Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Deem »

Brylantino pisze:Ciężko się nie spodziewać gry przygodowej, skoro tak gra się sama reklamuje i jeszcze jak czytasz opinie na różnych blogach, gdzie niby autorzy grali na jakiś konwentach, to sami używają określenia gra przygodowa.
Na chiński chwyt marketingowy mogą się nabrać osoby, które nie siedzą w temacie gier i nie wiedzą: a) jakie sztuczki stosują sprzedawcy/autorzy b) gdzie kliknąć, żeby taką deklarację skonfrontować z rzeczywistością (znaleźć prezentację, przykładową rozgrywkę, zasady etc.).

Sprzedaż gry dodatkowym słówkiem na okładce będzie coraz powszechniejsza i my niestety nie możemy się temu dziwić,a co najwyżej budować świadomość w naszym środowisku.

Przykłady z mojego ulubionego mitomana: nie spodziewałem się, że Marsjanie to będzie przygoda na czerwonej planecie, ani że Alien Artefacts będą robić za karciane 4X. Odrobina "riserczu" i chłodnej głowy zwykle wystarczy do weryfikacji.

@Raj
Każda sroka swój ogon chwali. Pan Lang (patrząc na wywiady) też jest zachwycony swoimi dziełami, które w mojej osobistej opinii są często badziewne, ładne i prostackie. Ale postawa autora nie jest wyznacznikiem tego, jakie elementy gry (i produkt jako całość) są fajne a jakie nie. Skupianie się na niej sprawia jedynie, że merytoryczne opinie giną w zalewie jadu.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: raj »

Deem pisze:Każda sroka swój ogon chwali. Pan Lang (patrząc na wywiady) też jest zachwycony swoimi dziełami, które w mojej osobistej opinii są często badziewne, ładne i prostackie. Ale postawa autora nie jest wyznacznikiem tego, jakie elementy gry (i produkt jako całość) są fajne a jakie nie. Skupianie się na niej sprawia jedynie, że merytoryczne opinie giną w zalewie jadu.
Ale pan Lang nie wchodzi na fora graczy i nie mówi im "nie znacie się, to jest zajebista gra". Hejt został zapoczątkowany nie przez negatywne opinie o grze czy kampanii (bo to nic niezwykłego i wszędzie się zdarza) tylko przez aroganckie wypowiedzi i działania autorów na tym forum czy FB.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Rob
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2017, 22:42

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Rob »

Jak ktoś wrzuca linka z cytuję "świetną recenzją" w wątek, którym interesuje się trochę ludzi, to musi się liczyć z tym, ze ktoś tu w końcu dotrze, przeczyta i się wypowie, nie daj boże w innym tonie. Merytoryki tu mało, to nic dziwnego, że się zaraz sypią teorie spiskowe. Btw Mocarstwa, których wątek też sobie poczytałem, które też mi się podobają i kupię chociażby dla armii i czcionki z 1Ed Warhammera, to już w ogóle teorie godne ministra obrony narodowej. Czy Stworze jest grą przygodową, nie bardzo mnie interesuje, dobra zabawa i klimat przy grze jest dla mnie jedynym wyznacznikiem kupna. A ta ma jedno i drugie plus mechanika, która mi się podoba i raczej nie bardzo przypomina Talizman( ktoś to napisał w postach wyżej), ale co ja tam wiem, w Magię i Miecz grałem ostatnio w latach 90tych, kiedy grafika była mocno parchata i nie jestem fanem, może czas odświeżyć i porównać. A Stworze faktycznie śmigało po 500 zeta http://allegro.pl/stworze-gra-planszowa ... 87287.html. Ja bym tyle nie dał ale ktoś się skusił, widać popyt jest.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: raj »

Podobne (choć może nie tak rozbudowane i folklorystyczne) recenzje pojawiały się już przy różnych grach.
Ale w ich przypadku jakoś nie zdarzało się, żeby jakiś nikomu nieznany doświadczony gracz zakładał sobie konto, żeby dyskutować z takową recenzją.
Taka ciekawostka.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Brylantino »

