Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale wydaje mi się, że karty w decku nie mogą się powtarzać.
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: shaigan »

W artykule o budowaniu decka, jest takie zdanie:
"To reiterate, each Power deck is made up of at least 20 cards, of which no more than half can be ploys – the other half will be made up of upgrades, and you can only have any card once in a deck."
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

shaigan pisze:W artykule o budowaniu decka, jest takie zdanie:
"To reiterate, each Power deck is made up of at least 20 cards, of which no more than half can be ploys – the other half will be made up of upgrades, and you can only have any card once in a deck."
Dzięki! Dobra wiadomość, nie trzeba będzie 3 core setów, żeby zbudować sensowny deck :)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Gra pojawia się w coraz większej ilości sklepów. Ceny wahają się w przedziale 160-200 zł, przy czym górna granica to oficjalna cena ze strony GW.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: lunatykuku »

Tak, w Wawie można pograć już w Złotych, w Wargamerze i w FGB. Gra zbiera bardzo dobre opinie i chyba sam się skuszę :)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Ciekawe jakie ceny będą obowiązywać w lokalnych Wargamerach. W internetowym cena 200 jest przekreślona na 160.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Ciekawe czy Shadespire zostanie porzucone tak szybko jak Inwazja, Discwars czy Horus Heresy Betrayal of Calth? Ten ostatni był kupowany tylko po to by miec wiecej modeli do WH 40 000. W przypadku Shadespire juz widze glosy iz ludzie kupia system dla modeli, ktorych uzyja w innych systemach GW (są pogloski o pracach na warscollami do jednostek z Shadespire). Mnie nie interesuja inne systemy GW a bez nowych armii i kart to gra długo nie pociagnie jako samodzielny system.

http://www.belloflostsouls.net/2017/10/ ... spire.html

To tez pytanie na ile podstawka i te pare frakcji, ktore wyjda beda sie bronic sama siebie, jak w przypadku Battlelore 2 edycji.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Rocy7 pisze:Ciekawe czy Shadespire zostanie porzucone tak szybko jak Inwazja, Discwars czy Horus Heresy Betrayal of Calth? Ten ostatni był kupowany tylko po to by miec wiecej modeli do WH 40 000. W przypadku Shadespire juz widze glosy iz ludzie kupia system dla modeli, ktorych uzyja w innych systemach GW (są pogloski o pracach na warscollami do jednostek z Shadespire). Mnie nie interesuja inne systemy GW a bez nowych armii i kart to gra długo nie pociagnie jako samodzielny system.

http://www.belloflostsouls.net/2017/10/ ... spire.html

To tez pytanie na ile podstawka i te pare frakcji, ktore wyjda beda sie bronic sama siebie, jak w przypadku Battlelore 2 edycji.
Trochę dziwna wypowiedź. Inwazja i Discwars były tytułami FFG na licencji GW i umarły śmiercią naturalną gdy drogi obydwu firm się rozeszły. Horus Heresy natomiast został pomyślany jako samodzielna gra (na wzór Space Hulka).
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: sewhoe »

Trochę offtop, ale mądry wyraz twarzy Sygmaryty na pudełku z grą na razie skutecznie mnie odstręcza od tego tytułu ;)
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Bardok »

sewhoe pisze:Trochę offtop, ale mądry wyraz twarzy Sygmaryty na pudełku z grą na razie skutecznie mnie odstręcza od tego tytułu ;)
Fakt, beznadziejna grafika :D

Bałem się, że podstawka będzie droższa. Za te 160 biorę w ciemno :)
No i czekać tylko na dodatki w postaci Orków czy Umarłych.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

