Projekt Gaja / Gaia Project (Jens Drögemüller, Helge Ostertag)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Jiloo »

„Lada dzień” w słowniku Games Factory znaczy coś innego niż w naszym ;)
Ja już sie nastawiłem, ze jak będzie to będzie. Kupiłbym już dawno angielską gdyby nie to że polską kupiłem w preorderze w całkiem dobrej cenie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Daquan »

Dostałem info ze sklepu, w którym złożyłem preorder, że gra powinna być u mnie do piątku.
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: AnaMan »

Poszedł oficjalny mail do subskrybentów, że od dzisiaj wysyłka do sklepów.
grom44
Posty: 13
Rejestracja: 18 paź 2015, 10:20
Lokalizacja: śląsk

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: grom44 »

Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Daquan »

To chyba dosyć indywidualna sprawa... ;)

A tak poważnie, to super, że w końcu jest. Będzie nowość do opanowania przed weekendem! :)
Awatar użytkownika
Felpie
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:35
Lokalizacja: Pruszków

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Felpie »

Ja już mam i muszę wam powiedzieć że gra na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach. Wykonanie też widać że bardziej dopracowane niż w TM. Grube karty ras robią sporą różnicę niż te cienkie kartoniki. Ogólnie polecam :-)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: seki »

Relacje z rozgrywek w pnp już trochę było ale zaciekawił mnie tryb solo, który wg znalezionych opinii na forum bgg jest całkiem dobry. Gdyby ktoś miał ochotę przetestować to niech się nie krępuje i wyrazi swoją opinię.
Kiedyś pisałem, że ze względu na wygląd odrzucam tę grę z wishlisty ale gra zbiera tak dobre opinie, że zaczynam się przekonywać do zakupu.
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Daquan »

Zagrałem w 2 osoby. Pierwsza partia, wraz z czytaniem instrukcji zajęła nam ok 2h.

+/- Ilustracje Tomka Jędruszka, czy Txe Miho to to nie są, ale mają mimo wszystko klimat. Nawet pomimo "ogólnej brzydoty".
+ Wykonanie komponentów: gra, którą w necie można kupić za +/- 230 zł a w środku ze 3-4 kg elementów. Gruby karton, fajne plastikowe elementy, karty porządnej jakości. Instrukcja + tryb Automa wydrukowane na dobrej jakości papierze. Czuć Chińską jakość. (W pozytywnym sensie).
+ Instrukcja bardzo spoko. Nie czytałem jej wcześniej, nie czytałem angielskiej. Obejrzałem tylko jedną recenzję, jednym okiem. Więc do gry siadałem, bez nawet jakiegoś ogólnego pomysłu, jak powinno się w to grać. Przykłady w dobrych miejscach, nie zauważyłem błędów, napisana przystępnym językiem. Jak na taką ilość tekstu, należy się solidny plus.


Projekt Gaja vs Terra Mystica

Gaja ma bardziej złożone zasady...
... ale nie są zbyt skomplikowane. Faktycznie, jest to pewnego rodzaju wysiłek umysłowy, ale bardzo bardzo przyjemny! :)
Gaja wydaje się być ciut mniej czytelna niż TM. Ale zdecydowanie bardziej elegancka.

Czekam, na rozgrywkę w większym gronie. Może, w tygodniu uda mi się wygospodarować trochę czasu, na partię solo. Chętnie przeczytałbym Wasze opinie na temat Automy.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: stalker7 »

Jakościowo komponentowo gra miód bije na głowę terrę i nie chodzi tu tylko o plastikowe budynki które są bajeczne ale o same znaczniki ten plastik jest świetny nie taki zwykły tani plastik tylko taki lepszejszy bardzo przyjemny w dotyku :mrgreen:
niestety z tego co wyczytałem bo tak się cieszyłem z modularnej mapy to przy grze na 2 i chyba 3 graczy jest zawsze to samo rozłożenie mapy szkoda :|
pogram dopiero za kilka dni :(
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: michal2014 »

stalker7 pisze:Jakościowo komponentowo gra miód bije na głowę terrę i nie chodzi tu tylko o plastikowe budynki które są bajeczne ale o same znaczniki ten plastik jest świetny nie taki zwykły tani plastik tylko taki lepszejszy bardzo przyjemny w dotyku :mrgreen:
niestety z tego co wyczytałem bo tak się cieszyłem z modularnej mapy to przy grze na 2 i chyba 3 graczy jest zawsze to samo rozłożenie mapy szkoda :|
pogram dopiero za kilka dni :(

Też o tym myślałem, ale znalazłem taki link do różnych map.
https://www.dropbox.com/sh/e6tctcnf5u46 ... RCbma?dl=0