No właśnie ma dużo więcej, niż się może wydawać. Cała gra ogranicza się do wykonywania ogromnej ilości testów dwóch umiejętności, które robimy za pomocą "kości" (do rzutu nie dochodzi, ale wystarczyło te znaczki z dnia i nocy dać na customową kość i mielibyśmy dokładnie to samo, bo mechanika ta się niczym już nie różni). Poza tym nie mamy już tutaj wiele więcej. Brakuje tylko chodzenia w lewo, bądź w prawo (chociaż tutaj jest większa dowolność). Na plus Talismana jednak przemawia to, że jest on grą przygodową (prymitywną ale zawsze). Stworze nawet tym nie jest, a widać że bardzo chciałby być. Żeby nie było, bo widzę że niektórzy średnio interpretują tekst: ja nie mówię że to jest zła gra. Jest po prostu bardzo przeciętna i jak dla mnie trochę prymitywna. Niestety kiepska instrukcja bardzo psuje jej odbiór i dopóki to nie zostanie poprawione, to współczuję każdemu kto wsparł projekt, gdyż dostał niezłego potworka.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Gambit »

Brylantino pisze:No właśnie ma dużo więcej, niż się może wydawać. Cała gra ogranicza się do wykonywania ogromnej ilości testów dwóch umiejętności, które robimy za pomocą "kości" (do rzutu nie dochodzi, ale wystarczyło te znaczki z dnia i nocy dać na customową kość i mielibyśmy dokładnie to samo, bo mechanika ta się niczym już nie różni).
Ta mechanika kart różni się od rzutów kością. Przy ciągnięciu sześciu kart na test z ikonką blisko "początku" sekwencji, jest chyba 100% na jego zdanie. Przy tym samym teście, kiedy rzucalibyśmy kośćmi, nadal jest szansa na jego oblanie.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Brylantino »

I w tym zdaniu zawarłeś coś, co by sprawiło że kości są "fajniejsze" - właśnie to ryzyko (nawet jakby było śmiesznie małe, bo ile razy się zdarzy, że ktoś na 6 rzutów, rzuci 6x1?). A dodając przy opcjach karcianych to, że ciągle musimy je przetasowywać itp. i gmerać przy tej planszy wcale jakoś nie sprawia, że gra się przez to fajniej.

Poza tym to bardzo też skrajny przypadek - wczoraj na całą grę tylko raz ktoś dociągał maksymalnie 5 kart, a poza tym prawie zawsze do zdania potrzebna jest wartość z końca (4/5/6), a nie początku testu.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: IseeWinner »

raj pisze:Podobne (choć może nie tak rozbudowane i folklorystyczne) recenzje pojawiały się już przy różnych grach.
Ale w ich przypadku jakoś nie zdarzało się, żeby jakiś nikomu nieznany doświadczony gracz zakładał sobie konto, żeby dyskutować z takową recenzją.
Taka ciekawostka.
Raj nie przesadzasz trochę? Czy każdy "doświadczony gracz" musi być użytkownikiem tego forum od zarania dziejów? Czy pierwszy opublikowany post musi zawsze być związany z chęcią zakupu/sprzedaży jakiegoś tytułu bądź wypytania o interpretację zasad itp? Dla jednego pobudką do założenia konta będzie to o czym wspomniałem, dla innego np. oburzenie związane z nieprzychylnym potraktowaniem gry, która mu się podoba. Po co dorabiać do tego teorie spiskowe? Może być, że te podejrzenia są zasadne a może być, że nie. Zamiast ciskać kategoryczne oskarżenia (które nie wynikają logicznie z domysłów co poniektórych użytkowników) osoba, która koniecznie chce przeprowadzić śledztwo może przecież udać się do administratora po bardziej szczegółowe informacje (adresy IP, z których dany użytkownik się loguje itd)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: raj »

Jak nie twierdzę, że dany nowy użytkownik jest na pewno powiązany z autorem czy wydawcą danej gry. Może być, może nie być. Po prostu taka zbieżność jest dla mnie podejrzana.
Możliwe, że są to niesłuszne oskarżenia. Zdumiał mnie za to dobór wątków jakie zainteresowały Roba.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Rob
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2017, 22:42

