Pixie Queen

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Pixie Queen

Post autor: fumi »

Wydawnictwo Bard jeszcze w tym miesiącu ma ruszyć przez wspieraczkę z grą Pixie Queen.
Nie znalazłem wątku o tej grze więc pozwolę sobie założyć.

Tutaj link do zasad gry i prezentacji prototypu Piotrka z "Granie W Chmurach"
https://www.youtube.com/watch?v=GeBBMQX6ccg&t=15s

Zapowiada się ładnie wyglądające euro.

Grał już w to ktoś? Widział? Jakieś opinie?
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixie Queen

Post autor: ostoja »

Gameplay wzbudził moje zainteresowanie. Szkoda, że Bard na razie milczy :( Sama gra chyba jeszcze nie wyszła w USA, więc brakuje trochę informacji czy materiałów na yt.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Pixie Queen

Post autor: Gizmoo »

Widziałem Pixie Queen na Essen. Przy grze praktycznie non-stop była kolejka, a ponieważ ani ja, ani nikt z moich znajomych nie miał jej na liście - nie zagraliśmy. Postałem więc chwilę i posłuchałem zasad. Jest tam kilka bardzo ciekawych pomysłów, ale ciężko mi stwierdzić, na ile te pomysły są dobre ;) . Strasznie mi przeszkadzała mało czytelna plansza, od której można dostać oczopląsu. Nie wiem, czy zmienili kolorystykę i czytelność w finalnym produkcie, ale jeżeli pozostało tak jak było - to ja pewnie spasuję. Strasznie to bure, ponure i nieczytelne.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pixie Queen

Post autor: Yavi »

Właśnie zagraliśmy we dwoje w prototyp, na fanpage'u kilka fotek: link.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Pixie Queen

Post autor: Bary »

Kiedy startuje kampania dla tytułu?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pixie Queen

Post autor: Yavi »

Bary pisze:Kiedy startuje kampania dla tytułu?
Nie startuje :P
Bard Centrum Gier pisze:Jest to nasz "awangardowy" projekt - gra jest super, ale jest też pierwszą grą małego wydawnictwa i trudno przewidzieć jej losy na rynku. Mimo wszystko została podjęta decyzja, że gra zostanie wydana tradycyjnie, a nie przez wspieram.to, ale w wersji limitowanej - przynajmniej na początku.

Więcej informacji wkrótce :)
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pixie Queen

Post autor: ostoja »

Jest update: http://wydawnictwo.bard.pl/?page_id=803 ale bez szczegółów.
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Pixie Queen

Post autor: bigbluedragon »

Wygląda interesująco pytanie co to za niespodzianki :D? w kampani KS nie było żadnych exclusivów więc domyślam się, że w grę wchodzi jakiś upgrade komponentów (chociaż zamiana prostych cubeów na elementy była na KSie - poza złotem/srebrem, a figurka raczej nie wchodzi w grę), dodanie stickerów na meeple ;)?

No i oczywiście pytanie o cenę. Na KSie było 44euro co by się przekładało na jakieś 185zł? Skoro będzie to bardzo limitowana edycja domyślam się, że może być droższa :P?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Pixie Queen

Post autor: Yavi »

Podrzucam krótki opis wrażeń po kilku partiach :)
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Pixie Queen

Post autor: Namurenai »

Dziwnie jakoś...
Niby BARD napisał na swojej stronie, że jakieś info będzie
wkrótce - niebawem po świętach
Ale update'u jak nie było, tak nie ma.
A szkoda, bo gra wygląda na interesującą i wyróżniającą się na tle większości worker placementów - tak oprawą graficzną jak i gameplay-wise.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Pixie Queen

Post autor: crsunik »

Aktualnie nadal jest otwarty PM kampanii Pixie Queen - tam można zamówić grę: https://game-brewer.pledgemanager.com/p ... rticipate/
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 562
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 377 times
Been thanked: 213 times

Re: Pixie Queen

Post autor: Namurenai »

W tym wątku Bard napisał, że polska wersja będzie sierpniem tego roku.
Zawsze coś, choć dziwne, bo jak wyżej zacytowałem - mieli dać znać cokolwiek niedługo po Świętach Wielkanocnych.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Pixie Queen

