Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

AkitaInu pisze:
ariser pisze:To może nie tyle, że nie działają w ogóle, tylko nie wykorzystają całego potencjału. ;)
No w teorii tak, ale to takie niedorobione będzie :D wole zrobić z nich kruki zrobić :D
Myślę, że spokojnie można nimi grac na zasadach kruków, wszak domy do najbardziej solidnych tam nie należą ;)
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Wallenstein »

Też o tym myślałem, zawsze znajdzie się jakaś dziura w ścianie.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

https://www.kickstarter.com/projects/cm ... ts/1968281

Nowa aktualizacja z garścią informacji. Najważniejsza to chyba, że wysyłka będzie dwuetapowa - najpierw podstawka (początek 2018) i później reszta (czerwiec). Oczywiście o ile terminy można sobie między bajki włożyć w przypadku CMON, to fakt dwuetapowej wysyłki to chyba nowość u nich. Widać idą z ostatnimi trendami. Niby fajnie, ale ja tam się nie cieszę, bo wolę jak przychodzi sterta pudeł z ksa i aż mi gały wychodzą z radości. :mrgreen:

Edit: chyba jednak nie nowość, bo bodajże tak już wysyłali Rum n Bones 2. :P
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

ariser pisze:https://www.kickstarter.com/projects/cm ... ts/1968281

Nowa aktualizacja z garścią informacji. Najważniejsza to chyba, że wysyłka będzie dwuetapowa - najpierw podstawka (początek 2018) i później reszta (czerwiec). Oczywiście o ile terminy można sobie między bajki włożyć w przypadku CMON, to fakt dwuetapowej wysyłki to chyba nowość u nich. Widać idą z ostatnimi trendami. Niby fajnie, ale ja tam się nie cieszę, bo wolę jak przychodzi sterta pudeł z ksa i aż mi gały wychodzą z radości. :mrgreen:

Edit: chyba jednak nie nowość, bo bodajże tak już wysyłali Rum n Bones 2. :P
oraz z Zombicide BP, z tym że tam było wysyłane tylko po jednym CS na zamówienie, a tu mają być wszystkie CS wysłane.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bubu »

Zastanawiam się czy to nie podniesie kosztów przesyłki. PM jeszcze nie otwarty więc wszystko może się zdarzyć..
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: KrzysiekL »

bubu pisze:Zastanawiam się czy to nie podniesie kosztów przesyłki. PM jeszcze nie otwarty więc wszystko może się zdarzyć..
Na pewno nie obniży... ;)
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Pierrnik »

Ludzie pisali, że w przypadku BP też były ponoź rozsyłane paczki na dwa razy, a koszt przesyłki się mimo to nie zmienił. Może wypowie się ktoś, kto uczestniczył w tym KSie.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

Pierrnik pisze:Ludzie pisali, że w przypadku BP też były ponoź rozsyłane paczki na dwa razy, a koszt przesyłki się mimo to nie zmienił. Może wypowie się ktoś, kto uczestniczył w tym KSie.
Tak było.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Iesthir »

olsszak pisze:
Pierrnik pisze:Ludzie pisali, że w przypadku BP też były ponoź rozsyłane paczki na dwa razy, a koszt przesyłki się mimo to nie zmienił. Może wypowie się ktoś, kto uczestniczył w tym KSie.
Tak było.
Tak było. Ale w przypadku Black Plague wysyłka została podzielona na dwie fale już PO zamknięciu PM. Czyli po opłaceniu. I była zdaje się podyktowana chęcią sprzedaży BP w okresie świątecznym. Tutaj motywacja pewnie podobna, ale podział na dwie fale jest PRZED PM. A to oznacza, że na 100% nie można mieć pewności, że nie wpłynie to na koszty wysyłki.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bowie »

Koszty przesyłki dwuetapowej ZGH będzie można porównać z kosztami przesyłki Rising Sun, która na etapie pledge managera była jednorazowa. Wydaje mi się, że CMON wysyłając w dwóch etapach, unika w ten sposób kosztów półrocznego magazynowania podstawki, która czekałaby na dodatki. Finalnie, koszt wysyłki może zatem nie wzrosnąć
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Iesthir »

bowie pisze:Koszty przesyłki dwuetapowej ZGH będzie można porównać z kosztami przesyłki Rising Sun, która na etapie pledge managera była jednorazowa. Wydaje mi się, że CMON wysyłając w dwóch etapach, unika w ten sposób kosztów półrocznego magazynowania podstawki, która czekałaby na dodatki. Finalnie, koszt wysyłki może zatem nie wzrosnąć
Można. Szkoda, że CMON ogólnie podniosło ceny wysyłki od Rising Sun zdaje się, bo przez to nie można z oryginalnym BP porównać.

