Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Kosternik »

Obrazek

Opis wydawcy
Spoiler:
Czy ktoś coś słyszał na temat tej gry?
Ponoć od maja ma wystartować na wspieraczce.

"„Stworze” to gra przygodowa, czerpiąca ze słowiańskiej mitologii, jej legend i ludowych przekazów. Każdy z graczy kierować w niej będzie jednym ze Stworzy, który za pomocą siły lub przebiegłości wpływać będzie na ludzi mieszkających w Krainie, pomagając im lub utrudniając codzienne życie. Wszystko co uczynią, będzie walką o władzę nad domenami Krainy, aż w końcu mieszkańcy zaczną składać ofiary i rzucać lub odczyniać uroki tylko w jego imieniu.

Gra przygodowa (gracz vs gracz) osadzona w słowiańskiej mitologii, jej legendach i ludowych przekazach. Dostępna na wspieram.to od maja 2017. Ilustracje - Marcin Adamski"

Źródło: https://www.facebook.com/stworze/
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: rattkin »

Brzmi i wygląda oryginalnie i ciekawie, szkoda, że o mechanice tak mało.
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Kosternik »

Wygląda jakby ktoś robił grę i nie wywodzi się ze "środowiska" :)
Głucho wszędzie cicho wszędzie, co to będzie co to będzie?
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Błysk »

Kosternik pisze:Wygląda jakby ktoś robił grę i nie wywodzi się ze "środowiska" :)
Głucho wszędzie cicho wszędzie, co to będzie co to będzie?

Aaaa czyli nie jesteś "zamieszany" w produkcję?

Oglądałem FB (nie całe). Z postów, które widziałem: Bardzo ładne arty, opisy potworów ciekawe (ale wydaje się, że "kaliber" grywalnych demonów jest zupełnie różny, zupełnie pomniejsze demony przeciwko "mocniejszym"). Niestety o mechanice nie da się z Fejsbuków wywnioskować nic. Szkoda. No i troszkę niespójność w opisach, bo skoro demony będą walczyć o dominację nad "domenami" (przeze mnie rozumianymi jako jakimiś regionami) to nie bardzo widzę możliwość, żeby Leszy panował nad jeziorem. Inna sprawa, że u Słowian istniał panteon i system religijny, a nie tylko niższego rzędu demonologia, więc oddawali cześć i ofiary bogom, a nie demonom. Ok, demonom też zostawiało się czasem "dary" czy czyniło uroki by je odpędzić, ale cześć składało się bogom, nie demonom.

Dobra, to nie ma pewnie być gra historyczna czy coś, więc nieważne. Mam nadzieję, że będzie dobra, bardzo bym tego chciał. Tylko nie chcę prostej przygodówki, błagam o coś ambitnego, zwłaszcza, że gify z Facebooka mnie kupiły.

EDIT: Napisałem pw na Twarzoksiążce do administratorów FP gry, może się tutaj zjawią i coś nam opowiedzą.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: smalco »

Może autorom chodzi o dominacje, czyli terror na danym terenie, a nie o wyznawców
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Błysk »

smalco pisze:Może autorom chodzi o dominacje, czyli terror na danym terenie, a nie o wyznawców
Jasne, może tak być. Czepiam się po prostu, bo całkiem długo panowało przekonanie, że ludy, które żyły na terenach dzisiejszej Polski były tak prymitywne, że nie doszły do konceptu Boga, a wszystko wskazuje na to, że doszły i ich religia miała trochę wspólnego z tą ludów irańskich.


Jak napisałem, tak zrobiłem. Twórcy jeszcze nie chcą mówić o mechanice, o forum wiedzą, ale jeszcze dla nich za wcześnie, żeby tutaj wpaść i coś nam powiedzieć. Testy trwają, autorzy twierdzą, że po zainteresowaniu projektu widzą, że oczekiwania są spore. Co ciekawe, podobno nie są to osoby "spoza środowiska", ale są doświadczonymi graczami, więc prawdopodobnie ktoś z północy Polski ich zna. ;) Gra będzie na wspieram.to, ale jeszcze przed kampanią uzyskamy więcej informacji.

