Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rogue30 »

sell0mat pisze:To ja z innej beczki: gdzie można pograć w Warszawie? (i kiedy)
Są już jakieś zorganizowane grupy?
Jest grupa na fejsie Warhammer Underworlds: Warszawa. W najbliższą środę spotykamy się w StrefieMTG. (A indywidualnie, pisz na grupie).
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Zastanawiam się ile trzeba trenować, żeby dojść do jakiś wyników w tej grze ? Dziś obejrzałem sobie filmik z serii traktującej o taktyce w tej grze i trochę mnie zaskoczyło ile to elementów może wpływać na rozgrywkę. Filmik był akurat o układaniu planszy na starcie i gdyby nie on to nawet bym się za bardzo nie zastanawiał nad taką kwestią. Dla mnie układanie planszy to był element urozmaicenia rozgrywki, a tymczasem okazuje się że nawet na tym etapie trzeba myśleć o tym jakie będzie najlepsze ułożenie planszy pod siebie lub przeciwko oponentowi. Coś czuję że jak wybiorę się na jakiś turniej to będę okupował podium od końca stawki :)
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Skywarden »

A rzucisz linka?
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

I dlatego właśnie uważam, że ta gra jest świetnie zaprojektowana i przemyślana. Tyle taktycznych elementów i smaczków przy tak prostych i przejrzystych, łatwych do nauczenia zasadach. Nie znam innej planszówki, z którą mógłbym zestawić Shadespire. Niesamowicie świeża gra.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Jacek_PL pisze:Zastanawiam się ile trzeba trenować, żeby dojść do jakiś wyników w tej grze ? Dziś obejrzałem sobie filmik z serii traktującej o taktyce w tej grze i trochę mnie zaskoczyło ile to elementów może wpływać na rozgrywkę. Filmik był akurat o układaniu planszy na starcie i gdyby nie on to nawet bym się za bardzo nie zastanawiał nad taką kwestią. Dla mnie układanie planszy to był element urozmaicenia rozgrywki, a tymczasem okazuje się że nawet na tym etapie trzeba myśleć o tym jakie będzie najlepsze ułożenie planszy pod siebie lub przeciwko oponentowi.
to akurat standard w wielu bitewniakach, przeniesiony na plansze ;). (Dla fanbojów, to nie była krytyka Shadespire - tylko stwierdzenie faktu, iż nie jest to jedyna gra, gdzie rozstawienie i teren wpływa na strategię i taktykę.).
Ostatnio zmieniony 12 lis 2017, 19:48 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Skywarden pisze:A rzucisz linka?
A proszę Shadespire Tactics EP 1: How to Choose Your Board
Rocy7 pisze:
Jacek_PL pisze:Zastanawiam się ile trzeba trenować, żeby dojść do jakiś wyników w tej grze ? Dziś obejrzałem sobie filmik z serii traktującej o taktyce w tej grze i trochę mnie zaskoczyło ile to elementów może wpływać na rozgrywkę. Filmik był akurat o układaniu planszy na starcie i gdyby nie on to nawet bym się za bardzo nie zastanawiał nad taką kwestią. Dla mnie układanie planszy to był element urozmaicenia rozgrywki, a tymczasem okazuje się że nawet na tym etapie trzeba myśleć o tym jakie będzie najlepsze ułożenie planszy pod siebie lub przeciwko oponentowi.
to akurat standard w wielu bitewniakach, przeniesiony na plansze ;). (Dla fanbojów, to nie była krytyka Shadespire - tylko stwierdzenie faktu, iż nie jest to jedyna gra, gdzie rozstawienie i teren wpływa na strategię i taktykę.).
Z tym fanbojem to szargasz moją reputację, którą zdobywałem tyle lat nie grając w bitewniaki od GW :) (Chociaż był wyjątek, gra nazywała się Warmaster).