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Rob »

raj pisze:Podobne (choć może nie tak rozbudowane i folklorystyczne) recenzje pojawiały się już przy różnych grach.
Ale w ich przypadku jakoś nie zdarzało się, żeby jakiś nikomu nieznany doświadczony gracz zakładał sobie konto, żeby dyskutować z takową recenzją.
Taka ciekawostka.
Nie znany nikomu doświadczony gracz? Zna mnie sporo osób, nie siedzę w jaskini. To, że nie zna mnie kilka osób tutaj nie znaczy nic innego jak to, że nie zna mnie kilka osób tutaj. Jakaś inicjacje trzeba przejść na tym forum, żeby móc podyskutować? Już wcześniej poleciało megalomanią, kiedy ktoś napisał, ze "Polska nie da się zrobić w balona". Jak nie chcecie, żeby ludzie tu zaglądali to nie wiem, jakieś prywatne forum zróbcie, nie linkujcie wypowiedzi, jest na to kilka sposobów. Gra mi się po prostu podoba, ma kilka naprawdę fajnych smaczków, jak choćby właśnie testy karciane, cieszę, się, że niedługo ją dostanę i chętnie porozmawiam a nawet pokłócę się o szczegóły gry. Ale co dostałem tutaj to kilka teorii spiskowych, opinia "całej Polski" i info, że to podejrzane, że nikt mnie nie zna. Poczekam na inne recenzje, podyskutuję gdzie indziej, bo na pseudo dyskusje tutaj szkoda pary.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Brylantino »

A się uczepiłeś tej Polski, nawet jak to było pisane jako granie na nosie, odnośnie wcześniejszego posta który pisał o "jednorazowej akcji".

Szkoda tylko, że jak podałem przykłady beznadziejności tej instrukcji to się w ogóle do tego nie odniosłeś (choć wcześniej twierdziłeś, że ją przeczytałeś i że jest dobrze napisana) i udajesz, że ten post się w ogóle nie pojawił, gdyż dalej przytaczasz tylko posty z większym ładunkiem negatywnym.

EDIT: A jak jesteś takim "znanym" graczem czy twórcą, to przedstaw się z imienia i nazwiska.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: IseeWinner »

Brylantino pisze:A się uczepiłeś tej Polski, nawet jak to było pisane jako granie na nosie, odnośnie wcześniejszego posta który pisał o "jednorazowej akcji".

Szkoda tylko, że jak podałem przykłady beznadziejności tej instrukcji to się w ogóle do tego nie odniosłeś (choć wcześniej twierdziłeś, że ją przeczytałeś i że jest dobrze napisana) i udajesz, że ten post się w ogóle nie pojawił, gdyż dalej przytaczasz tylko posty z większym ładunkiem negatywnym.

EDIT: A jak jesteś takim "znanym" graczem czy twórcą, to przedstaw się z imienia i nazwiska.
Brylantino, zauważ, że swoimi wypowiedziami sam dolewasz oliwy do ognia. Jako obserwator wątku dostrzegam wiele jadu i frustracji (być może związanych z niespełnionymi oczekiwaniami) w Twoich wypowiedziach. Szanujmy się. Można przecież poprowadzić taką dyskusję w sposób merytoryczny, pozbawiony osobistych wycieczek i prześmiewczego tonu.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Brylantino »

No to nie wiem jak może być bardziej merytoryczna - zostało zarzucone, że ludzie przerzucają się tylko mięsem bez argumentów, napisałem post z konkretami, który został zignorowany, a osoba która tak bardzo broni tego projektu, dalej uważa że dyskusja jest bezsensowna. Faktycznie tak może być, kiedy posty z argumentami są olewane.