P.S. Autorzy umieją w komunikację, bo bardzo ładnie odpisują.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: rattkin »

To fakt, ja też ich podpytałem na FB o mechanikę, dostałem szybko odpowiedź. Uprzejmą, ale ostatecznie nijaką - że powiedzą więcej, ale później.

To ciekawe, bo oznacza to, że:
a) nie są ze środowiska i próbują zupełnie od drugiej strony, z wszelkimi tego wadami i zaletami
b) są ze środowiska, ale umyślnie się od niego odcinają, bo wyszło im, że tak lepiej
c) albo jedno albo drugie, ale po drodze przeczytali magiczną książkę od marketingu. Była tu już taka ekipa, co siała ferment prowokacyjnymi postami, żeby przekierować traffic na swoje strony.

Tak czy siak, dość niecodzienne. Wygląda trochę jak kapitalizowanie na sukcesie komputerowego Wiedźmina. Całkowity brak mówienia o mechanice, a kłucie w oczy ładnymi obrazkami wydają się potwierdzać tę teorię. W takim układzie, rzeczywiście, target jest duży i można sobie próbować odpuścić reklamowanie po forach. Pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Błysk »

rattkin pisze:To fakt, ja też ich podpytałem na FB o mechanikę, dostałem szybko odpowiedź. Uprzejmą, ale ostatecznie nijaką - że powiedzą więcej, ale później.

To ciekawe, bo oznacza to, że:
a) nie są ze środowiska i próbują zupełnie od drugiej strony, z wszelkimi tego wadami i zaletami
b) są ze środowiska, ale umyślnie się od niego odcinają, bo wyszło im, że tak lepiej
c) albo jedno albo drugie, ale po drodze przeczytali magiczną książkę od marketingu. Była tu już taka ekipa, co siała ferment prowokacyjnymi postami, żeby przekierować traffic na swoje strony.

Tak czy siak, dość niecodzienne. Wygląda trochę jak kapitalizowanie na sukcesie komputerowego Wiedźmina. Całkowity brak mówienia o mechanice, a kłucie w oczy ładnymi obrazkami wydają się potwierdzać tę teorię. W takim układzie, rzeczywiście, target jest duży i można sobie próbować odpuścić reklamowanie po forach. Pożyjemy, zobaczymy.
Opcję C bym odrzucił. FB nie wygląda zbyt prowokacyjnie, robią małe "zajawki" w stylu marketingu gry komputerowej, ale szumnych zapowiedzi póki co nie ma.

No i podpięcie pod Wiedźmina prawie 2 lata po premierze to troszkę za późno :) Tematy słowiańskie powoli stają się modne, więc ogólny trend chociaż słaby to istnieje (dzięki tubosłowianom, którzy więcej złego niż dobrego w tej materii chyba robią). Ja mam wrażenie, albo życzyłbym sobie gdyby to było faktycznie słowiańskie, Wiedźmin nie bardzo jest (nie umniejszając ani książce czy grze). Z gier komputerowych Thea: The Awekening fajnie oddaje słowiański klimat, ale wymieszany z fantasy, więc obok typowo słowiańskich demonów możemy spotkać elfa, który przypomina do złudzenia kuzynów ze Śródziemia.

Boję się jednak tego, że jeśli gra będzie miała tak szeroki target to wyskoczy nam jakaś gra rodzinna, a ja już w głowie stworzyłem sobie coś o poziomie skomplikowania Mage Knigtha :D
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: smalco »

Błysk pisze:
smalco pisze:Może autorom chodzi o dominacje, czyli terror na danym terenie, a nie o wyznawców
Jasne, może tak być. Czepiam się po prostu, bo całkiem długo panowało przekonanie, że ludy, które żyły na terenach dzisiejszej Polski były tak prymitywne, że nie doszły do konceptu Boga, a wszystko wskazuje na to, że doszły i ich religia miała trochę wspólnego z tą ludów irańskich.