Powiem tak, przy pierwszym kontakcie z grą te dwie plansze wydawało się mało ciekawe, ale teraz okazuje się że naprawdę mogą dać wiele opcji. Trochę mnie to przeraża, bo jednak widzę że te kilka partii które rozegrałem to jednak niewiele mnie nauczyły, ale z drugiej strony jest też uczucie że gra ma jeszcze sporo do zaoferowania, a nie wyszedłem jeszcze poza podstawkę.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Jacek_PL pisze:Z tym fanbojem to szargasz moją reputację, którą zdobywałem tyle lat nie grając w bitewniaki od GW :) (Chociaż był wyjątek, gra nazywała się Warmaster).
to z fanbojem nie było do Ciebie;)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Rocy chyba jeszcze trochę za wcześnie dla tej gry by obrosła tzw "fanbojstwem"
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Jacek_PL pisze:Zastanawiam się ile trzeba trenować, żeby dojść do jakiś wyników w tej grze ? Dziś obejrzałem sobie filmik z serii traktującej o taktyce w tej grze i trochę mnie zaskoczyło ile to elementów może wpływać na rozgrywkę. Filmik był akurat o układaniu planszy na starcie i gdyby nie on to nawet bym się za bardzo nie zastanawiał nad taką kwestią. Dla mnie układanie planszy to był element urozmaicenia rozgrywki, a tymczasem okazuje się że nawet na tym etapie trzeba myśleć o tym jakie będzie najlepsze ułożenie planszy pod siebie lub przeciwko oponentowi. Coś czuję że jak wybiorę się na jakiś turniej to będę okupował podium od końca stawki :)
To powalczymy razem. Ja mam problem z robieniem sensownych decków, mimo że tutaj to jest stosunkowo proste :) Chociaż w graniu przeciw mojej dziewczynie orkowie sprawdzają się świetnie (bez żadnych celów na utrzymanie celów, pełen atak).
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Deathhammer »

Gra jest głębsza niż się wydaje po pierwszym, powierzchownym zresztą wrażeniu ;) Bardzo wiele zmiennych ma znaczenie dla wyniku rozgrywki, począwszy właśnie już od samego początkowego rozstawienia. Wydaje mi się, że dwie podstawowe kwestie, poza samym deckbuildingiem oczywiście, to zarządzanie ryzykiem oraz pozycjonowanie. Należy też zmienić mindset - tutaj zabijanie nie zawsze jest najprostszą i najlepszą drogą do zwycięstwa. System celów jest świetny i pozwala na zastosowanie różnorodnych strategii. Gra jest kapitalnym miksem losowości i taktyki, a niewielki czas gry tylko zachęca do rewanżu. Fajnie też, że produkt ten jest/będzie rozwijany. Szkoda tylko, że aby mieć pełne możliwości i potencjał w składaniu talii trzeba być na bieżąco z ekspansjami, które wychodzą, ale i tak ciężko by mi było zaproponować lepszy model wydawniczy. Na pewno nie czuje się dojony na kasę, zwłaszcza, że cena samej podstawki, jak i dodatków wydaje mi się bardzo przystępna, a to przecież nie tylko dodatkowe karty, ale i nowe, ciekawe frakcje - każda mająca zresztą inny styl gry, dla każdego coś miłego.

9/10, super mi się w to gra.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

A jak obstawiacie, ile będzie Fyreslayersów w bandzie? 3/4/5? Ja obstawiam, ze dadzą 4, ale bardzo chciałbym, żeby byli "elitarni" i było ich trzech jak Liberatorów.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

IseeWinner pisze:Rocy chyba jeszcze trochę za wcześnie dla tej gry by obrosła tzw "fanbojstwem"
Chodzilo mi o fanbojow GW;)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

A są tu tacy? Fanboj to dosyć pejoratywne określenie.