IseeWinner pisze:
Trochę dziwna wypowiedź. Inwazja i Discwars były tytułami FFG na licencji GW i umarły śmiercią naturalną gdy drogi obydwu firm się rozeszły. Horus Heresy natomiast został pomyślany jako samodzielna gra (na wzór Space Hulka).
O to, to, to. Więc tamten argument chybiony i to całkiem mocno ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Błysk pisze:
IseeWinner pisze:
Trochę dziwna wypowiedź. Inwazja i Discwars były tytułami FFG na licencji GW i umarły śmiercią naturalną gdy drogi obydwu firm się rozeszły. Horus Heresy natomiast został pomyślany jako samodzielna gra (na wzór Space Hulka).
O to, to, to. Więc tamten argument chybiony i to całkiem mocno ;)
Gdyby GW chcial moglby te tytuly kontynowac, skoro sa na jego licencji. Rozejscie sie drog obu firm nie musi byc przeszkoda w kontynuacji gry. Gdyby tak bylo GW nie wydawalby 5 edycji Talizmana.

Wiec kwestia istotna bedzie popuralnosc tytulu.

http://www.belloflostsouls.net/2017/02/ ... ition.html
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Rocy7 pisze: Gdyby GW chcial moglby te tytuly kontynowac, skoro sa na jego licencji. Rozejscie sie drog obu firm nie musi byc przeszkoda w kontynuacji gry. Gdyby tak bylo GW nie wydawalby 5 edycji Talizmana.

Wiec kwestia istotna bedzie popuralnosc tytulu.

http://www.belloflostsouls.net/2017/02/ ... ition.html
Tak, to kwestia popularności tytułu. Żadna firma nie bedzie robiła czegoś, co jej się nie opłaca. Nie wiem czemu GW miałoby być inne.
To tez kwestia umów, być może w przypadku Talizmana działa to inaczej niż Diskwars (które już w założeniach było kulawe) czy Inwazji.

Dodatkowo, oczekiwanie, że firma A wejdzie na rynek karcianek, bo firma B kiedyś zrobiła karciankę na licencji firmy A... :)

Nadal nie rozumiem żalu do GW, że nie kontyuują linii produktowej wymyślonej przez FFG, która okazała się słaba i zrzucanie "win" FFG na GW.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Błysk pisze: Tak, to kwestia popularności tytułu. Żadna firma nie bedzie robiła czegoś, co jej się nie opłaca. Nie wiem czemu.
i tu sie zgodzimy. Istota mojego pytania zas od początku wyglada tak, czy jeśli za rok dwa GW stwierdzi, iz Shadespire im sie jednak nie oplaca (w porownaniu z ich innymi systemami) i przestana ja wspierac, gra sie obroni jako planszowa dwuosobowka?

Lub nawet inaczej (konkretniej) czy jesli kupie sobie starter + 1-2 frakcje do grania casualowego gra bedzie wystarczajaco regrywalna bez nowych kart i plansz?

Swoja droga byliby chetni na odkupienie samych frakcji z podstawki?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Rocy7 pisze: i tu sie zgodzimy. Istota mojego pytania zas od początku wyglada tak, czy jeśli za rok dwa GW stwierdzi, iz Shadespire im sie jednak nie oplaca (w porownaniu z ich innymi systemami) i przestana ja wspierac, gra sie obroni jako planszowa dwuosobowka?

Lub nawet inaczej (konkretniej) czy jesli kupie sobie starter + 1-2 frakcje do grania casualowego gra bedzie wystarczajaco regrywalna bez nowych kart i plansz?

Swoja droga byliby chetni na odkupienie samych frakcji z podstawki?
Hmm, to dam znać jak trochę ogram. :) Na ten moment wydaje mi się, że trochę zabawy będzie i o ile podstawka nie będize katowana dzień w dzień, a powiedzmy na weekend do piwka to starczy na trochę.

