Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: piton »

mat_eyo pisze: Duża w tym zasługa kafelka portu, który punktował za ulepszenia.
Kafelek rundy punktuje za ulepszenia. Kafelek portu daje 3 punkty i jedno ulepszenie gratis.
Jak braliście po 3 punkty za zrobione ołówki, to faktycznie wyniki mogły być kosmiczne ;)

ja grałem 2x2 czyli 2 razy na dwie osoby. Na papierze gra jest dość prosta i znów czułem rozczarowanie (vide Pulsar), ale w trakcie gry jest już dobrze i zapewnia fajne kombinowanie.
Wiadomo wszystko sprowadza się do kasy i handlu - potem kontrakty, ale jest to bardzo dobrze przemyślane i naprawdę trzeba dużo policzyć. Czysta ekonomia, nam przypadła do gustu. Trochę silnika Terry jest, ale przekierowanie na ekonomię robi z klanów zdecydowanie inną grę.
Na dwie osoby można się skutecznie blokować, jest odczuwalny wyścig po kontrakty i pola na planszy, do tego wybudowanie się obok sąsiada żeby odpalić bonusową akcję handlu - przynajmniej my tak konfrontacyjnie gramy. Teraz obawiam się gry na 4 osoby, bo mogę zbyt wiele nie zaplanować :P
Naprawdę udana pozycja, ale też obawiam się schematu za kilka gier... Tylko pogram te kilka gier i się przekonam, bo gra jest dobra i aż chce się grać znowu :)
Chciałbym żeby plansza główna i planszetki były nieco większe, bardziej cieszyłyby oko. Na obrazkach było duże, w rzeczywistości jest małe, ale wykonanie pierwsza klasa. Btw - Kto wymyśla te gry? Lizbona ogromna, a klany małe ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: mat_eyo »

piton pisze:Kafelek rundy punktuje za ulepszenia. Kafelek portu daje 3 punkty i jedno ulepszenie gratis.
Jak braliście po 3 punkty za zrobione ołówki, to faktycznie wyniki mogły być kosmiczne ;)
O kurcze, faktycznie. Jednak wyników by to nie zmieniło, każdy wyciągnął z tego kafelka tyle samo. Po partii faktycznie ten kafelek wydawał mi się zbyt mocny.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: piton »

O tych kontraktach coś. Pograłem 3x2osoby i raz na 4 osoby.
Na początku jak czytałem narzekanie na kontrakty i punktowanie za importowane dobra to byłem "zaniepokojony" ;) Pierwsze dwie gry ( na dwie osoby) rozwiały tę wątpliwość, kolejne 2 gry - w tym na 4 graczy - jednak potwierdziły :|
w dwóch pierwszych grach kontrakty wychodziły niemalże po równo. Nawet raz końcu był remis pomiędzy dwoma produktami, jeden był nieznacznie wyżej. Wyniki były zblizone, różnica kilkunastu punktów.
W kolejnych grach zdarzyło się tak, że dwa produkty wychodziły praktycznie cały czas, a w ostatnich dwóch rundach wyszły dopiero (!) kafelki z bawełną odpowiednio 1 i 3 w ostatniej rundzie. Taki dość ekstremalny przypadek. Oczywiście kto zrealizował wygrał. Wyniki pierwszego gracza był już o kilkadziesiąt punktów wyższy od pozostałych wyników.
Nie było to fajne, gdyż/ponieważ
-jak ktoś zrobił w trakcie gry np. 7 kafli, nie przebił kogoś z dwoma/trzema kaflami bawełny.
-na dwie osoby da się to względnie kontrolować, znaczy wartość surowca i tym jakoś się sterować. ALE tylko przy warunku, że kafle kontraktów będą wchodzić po równo
- na 4 osoby to już było nie do kontrolowania

Jest to dość nieprzewidywalne, ale można teoretycznie trzymać surowce, na maxa rozwinąć ekonomię i czekać na realizację kontraktów do ostatnich tur obserwując rynek. Wychodzi rarytas i się na niego rzucamy. Tylko jak kontrakty będą wychodzić praktycznie po równo to jesteśmy w du... bo nie realizowaliśmy kontraktów przez całą grę i przy końcu raczej nie nadrobimy i nie wstrzelimy się w ten jeden super surowiec, który przy wyrównanej liczbie surowców może skoczyć w te lub wewte - chłopaki o tym wcześniej pisali.
Oczywiście daje to pole do eksploracji gry i podejmowania jakiegoś ryzyka, ale z punktu widzenia eurosucharzysty niezbyt mi się taka losowość podoba. Jakby kontrakty wychodziły w podobnej liczbie - jak zdarzyło się to w naszych dwóch grach - byłoby lepiej i faktycznie można jakoś posterować rynkiem. Jak wychodzi 12 kafli tytoniu, 10 kafli bawełny i 4 trzciny to nie poszalejemy.
Kończę akademickie rozważania.
Nieubłagane prawa rynku popytu/podaży, ale na eurosuchara to zbyt brutalne :P Muszę przeorientować spojrzenie na grę i spróbować innej strategii po prostu.
Teraz bankowo zagram ze stałym punktowaniem po 4 punkty za każdy surowiec, dla sprawdzenia tej opcji.