Ale wracając do Shadespire, też obstawiam 4 krasnoludów, choć jak na razie najbardziej jestem ciekaw kolejnych stormcastów i khornów. Być może pierwsi doczekają się broni dystansowej (kusz) a drudzy podobno mają mieć figurkę flesh hounda.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2017, 00:50 przez IseeWinner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

IseeWinner pisze:Fanboj to dosyć pejoratywne określenie.
nie jest moją intencją obrażanie kogokolwiek. W moim ujeciu fanboy to człowiek patrzący przez różowe okulary na dany produkt/markę;)

Kiedyś sam byłem fanboyem Spartan Games, ale lata obserwacji ich błędów wydawniczych, skutecznie mnie z tego wyleczyły.
Rogue30
Posty: 107
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:10

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rogue30 »

IseeWinner pisze:Ale wracając do Shadespire, też obstawiam 4 krasnoludów, choć jak na razie najbardziej jestem ciekaw kolejnych stormcastów i khornów. Być może pierwsi doczekają się broni dystansowej (kusz) a drudzy podobno mają mieć figurkę flesh hounda.
Dlaczego "być może" i "podobno"? To nie kusze tylko boltstorm pistols (też się nie znam na Age of Sigmar :) ).
Mnie martwi, że krasnoludy, to nie będą krasnoludy, tylko jakieś żałosne, tłuste gnomy biegające z gołymi dupami:
https://www.games-workshop.com/resource ... kers02.jpg
Plotki z Bell of Lost Souls mówią o czterech (z tym że o Skavenach mówili, że będzie sześć, a jest pięć).
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Wothan »

Co do krasnali, jak ich uwielbiam w starym WH, tak te w AoS są żałosne w tych pampersach. Choćby mieli zajebiste staty to i tak nie zamierzam nimi grać - po prostu mam awersję estetyczną. Ciekawe czym będą się różniły figurki? Bardzo tej frakcji nie widzę, ale może się mylę.
Co do innych frakcji to mam nadzieję, że każda dostanie drugi zestaw, na tyle odmienny, żeby chciało się go kupić nie tylko dla kart.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: raj »

Co za debil wymyślił takie krasnoludy?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Rogue30 pisze: Mnie martwi, że krasnoludy, to nie będą krasnoludy, tylko jakieś żałosne, tłuste gnomy biegające z gołymi dupami:
raj pisze:Co za debil wymyślił takie krasnoludy?
Wothan pisze:Co do krasnali, jak ich uwielbiam w starym WH, tak te w AoS są żałosne w tych pampersach. Choćby mieli zajebiste staty to i tak nie zamierzam nimi grać - po prostu mam awersję estetyczną.


tu sie zgodzimy ;) Szkoda, juz snułem wizje szkieletów z boltstorm pistols.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: shaigan »

Trzeba poczekać na Kharadron Overlords, chociaż ja ich tez nie lubię, krasie najbardziej straciły na AoS.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

No starzy Slayersi byli lepsi, ale Ci nie są najgorsi (zwłaszcza ten szef jeżdżący na wielkiej jaszczurce jest spoko). Szkoda że fluff im zupełnie popsuli. Kharadron Overlords też mi mocno podeszli. Chociaż i starymi bym nie pogardził. Jestem fanem krasnoludów, więc nieważne w jakiej formie będą to i tak nimi będę grał. Czekam aż ich pokażą i wznoszę ciche modły o 3 modele, a nie 4 (stat per figurka :lol: ).
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

Myślę, że będzie ich 4 jednak. Elitarność Stormcastów jest jakaś bardziej moim zdaniem podkreślana a Krasnale będą na poziomie tych Black orków. 3 modelowi mogą być Khornici nowi - 2 ciężkozbrojnych i bydlę drużynowe.
Bardziej mnie ciekawią ich sposoby na inspiracje.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Dabi pisze:Myślę, że będzie ich 4 jednak. Elitarność Stormcastów jest jakaś bardziej moim zdaniem podkreślana a Krasnale będą na poziomie tych Black orków. 3 modelowi mogą być Khornici nowi - 2 ciężkozbrojnych i bydlę drużynowe.
Bardziej mnie ciekawią ich sposoby na inspiracje.
Zobaczymy... Mnie też i jeszcze staty. Bo bez tarcz biegają i zbroi, więc pewnie słaba obrona, ale co z resztą? HP więcej niż ork? Też wątpię.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: aryann »

