Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

A mnie tam kwestia nazewnictwa w ogóle nie przeszkadza. Orkowie to orkowie i żadne Orruks do mnie nie przemawia. Chyba, że chodzi o to, że bandy mają nazwy itd. to ok, to może robić klimat.

Btw. ktoś na FB poruszył kwestię, że żal mu iż liderzy band (albo wszyscy członkowie) nie są traktowani jak bohaterowie na potrzeby AoS. W sumie nie gram i nie zamierzam grać w AoS a też trochę się zdziwiłem, że to w sumie zwykłe "pionki" i mi to trochę podświadomie umniejsza radość... Dziwne, co?
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: ajfel »

Błysk pisze: Btw. ktoś na FB poruszył kwestię, że żal mu iż liderzy band (albo wszyscy członkowie) nie są traktowani jak bohaterowie na potrzeby AoS. W sumie nie gram i nie zamierzam grać w AoS a też trochę się zdziwiłem, że to w sumie zwykłe "pionki" i mi to trochę podświadomie umniejsza radość... Dziwne, co?
To jest trochę tak, że nigdy się wszystkim nie dogodzi. Gdyby porobiono z tych ludków potężnych bohaterów w AoS, to zaraz by ktoś zaczął jęczeć, że przymuszają do zakupu planszówki, bo inaczej nie ma jak fajnych bohaterów wystawić. A tak, dla graczy AoS jest to rzecz opcjonalna, użyteczna dla koneserów, którzy chcą mieć większe zróżnicowanie modeli w jednostkach.
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Gatherey »

Czy wiadomo coś nt. wydania kart postaci szkieletów i orków w tym stylu:

http://vanaheim.pl/37776-thickbox/warha ... artowy.jpg
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: ajfel »

A to nie są jakieś sklepowo-turniejowe promki, z zasady nie przeznaczone do sprzedaży?
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Mam takie karty z podstawki. Były dodane jako bonus do zamówień przedpremierowych.
Karty posiadają efekt pęknięcia, który pojawia się gdy patrzymy na daną kartę pod różnymi kątami. Minus jest taki, że obydwie strony są identyczne kolorystycznie.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: ajfel »

No to najprawdopodobniej dla innych frakcji nie będzie. Chyba że sklepy dostaną je jako promki na pokazy/turnieje.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Takie dziwne pytanie, czy ktoś się orientuje czy GW ma zamiar robić dodruki tego co brakuje ? Pytam bo widzę, że w sklepie w którym kupuje zabrakło już dodatków z Orkami i nawet nie ma na zamówienie, a na stronie GW nie ma już na przykład dodatków z kościejami.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Pewnie będą uzupełniać na bieżąco.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rocy7 »

Kurde muszę w takim razie szybciej szkilety kupować :(.

Hmm na ile gra dobrze chodzi na 3 lub 4 osoby? Nie ma syndromu bicia lidera?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1403
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 186 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Rocy7 pisze:Kurde muszę w takim razie szybciej szkilety kupować :(.

Hmm na ile gra dobrze chodzi na 3 lub 4 osoby? Nie ma syndromu bicia lidera?
Nie sprawdzałem, ale podejrzewam, że "złe" ustawienie map może łatwo komuś przegrać grę, jak się znajdzie pomiędzy dwoma innymi bandami.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Deem »

Jacek_PL pisze:Takie dziwne pytanie, czy ktoś się orientuje czy GW ma zamiar robić dodruki tego co brakuje ? Pytam bo widzę, że w sklepie w którym kupuje zabrakło już dodatków z Orkami i nawet nie ma na zamówienie, a na stronie GW nie ma już na przykład dodatków z kościejami.
Standardowo pierwsza fala produktu GW szybko schodzi ze sklepów, ale później dosyłają nowe. Nie ma co panikować. Tak samo było z Questami i Blood Bowlem.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Myślałem nad jakimś pudełkiem do przechowywania i przenoszenia figurek, czy ktoś może korzystał z takich dobrodziejstw pod kątem tej gry i może się podzielić jakąś wiedzą ? Safe and Sound ma np. takie pudełko, byłoby akurat idealne na podstawkę i obecne dodatki, ale obawiam się że nie zmieszczą się tam modele sigmarines i orków
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Tu masz szeroki wybór pudełek:

http://www.rctrax.pl/torby-i-gabki/1/1939/
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

IseeWinner pisze:Tu masz szeroki wybór pudełek:

http://www.rctrax.pl/torby-i-gabki/1/1939/
Sorry, ale nie szukam miejsca gdzie można kupić pudełko, tylko pudełka gdzie zmieszczę 20 modeli do Shadespire, bez konieczności dopychania ich nogą :wink:
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