Niemniej pozostała cześć gry - rozbudowa na mapie, mechanizmy produkcji, rynek surowców są wyśmienite i działają bardzo dobrze, aż chce się grać :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: mat_eyo »

W sam wariant punktowania importowanych dóbr nierówno wpisana jest losowość. Wariant z płaskim punktowaniem to poprawia, ale ucina dosyć istotną część gry, dlatego jeszcze go nie próbowałem. Daj znać jak wrażenia.

Natomiast żeby obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia tak skrajnego przypadku, możesz przed grą podzielić kontrakty na typy i wymieszać je w miarę równo.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: AkitaInu »

Nie do końca rozumiem z tymi kontraktami.

jeżeli ktoś miał 7, załóżmy że:

- 4 z tych kontraktów dawały 3 punkty za każdy surowiec
- 3 z nich dawały 4 punkty

średnio założe (jak źle to poprawiajcie) 2 surowce per kontrakt

czyli:

- 4 kontrakty dają (4x2)x3 = 24 punkty
- 3 kontrakty dają (3x2)x4 = 24 punkty

a jeżeli ktoś miał 2/3 kafle najwięcej punktowanego surowca to byłoby:

- 3 kontrakty dają (3x2)x5 = 30
- 2 kontrakty dają (2x2)x5 = 20


Więc ktoś z 7 kontraktami zebrał niecałe 50 punktów, ktoś z trzeba z abawełne 30.

Czy coś źle napisałem ?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: piton »

AkitaInu pisze:Nie do końca rozumiem z tymi kontraktami.
zapodałem opis bardzo skrótowo ;) mea culpa

Na końcu każdy miał podobną liczbę płytek kontraktów. 4, 5, 5, lider miał 7)
ja byłem najgorszy i miałem te 4 płytki, a grałem tymi co mogą mieć po dwa kontrakty :lol:
było tak:
1) 11x5punktów = 55 (3 płytki po 3,4,4) + 8x4(2 płytki po 4)=32
2) 2x5 (1 płytka)+ 2x4 (1 płytka) + 7x3 (3 płytki)
3) 0x5 + 5x4 (2 płytki) + 9x3 (5 płytek) - w sumie 7 płytek (albo 6 ...)
4) najgorszy ja :P 0x5 + 4x4 (1 płytka) + 10x3 (3 płytki)

Grałem jak dupa wołowa, pozostali gracze grali pierwszy raz, więc pole do poprawy jest ;)
do meritum, weszło do gry sporo kontraktów, z czego 4 na bawełnę. To jest mój "zarzut".

1 płytka z bawełną wyszła w 1 rundzie - kolega wybierał z tego co mu zostawiliśmy i wziął akurat bawełnę, kto wtedy myślał jak będą przychodziły płytki przez całą grę? Potem 1 płytka dopiero w 4 rundzie i 2 w ostatniej rundzie. Kolejność graczy miała kolosalne znaczenie. Każdy czekał na bawełnę, której nie było.
Akurat we wczorajszym scenariuszu bardziej opłacało się kumulować surowce i czekać na okazję niż robić kontrakty od początku. Tylko kto jest to wstanie przewidzieć w pierwszej rundzie, w drugiej, w trzeciej...

