Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Kosternik »

Ja też nie wspieram (chyba że sercem :-)) i czekam na drugi obieg od tych niezadowolonych z zakupu ;-)
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3356
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: seki »

Będzie na olxie jak nie podejdzie niedzielnym graczom :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: DarkSide »

Widzę że coś musi być w tej "urban legend" o skąpstwie poznaniaków, bo też tak mam :mrgreen:
W końcu przy 1500 egzemplarzach rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się wielu egzemplarzy na rynku wtórnym. ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3356
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: seki »

DarkSide pisze:Widzę że coś musi być w tej "urban legend" o skąpstwie poznaniaków, bo też tak mam :mrgreen:
W końcu przy 1500 egzemplarzach rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się wielu egzemplarzy na rynku wtórnym. ;)
DarkSide z drugiej strony aż dziw, że tylu Poznaniaków jest w tym hobby. Mój portfel mi mówi, że jestem rozrzutny! Stworze nie wspieram bo materiały promocyjne mnie absolutnie nie przekonały do mechaniki a tematyka też mnie nie rusza. Natomiast tak sobie myślę, że grę wsparło dużo niedzielnych graczy i myślę, że spora część z nich odbije się od nowoczesnej względnie zaawansowanej gry i gdybym nie znał się na planszowkach chciałbym ją sprzedać tak chociaż za 50% wartości :)
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Jolly_Roger »

Wsparło ją tyle osób, bo tematyka mitologii słowiańskiej jest ostatnio dość popularna. Powiedziałbym, że dopiero rośnie w siłę. Ja wsparłem głównie dlatego, nawet nie czytałem zasad, a jak będzie fajna, to tylko plus. Aha, nie jestem rodzimowiercą, po prostu lubię folklor słowiański.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: rattkin »

DarkSide pisze:Widzę że coś musi być w tej "urban legend" o skąpstwie poznaniaków, bo też tak mam
Ja z kolei wsparłem z figurkami, choć także jestem przekonany, że będzie dużo Stworza po taniości na Allegro...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: schizofretka »

To przy dodruku ja poproszę EN ;)
Info o takich planach wcześniej mike widziane, to zapoluję na wersję ze wspieraczki.


Stukał Lucjan Szołajski
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: smalco »

Mam tak samo tylko tematyka mnie przekonuje. Jak poczytałem konkretnie wypowiedzi twórcy gry na forum to zmieniam zdanuie o nim. Liczę że inni wydawcy podłapią temat i słiwiańskie tematy zaczną wychodzić częściej. Ta kamoania to nie sukces gry tylko brak naszej mitologi w grach i nie tylko w grach.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5169
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: raj »

Wspieram.to pisze:Przecież gra będzie dostępna w sklepach, ale bez niektórych dodatków jak figurki.
Wg ostatnich wypowiedzi wydawcy jakie czytałem, nie planowali wydawania gry do sprzedaży w sklepach, tylko dostępna miała być nadwyżka ze sprzedaży na wspieram.to (typu - trzeba było w drukarni zamawiać w pełnych setkach lub coś w tym rodzaju). Coś się od tego czasu zmieniło?
Od samego początku to było wydawanie pod konkretną kasę uzyskaną na wspieram.to - czyli wydawcy założyli 100% pewny biznes, bez żadnego swojego wkładu i ryzyka.
Jeżeli gra odniesie sukces i będzie zapotrzebowanie na drugą edycję to pewnie ponownie zrobią to przez wspieram.to lub sprzedadzą licencję.

Ciekawe czy to jest zapowiedź nowego trendu wydawania gier?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Skoro akcje na wspieram.to cieszą się takim zainteresowaniem to może teraz ktoś by się zainteresował wydaniem np:
Viticulture EE
Food chain magnate
Lords of waterdeep
Dominant spieces
El grande
Arcadia quest
Myślę że wspieracze/gracze takimi tytułami by nie pogardzili...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Tuminure »

Dr. Nikczemniuk pisze:Skoro akcje na wspieram.to cieszą się takim zainteresowaniem to może teraz ktoś by się zainteresował wydaniem np:
Viticulture EE
Food chain magnate
Lords of waterdeep
Dominant spieces
El grande
Arcadia quest
Myślę że wspieracze/gracze takimi tytułami by nie pogardzili...
Pogardziliby. Trajanowi się ledwo udało zebrać wymaganą kwotę, a co dopiero wspomnianym przez Ciebie grom.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: kaszkiet »

Ale Trajan jest niezależny językowo, a wymienione gry nie (nie wiem jak Dominant Species). Poza tym mam wrażenie, że wydawnictwo wypuszczające Trajana, nie poszalało z promocją kampanii.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Yavi »

Dr. Nikczemniuk pisze:Skoro akcje na wspieram.to cieszą się takim zainteresowaniem to może teraz ktoś by się zainteresował wydaniem np:
Lords of waterdeep
Myślę że wspieracze/gracze takimi tytułami by nie pogardzili...
Na to nie ma niestety szans :(.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: mauserem »

Dr. Nikczemniuk pisze:Skoro akcje na wspieram.to cieszą się takim zainteresowaniem to może teraz ktoś by się zainteresował wydaniem np:
Viticulture EE
Food chain magnate
Lords of waterdeep
Dominant spieces
El grande
Arcadia quest
Myślę że wspieracze/gracze takimi tytułami by nie pogardzili...
nie macie wrażenia, że ta post znalazł się w wątku o grze STWORZE zupełnie "od czapy" jak i następujące po nim komentarze?
Apeluję o odrobinę ogarnięcia i niespamowanie - jest kilka lepszych wątków aby poruszać takie jałowe tematy. (choćby tu)
W tym wątku chciałbym znajdować jedynie informacje związane z grą Stworze.

