Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: stalker7 »

https://www.kickstarter.com/projects/al ... ts/2114066

:roll:

a co do posta wyżej epic jest chyba najlepszy :wink:
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: Skywarden »

Zdobywasz nagrodę kopacza :))).
Swoją drogą liczę na przyszły tydzien ;))))
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: schen »

Właśnie dotarło. Na starcie bardzo pozytywne zaskoczenie, pudło olbrzymie i ciężkie. Jeszcze wszystkiego nie rozpakowałem, bo pewnie bym już dziś nie popracował, ale to co pobieżnie przejrzałem napawa bardzo optymistycznie :) Nie mogę się już doczekać pierwszej rozgrywki :D
toblakai
Posty: 1256
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 222 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: toblakai »

Do mnie dotarło dwa dni temu. Dałem radę tylko przejrzeć czy wszystko się znajduje w pudełku. Pierwsza gra pewnie za 2-3 tygodnie ze względu na brak czasu.
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: DDP »

Mieliście jakiś tracking lub info że paczka idzie, czy pojawiła się nagle?
Zawsze gram o zwycięstwo!
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: malekith_86 »

mieliście jakieś powiadomienia od kuriera? cokolwiek?
jak jakość kart? na BGG ktoś marudził, że jakość kart średnia i bez koszulek lepiej nie podchodzić?
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: schen »

DDP pisze:Mieliście jakiś tracking lub info że paczka idzie, czy pojawiła się nagle?
Przyszedł nagle, bez żadnych dodatkowych informacji. Jedyne co mogło mieć jakikolwiek związek z tym, to jakieś głuche telefony z Niemiec w zeszły piątek :P
malekith_86 pisze:jak jakość kart?
Jeszcze ich nie ruszałem póki co.
toblakai
Posty: 1256
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 222 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: toblakai »

DDP pisze:Mieliście jakiś tracking lub info że paczka idzie, czy pojawiła się nagle?
Żadnego numeru. Kurier po prostu się zjawił i wręczył pudło.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: stalker7 »

OO cholerka już :?:
to ciekawe kiedy zajedzie kontener z naszym zamówieniem grupowym :mrgreen:
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: Kretilla »

ajajaj ja właśnie też dostałem paczuszkę :) nie było żadnego wcześniej @ z numerem listu
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: stalker7 »

Mam i ja :mrgreen: pudło głębokie jak gardło Sashy Grey :roll:
Cęzko się otwiera jak cholera ale fajne sznureczki przy pierwszej szufladzie. Szkoda że pudełeczka na karty nie są całe oklejone białym papierem, tak się zdziwiłem jak wyciągnąłem pierwsze :(
karty patrząc po tych oddzielających to grubość i sztywność coś jak te z TM :(
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: AnaMan »

Ogarnąłem instrukcję, zrobiłem spis kart, ale jeszcze nie grałem. I nie umiem na razie dojść, skąd się biorą Legendary Butterfly w grze? Side Quest dla 6 Legendary Vempire znalazłem, ale dla motyli nie bardzo :( Co przeoczyłem?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: AkitaInu »

AnaMan pisze:Ogarnąłem instrukcję, zrobiłem spis kart, ale jeszcze nie grałem. I nie umiem na razie dojść, skąd się biorą Legendary Butterfly w grze? Side Quest dla 6 Legendary Vempire znalazłem, ale dla motyli nie bardzo :( Co przeoczyłem?
Motylki sa z jednego legendary itema. Po co Ci spis karr? :)
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: AnaMan »

AkitaInu pisze: Po co Ci spis karr? :)
Może bardziej deków niż wszystkich kart. Tylko Treasure i Legendary liczyłem dokładnie. Kupiłem używane Adventure. Miałem problem zweryfikować kompletność i w ogóle generalnie, co właściwie wchodzi w skład tej wersji. A także, jak to mam rozmieszczone po pudełkach.
A teraz już wiem, że mam komplet 1008 kart :)
Awatar użytkownika
AnaMan
Posty: 217
Rejestracja: 29 gru 2010, 15:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: AnaMan »

Może się komuś przyda taki spis inwentarza:
https://boardgamegeek.com/filepage/161469
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: stalker7 »

fajnie zrobione :wink:
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: jamers »

Może ktoś już się podzielić przemyśleniami po paru rozgrywkach?
Chciałbym sobie sprawić nowego deckbuildera i nie wiem czy Thunderstone czy Hero Realms... ;)
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: schen »

