Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: krecilapka »

Haloon pisze:Kuźwa, ale ból dupy. Powiem tylko, że nie pamiętam żeby było tyle dymu jak wychodził Silent Hunter 3, imo najlepsza część serii. A za U boota po części wezmą się ludzie, którzy grali kiedyś w SH na PC. Nie pasuje ci gra - nie graj. Podoba Ci się - graj.
O każdym bodaj konflikcie powstała lepsza lub gorsza gra wojenna. Ale nie trafiają one do planszówkowego mainstreamu. Wielkich emocji więc więc nie budzą, bo interesują zainteresowanych i znawców tematu. Ta gra jednak chce sięgnąć do kieszeni innego typu graczy, pośród których zapalają się różne dylematy. No i niech je sobie ludzie rozpracowują. Ktoś to czuje, rozumie ma fun ktoś nie. Nikt nikogo na siłę nie sadza nad planszą.
Usiłują powstawać gry z dupy w których nie ma włożonej krzty serca twórcy i fana planszówek. Jak ta makulatura o obronie Polski przed islamem. Ale akurat ten tytuł nie jest grą którą tworzą niedzielni twórcy którzy sprawiają wrażenie oderwanych od poziomu realiów. Tutaj się głosuje portfelem i już. Zachęcam by nie komentować prowokujących wpisów. Pomyślcie logicznie - nie zajrzy do tego wątku nikt kogo gra nie interesuje albo nie chce was powkurwiać. No chyba że ktoś potrzebuje się pounosić i go to bawi. To się przerzucajcie wiedzą historyczną ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: ivan2k5 »

Platan pisze:Jeżeli chodzi o kapitanów U-bootów i kierowane przez nie załogi to ze wszystkich formacji wojskowych Rzeszy można by stwierdzić, że kierował nimi raczej „kodeks rycerski”. Wyławiali rozbitków na szalupy i często brali na własne pokłady...
Dokładnie - tak jak niejaki Heinz-Wilhelm Eck z U-852 - bardzo "honorowo" ...

Jak wszędzie - zdarzali się "normalni" (jak na warunki wojenne) i mordercy

Co do samej gry: projekt ciekawy - trzeba będzie przetestować.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: detrytusek »

Ciekawy jestem czy Ci, którzy mają problem z tą grą mają również problem z coroczną inscenizacją bitwy pod Grunwaldem albo w sumie jakąkolwiek grupą rekonstrukcyjną. Bo niby czym się to różni?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Jolly_Roger »

Okręty podwodne łamały prawo wojny morskiej nie biorąc rozbitków na pokład, a nie strzelając do nich. Nie brały ze względów przedstawionych wcześniej (ryzyko zatopienia przez samolot) i z powodu małej ilości miejsca, ograniczonych racji żywnościowych, dalszych misji itd. Alianci odpłacali się im bezwzględnym zatapianiem w każdy możliwy sposób, również taranowaniem okrętu, który awaryjnie się wynurzył, celując w kiosk, żeby niemieccy marynarze nie mogli wyjść i się uratować. Straty niemieckich podwodniaków były największe procentowo ze wszystkich sił zbrojnych.
Co do swastyk, już pisałem wcześniej - tak byłbym wniebowzięty gdyby pojawiły się pod godłem Rzeszy. Z prostego powodu - tak wyglądały czapki i mundury w czasie II wojny św. Ale przez takich ludzi jak troll niestety wszyscy boją się je zamieszczać (poza tym są zakazane w krajach zachodnich, więc trzeba by się gimnastykować z prawem, jeśli chcemy wydanie międzynarodowe).
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Jan_1980 »

Co do swastyk, już pisałem wcześniej - tak byłbym wniebowzięty gdyby pojawiły się pod godłem Rzeszy. Z prostego powodu - tak wyglądały czapki i mundury w czasie II wojny św. Ale przez takich ludzi jak troll niestety wszyscy boją się je zamieszczać (poza tym są zakazane w krajach zachodnich, więc trzeba by się gimnastykować z prawem, jeśli chcemy wydanie międzynarodowe).
Ludzie tacy jak Troll mają wpływ na co?
Okręt pod godłem III Rzeszy bo "tak wyglądały czapki i mundury"? Co ma czapka i mundur do okrętu?
Autorzy gry mieliby się gimnastykować z prawem iluś tam państw zachodnich? Znaczy co? Zmieniać je?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Do0ctor »

