Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 331
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 167 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Arkhon »

Morsereg pisze:nie jednym.
5 ployami. ale nie masz napisane, ze szczur musi byc celem ploya.
po prostu zagrywasz ploya i wybierasz jednego szczura by go zainspirowac
Chooses this fighter when using a ploy, conajmniej sugeruje ze ploy odnosi sie do tej figurki, gdy ploy nakazuje Ci wybrac fightera, to wtedy go inspirujesz.

Przynajmniej ja tak to widzę z wordingu.
Od tak wybrac sobie szczura, zagrywajac ogólny ploy, to by było naciąganie reguł
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Według mnie ten zapis "a player chooses this fighter when using a ploy" oznacza że ten model musiał być wskazany do efektu karty ploy, ale nie jestem zbyt biegły w angielskim więc poczekam na FAQ.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

Zapominacie o tym, że ploye mają swoje warunki do zagrania i trzeba je mieć a to nie jest aż tak banalne. Bo nie będzie ich w talii więcej niż 10. Jeśli wydasz ploy kiedy to Ci nie daje żadnych korzyści to niewiele zyskasz. Inna sprawa, że bonus dla skavenów może być słaby.
Inna sprawa, kto powiedział, że inspirowanie to jest jakiś oblig - większość gry i band walczy bez bonusu z inspiracji. Jak w szkieletach zainspirujesz 3 to już dużo. Khornici jak zainspirowani są gdzieś w 2-3 turze to pewnie 2 jest martwych.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Dabi pisze:Zapominacie o tym, że ploye mają swoje warunki do zagrania i trzeba je mieć a to nie jest aż tak banalne. Bo nie będzie ich w talii więcej niż 10. Jeśli wydasz ploy kiedy to Ci nie daje żadnych korzyści to niewiele zyskasz.
Tak na marginesie przy grubszej talii można mieć więcej niż 10 kart ploy, co i tak nie oznacza że wszystkie uda się zagrać. Jeśli okaże się że inspiruje się model który był celem ploya, to trzeba również doliczyć karty przeciwnika, bo przecież czasami coś tam się rzuci na wrogi model. Patrząc w ten sposób wydaje mi się że krasnoludy wcale nie mają aż tak dużego problemu z inspiracją. Jak dobrze się ustawią to tak minimum dwa modele w pierwszej rundzie mają szansę zainspirować.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Morsereg »

ale krasnoludy i to slayerzy, powinni walczyc a nie stan na objectivach.

i caly czas. nigdzie nie ma informacji.
when player using a ploy on this fighter
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Morsereg pisze:ale krasnoludy i to slayerzy, powinni walczyc a nie stan na objectivach.

i caly czas. nigdzie nie ma informacji.
when player using a ploy on this fighter
Dosłownie tłumacząc tekst z karty Skavenów: "Kiedy gracz wybiera tego wojownika przy zagrywaniu karty ploy" bezpośrednio się to odnosi do "wybierania" czyli kart z "choose fighter". :) Co nie zmienia faktu, że zainspirowanie 2/3 kolesi nie powinno być trudne, bo albo ktoś ich zainspiruje zagrywając coś na nich, albo sam sobie ich będę w stanie inspirować.

Gdyby to miało być tak, że wybierasz fightera przy zagrywaniu ploya to by było "choose a figther when you play ploy card" albo jakoś podobnie.

Chyba.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Daetorian »

Zakupiłem wczoraj core set i dwa dodatki, powiem wam, że nie wiem kto teraz dowodzi GW ale zmiany idą w bardzo dobrym kierunku. Figurki składane ale nie straciły na jakości za wiele i karty w standardzie CCG cena core seta 160 zł. Co tu się dzieje ja pytam?!

W Polsce jest dobra baza graczy już?

Sam system wygląda mega ciekawie.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Daetorian pisze:Zakupiłem wczoraj core set i dwa dodatki, powiem wam, że nie wiem kto teraz dowodzi GW ale zmiany idą w bardzo dobrym kierunku. Figurki składane ale nie straciły na jakości za wiele i karty w standardzie CCG cena core seta 160 zł. Co tu się dzieje ja pytam?!

W Polsce jest dobra baza graczy już?

Sam system wygląda mega ciekawie.
W Krakowie na turniejach jest od 6 do 12 osób z tego co wiem. Po domach gra więcej. A co do GW, to chyba jednorazowy wyskok, bo z Necromundy doją ile się da. :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: pan_satyros »

Też jestem zachwycony stosunkiem cena/zawartość/jakość. Tak podstawki, jak i dodatków.
Jutro otwieram swoje :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: ajfel »

Błysk pisze:A co do GW, to chyba jednorazowy wyskok, bo z Necromundy doją ile się da. :)
Inny target. Shadespire ma przyciągnąć rzesze nowych graczy, a Necromunda i Blood Bowl mają wydoić starych fanów. I to chyba działa ;-)
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Daetorian »

a jest jakaś grupa na Facebooku Polska lub Łódź?

sry za pytanie ale ja na FB to jestem od wielkiego dzwona :)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