Jak napisałem, tak zrobiłem. Twórcy jeszcze nie chcą mówić o mechanice, o forum wiedzą, ale jeszcze dla nich za wcześnie, żeby tutaj wpaść i coś nam powiedzieć. Testy trwają, autorzy twierdzą, że po zainteresowaniu projektu widzą, że oczekiwania są spore. Co ciekawe, podobno nie są to osoby "spoza środowiska", ale są doświadczonymi graczami, więc prawdopodobnie ktoś z północy Polski ich zna. ;) Gra będzie na wspieram.to, ale jeszcze przed kampanią uzyskamy więcej informacji.

P.S. Autorzy umieją w komunikację, bo bardzo ładnie odpisują.
Ostatnimi czasy również się rozczytałm na temat antycznej Polski. Ciekawy temat. Jak masz coś ciekawego to wal na prv liczę na odnosniki.
Turnavine

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Turnavine »

Ostatnimi czasy również się rozczytałm na temat antycznej Polski.
Czekamy na odpowiedni album z Asteriksem. ; )
DonCzeslavio
Posty: 6
Rejestracja: 10 mar 2017, 17:35

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: DonCzeslavio »

Po pierwsze bardzo serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem, czego dowodem jest między innymi „samoczynne” powstanie tego wątku na forum. :D

Jak powyżej napisał Błysk na razie nie chcemy pisać szczegółów na temat mechaniki samej rozgrywki, gdyż projekt jest wciąż w fazie testów. Gramy intensywnie, pracujemy non stop i jak tylko będziemy na to gotowi, natychmiast damy Wam znać.

Jeśli chodzi o stosunek STWORZE do szeroko pojętej ”mitologii słowiańskiej” czy bardziej „słowiańskiej demonologii” to jest ona inspiracją dla naszego projektu, staramy się z niej czerpać pełnymi garściami lecz nie traktujemy aktualnego stanu badań historycznych na ten temat jako prawdy objawionej. Jak słusznie napisano powyżej, nie tworzymy gry historycznej. Z resztą mitologia słowiańska, praktycznie pozbawiona źródeł pisanych, podlega tak szerokiej interpretacji historycznej a jednocześnie jest tak różnorodna w zależności od regionu, kraju z którego pochodzą przekazy, że trudno mówić o jednej wykładni, jednej wersji tego jak powinien być przedstawiany ten czy inny jej aspekt.

Jeśli chodzi o zespół pracujący nad projektem to wkrótce przedstawimy się szerzej. Chcemy zrobić to w pełni profesjonalnie, z nakreśleniem doświadczenia i profilu całego zespołu. Przedstawimy kto wchodzi w skład przedsięwzięcia i jakie jest nasze doświadczenie związane z grami planszowymi. Na dzień dzisiejszy napiszę tylko, że zarówno STWORZE jak i nasz drugi projekt nad którym aktualnie pracujemy - LUNATION, to nasze pierwsze, oficjalne wejście na rynek planszówkowy, ale gry jako takie absolutnie nie są nam obce i to nie tylko jako graczom. :D

Będziemy na bieżąco aktualizować stan prac. Jeszcze raz dziękujemy za zainteresowanie.

PS. Nie - nie będzie to gra rodzinna :wink:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: rattkin »

DonCzeslavio pisze:resztą mitologia słowiańska, praktycznie pozbawiona źródeł pisanych, podlega tak szerokiej interpretacji historycznej a jednocześnie jest tak różnorodna w zależności od regionu, kraju z którego pochodzą przekazy, że trudno mówić o jednej wykładni, jednej wersji tego jak powinien być przedstawiany ten czy inny jej aspekt.
Święta prawda ;)

No nic, czekamy zatem.
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: smalco »

Turnavine pisze:
Ostatnimi czasy również się rozczytałm na temat antycznej Polski.
Czekamy na odpowiedni album z Asteriksem. ; )
Kiedy taki wyjdzie, to powiększe kolekcje.[emoji1]
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: everan »

smalco pisze: Ostatnimi czasy również się rozczytałm na temat antycznej Polski. Ciekawy temat. Jak masz coś ciekawego to wal na prv liczę na odnosniki.
Tak zwani turbosłowianie? :D
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Yavi »

everan pisze:
smalco pisze: Ostatnimi czasy również się rozczytałm na temat antycznej Polski. Ciekawy temat. Jak masz coś ciekawego to wal na prv liczę na odnosniki.
Tak zwani turbosłowianie? :D
To ci od imperium Lechitów na pół świata? ;)