Rocy7 pisze:
Rogue30 pisze: Mnie martwi, że krasnoludy, to nie będą krasnoludy, tylko jakieś żałosne, tłuste gnomy biegające z gołymi dupami:
raj pisze:Co za debil wymyślił takie krasnoludy?
Wothan pisze:Co do krasnali, jak ich uwielbiam w starym WH, tak te w AoS są żałosne w tych pampersach. Choćby mieli zajebiste staty to i tak nie zamierzam nimi grać - po prostu mam awersję estetyczną.


tu sie zgodzimy ;) Szkoda, juz snułem wizje szkieletów z boltstorm pistols.
shaigan pisze:Trzeba poczekać na Kharadron Overlords, chociaż ja ich tez nie lubię, krasie najbardziej straciły na AoS.
Jest dokładnie odwrotnie. Krasnoludy najbardziej zyskały na AoS. Ile można wałkować krasnoludów jako zgryźliwych kurdupli, którzy lubią pochlać i dać w mordę orkom? Ile znacie książek/gier/uniwersów gdzie krasoludy wszędzie są na jedno kopyto, różniące się tylko długością wąsa i ilością warkoczyków splecionych z brody? Szczerze już rzygam tolkienowskimi krasnoludami.
Jeśli miałbym wskazać jedną, najważniejszą zaletę AoS, to natychmiast odpowiadam, że jest to oryginalność/design ras, tak od strony estetycznej, jak i backgroundu. Rozumiem, że komuś może być tęskno do starego Warhammera, ale wtedy też odpowiadam - macie dziesiątki książek, kilka albo kilkanaście gier, pareset figurek z tego uniwersum, których nikt nie zabiera i dalej można sie nimi w domowym zaciszu ekscytować.
Byłbym naprawdę potężnie rozczarowany gdyby elfy AoS nie przeszły ciekawych modyfikacji na modłę krasnali. Złe elfy, mądre elfy, leśne elfy. Zapętlić i naparzać przez kolejne lata w grach, książkach, filmach. A i tak w ogóle to w AoS zostawili klasyczne krasnoludy. Nazywają się Dispossessed, ale nie spodziewałbym się ich prędko w Shadespire, o ile w ogóle.
https://www.games-workshop.com/en-PL/Wa ... 1040000%5D
Dlaczego? Ano właśnie dlatego, że ludzie kupują AoS nie dla orków tolkienowskich, tylko dla Ironjawz. Nie dla rycerzy na koniach, tylko dla Stormcastów. Nie dla pijanych krasnali, tylko Kharadron Overlords w latających fortecach.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: aryann »

Błysk pisze:
Dabi pisze:Myślę, że będzie ich 4 jednak. Elitarność Stormcastów jest jakaś bardziej moim zdaniem podkreślana a Krasnale będą na poziomie tych Black orków. 3 modelowi mogą być Khornici nowi - 2 ciężkozbrojnych i bydlę drużynowe.
Bardziej mnie ciekawią ich sposoby na inspiracje.
Zobaczymy... Mnie też i jeszcze staty. Bo bez tarcz biegają i zbroi, więc pewnie słaba obrona, ale co z resztą? HP więcej niż ork? Też wątpię.
Fyreslayers w bitewniaku mają mało Woundsów (HP). Nie gram nimi, ale z tego co zdążyłem zauważyć to większość piechoty ma też atak dystansowy (rzut toporem), co jest raczej unikalne, bo to nadal pełnoprawna piechota do walki krótkodystansowej. Pewnie będzie jakaś mechanika furii albo ignorowania obrażeń, bo choć mają mało Woundsów, to w bitewniaku mogą spróbować je ignorować.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: raj »

aryann pisze:Jest dokładnie odwrotnie. Krasnoludy najbardziej zyskały na AoS.
bla bla bla... czytaj ze zrozumieniem, wszyscy narzekaliśmy na ESTETYKĘ figurek.
Te krasnoludy wyglądają jak utuczone gnomy w wielkich pieluchach, w dodatku pełnych.
Obrzydlistwo.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
ODPOWIEDZ