śmieszkowe słówka do niej nie pasują i ani nie idzie się tak bardzo pośmiać z tych kupowych skojarzeń (nie że są złe, nie do końca w tej formie to leży.. dildo... hahahaha), a i trochę spłyca rozgrywkę zawężając w pewnym sensie możliwość skojarzeń. :P Fajne to może być po domieszaniu tych haseł do podstawki w proporcjach 3:1 (zwykłe do bez cenzury) i dodaniu odrobiny pieprzu.

Słowem o Grze - Tajniacy: Bez Cenzury
Tu się nie zgodzę. Grałem w mieszanym towarzystwie, wiekowo 20-35. Na wszystkie hasła, które padły jednego wieczoru przy wersji Bez Cenzury, tylko dwa były wulgarne. Natomiast każdy bawił się przednie i czasami płakaliśmy ze śmiechu. W/g mnie nie zawęża to możliwości skojarzeń, a pokazuje jakie podejście do gry mogą mieć znajomi.
Jak pisałem wcześniej - wszystko zależy od podejścia do tematu i jest to kwestią osobistą. Czy współgracze są dorośli emocjonalnie i nie są sztywniakami. Po to zasiada się do imprezówki, aby dobrze bawić, a nie móżdżyć jak przy najsuchszym euro. Znam też osoby, wiekowo 30+, które mają jak to określiłeś "płytkie" skojarzenia nawet na hasła z podstawowej wersji Tajniaków - im bym gry w wersję Bez Cenzury nie proponował, natomiast bardzo dobrze sprawdza się partyjka w dobrego euraska ;).
Awatar użytkownika
Der
Posty: 63
Rejestracja: 11 kwie 2011, 17:46
Has thanked: 11 times
Been thanked: 9 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Der »

Jest szansa, że ja jestem zbyt suchy na zabawę w głupie hasła. Ja nie twierdzę, że hasła padną wulgarne. Uważam, żę obcowanie z tymi śmieszkowymi hasłami nie wzbogaca mojej zabawy, a ją wręcz lekko obcina zawężając częściowo skojarzenia. :) Spoko
Gain 1VP - strona dla fanów planszówek, którą tworzę... taki nasz "9gag" :P
https://gain1vp.com/
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: siekan »

Wincenty Jan pisze:Ciekawe jaka następna edycja wyjdzie? :D Tajniacy Polityka? Tajniacy Gastronomia? Tajniacy Gimbaza? Bezkręgowce? Zawody? Możliwości ten system daje mnóstwo. I pewnie zostanie z niego mnóstwo wyciśnięte. O ile się nie mylę to w Stanach wyjdą wersje z Avengersami itp. Aż dziw , że nikt wcześniej nie wpadł na tak genialny pomysł, a jeszcze gorzej, że ja na niego nie wpadłem... :cry:
Tajniacy Cthulhu, zapomniałeś ;p
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: zix »

To jeszcze moje kilka uwag po 8-10 grach;
- to wciąż starzy, dobrzy Tajniacy :)
- niejedna partia kończyła się bez nawiązań do seksi czy ćpania
- trafiały się bardziej trudne układy w których był problem z połączenie choćby 2 wyrazów
- nie odczułem zbytniego zwężenia tematyki
- niewielkiej ilości gra za bardzo nie podeszła ze względu na tematykę
- bywało śmiesznie i bardz wesoło

Jak dla mnie dobre i fajne. Nie zastąpi starych tajniaków jednak może stanowić uzupełnieniem wyrazów. Ostrzejsze wyrazy można trzymać oddzielnie by dorzuca tylko wybranym :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Tajniacy Bez cenzury

Post autor: Kin@a »

Apos pisze:
Der pisze:Podrzucam Wam moje wideo-słowo o grze.

Generalnie sama gra dalej jest tym czym była, tylko uważam, że śmieszkowe słówka do niej nie pasują i ani nie idzie się tak bardzo pośmiać z tych kupowych skojarzeń (nie że są złe, nie do końca w tej formie to leży.. dildo... hahahaha), a i trochę spłyca rozgrywkę zawężając w pewnym sensie możliwość skojarzeń. :P Fajne to może być po domieszaniu tych haseł do podstawki w proporcjach 3:1 (zwykłe do bez cenzury) i dodaniu odrobiny pieprzu.

Słowem o Grze - Tajniacy: Bez Cenzury
Tu się nie zgodzę. Grałem w mieszanym towarzystwie, wiekowo 20-35. Na wszystkie hasła, które padły jednego wieczoru przy wersji Bez Cenzury, tylko dwa były wulgarne. Natomiast każdy bawił się przednie i czasami płakaliśmy ze śmiechu. W/g mnie nie zawęża to możliwości skojarzeń, a pokazuje jakie podejście do gry mogą mieć znajomi.
Jak pisałem wcześniej - wszystko zależy od podejścia do tematu i jest to kwestią osobistą. Czy współgracze są dorośli emocjonalnie i nie są sztywniakami. Po to zasiada się do imprezówki, aby dobrze bawić, a nie móżdżyć jak przy najsuchszym euro. Znam też osoby, wiekowo 30+, które mają jak to określiłeś "płytkie" skojarzenia nawet na hasła z podstawowej wersji Tajniaków - im bym gry w wersję Bez Cenzury nie proponował, natomiast bardzo dobrze sprawdza się partyjka w dobrego euraska ;).
A ja się zgodzę z Derem i bynajmniej nie uważam się za niedojrzałą emocjonalnie, po prostu nie bawi mnie gra w tym stylu, podobnie jak nie bawią mnie Psychodropsy i inne takie, Alkochińczyk i pokrewne.
Aczkolwiek rozumiem ludzką potrzebę powygłupiania się (co czasem i mi się zdarza) i nikogo nie oceniam przez pryzmat tego rodzaju gier (no chyba, że gra tylko w takie :wink: ).
Znam masę lepszych imprezówek (akurat tego rodzaju gier jest chyba najwięcej na rynku).
zix pisze:może stanowić uzupełnieniem wyrazów. Ostrzejsze wyrazy można trzymać oddzielnie by dorzuca tylko wybranym :)
To całkiem dobra myśl.
ODPOWIEDZ