A w moim przypadku oczekiwań żadnych nie było, gdyż w ogóle nie śledziłem tego projektu i gdyby nie znajoma, która bardzo interesuje się mitologią słowiańską i grę zakupiła, to w życiu pewnie nawet bym w ten produkt nie zagrał.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Nidav »

Rob, zwróć uwagę na to, jak mogą odbierać to inni forumowicze. Rejestrujesz się tutaj, żeby bronić gry i nawet nie zaczynasz od jakiegoś neutralnego wstępu merytorycznego, tylko od razu jedziesz z tekstami w stylu:
Naprawdę się starałem, ale mnie odrzuca od takiego pitolenia bez ładu i składu. Ludzie nie zachęcajcie go do bloga nie róbcie tego innym.
Zresztą widzę, ze całe to forum mocno ”pozytywnie” jest nastawione do gry od samego poczatku. Brylantino, Ty to już całkiem odleciałeś „wydawnictwo musi iść na Kicka bo Polska już drugi raz się w balona zrobić nie da”? Haha, smiechłem. Niezłe mniemanie o sobie macie panowie. Widzę tu kilku stałych bywalców, którzy zdecydowanie nie są Polską, co najwyżej polską cebulą. Oprócz kilku merytorycznych uwag to tu się niezły hejcik kręci, zresztą wystarczy popatrzeć na inną mocno znienawidzoną na tym forum grę autorską i różne teorie spiskowe. Że wam się chce…
Obrażasz rattkina - którego recenzja jak dla mnie jest świetna i doskonale napisana - następnie zarzucasz wszystkim megalomaństwo i jeszcze cebulactwo. Czy samo to zachowanie nie śmierdzi trochę cebul... znaczy się hipokryzją? Podobny przypadek był w wątku o Mocarstwach (i to nie raz), ale taki PrzyjaznyDuszek wyszedł z założenia "mi się gra podoba, ale rozumiem jej braki, mimo wszystko jakby ktoś chciał zagrać, to mam i zapraszam". I to się chwali. Poza tym uogólniasz wszystkich forumowiczów, wszyscy są dla Ciebie źli i z przerostem ego i tylko Ty masz rację - do konstruktynej krytyki gry już się nie odniesiesz (vide wypunktowanie braków i błędów w instrukcji).
Ja w Stworze nie grałem, chociaż z chęcią zagrałbym, żeby się przekonać i wyrobić opinię. I nawet jeśli byłaby negatywna, to cóż... ja mam prawo mieć swoje zdanie, ty masz prawo mieć je tam, gdzie plecy się kończą. Żyjemy w (jeszcze) wolnym kraju i wśród mnogości ludzi, opinii i zdań nie ma sensu na siłę wylewać jadu na innych, bo Tobie się podoba, a innym nie. Trochę więcej pokory, szacunku i zwykłej uprzejmości.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: bartekb8 »

Dobra gra zawsze obroni się sama, a to że autorzy podchodzili do swojego projektu hurraoptymistycznie chyba nie powinno nikogo dziwić? Który autor nie jest zadowolony ze swojego dzieła? Który nie chciałby go dobrze promować żeby następnie dobrze sprzedać? Nawet jeśli gra nie spełni oczekiwań wielu graczy (czas zweryfikuje) to nadal będzie to coś nad czym kilku ludzi spędziło miesiące obmyślania a wielu testowania, może zarwanych nocy. Nawet jeśli pewne rzeczy zostały zrobione źle to i tak nie umniejszy to miłości twórcy do jego dziecka. Hejciarze też są sobie po części winni dając się nakręcić hype'owi i ślepo wierząc w to co się mówi czy pisze o grze. A może gra nie obiecywała niczego więcej ponad to czym jest tylko wasze (wspierających) oczekiwania były zawyżone albo nastawialiście się na zupełnie inny gatunek?...
Terminu "gra przygodowa" też bym się tak nie czepiał, opisy które mają na celu jak najlepiej sprzedać produkt jak najszerszej publiczności zawsze reklamuje się w podobny sposób, i często dotyczy to właśnie gier euro w których (bardzo często) klimatu jest za grosz.
Przytoczę choćby krótki opis gry Lorenzo il Magnifico z tyłu pudełka, który ostatnio trochę mnie rozbawił:"(gracze)będą zdobywać nowe terytoria, sponsorować wznoszenie imponujących budowli,dokonywać awanturniczych czynów..." WTF? Jakie awanturnicze czyny, jakie imponujące budowle? Też można by się przyczepić że to nabijanie klienta w butelkę, ale z marketingowego punktu widzenia czyn zrozumiały i powszechnie stosowany, bo kogoś może nakłonić do kupna gry. A świadomy gracz i tak będzie wiedział że gra jest eurosucharkiem i będzie w niej szukał ciekawej mechaniki a nie iskrzącego się klimatu (i przygody, na co wskazywałby opis z pudełka).
Myślę że podobne wnioski można było wysnuć oglądając jakiekolwiek materiały o Stworzu. Gry nie wspierałem ale obejrzałem może 2 filmiki instruktażowo-demonstracyjne i od razu wiedziałem że to nie będzie jakiś erpeg tylko gra polegająca na wypełnianiu misji, dobieraniu kart, układaniu kosteczek na planszy itp. Kolejny eurosek, tylko że z klimatem. To że była reklamowana tak a nie inaczej nie czyni z niej gorszej gry, więc czepiałbym się raczej mechaniki czy instrukcji jeśli faktycznie szwankują.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: IseeWinner »