Po rozłozeniu jedej z nich i wybraniu ras, można by odrzucić 2 skrajne kafle, tak aby zachować
po równo planet w kolorze graczy.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Tycjan »

stalker7 pisze:... niestety z tego co wyczytałem bo tak się cieszyłem z modularnej mapy to przy grze na 2 i chyba 3 graczy jest zawsze to samo rozłożenie mapy szkoda :|
Instrukcja str. 19

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: michal2014 »

Tycjan pisze:
stalker7 pisze:... niestety z tego co wyczytałem bo tak się cieszyłem z modularnej mapy to przy grze na 2 i chyba 3 graczy jest zawsze to samo rozłożenie mapy szkoda :|
Instrukcja str. 19
No i w sumie to powinno wystarczyć.
;-)
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: piton »

Tycjan pisze:Instrukcja str. 19
Tycjan zepsuł całą zabawę :P a tak człowiek by przeczytał sam w instrukcji i miał radochę z odkrycia, eh ;)
Abstrahując od tego, że można dowolnie układać plansze, to TerraM. też miała jeden układ na planszy i jakoś się nie wydawała powtarzalna :)

Co do naszego rodzimego wydania -mieliście w środku pochłaniacze wilgoci? magiczne chińskie woreczki? ja niestety nie.
Woreczki i plastik nieco pachną, a kartonowe elementy już bardziej niż nieco...znaczy wilgoć itd. Elementy wyjęte z pudła się przewietrzą (oby), tylko się obawiam wyginania planszetek :/ szkoda, taka mała rzecz, a robi różnicę.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: stalker7 »

nie nie było ale w wielu grach nie ma i nic się nie wygina :mrgreen: mi tam po otwarciu pięknie pachniało nowością tuszem i drukarnią :roll:
przeczytałem stronę 19 i niby rozstaw ten sam nie będzie ale będzie bardzo podobny :( może wyjdzie dodatek i zrobią więcej kafli kosmosu :D
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: michal2014 »

piton pisze:
Tycjan pisze:Instrukcja str. 19
Tycjan zepsuł całą zabawę :P a tak człowiek by przeczytał sam w instrukcji i miał radochę z odkrycia, eh ;)
Abstrahując od tego, że można dowolnie układać plansze, to TerraM. też miała jeden układ na planszy i jakoś się nie wydawała powtarzalna :)

Co do naszego rodzimego wydania -mieliście w środku pochłaniacze wilgoci? magiczne chińskie woreczki? ja niestety nie.
Woreczki i plastik nieco pachną, a kartonowe elementy już bardziej niż nieco...znaczy wilgoć itd. Elementy wyjęte z pudła się przewietrzą (oby), tylko się obawiam wyginania planszetek :/ szkoda, taka mała rzecz, a robi różnicę.
Z syndromem łódeczek z plansz pisałem na FB, przy drugim rozłożeniu już było ok.
sam nie wiem czemu się tak wyginały. Włożyłem je odwrotnie po złozeniu gry,
na drugi dzień było już równo przez całą grę.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Daquan »

michal2014 pisze:
piton pisze:
Tycjan pisze:Instrukcja str. 19
Tycjan zepsuł całą zabawę :P a tak człowiek by przeczytał sam w instrukcji i miał radochę z odkrycia, eh ;)
Abstrahując od tego, że można dowolnie układać plansze, to TerraM. też miała jeden układ na planszy i jakoś się nie wydawała powtarzalna :)

Co do naszego rodzimego wydania -mieliście w środku pochłaniacze wilgoci? magiczne chińskie woreczki? ja niestety nie.
Woreczki i plastik nieco pachną, a kartonowe elementy już bardziej niż nieco...znaczy wilgoć itd. Elementy wyjęte z pudła się przewietrzą (oby), tylko się obawiam wyginania planszetek :/ szkoda, taka mała rzecz, a robi różnicę.
Z syndromem łódeczek z plansz pisałem na FB, przy drugim rozłożeniu już było ok.
sam nie wiem czemu się tak wyginały. Włożyłem je odwrotnie po złozeniu gry,
na drugi dzień było już równo przez całą grę.
Potwierdzam. Moje też się lekko wygięły, ale po nocy w pudełku, ułożone w drugą stronę niż wygięcie, zniwelowało je zupełnie.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: piton »

Podziękował za rady! zatem poukładam jak piszecie :) "zapach" wilgoci już się ulatnia, także jestem dobrej myśli ;)
Gra wygląda zdecydowanie lepiej niż moje PnP, ale braku drewna będę żałował, jakem sucharzysta :D
Teraz pozostaje nam grać i grać!
elbryk
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2018, 07:45

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: elbryk »