Nie grałem w Hero Realms, więc ciężko mi porównać, ale z TQ jest kawał całkiem przyjemnego deckbuildera. HR na pewno jest bardziej kompaktowy, TQ na 2 osoby mi się na stole nie mieści, choć faktem jest, że jakiegoś bardzo wielkiego nie posiadam, ale np. Wsiąść do Pociągu dla 4 osób na nim rozłożę :P O wiele przyjemniejszy deckbuilding tu występuje niż w starym Kamieniu Gromu, pokonani przeciwnicy nie zaśmiecają Ci decku, rany otrzymujesz na 2 płaszczyznach (albo wpływające na wielkość Twojej ręki, albo zaśmiecające Ci deck), więcej możliwości usuwania kart z decku, eksploracja lochu znacznie ciekawiej przedstawiona niż w KG, wprowadzone dodatkowe Questy (które albo dają Ci jakąś fajną kartę, albo dodatkowe punkty na końcu gry), dodatkowe akcje miejskie (konieczność wyboru, pomiędzy odwiedzeniem bazaru, kwater bohaterów, czy świątyni, zależnie od wyboru możesz dokupić dodatkowy sprzęt w postaci drewienek, levelować dodatkową postać, bądź leczyć większą ilość ran), o wiele bardziej klimatyczne zakończenie gry (walka z bossem po zebraniu odpowiedniej ilości kluczy). Są scenariusze, ale to po prostu dobrze przygotowany początkowy setup + jakieś wstęp czytany, bez jakiejś epickiej kampanii jak np. w Pathfinderze. Każda gra to stand-alone, bez jakiegoś przenoszenia trofeów, czy czegokolwiek, do kolejnego scenariusza. Nie zmienia to faktu, że gra się w to bardzo przyjemnie.

W sumie nie mam zbyt wielu "ale", na co ewentualnie mogę ponarzekać:
- Znaczniki doświadczenia na 2 osoby nie wystarczały do końca rozgrywki, gdy odwiedziny miasta były już rzadkością i nie awansowało się kolejnych postaci. Jako zastępstwo używaliśmy kart pokonanych potworów.
- Odniosłem wrażenie, że questy dający benefit punktowy są jednak często bardziej opłacalne biorąc pod uwagę negatywne dodatkowe działanie potężnych legendarnych kart i tak na prawdę często nie taki wielki ich wpływ na rozgrywkę, porównując np. dodatkowe 10pkt przy punktacji końcowej.
- Trochę czegoś innego spodziewałem się po księdze kampanii.
- W porównaniu do takiego Hero Realms - setup trochę trwa.

Jeśli Hero Realms to tak jak słyszałem praktycznie to samo co Star Realms to osobiście preferuję bardziej TQ. Jest to bardziej klasyczny Deckbuilder, gdzie każdy gracz ma od początku dostęp do tych samych kart + ewentualne losowe karty z questów, czy z łupów. Przy czym ma też sporo fajnych rozwiązań jak np. poruszanie się po lochu, podział na loch i miasto (niektóre karty pozwalają na zaliczenie obu w jednej turze). HR jest za to szybsze i ma znacznie krótszy setup. Jest też większa losowość gdzie wybór tego co kupisz jest uzależniony od tego co masz w danym momencie na stole. Niektórzy to lubią, inni niekoniecznie, ja jestem neutralny, lubię i jedno i drugie rozwiązanie.

W HR chyba w odróżnieniu od SR jest jakiś podział na klasy, czegoś takiego w TQ nie ma. Wybierasz tam na początku jakiegoś avatara, ale to tylko figurka, nic głębszego, gracze na starcie nie różnią się praktycznie niczym.

Obie gry są fajne, więc imho zależy, od Twoich własnych preferencji co do implementacji deckbuildingu, czasu potrzebnego na grę i setup, oraz zasobności portfela :)
Awatar użytkownika
jamers
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2004, 12:57
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: jamers »

Schen, dzięki za ładne podsumowanie gry.

EDIT: potentegowałem w głowie i ostatecznie wybrałem... Aeon's End :D
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: AkitaInu »

schen pisze: 04 kwie 2018, 15:18 Nie grałem w Hero Realms, więc ciężko mi porównać, ale z TQ jest kawał całkiem przyjemnego deckbuildera. HR na pewno jest bardziej kompaktowy, TQ na 2 osoby mi się na stole nie mieści, choć faktem jest, że jakiegoś bardzo wielkiego nie posiadam, ale np. Wsiąść do Pociągu dla 4 osób na nim rozłożę :P O wiele przyjemniejszy deckbuilding tu występuje niż w starym Kamieniu Gromu, pokonani przeciwnicy nie zaśmiecają Ci decku, rany otrzymujesz na 2 płaszczyznach (albo wpływające na wielkość Twojej ręki, albo zaśmiecające Ci deck), więcej możliwości usuwania kart z decku, eksploracja lochu znacznie ciekawiej przedstawiona niż w KG, wprowadzone dodatkowe Questy (które albo dają Ci jakąś fajną kartę, albo dodatkowe punkty na końcu gry), dodatkowe akcje miejskie (konieczność wyboru, pomiędzy odwiedzeniem bazaru, kwater bohaterów, czy świątyni, zależnie od wyboru możesz dokupić dodatkowy sprzęt w postaci drewienek, levelować dodatkową postać, bądź leczyć większą ilość ran), o wiele bardziej klimatyczne zakończenie gry (walka z bossem po zebraniu odpowiedniej ilości kluczy). Są scenariusze, ale to po prostu dobrze przygotowany początkowy setup + jakieś wstęp czytany, bez jakiejś epickiej kampanii jak np. w Pathfinderze. Każda gra to stand-alone, bez jakiegoś przenoszenia trofeów, czy czegokolwiek, do kolejnego scenariusza. Nie zmienia to faktu, że gra się w to bardzo przyjemnie.