W pełni popieram przedmówcę.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Galatolol »

Przytoczę choćby krótki opis gry Lorenzo il Magnifico z tyłu pudełka, który ostatnio trochę mnie rozbawił:"(gracze)będą zdobywać nowe terytoria, sponsorować wznoszenie imponujących budowli,dokonywać awanturniczych czynów..."
Grubo pojechali.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Brylantino »

bartekb8 pisze: Nawet jeśli pewne rzeczy zostały zrobione źle to i tak nie umniejszy to miłości twórcy do jego dziecka.
Oj zdziwiłbyś się. Nie wiem, ile gier w życiu zrobiłeś, ale każdy twórca powinien przede wszystkim do swoich produktów podchodzić realistycznie i jeżeli widzi problem, bądź coś co mogło zostać zrobione dużo lepiej, to powinien umieć za to przeprosić, walnąć się w pierś i wyciągnąć wnioski na przyszłość, a nie ślepo bronić swoich błędów i dalej brnąć że przecież to gracze się nie znają, a mój design jest doskonały. Ja w swoich grach wiem gdzie dałem ciała, ale też wiem, że więcej się to nie powtórzy i jest to dla mnie nauka na przyszłość.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: raj »

Brylantino pisze:i jeżeli widzi problem
To jest klucz...
bartekb8 pisze: To że była reklamowana tak a nie inaczej nie czyni z niej gorszej gry,
Problemem nie jest sposób reklamowania tylko arogancja i brak kultury autorowydawców.
Rob świetnie się wpisał w ten trend, w swoim pierwszym poście na forum wyzywając i obrażając tych co myślą inaczej niż on.
I jakiej reakcji oczekiwał?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: bartekb8 »

Brylantino pisze:
bartekb8 pisze: Nawet jeśli pewne rzeczy zostały zrobione źle to i tak nie umniejszy to miłości twórcy do jego dziecka.
Oj zdziwiłbyś się. Nie wiem, ile gier w życiu zrobiłeś, ale każdy twórca powinien przede wszystkim do swoich produktów podchodzić realistycznie i jeżeli widzi problem, bądź coś co mogło zostać zrobione dużo lepiej, to powinien umieć za to przeprosić, walnąć się w pierś i wyciągnąć wnioski na przyszłość, a nie ślepo bronić swoich błędów i dalej brnąć że przecież to gracze się nie znają, a mój design jest doskonały. Ja w swoich grach wiem gdzie dałem ciała, ale też wiem, że więcej się to nie powtórzy i jest to dla mnie nauka na przyszłość.
Zgadzam się w pełni, nie chodziło mi o samozadufanie twórcy a raczej o szacunek do własnej pracy, a także czas i pasję jaką włożył w swoją grę. Twórca może być samokrytyczny ale nie powinien wypuszczać nieskończonego czy wadliwego produktu, to w sumie oczywiste. Nie bronię praktyk o których piszesz, do błędu oczywiście trzeba się przyznać i próbować go jak najszybciej naprawić. Najlepiej przed premierą.
Natomiast nie wiem czy to się tyczy twórców Stworza, nie chciałbym nikomu przyczepiać etykietki jeśli w grę nie grałem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: rattkin »