Necromunda i Blood Bowl mają wydoić starych fanów. I to chyba działa
Odnośnie dojenia starych fanów i działaniu to zapytam Cię od razu jak tam wrażenia z obcowania dłuższego z Necromundą. :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: ajfel »

Dabi pisze: Odnośnie dojenia starych fanów i działaniu to zapytam Cię od razu jak tam wrażenia z obcowania dłuższego z Necromundą. :)
Nie ten wątek ;-) więc niebawem wypowiem się szerzej, tutaj powiem tylko że ogólnie jest dobrze:)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-1/

Po zainspirowaniu to jednak kozak z tego lidera. Anty- liberator warrior. Niestety, ale chyba najlepiej będzie grać na kontrolę albo hybrydę (jak truposzami).
Awatar użytkownika
Arkhon
Posty: 331
Rejestracja: 31 paź 2015, 02:31
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 101 times
Been thanked: 167 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Arkhon »

Błysk pisze:https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-1/

Po zainspirowaniu to jednak kozak z tego lidera. Anty- liberator warrior. Niestety, ale chyba najlepiej będzie grać na kontrolę albo hybrydę (jak truposzami).
Uber kozak. Nie dosc ze 4dmg z dwóch lepszych kostek, to jeszcze +1hp i cleave, ouć
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Markus »

Widać też że krasnoludy mają 3 ruchu jak są zainspirowane. Stają się Szybcy i Wściekli :-)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Markus pisze:Widać też że krasnoludy mają 3 ruchu jak są zainspirowane. Stają się Szybcy i Wściekli :-)
Wiesz, ostatnio grałem trupami. Okazało się, że jak przeciwnik sobie dał objective z tyłu to byłem w stanie dojść do niego w trzeciej rundzie... Wtedy nauczyłem się, że czasem warto dać objective na połowę przeciwnika tylko po to, żeby zablokować mu możliwość stawiania dwóch kolejnych z samego tyłu. ;)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

No i potwierdziły się moje przypuszczenia nie tylko istotne jest to jak się jednostka inspiruje ale również jaki jest jej przyrost mocy po inspiracji. A tutaj mamy bardzo porządny - odpowiednia talia która podniesie mobilność i krasnale będą tłuc aż miło.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: cohlerc1 »

Pytanie z innej beczki, na internecie widzę tłumaczenie kart z podstawki orientuje się ktoś może czy planowane jest tłumaczenie dodatków?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Na pierwszy rzut oka Skaveni wyglądali ekstra w porównaniu do krasnoludów, ale teraz widać że inspiracja niewiele im daje, z drugiej strony i tak wydają się dosyć mocni. Krasnoludy będą musiały iść w inspirację, a szczurki już niekoniecznie, co mimo wszystko chyba czyni ich lepszą bandą. Zobaczymy czy zamienię khornitów na szczury, bo mam wrażenie że mają moc.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Jacek_PL pisze: Na pierwszy rzut oka Skaveni wyglądali ekstra w porównaniu do krasnoludów, ale teraz widać że inspiracja niewiele im daje, z drugiej strony i tak wydają się dosyć mocni. Krasnoludy będą musiały iść w inspirację, a szczurki już niekoniecznie, co mimo wszystko chyba czyni ich lepszą bandą. Zobaczymy czy zamienię khornitów na szczury, bo mam wrażenie że mają moc.
Aja myślę, tak po statystykach, że chyba wolałbym się nauczyć grać khornitami. Skaveni mają fajnego lidera, ale reszta modeli jest raczej słaba. Chociaż przywracanie typków do gry jest super. Zobaczymy karty. :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Tak naprawdę wszystko będzie teraz zależało od kart "Objective", bo patrząc na statystyki to imo Szczury są lepsze od Berserekerów, są jeszcze bardziej mobilne, mają więcej modeli z trafianiem na młotkach (3 młotki i 2 mieczyki vs 2 młotki i 3 mieczyki) i nieco lepszą obronę. Ale Khornici mają mega zarąbiste karty "Objective" szczególnie wkurza moich kolegów karta co daje 6 punktów jeśli zostanie mi jeden gość na koniec gry, niby nie jest to prosto zrobić, ale tyle razy już ją użyłem, że coś w tym jest. W każdym razie dla mnie Skaveni są must have, natomiast krasnoludy ... hmm pewnie kupię ale pewnie za jakiś czas.
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: 0NCK0 »

@Jacek przeczytaj jeszcze raz dokładnie tę kartę bo ona nie jest taka mocna. Bo musisz wybić wszystkie modele przeciwnika i stracić swoje 4. Żeby była jasność musi zostać na stole tylko jeden Twój Khornita.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

0NCK0 pisze:@Jacek przeczytaj jeszcze raz dokładnie tę kartę bo ona nie jest taka mocna. Bo musisz wybić wszystkie modele przeciwnika i stracić swoje 4. Żeby była jasność musi zostać na stole tylko jeden Twój Khornita.
To by wiele tłumaczyło :lol: Tak to jest jak się pobieżnie przeczyta kartę i potem się gra na pamięć.
ODPOWIEDZ