A wracając do tematu - na pewno gra trafi do sprzedaży, trudno zgadywać w jakiej formie (dystrybucja hurtowa czy sprzedaż bezpośrednia przez wydawcę) na pewno po osiągnięciu tak wysokiego wsparcia nastąpiła negocjacja cen produkcji związana z większym woluminem zamówienia. Teraz tylko od interpretacji wyników kampanii zależy jak duża jest ta nadwyżka - ale moim daniem to jakieś przynajmniej 500 egzemplarzy (do 2000 kopii wyprodukowanych w sumie).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wcale nie napisałem tego z czapy. Bardzo gratuluję że kampania się zakończyła tak wyśmienicie, z nowym rekordem.
Tylko że to jak przyjmie się ta gra w śród graczy to się dopiero okaże.
Natomiast te tytuły które wymieniłem wyżej mają już jakąś renomę i coś o nich można powiedzieć i myślę że warto byłoby się nimi zainteresować w świetle nowych kampani na wspieram.to.
A jeśli chodzi o Trajana to minimalny próg to był 50 tyś. Stworze 45 tyś. A Vikings gone wild tylko 15 tyś. Czyli Trajan nie ufundował się ledwo tylko miał po prostu wysoki próg wejścia.
Kampania gry Stworze pokazała że są chętni do wspierania nowych projektów.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: rattkin »

Dr. Nikczemniuk pisze:Kampania gry Stworze pokazała że są chętni do wspierania nowych projektów.
Interesująco to zinterpretowałeś. Chyba patrzymy na te same dane, ale z innymi wnioskami.
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Matti_C »

mauserem pisze:Teraz tylko od interpretacji wyników kampanii zależy jak duża jest ta nadwyżka - ale moim daniem to jakieś przynajmniej 500 egzemplarzy (do 2000 kopii wyprodukowanych w sumie).
Policzone w excelu: 1623 gry sprzedane dla odbiorców indywidualnych
Suma "napiwków" i wsparć od pięciu "mecenasów" to 3439zł czyli ok 30 gier do sklepów premierowo.
Do wspomnianych 2000 brakuje już tylko ok 350gier a z tego jeszcze wypadało by zostawić kilka pudełek na łatanie braków u klientów.
W sklepach może szybko zniknąć ;)
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: marcin8509 »

Jolly_Roger pisze:Wsparło ją tyle osób, bo tematyka mitologii słowiańskiej jest ostatnio dość popularna. Powiedziałbym, że dopiero rośnie w siłę. Ja wsparłem głównie dlatego, nawet nie czytałem zasad, a jak będzie fajna, to tylko plus. Aha, nie jestem rodzimowiercą, po prostu lubię folklor słowiański.

Mnie się bardzo grafika Licho spodobała (chociaż inne grafiki trzymają rewelacyjny poziom !) to wsparłem grę, i wziąłem sobie za jednym zamachem matę, a co tam :).
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5169
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 867 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: raj »

Matti_C pisze:W sklepach może szybko zniknąć ;)
O ile graczom się spodoba. Pamiętaj, że zasadniczo kto chciał to wsparł, czyli ewentualni dodatkowi chętni pojawią się dopiero po pozytywnych relacjach.
Chyba, że pójdzie gdzieś masowo, np. do empiku.

Ale ja podejrzewam, że wydawcy bardzo ograniczą liczbę nadmiarowych egzemplarzy.
To jak na razie jest wydawnictwo jednej gry, z założeniem zerowego wkładu i ryzyka. Zamiast inwestować w jakieś dodatkowe egzemplarze mogą zmaksymalizować dotychczasowy zysk, który jest imponujący.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2017, 11:55 przez raj, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Banan2 »

Co prawda do wydania gry daleko, ale może to info się komuś przyda (prędzej czy później). :)

Pytanie do wydawcy:
Czy moglibyście wskazać jakie koszulki (jakich firm) będą pasować na karty w Stworzu. Wiem, że była oferta zakupu dodatkowych kart, ale zapewne duża ilość graczy będzie chciała zakoszulkować grę swoimi koszulkami.
Czy tak np będzie dobrze?:
- karta w Stworze: 58mm x 88mm -> Rebel (57,5x89 mm) "Standard USA"
- karta w Stworze: 44mm x 68mm -> Rebel (45x68 mm) "Mini European"

Odpowiedź:

Jak najbardziej będą pasować :)
Pozdrawiam,
Patrycja
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: koczkodan »

kiedy bedzie w koncu porzadny gameplay?
a kiedy spodziewac sie premiery sklepowej?
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: vcrproszek »

Przecież powiedzieli, ze będzie to będzie, nie trzeba przypominac co pol roku[emoji4]
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: koczkodan »

tylko taka ich odpowiedz to zadna odpowiedz.

moze jednak rzeczywiscie ten projekt to skok na kase i nie bedzie porzadnego gameplaya z obawy przed tym ze gra bedzie zalegac na polkach sklepowych.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Muad'Dib »

Pojawi się na półkach w sklepach to i pewnie będą gameplaye, nagrane przez recenzentów. Czy obejrzysz go teraz czy za 3-4 miesiące to nic nie zmieni, skoro nie możesz kupić teraz :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Kosternik »

A mnie od początku zaskakuje brak mecenasów w postaci sklepów. Czy to celowy zabieg i nie dali takiej możliwości czy też rzeczywisty brak zainteresowania ze strony sklepów. Ot.... zagwozdka.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
ODPOWIEDZ