To konkretniej: http://www.rctrax.pl/citadel-skirmish-f ... se/121450/

Tu masz recenzję i przykład ile modeli mniej więcej się mieści: https://www.youtube.com/watch?v=l0Ak9T3rps4
Ostatnio zmieniony 02 gru 2017, 21:57 przez IseeWinner, łącznie zmieniany 1 raz.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: ajfel »

Jacek_PL pisze:Myślałem nad jakimś pudełkiem do przechowywania i przenoszenia figurek, czy ktoś może korzystał z takich dobrodziejstw pod kątem tej gry i może się podzielić jakąś wiedzą ? Safe and Sound ma np. takie pudełko, byłoby akurat idealne na podstawkę i obecne dodatki, ale obawiam się że nie zmieszczą się tam modele sigmarines i orków
Mam trochę pudełek Safe&Sound (i bardzo sobie chwalę), to co zalikowałeś będzie za ciasne dla większych modeli jak sigmarines czy orkowie. Dobre będzie analogiczne pudełko, ale na 15 lub 30 modeli (1 lub 2 warstwy), czyli z taką gąbką:
https://www.safeandsound.pl/pl/p/Mala-p ... modeli/117
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Tak też myślałem, szkoda bo liczyłem że upchnę te 20 modeli w jedno pudło. Z drugiej strony jeszcze trochę modeli się pojawi, więc i tak drugie pudełko pewnie trzeba będzie kupić :) W każdym razie dzięki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: lunatykuku »

Ja mam pudełko S&S na 30 modeli i wszystkie dotychczasowe bandy się mieszczą plus zostało jeszcze miejsce na kolejne dodatki. Na orków i sigmarytów trzeba po prostu usunąć po jednej ściance. Pudełko nie jest duże, spokojnie mieszczę do plecaka zarówno figurki jak i pudełko od podstawki.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Morsereg »

wiem, ze nie do konca o to pytales, ale ja sobie zamowilem cos takiego:
http://us.battlefoam.com/shadespire-tro ... -bfb-1-75/

wszystkie bandy nie wejda ale dwie juz tak
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Morsereg pisze:wiem, ze nie do konca o to pytales, ale ja sobie zamowilem cos takiego:
http://us.battlefoam.com/shadespire-tro ... -bfb-1-75/

wszystkie bandy nie wejda ale dwie juz tak
W sumie to akurat jest bardzo fajne rozwiązanie, bo poza figurkami można też pochować resztę fantów. Na razie po prostu mam figurki z podstawki w oryginalnym pudle owinięte w chusteczki, nie jest to rozwiązanie najgorsze ale: karty, żetony i kostki są w osobnych pudełkach, figurki z dodatków też, co przy jakiejś wyprawie gdzie chciałbym pokazać grę lub zagrać z kimś kto nie ma swojej kopii powoduje pewien dyskomfort.

Wiecie co mnie wkurza w tej grze, zbyt proste zasady :D Obejrzałem jakiś filmik "how to play" przeleciałem po instrukcji i wydawało mi się że opanowałem zasady. Po kilkunastu partiach nadal się zastanawiam czy czegoś nie przeoczyłem. Wczoraj np. oglądałem walkę sigmarines vs szkielety i kiedy już miałem pisać w komentarzu że figurka blokuje pole widzenia i nie wolno bić zza niej to się nagle okazało, że właśnie nie blokuje i można bić zza figurki jeśli ma się oczywiście zasięg. A liczyłem że ta gra będzie mnie tylko zaskakiwać rozwiązaniami taktycznymi :)
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Dzisiejsza aktualizacja FAQ do Shadespire do pobrania stąd: https://www.warhammer-community.com/faqs/
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Trochę mnie dziwi możliwość przesunięcia objectiva na zablokowane pole, taktycznie ciekawe ale jakoś tak mało intuicyjne. Na plus nowe zasady rzutów na inicjatywę, ktoś w końcu zauważył że tych rzutów wykonuje się sporo, bo te krytyki nie zawsze wypadają.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: IseeWinner »

Opis talii i wybranej taktyki najlepszej drużyny Stormacstów na turnieju Grand Clash (4 miejsce w całym turnieju):

https://www.warhammer-community.com/201 ... ge-post-3/
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: mckil »

A co wygrało? Bo gdzieś mi się obiło o uszy że orki są "naprawdę mocne"
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Palmer »

Jeśli dobrze czytam to Szkielety, za nimi Barbarzyńcy, a Orki na trzecim.
ODPOWIEDZ