Post autor: harrison »

Na bgg pojawiła się już polska instrukcja https://boardgamegeek.com/filepage/1526 ... ook-polish

W niektórych sklepach można już składać preorder
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Pixie Queen

Post autor: Fiacik »

Ktoś miał możliwość zagrania w weekend w Krakowie na turnieju Carcassone? Jakieś spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Pixie Queen

Post autor: Shimrod »

Dzisiaj dostałem swoją kopię. Co do polskich kart promo, to rozumiem, że po zdobyciu tytułu lojalnego służącego "ofiara" po prostu losuje jedną, żeby inni mogli się z niej ponabijać?
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Pixie Queen

Post autor: probbi »

Zagrałem dzisiaj na Narodowym i pojawiło się bardzo wiele nieścisłości w zasadach (jak się okazało był to wynik mało precyzyjnego tłumaczenia gry). Po lekturze instrukcji w domu już wszystkie wątpliwości zostały rozwiane oprócz jednej. A mianowicie chodzi o płytkę stałej zdolności pozwalającej nam na skopiowanie zajetej podwójnej akcji. Czy wykorzystanie jej JEST już akcją (zużywa nam dyski akcji) czy też po jej wykonaniu nadal mamy normalny ruch. I czy tym sposobem można zrobić akcję, a następnie zrobić ją jeszcze raz kopiując.

Pytanie też do posiadaczy gry jak się sprawuje na dwie osoby? Po przeczytaniu instrukcji wirtualny gracz i podwójne dary nie przemawiają do mnie jakoś szczególnie mocno.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Pixie Queen

Post autor: Shimrod »

probbi pisze:Zagrałem dzisiaj na Narodowym i pojawiło się bardzo wiele nieścisłości w zasadach (jak się okazało był to wynik mało precyzyjnego tłumaczenia gry). Po lekturze instrukcji w domu już wszystkie wątpliwości zostały rozwiane oprócz jednej. A mianowicie chodzi o płytkę stałej zdolności pozwalającej nam na skopiowanie zajetej podwójnej akcji. Czy wykorzystanie jej JEST już akcją (zużywa nam dyski akcji) czy też po jej wykonaniu nadal mamy normalny ruch. I czy tym sposobem można zrobić akcję, a następnie zrobić ją jeszcze raz kopiując.
Płytka stałej zdolności działa dokładnie na na odwrót niż napisałeś. Akcja na planszy pozwala za punkty karne i wydanie pionka, na użycie już wykonanej akcji podwójnej.
Płytka stałej zdolności pozwala użyć tej akcji na skopiowanie podwójnej akcji, która nie została jeszcze wykonana. To jest niestety nieścisłość w tłumaczeniu instrukcji.
W angielskiej instrukcji dostępnej na BGG jest napisane:
The player may copy any double action using the copy action (not just actions that were already taken).

Swoją drogą jak na Narodowym tłumaczyli używanie kart promo? Bard nigdzie nie umieścił zasad do nich.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Pixie Queen

Post autor: probbi »

Nie tłumaczyli bo nie było wyłożonych kart promo
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Pixie Queen

Post autor: shod »

Shimrod pisze:
probbi pisze:Zagrałem dzisiaj na Narodowym i pojawiło się bardzo wiele nieścisłości w zasadach (jak się okazało był to wynik mało precyzyjnego tłumaczenia gry). Po lekturze instrukcji w domu już wszystkie wątpliwości zostały rozwiane oprócz jednej. A mianowicie chodzi o płytkę stałej zdolności pozwalającej nam na skopiowanie zajetej podwójnej akcji. Czy wykorzystanie jej JEST już akcją (zużywa nam dyski akcji) czy też po jej wykonaniu nadal mamy normalny ruch. I czy tym sposobem można zrobić akcję, a następnie zrobić ją jeszcze raz kopiując.
Płytka stałej zdolności działa dokładnie na na odwrót niż napisałeś. Akcja na planszy pozwala za punkty karne i wydanie pionka, na użycie już wykonanej akcji podwójnej.
Płytka stałej zdolności pozwala użyć tej akcji na skopiowanie podwójnej akcji, która nie została jeszcze wykonana. To jest niestety nieścisłość w tłumaczeniu instrukcji.
W angielskiej instrukcji dostępnej na BGG jest napisane:
The player may copy any double action using the copy action (not just actions that were already taken).