Prof. Węglarz, postrach, chluba i duma Politechniki Poznańskiej, mawiał czasem do przeszkadzających studentów:
- Panowie! Lepiej jak Was nie było.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Kisun »

Rob pisze:Trafiłem tu przez facebooka, oglądam sobie tam Gry Planszowe.
I bardzo dobrze, popieram, super. Może w takim razie warto było tam pozostać, a nie specjalnie zakładać konto i denerwować opiniami o jakichś pseudorecenzjach?
Tak, oglądanie w tym, przypadku, miało by sens. ;)
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: bartekb8 »

raj pisze:
bartekb8 pisze: To że była reklamowana tak a nie inaczej nie czyni z niej gorszej gry,
Problemem nie jest sposób reklamowania tylko arogancja i brak kultury autorowydawców.
Rob świetnie się wpisał w ten trend, w swoim pierwszym poście na forum wyzywając i obrażając tych co myślą inaczej niż on.
I jakiej reakcji oczekiwał?
Sposób reklamowania też jest jakimś tam problemem, ale to już choroba dzisiejszego świata a my jesteśmy przyzwyczajeni że na każdym kroku próbuje się nas omamić w reklamach które głoszą że ich produkt jest najlepszy i już trzeba go mieć, albo że jest czymś innym niż w rzeczywistości. Jesteśmy przyzwyczajeni i (przynajmniej częściowo) uodpornieni, bo w końcu nie wszystko musi i może być potrzebne czy najlepsze.

Nie wypowiem się odnośnie arogancji autorów, ale jeśli gra jest faktycznie zepsuta a twórcy byli tego od początku świadomi to wtedy pewnie można by postawić takie zarzuty.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2017, 14:57 przez bartekb8, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Retro »

coraz ciekawszy robi się ten temat, coraz więcej treści mi się wyświetla :lol:

Ten post został napisany przez ignorowanego użytkownika (......). Wyświetl ten post.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Rob
Posty: 5
Rejestracja: 20 gru 2017, 22:42

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Rob »

Hajda na niego przynieście widły!, Pochodnie też się przydadzą! Obraził nam recenzenta, jest butnym wydawcoautorem (co to w ogóle za słowo jest, jezu) na sfejkowanym koncie, ile gier wydał? Kto go zna, dawaj imię tu zaraz, pokaż się. Ma inne zdanie cham, włazi tu i nas obraża, bo wiadomo, że jak my obrażamy to git i klepiemy się pleckach, jak ktoś obraża to wróg, idź sobie stąd nie chcemy Cie tu. Polska to wolny kraj, dopóki masz takie samo zdanie jak my.

Ile to trwało dzień? A już dwie strony nowych tekstów pyknęły, żaden autor nie musi tu się wam mieszać, sami kręcicie hype i podbijacie statystyki aż miło. Co do mojego skrytykowania niby recenzji, której się po prostu nie da czytać, została skrytykowana nie dlatego, że nie jest merytoryczna, bo może w końcu gdzieś jest, ale dlatego, ze jest grafomańskim koszmarkiem. Na co niektórzy tu zapałali takim oburzeniem jakbym im co najmniej matkę od ladacznic wyzwał. Tak macie rację, lepiej było zostać na fb i tam sobie gry oglądać, wśród tych wszystkich, zapewne fejkowych kont ludzi, którym gra się podoba. Wejście tu to kompletna pomyłka, 20 lat temu, to mnie i może kręciło, dzięki za przypomnienie czemu przestałem się udzielać na forach. Zmywam się stąd, dla mnie zdrowiej a i to gdakanie w kurniku się zaraz uciszy.

Na do widzenia, ktoś z was zwrócił uwagę na recenzję wrzucona przez IseeWinner? Czy może recenzentka tez fejkowa?
ODPOWIEDZ