Czekam na testy w Ludiversum;)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: costi »

pluszowytrol pisze:
Jolly_Roger pisze:Okręty podwodne łamały prawo wojny morskiej nie biorąc rozbitków na pokład, a nie strzelając do nich. Nie brały ze względów przedstawionych wcześniej (ryzyko zatopienia przez samolot) i z powodu małej ilości miejsca, ograniczonych racji żywnościowych, dalszych misji itd. Alianci odpłacali się im bezwzględnym zatapianiem w każdy możliwy sposób, również taranowaniem okrętu, który awaryjnie się wynurzył, celując w kiosk, żeby niemieccy marynarze nie mogli wyjść i się uratować. Straty niemieckich podwodniaków były największe procentowo ze wszystkich sił zbrojnych.
Co do swastyk, już pisałem wcześniej - tak byłbym wniebowzięty gdyby pojawiły się pod godłem Rzeszy. Z prostego powodu - tak wyglądały czapki i mundury w czasie II wojny św. Ale przez takich ludzi jak troll niestety wszyscy boją się je zamieszczać (poza tym są zakazane w krajach zachodnich, więc trzeba by się gimnastykować z prawem, jeśli chcemy wydanie międzynarodowe).
Co do swastyk, już pisałem wcześniej - tak byłbym wniebowzięty gdyby pojawiły się pod godłem Rzeszy. Z prostego powodu - tak wyglądały czapki i mundury w czasie II wojny św. Ale przez takich ludzi jak troll niestety wszyscy boją się je zamieszczać "
WTF
Chyba mnie przeceniasz, ale ciekawe co by powiedział twój dziadek, albo pradziadek na ten temat, może to bardziej przez takich ludzi i prawu nie można używać pewnych symboli, chyba z jasnych powodów
No chyba że ww byli z V kolumny, to wtedy " zwracam honor" i rozumiem uwielbienie dla znaku swastyki używanej przez nazistów
Bredzisz jak zwykle... co ma dokładność historyczna do uwielbienia? Reprodukcje zdjęć w podręcznikach do historii też będziesz cenzurował?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Jolly_Roger »

Jan_1980 pisze:
Co do swastyk, już pisałem wcześniej - tak byłbym wniebowzięty gdyby pojawiły się pod godłem Rzeszy. Z prostego powodu - tak wyglądały czapki i mundury w czasie II wojny św. Ale przez takich ludzi jak troll niestety wszyscy boją się je zamieszczać (poza tym są zakazane w krajach zachodnich, więc trzeba by się gimnastykować z prawem, jeśli chcemy wydanie międzynarodowe).
Ludzie tacy jak Troll mają wpływ na co?
Okręt pod godłem III Rzeszy bo "tak wyglądały czapki i mundury"? Co ma czapka i mundur do okrętu?
Autorzy gry mieliby się gimnastykować z prawem iluś tam państw zachodnich? Znaczy co? Zmieniać je?
Pierwszych dwóch pytań nie rozumiem. Co do trzeciego - musieliby mieć zgodę np. w Niemczech czy Francji na publikację. A ciężko raczej ją uzyskać, bo są tam nadal prawa denazyfikacyjne i wszyscy na Zachodzie (a zwłaszcza Niemcy) "dmuchają na zimne" w przypadku symboli.
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Jolly_Roger »

Ciekawe jest to, że osoby starsze (z czym sam się zetknąłem nie raz) dużą wagę przykładają do realistycznego odtwarzania ich czasów i rozumieją, że w konkretnych przypadkach, nie chodzi o propagowanie nazizmu, a właśnie o zrekonstruowanie przeszłości. Najwięcej pretensji mają napaleni "młodzi gniewni", którzy nie odróżniają neonazizmu od odtwarzania historii (albo nie chcą odróżniać).
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

[KS] Uboot: The Board Game

Post autor: TOMI »