Pozostaje mieć nadzieję, że faktycznie koszty podwójnej wysyłki sfinansują sami z kasy zaoszczędzonej na magazynowaniu podstawki.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: louiscyphre »

sendrill
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2016, 20:54
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: sendrill »

Gdyby ktoś chciał sprzedać proszę PM
-
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bowie »

dostałem numer przesyłki, z informacją, że przesyłka dojdzie za 5-10 dni ropoczych
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: wladekbud »

Aż się boję co przyjdzie. Brałem pledga + dwa rozszerzenia a w przesłanym opisie jest 2xpledge. Liczę że to błąd opisu a nie że coś podupczyli.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: longmen76 »

wladekbud pisze:Aż się boję co przyjdzie. Brałem pledga + dwa rozszerzenia a w przesłanym opisie jest 2xpledge. Liczę że to błąd opisu a nie że coś podupczyli.
Nic nie podupczyli. Rozsyłają na razie podstawki (coreset) bez dodatków. Reszta będzie w kolejnej wysyłce.
Awatar użytkownika
Musza
Posty: 421
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Musza »

do mnie właśnie dotarły podstawki :)
Carbo
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Carbo »

Właśnie odebrałem swoją podstawkę :D Lekko wgniecione pudełko transportowe, zobaczymy po pracy jak rozpakuję czy wszystko w środku jest ok :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bubu »

Kto przywiózł (w sensie firmy transportowej)?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

z tego co wiem w PL inpost.
Carbo
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Carbo »

Zgadza się Inpost.
Po rozpakowaniu pudełka transportowego, widzę że pudełko z grą nie ucierpiało nic a nic :)
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: hachi35 »

sendrill pisze:Gdyby ktoś chciał sprzedać proszę PM
Ja jak wyżej też jestem zainteresowany::)

ps do wiedzących:) czy można gdzieś jeszcze dorwać wersje z ks? z tą masą dodatków? proszę o info , z góry thx:)
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: 5zyderca »

Z pudełkiem gry wszystko w porządku, nawet pomimo wgnieceń, bo dodatkowo zabezpieczone było styropianem niczym telewizor.

Po pierwszej rozgrywce, Quest 0, i gra się przyjemnie.
ajvven
Posty: 124
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ajvven »

Jako posiadacz Zombicide Black Plague mogę potwierdzić, że zmiany są czysto kosmetyczne.

Dla mnie jedyna zaleta z posiadania zestawu Green Horde to jeszcze więcej Zombie i ekwipunku połączone wszystko do jednego decka :).

Robi się naprawdę różnorodnie - razem z Wulfsburgiem i innymi dodatkami.
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: hachi35 »

ajvven pisze:Jako posiadacz Zombicide Black Plague mogę potwierdzić, że zmiany są czysto kosmetyczne.

Dla mnie jedyna zaleta z posiadania zestawu Green Horde to jeszcze więcej Zombie i ekwipunku połączone wszystko do jednego decka :).

Robi się naprawdę różnorodnie - razem z Wulfsburgiem i innymi dodatkami.

Sorki jestem zielony zombicide bp zamówione z portalu czekam:) powiedzcie czy zbp i zgh można ze sobą łączyć? wtasować wszystkie karty bohaterów itd ? czy tylko część elementów można wykorzystać ?

ps w ile osób najczęściej gracie ? moim zdaniem minus zombicide jest że tyle osób (lub kontrolowanych postaci) musi być żeby zagrać nie można w mniej (kijowo się kontroluje kilka postaci na raz..).. z góry thx aha proszę jeszcze o opinię Ci co ograli czy horda lepsza od plagi??>:) pozdro
ODPOWIEDZ