We wcześniejszych grach tego aż tak bardzo nie odczułem, bo kontrakty wychodziły mniej więcej w równej ilości i robiliśmy je na bieżąco. Wtedy sterowanie rynkiem i wypełnianie kontraktu było satysfakcjonujące, bo mieliśmy realny wpływ na punkty. Osłabiam jeden - wypełniając, ale promuje drugi surowiec. Przeciwnik może skontrować jeśli idzie w coś innego i podbić ten, którego ja mam najwięcej itd.
Fajny mechanizm tylko przy takim wyjściu kontraktów nie do końca się u nas sprawdził. Było po prostu duże rozczarowanie faktem, że całą grę ktoś rzeźbił kontrakty, żonglował surowcami na rynku, a szast-prast i zostaje w tyle bo akurat tak się ułożyło - losowość+kolejność tury. Brutalne prawa rynku i taki urok gry ;)

Tak sobie milo dyskutujemy, to piszę takie rzeczy. Gra nie jest zepsuta, pewnie nie wszystko robiliśmy optymalnie i perfekcyjnie, tylko w miodku coś pływało niedobrego ;)
Po prostu muszę zmienić podejście do gry i opracować alternatywną strategię :P Jako gra ekonomiczna Klany są bardzo dobre i chętnie będę grał i testował nadal.
mat_eyo pisze:Natomiast żeby obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia tak skrajnego przypadku, możesz przed grą podzielić kontrakty na typy i wymieszać je w miarę równo.
Taka propozycja też nam przyszła do głowy :) pokombinuje i w takim wariancie, o! ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: ghostdog »

Czy jest w planach "wypuszczenie" gdzieś instrukcji PL? 8)
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

ghostdog pisze:Czy jest w planach "wypuszczenie" gdzieś instrukcji PL? 8)
+1
I mam taki pomysł:
Wrzucasz instrukcję PL (nie tylko tej gry ale innych też :wink: ) i podajesz swój numer konta (zdaję sobie sprawę że trzeba na to poświęcić czas itd.) a ja pobieram i w ramach podziękowania robię przelew, ala taka cegiełka np. 5 zeta.
Co wy na to i czy miało by to jakiś sens?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Czacha Games »

hej, to tak już oficjalnie bo wiele osób o to pytało, podpisaliśmy umowę licencyjną i wydamy polską edycję gry. Szczegóły w najbliższych tygodniach. Możemy zdradzić jedynie, że gra zostanie wydana w formie CF, ale nie wybraliśmy jeszcze platformy na której ją odpalimy. Akcję chcemy zacząć około połowy marca, a gry powinny być wyprodukowane około sierpnia. Więcej info wkrótce.
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: mat_eyo »

Bardzo dobra wiadomość. Ta gra zdecydowanie zasługuje nawet nie tyle na spolszczenie (zależna językowo jest tylko instrukcja), co na większą dostępność w polskich sklepach. Jeśli będą jakieś fajne dodatki (addony, nowe kafle) to pamiętajcie, że część osób już ma wersję angielską i chętnie by to dokupiło jako addony, tak jak to było w przypadku Keyflowera ;)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: gregos »

Świetnie. :) Powoli rozglądałem się za wersją angielską, ale skoro ma być rodzime wydanie, to spokojnie i z chęcią na nie zaczekam. Tak jak wspomniał mat_eyo, dobrze by było, aby polska wersja miała również jak najwięcej możliwych bonusów.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Apos »

Czacha Games pisze:hej, to tak już oficjalnie bo wiele osób o to pytało, podpisaliśmy umowę licencyjną i wydamy polską edycję gry. Szczegóły w najbliższych tygodniach. Możemy zdradzić jedynie, że gra zostanie wydana w formie CF, ale nie wybraliśmy jeszcze platformy na której ją odpalimy. Akcję chcemy zacząć około połowy marca, a gry powinny być wyprodukowane około sierpnia. Więcej info wkrótce.
Gratulacje!

Trzymałem kciuki, aby ten hit Essen 2017 był wydany u nas :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Super! :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: misioooo »

Nie wiem czy śledziliście Kickstartera tego tytułu... Nie było tam w streczgolach za wiele (więcej znaczników surowców i tyle) :) Sama gra w wersji "standard" to high-end produkcyjny i nie ma co ulepszać. Były jedynie monety metalowe do dokupienia za 19Eur i ekskluzywny dla wersji KS papierowy "rękaw" na pudełko z grafiką. Nie wiem co Czacha mogłaby dołożyć do wersji PL - licencja na 100% nie pozwoli na dorobienie nowych kafli czy jakąkolwiek ingerencję w zawartość wersji angielskiej (mechanicznie, bo order uśmiechu zawsze można dołożyć) ;) 3mam kciuki - w końcu cos się dzieje, wszak nieczęsto nowy tytuł pnący się w rankingach bgg jak szalony doczekuje się wersji PL praktycznie zaraz po wydaniu wersji ENG!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wystarczy polska instrukcja + polska cena i będzie git.
Osobiście dziwię się że żadne duże wydawnictwo nie pokusiło się o wydanie tej gry, za to wydają całą masę innych popierdółek.
Essenowy hit i 74 miejsce na BGG ( i pnie się wyżej) to mało żeby wydać taką grę?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Apos »

Dr. Nikczemniuk pisze:Wystarczy polska instrukcja + polska cena i będzie git.
Osobiście dziwię się że żadne duże wydawnictwo nie pokusiło się o wydanie tej gry, za to wydają całą masę innych popierdółek.
Essenowy hit i 74 miejsce na BGG ( i pnie się wyżej) to mało żeby wydać taką grę?
W pełni się zgadzam z jednym, drugim i trzecim akapitem.