Witam.
Wiem, że pytanie jest banalne ale ....... ta gra jest pierwszą, którą chciałbym wesprzeć na KS. Czy mogłyby mi ktoś w kilku słowach napisać jak to mam zrobić i o co z tym wspieraniem chodzi ? Czy wspierając dostanę swoją kopię gry ? Czy muszę się gdzieś logować ? Przepraszam ale w tym KS nie siedzę i jest to trochę dla mnie czarna magia.
Dzięki za pomoc
matio2007
Posty: 621
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: matio2007 »

raj pisze:Nadal nie podałeś licznych przykładów strzelania do cywilnych rozbitków.
Ja podałem kilka tygodni temu, ale ktoś usunął mój post. Jest sporo takich przykładów w tym również strzelanie do łodzi rybackich. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to napiszę jeszcze raz, tylko muszę mieć chwilę czasu.
TOMI pisze:Witam.
Wiem, że pytanie jest banalne ale ....... ta gra jest pierwszą, którą chciałbym wesprzeć na KS. Czy mogłyby mi ktoś w kilku słowach napisać jak to mam zrobić i o co z tym wspieraniem chodzi ? Czy wspierając dostanę swoją kopię gry ? Czy muszę się gdzieś logować ? Przepraszam ale w tym KS nie siedzę i jest to trochę dla mnie czarna magia.
Dzięki za pomoc
Musisz założyć swoje konto na KS oraz posiadać kartę, która umożliwia płacenia przez internet. Podczas trwania kampanii wybierasz interesujące Cię nagrody, i może to być np. 1 kopia gry. Płacisz od razu po zakończeniu zbiórki. Po wydaniu gry (np.6 miesięcy później) jest ona wysyłana na Twój adres.
MgK1989
Posty: 318
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 124 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: MgK1989 »

Wszystko o czym piszecie jest dość ciekawe, przedstawia różne punkty widzenia oraz sporo informacji i ciekawostek historycznych ale to tak jakby jest wątek o grze....ja wiem, że to może budzić wiele emocji tylko przewijanie kilku stron tylko po to, żeby dowiedzieć się kto jest większym patriotą albo kto ma komu za złe, że chciałby mieć swastyke na łodzi podwodnej....jest ok ale może nie koniecznie w tym wątku:) chciałbym zaznaczyć, że nikogo nie oceniam a tym bardziej nie chce karmić trolli tylko postuluje o pisanie postów o grze a nie zamiast gry:)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: ozy »

To byśmy mogli powrócić do gry - trzy dni temu wrzuciliśmy wideo prezentujące zadania Pierwszego Oficera: https://boardgamegeek.com/video/160192/ ... s-overview
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Haloon »

22 styczeń 2018 początek kampanii KS
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: ozy »

I nowa okładka. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: woytas »

A nie jest za mocno wynurzony na tej okładce? Wygląda, jak by pruł przez fale z zawrotną szybkością. Pytam, bo zawsze myślałem, że Uboot na powierzchni jest bardziej statyczny.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: woytas »

A zatem chodzi o moment samego wynurzenia. OK. Zapytałem, bo nie wiedziałem.
A okładka bardzo fajna.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

Przy wzburzonym morzu też nie jest niczym dziwnym wystawanie dziobu z fali...

Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: costi »

woytas pisze:A nie jest za mocno wynurzony na tej okładce? Wygląda, jak by pruł przez fale z zawrotną szybkością. Pytam, bo zawsze myślałem, że Uboot na powierzchni jest bardziej statyczny.
Uboot szybciej śmigał na powierzchni niż w zanurzeniu.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: karawanken »

Cena jaka bedzie w kampanii już jest znana? Pudełko jakiej bedzie wielkości (podejrzewam że duże skoro ma się zmieścić model).
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Jan_1980 »

Uve Rosemberg zrezygnował z elementu wyżywienia w swoich grach a ten problem postanowiliście przedstawić w grze o ubootach. Nieźle. Podoba mi się też element leczenia obrażeń. Czekam na kolejne filmiki o grze! I przyłączam się do pytania o cenę.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: ozy »

Pudełko typu Scythe. Cena na KS typu 60 GBP. ;)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: bowie »

Jakie będą wersje językowe?
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kwiatech »

bowie pisze:Jakie będą wersje językowe?
Nie martw sie... Pl bedzie na pewno, a oprocz tego strzelam, ze en i de. :D
ODPOWIEDZ