Witam

Po raz pierwszy w moich grach planszowych spotykam się z taką ilością plastiku, a ponieważ pochodzi on z Chin, czy wiemy coś o jego wpływie na nasze zdrowie ?
Niby ma CE, ale czy to wystarczy ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Trolliszcze »

elbryk pisze:Po raz pierwszy w moich grach planszowych spotykam się z taką ilością plastiku, a ponieważ pochodzi on z Chin, czy wiemy coś o jego wpływie na nasze zdrowie ?
Nie polecam spożywania, można się zakrztusić.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Pan_K »

Trolliszcze pisze:
elbryk pisze:Po raz pierwszy w moich grach planszowych spotykam się z taką ilością plastiku, a ponieważ pochodzi on z Chin, czy wiemy coś o jego wpływie na nasze zdrowie ?
Nie polecam spożywania, można się zakrztusić.
+1
Grozi też zgagą.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: GeQ »

Wczoraj otworzyłem grę, jak na razie zdążyłem tylko poprzeglądać elementy, powyciskałem żetony z wypraski - wygląda to wszystko bardzo solidnie. Czy była wilgoć? - miałem wrażenie, że tak, ale to pewnie kwestia wcześniejszej sugestii. Na razie wszystko proste.
Ale przysiadłem do instrukcji. Pierwsze wrażenie - połowę znam, bo to stara dobra Terra Mystica, ale te wszystkie drobne zmiany? - normalnie mam wrażenie, że nie ogarniam :oops: . Dziś mam zamiar spróbować rozłożyć elementy i spróbować testowej rozgrywki z instrukcją w ręku, bo jak na razie jestem "przerażony" :?
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
elbryk
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2018, 07:45

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: elbryk »

Pan_K pisze:
Trolliszcze pisze:
elbryk pisze:Po raz pierwszy w moich grach planszowych spotykam się z taką ilością plastiku, a ponieważ pochodzi on z Chin, czy wiemy coś o jego wpływie na nasze zdrowie ?
Nie polecam spożywania, można się zakrztusić.
+1
Grozi też zgagą.
Dzięki za konkretną odpowiedź
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Tomzaq »

GeQ pisze:Wczoraj otworzyłem grę, jak na razie zdążyłem tylko poprzeglądać elementy, powyciskałem żetony z wypraski - wygląda to wszystko bardzo solidnie. Czy była wilgoć? - miałem wrażenie, że tak, ale to pewnie kwestia wcześniejszej sugestii. Na razie wszystko proste.
Ale przysiadłem do instrukcji. Pierwsze wrażenie - połowę znam, bo to stara dobra Terra Mystica, ale te wszystkie drobne zmiany? - normalnie mam wrażenie, że nie ogarniam :oops: . Dziś mam zamiar spróbować rozłożyć elementy i spróbować testowej rozgrywki z instrukcją w ręku, bo jak na razie jestem "przerażony" :?
Nie ma strachu, te gry różnią się tylko detalami. Ja w sobotę przeczytałem, rozłożyłem i zagraliśmy bez żadnego problemu. Jest bardzo dobrze. Lepiej niż w pierwowzorze. Lepszy balans na dwóch graczy, mamy poczucie większej ilości zasobów i nie trzeba skupiać się na wyścigu na torach rozwoju. Magia lepiej śmiga. No, jest dobrze. Cudownie :D
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Tycjan »

piton pisze:... Tycjan zepsuł całą zabawę :P a tak człowiek by przeczytał sam w instrukcji i miał radochę z odkrycia, eh ;)...
Ja po prostu zawsze zachęcam ludzi do czytania. To nie tylko umila, ale również ułatwia i przyśpiesza życie ;)

<OT> btw. Równo 10 lat temu zarejestrowałem się na tym Forum. Ot taki mały jubileusz :) </OT>

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Daquan
Posty: 337
Rejestracja: 14 gru 2016, 18:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Projekt Gaja (Terra Mystica: Gaia Project)

Post autor: Daquan »

elbryk pisze:Witam

Po raz pierwszy w moich grach planszowych spotykam się z taką ilością plastiku, a ponieważ pochodzi on z Chin, czy wiemy coś o jego wpływie na nasze zdrowie ?
Niby ma CE, ale czy to wystarczy ?

Pozdrawiam
Cytując:
Producent nanosząc oznakowanie CE deklaruje, iż wyrób, który wprowadza do obrotu lub oddaje do użytku jest zgodny z zasadniczymi wymaganiami dyrektyw, które go dotyczą. Producent nanosi znak CE na własną odpowiedzialność.
Gry planszowe z chin, przewożone są na kodzie celnym dotyczącym zabawek. Produkt więc sprawdzany jest pod kątem zabawek. Skoro producent naniósł na grę CE, oznacza to, że deklaruje, że posiada certyfikat.
ODPOWIEDZ