Moim zdaniem wiele gier, które startuje na kickstarterze całą swoją atrakcyjność opiera na figurkach oraz niepotrzebnych dodatkach, a właściwe "mięso gry", czyli mechanika oraz "feel" gry są co najwyżej przeciętne. Nie wspominając o wydumanych cenach.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: seki »

Dr. Nikczemniuk pisze:Wystarczy polska instrukcja + polska cena i będzie git.
Osobiście dziwię się że żadne duże wydawnictwo nie pokusiło się o wydanie tej gry, za to wydają całą masę innych popierdółek.
Essenowy hit i 74 miejsce na BGG ( i pnie się wyżej) to mało żeby wydać taką grę?
Nie znam szczegółów negocjacji ale mogło być przecież tak, że Czacha już przed Essen albo na samym początku dogadał się z Karma Games. Bardzo możliwe, że większe wydawnictwa chciały wydać Klany ale było już pozamiatane. Zresztą Czacha wydał już kilka hitów i kolejne ma w planach więc nie jest to już wydawnictwo no name.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Wincenty Jan »

Czy ktoś z Was grał już w tryb solo?
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Daquan »

Dr. Nikczemniuk pisze:Wystarczy polska instrukcja + polska cena i będzie git.
Osobiście dziwię się że żadne duże wydawnictwo nie pokusiło się o wydanie tej gry, za to wydają całą masę innych popierdółek.
Essenowy hit i 74 miejsce na BGG ( i pnie się wyżej) to mało żeby wydać taką grę?

Z perspektywy dużego wydawnictwa: ta gra, została bardzo źle skalkulowana jako produkt. MSRP i cena produkcyjna, nijak mają się do rynkowych realiów. Wydanie tego tytułu, dla dużej firmy, z dużym zatrudnieniem, byłoby to poprostu przemielenie kapitału. Mało zostawało tam marży.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Marx »

Klany Kaledonii trzeba tez pochwalić za wykorzystanie przestrzeni w pudełku. Nie ma tam prawie w ogóle powietrza, a gra z tyloma elementami nie zajmuje duzo miejsca na regale. Brawo.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: hipcio_stg »

Wczoraj miałem przyjemność zagrać w tę jakże miodową grę! Absolutnie cacuszko! Uwielbiam dokładnie takie euro! Miłość od pierwszego zagrania. Począwszy od wydania, jakości komponentów, mechanice popytu-podaży, losowości a skończywszy na efekcie kolejnej partii. Mam wrażenie, że ciągle zmieniający się układ kontraktów totalnie wymuszą granie w inną stronę. Ceny towarów też w każdej partii będą pływały przez co unikamy szachów. Ogromny ból, że gra tak słabo dostępna, ale uspokoiłem się czytając, że edycja PL już w tym roku. Gra na pewno zagości w moim repertuarze i często ma szansę wpadać na stół. Żona pokochała tak samo jak ja, więc iskrzy.

Dodam, że graliśmy w pełnym składzie i trochę na omacku przez pierwsze dwie rundy, ale przyjemność ciężka do porównania. Myślałem, że ubiegłoroczne Essen nie zainteresowało niczym co koniecznie muszę kupić, a tutaj miła niespodzianka! Jest CoC! Eurosucharzyści powinni być zadowoleni.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Sir_Yaro »

Czy ktoś słyszał o wydaniu klanów po polsku? Wydaje mi się, że gdzies mi mignęła taka informacja ale nie mogę tego teraz znaleźć. I w sumie nie wiem już czy mi sie nie pomyliło z czyms innym..
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: toblakai »

Czacha Games zapowiedziała wydanie po polsku.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: seki »

toblakai pisze:Czacha Games zapowiedziała wydanie po polsku.
I z tego co pamiętam w marcu ma być kampania na wspieram.to
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1638
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 351 times
Kontakt:

Re: Clans of Caledonia (Karma Games)

Post autor: Sir_Yaro »

O! teraz już kojarze :) Dziękuje bardzo.
ODPOWIEDZ