Swoją drogą jak na Narodowym tłumaczyli używanie kart promo? Bard nigdzie nie umieścił zasad do nich.
czyli na wykonanie akcji kopiowania z płytki zdolności stałych nie zużywamy pionów akcji? - czyli to dodatkowa akcja co rundę?
właśnie wczoraj dostało mi się tą zdolność, ale ze względu na niepewność co do jej użycia odrzuciliśmy ja i trafiło mi się srebro...i po raz trzeci z rzędu przegrałem ;).
btw gramy w trójkę i gra się fajnie, choć zwykle jestem na krawędzi unicestwienia ;) [czyli pod koniec toru] i ostatnio nawet nie dotrwałem do punktacji i niwelowania minusów, choć miałem sporo płytek z plusami. doszliście już kiedyś w torze punktacji na plus?

te karty promo też mnie zastanawiają...a może Lojalny służący przydziela baty? tak mi jakoś zasugerowała ikona bata na karcie...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Pixie Queen

Post autor: Gambit »

shod pisze:czyli na wykonanie akcji kopiowania z płytki zdolności stałych nie zużywamy pionów akcji? - czyli to dodatkowa akcja co rundę?
To nie jest dodatkowa akcja. To ulepszenie akcji kopiowania. Bez tej zdolności, możesz skopiować (używając akcji na planszy), podwójną akcję, która już została użyta (w dodatku przez dwa piony, a nie pion i wróżkę). Ten żeton pozwala na skopiowanie (używając akcji na planszy) podwójnej akcji, która została już użyta, lub takiej, która nie została jeszcze użyta. Jeśli dobrze rozumiem, akcje podwójne na których leży pion i wróżka są nadal poza "zasięgiem".
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Pixie Queen

Post autor: probbi »

Gambit pisze:Bez tej zdolności, możesz skopiować (używając akcji na planszy), podwójną akcję, która już została użyta (w dodatku przez dwa piony, a nie pion i wróżkę)
A dlaczego pion i wróżka się nie łapią? W instrukcji jest zapis, ze musi być zajete pole z podwójnym polem. Nawet jak stoi na jednym wróżka, to jest ot wg mnie nadal podwójne pole
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: Pixie Queen

Post autor: Gambit »

probbi pisze:
Gambit pisze:Bez tej zdolności, możesz skopiować (używając akcji na planszy), podwójną akcję, która już została użyta (w dodatku przez dwa piony, a nie pion i wróżkę)
A dlaczego pion i wróżka się nie łapią? W instrukcji jest zapis, ze musi być zajete pole z podwójnym polem. Nawet jak stoi na jednym wróżka, to jest ot wg mnie nadal podwójne pole
Masz rację. Tym razem ja źle przeczytałem jedną zasadę. Czyli bez zdolności, możesz skopiować (akcją z planszy) podwójna akcję, która już została użyta. Ze zdolnością, możesz skopiować (akcją z planszy) dowolną podwójną akcję.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Pixie Queen

Post autor: shod »

my kopiowaliśmy też tylko te akcje z podwójnym pionem [bez wróżki] sugerując się obrazkiem z instrukcji, ale fakt...nie ma uszczegółowienia, że nie można kopiować akcji z wróżką. brakuje mi też trochę czegoś co by oznaczało, którą akcję się kopiuje [ale może się zbytnio czepiam ;)]. nawiązując jeszcze do kopiowania...rozumiem, że wszyscy gracze mogą skopiować tą samą akcję? jedynie koszt kopiowania się zwiększy dla kolejnego o baty? ;)
probbi
Posty: 949
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Pixie Queen

Post autor: probbi »

Na to wychodzi
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Pixie Queen

Post autor: Veridiana »

ODPOWIEDZ