W sumie nie mam zbyt wielu "ale", na co ewentualnie mogę ponarzekać:
- Znaczniki doświadczenia na 2 osoby nie wystarczały do końca rozgrywki, gdy odwiedziny miasta były już rzadkością i nie awansowało się kolejnych postaci. Jako zastępstwo używaliśmy kart pokonanych potworów.
- Odniosłem wrażenie, że questy dający benefit punktowy są jednak często bardziej opłacalne biorąc pod uwagę negatywne dodatkowe działanie potężnych legendarnych kart i tak na prawdę często nie taki wielki ich wpływ na rozgrywkę, porównując np. dodatkowe 10pkt przy punktacji końcowej.
- Trochę czegoś innego spodziewałem się po księdze kampanii.
- W porównaniu do takiego Hero Realms - setup trochę trwa.

Jeśli Hero Realms to tak jak słyszałem praktycznie to samo co Star Realms to osobiście preferuję bardziej TQ. Jest to bardziej klasyczny Deckbuilder, gdzie każdy gracz ma od początku dostęp do tych samych kart + ewentualne losowe karty z questów, czy z łupów. Przy czym ma też sporo fajnych rozwiązań jak np. poruszanie się po lochu, podział na loch i miasto (niektóre karty pozwalają na zaliczenie obu w jednej turze). HR jest za to szybsze i ma znacznie krótszy setup. Jest też większa losowość gdzie wybór tego co kupisz jest uzależniony od tego co masz w danym momencie na stole. Niektórzy to lubią, inni niekoniecznie, ja jestem neutralny, lubię i jedno i drugie rozwiązanie.

W HR chyba w odróżnieniu od SR jest jakiś podział na klasy, czegoś takiego w TQ nie ma. Wybierasz tam na początku jakiegoś avatara, ale to tylko figurka, nic głębszego, gracze na starcie nie różnią się praktycznie niczym.

Obie gry są fajne, więc imho zależy, od Twoich własnych preferencji co do implementacji deckbuildingu, czasu potrzebnego na grę i setup, oraz zasobności portfela :)

Ale wiecie że czarny znacznik xpa to 10 ? :)
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: schen »

Czarne mówisz... Świetnie... Czyli wygląda mi na to, że mój egzemplarz ma braki, ilościowo się mniej więcej zgadzało więc założyłem, że to iron rations... Teraz na zdjęciach w sieci widzę, że one mają kształt suchara i są brązowe (czegoś takiego mój egzemplarz nie zawierał)... Trzeba będzie napisać do AEG :/ Dzięki.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: AkitaInu »

schen pisze: 16 kwie 2018, 13:48 Czarne mówisz... Świetnie... Czyli wygląda mi na to, że mój egzemplarz ma braki, ilościowo się mniej więcej zgadzało więc założyłem, że to iron rations... Teraz na zdjęciach w sieci widzę, że one mają kształt suchara i są brązowe (czegoś takiego mój egzemplarz nie zawierał)... Trzeba będzie napisać do AEG :/ Dzięki.
Np :)

Plus jednak troche się dziwię że zabrakło Wam znaczników. Na ile kluczy graliście ?
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: schen »

Jeśli dobrze pamiętam to na 6. 1 w pierwszym decku, 2 w drugim, 3 w trzecim.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: AkitaInu »

schen pisze: 16 kwie 2018, 14:13 Jeśli dobrze pamiętam to na 6. 1 w pierwszym decku, 2 w drugim, 3 w trzecim.
To też troche tłumaczy :)

Standardowo gra się na 4, my gramy na 5 bo przy 4 jest za szybko ;)
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Thunderstone Quest

Post autor: schen »

Ale to tylko 5 kluczy wtasowujecie do talii? Jeśli tak to w jakim rozkładzie? Czy chodzi Ci o to, że przy pobraniu 5 klucza walczycie z bossem? Bo my umieszczamy w deckach 6 kluczy, ale z bossem walczymy już przy wyciągnięciu czwartego.
ODPOWIEDZ