Jeśli przez te lata wydadzą więcej frakcji to wtedy na pewno się obroni, bo model wydawniczy przypomina w sumie Neuroshimę Hex, tylko z jakaśtam customizacją frakcji.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, 17:31 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
aryss
Posty: 264
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: aryss »

Świat był na licencji GW ale mechanika była albo na licencji FFG albo innej firmy.
Z talizmanem jest sytuacja inna bo tu wlascicielem mechaniki rowniez bylo GW.
Bylem dzis w sklepie po farbki i chwile zerklem na modele sa naprawde zacne, trza poczekac na rynek wtorny stuffu "planszowkowego" i kupie moze dwarfow/undeadow
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Wracając jeszcze do Talizmanu dodam, że gra wciąż cieszy się dużą popularnością, także decyzja GW o wznowieniu serii jest jak najbardziej słuszna. Wiele plotek wskazuje na zupełnie odświeżoną mechanikę oraz umiejscowienie gry w świecie znanym z Age of Sigmar (+ oczywiście figurki, które będzie można użyć zarówno w bitewniaku jak i w planszówkach GW typu Warhammer Quest).
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: shaigan »

Jeżeli ktoś z was kto miał juz figurki w ręku, może zwrócił uwagę z jakiego to jest zrobione plastiku? Twardy jak standardowe produkty GW, czy raczej coś z gatunku planszówkowego?
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Jeżeli widziałeś nowe startery do WH40k to jest to dokładnie taka sama jakość. (Know no fear oraz First Strike)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: costi »

IseeWinner pisze:
Rocy7 pisze:Ciekawe czy Shadespire zostanie porzucone tak szybko jak Inwazja, Discwars czy Horus Heresy Betrayal of Calth? Ten ostatni był kupowany tylko po to by miec wiecej modeli do WH 40 000. W przypadku Shadespire juz widze glosy iz ludzie kupia system dla modeli, ktorych uzyja w innych systemach GW (są pogloski o pracach na warscollami do jednostek z Shadespire). Mnie nie interesuja inne systemy GW a bez nowych armii i kart to gra długo nie pociagnie jako samodzielny system.

http://www.belloflostsouls.net/2017/10/ ... spire.html

To tez pytanie na ile podstawka i te pare frakcji, ktore wyjda beda sie bronic sama siebie, jak w przypadku Battlelore 2 edycji.
Trochę dziwna wypowiedź. Inwazja i Discwars były tytułami FFG na licencji GW i umarły śmiercią naturalną gdy drogi obydwu firm się rozeszły. Horus Heresy natomiast został pomyślany jako samodzielna gra (na wzór Space Hulka).
Plus do tego figurki z Betrayal at Calth można było wykorzystać do Warhammer 30k.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

W życiu bym nie spojrzał na to a tu kilka recenzji, troszkę lektury i nagle bardzo duże szanse na kupno.
Gra jest wydana ciekawie. Podstawka jest tania - a dodatkowe bandy będą kosztowały podobnie jak drużyny do Blood Bowla. Mechanicznie jest ciekawie a dodatkowo jest szybka. W godzinkę można zagrać potyczkę i rewanż a więc doskonałe do turniejowego czy niedzielnego grania.
U mnie w środowisku zainteresowały się nawet osoby które "zawsze chciały coś bitewnego ale normalne to za długie/za trudne itp".) Czekam na premierę aby pograć.
barjed
Posty: 18
Rejestracja: 10 lip 2012, 08:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: barjed »

shaigan pisze:Jeżeli ktoś z was kto miał juz figurki w ręku, może zwrócił uwagę z jakiego to jest zrobione plastiku? Twardy jak standardowe produkty GW, czy raczej coś z gatunku planszówkowego?
Normalny, twardy plastik. Tyle, że kolorowy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Recenzja http://www.belloflostsouls.net/2017/10/ ... spire.html

I ciekawa strona, gdzie można sporo o mechanice i uniwersum gry poczytać https://warhammerunderworlds.com/
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Większość recenzji jest w tym właśnie tonie. To może być gra roku.
szajus2
Posty: 64
Rejestracja: 27 paź 2014, 18:19
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: szajus2 »

W ogóle nie byłem zainteresowany tym tytułem. Od kilku dni nic nie robię tylko o nim czytam i oglądam fotki modeli. Nakręcili mnie. :D Sam nie wiem czy taka formuła skirmisho planszówki da radę. Jestem ciekaw w jaką stronę będzie się to wszystko rozwijać. Miejmy nadzieję, że starter nie zawiedzie oczekiwań. Pożyjemy, zobaczymy. :)
ODPOWIEDZ