Post taktyczny, żeby śledzić temat, bo gra zapowiada się interesująco.
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Kosternik »

W ramach offtopu http://bit.ly/2mWd5NS - ciekawa audycja o turbosłowianach i nie tylko.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: smalco »

everan pisze:
smalco pisze: Ostatnimi czasy również się rozczytałm na temat antycznej Polski. Ciekawy temat. Jak masz coś ciekawego to wal na prv liczę na odnosniki.
Tak zwani turbosłowianie? :D
Kosternik pisze:W ramach offtopu http://bit.ly/2mWd5NS - ciekawa audycja o turbosłowianach i nie tylko.
Turbolechici jak już. [emoji12]
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: kmd7 »

W ramach offtopu: chętnie zerknę na turbosłowian. Ze swojej strony natomiast polecam Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego, jest tam kilka ciekawych audycji na temat początków państwa polskiego (i nie tylko, audycje są różne, czasem lepsze, czasem gorsze). Np. "Bogowie przyszli z Iranu? W poszukiwaniu zaginionej mitologii Słowian.": http://www.polskieradio.pl/8/405/Artyku ... ii-Slowian.
Underworld Kingdom
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Underworld Kingdom »

STWORZE. No dobrze, to lecimy. Najpierw – kim jesteśmy? Grupą zapaleńców, graczy od kołyski (prawie) i w prawie wszystko. Dość powiedzieć, że najstarszy z nas śmigał w Gwiezdnego Kupca 
Dokładnie rok temu postanowiliśmy sformalizować nasze pomysły i założyć Underworld Kingdom – maleńkie wydawnictwo, które będzie wydawać gry klimatyczne, ładnie zaprojektowane i oferujące ciekawą i wciągającą rozgrywkę. W skład naszego zespołu wchodzą Albert Rakowski – projektant mechaniki gier, ma na swoim koncie realizacje podręczników i dodatków rpg m.in. Terminal space – dodatek do OD&D, Towers of Krshal czy Bandits&Battlecruisers uznane przez graczy OSR - Old School Renaissance na całym świecie. Grzegorz Arabczyk – projektant mechaniki gier, wieloletni prezes gdyńskiego klubu fantastyki Collaps, współorganizator gdyńskiej edycji Gramy! Festiwalu gier planszowych. Marcin Adamski – grafik po gdańskim ASP, autor grafik do wielu gier planszowych dla mniejszych wydawnictw – autor wszystkich grafik do gry Stworze. Jakub Skrzypkowski – grafik, który stworzył piękne grafiki kosmosu do naszej drugiej gry planszowej – Lunation, oraz biuro graficzne TUTUconcept – (biuro to zajmuje się projektowaniem grafik m.in. dla Winning Moves – wydających gry Monopoly, Cluedo, Risk itp.), które zajmuje się składem, opracowaniem layoutu, przygotowaniem do druku, projektami figurek i marketingiem. Więc jak widzicie zespół pod silnym wezwaniem, zaangażowany w tworzenie gier różnej maści od wielu lat.
Dlaczego całość zaczęła się tak enigmatycznie? Sprawa jest prosta, każdy z nas jest perfekcjonistą i niechętnie pokazujemy wszystko, jeżeli nie jesteśmy sami na 100% pewni, że to ostateczna wersja. Strony graficznej byliśmy pewni od samego początku, więc przygotowaliśmy fanpejdże przedstawiające jak rodzą się gry, koncepcje artworki, background tematyczny. Co do mechaniki, obaj nasi projektanci gier chcieli mieć wszystko przetestowane na tip top zanim pokażą gry na szerokim forum. Obie gry przeszły ostre testowanie, co drugi dzień z różnymi grupami graczy, tych super doświadczonych wyjadaczy i niedzielnych graczy. Uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że sama mechanika do STWORZY przeszła wiele zanim osiągnęła obecną formę, więc nie widzieliśmy powodu aby wgłębiać się w detale w poszczególnych fazach testów.
Dlaczego dotychczas nie wypowiedział się na temat naszych gier żaden autorytet? Dokładnie z tego samego powodu, jeżeli nie jesteśmy 100% pewni, że jest dobrze to nie rozsyłamy gry do oceny. Jako projektanci, aż za dobrze znamy niekończące się dyskusje i domysły co dalej, nad produktem niedokończonym, chcieliśmy tego uniknąć i mam nadzieję, ze to się nam udało. W nadchodzących tygodniach planujemy spotkania m.in. z Game Troll TV, opublikowanie materiałów na blogu ZnadPlanszy i prezentację gier u naszego ulubionego streamera Łosia. Budujemy napięcie powoli, ale celowo, mając na uwadze dostarczenie końcowego produktu naprawdę dopracowanego i dopieszczonego od każdej strony.
Co do samej gry STWORZE, z tym pomysłem nosiliśmy się od wielu lat – ale dopiero w 2016 zebraliśmy zespół na tyle silny, żeby podjąć się realizacji. Uff, to na dziś tyle. Wiem, że jesteście ciekawi mechaniki, więc główny projektant mechaniki do STWORZy, przygotuje tekst opisujący temat jutro.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Yavi »

Nie boicie się trochę falstartu? O grze, poza materiałami z fanpage'a, niewiele wiadomo, a z tego co czytałem ruszacie 7 czerwca.
Dość mocno siedzę w planszówkach, ale i tak na stworze trafiłem przypadkowo dzięki forum, nie jestem pewien, czy temat jest znany szerszej publiczności.
Czy oprócz Game Trolla ktoś planszówkowy będzie prezentował grę?

I z kwestii technicznych: znacie już cenę egzemplarza i próg wydania?
Underworld Kingdom
Posty: 30
Rejestracja: 29 maja 2017, 22:03

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Underworld Kingdom »

To prawda, ze działamy nieszablonowo, skromne wejście jedynie przez facebooka, było zamierzone, właśnie dlatego, żeby od razu nie robić wielkiego zamieszania. Zainteresowanie tematem na początku nas zaskoczyło, byliśmy pewni, że popracujemy sobie po cichu, wybadamy jak podobają się artworki, klimat i spokojnie zbudujemy całą grę. Chcieliśmy wyjść na większe forum, dopiero mając pewność, że na pewno jest z czym. Czy boimy się falstartu? Nie, ponieważ odbiorca tej gry jest zróżnicowany, to nie tylko zagorzali gracze, ale również miłośnicy legend, mitologii słowiańskiej i podań ludowych. Generalnie klimatu, który nas natchnął. Oczywiście mamy nadzieje, że doświadczeni gracze także docenią STWORZE. Zależy nam na tym, żeby teraz, kiedy wiemy już, że gra oprócz klimatu ma tez ciekawą mechanikę, przedstawić ją od strony interesującej właśnie dla graczy. Widzę, że jesteś z Gdańska, my z Gdyni, może uda nam się spotkać i porozmawiać przy prototypie?
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Kosternik »

Przy tworzeniu klimatu na czym się opieraliscie? Gieysztor? Jakieś inne źródła?
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: rattkin »

Brzmi to wszystko bardzo dojrzale i rozsądnie. Bardzo jestem ciekaw efektu końcowego.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: costi »

Zróbcie tylko coś z tytułem, bo po polsku on się nijak nie klei jak dla mnie ("stworze" jest wołaczem od "stwór").
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: splocki »

costi pisze:Zróbcie tylko coś z tytułem, bo po polsku on się nijak nie klei jak dla mnie ("stworze" jest wołaczem od "stwór").
Ja uważam, że to bardzo oryginalny i klimatyczny tytuł.
A design pudełka to mistrzostwo świata. Brawo!

Też czekam na kolejną garść informacji.
ODPOWIEDZ