Krótka Historia Cywilizacji / Flow of History (Jesse Li)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Leser »

Dr. Nikczemniuk pisze:Fe nieładnie...
No niestety, spóźniliśmy się dosłownie o kilka dni i już nie ma dla nas okna w drukarni, które pozwoliłoby na wypuszczenie gry w tym roku.

Skoro już mamy ten obsuw, to chciałbym go wykorzystać na "konsultacje społeczne". Czy któryś z Szanownych Panów, nie chciałbym poszukać dziury w całym w instrukcji, zgłosić poprawki, wątpliwości i generalnie wszystko, co budzi jakąkolwiek konfuzję?

Wynagrodzenie w wydanej grze ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: lukwych »

Leser pisze:
Dr. Nikczemniuk pisze:Fe nieładnie...
No niestety, spóźniliśmy się dosłownie o kilka dni i już nie ma dla nas okna w drukarni, które pozwoliłoby na wypuszczenie gry w tym roku.

Skoro już mamy ten obsuw, to chciałbym go wykorzystać na "konsultacje społeczne". Czy któryś z Szanownych Panów, nie chciałbym poszukać dziury w całym w instrukcji, zgłosić poprawki, wątpliwości i generalnie wszystko, co budzi jakąkolwiek konfuzję?

Wynagrodzenie w wydanej grze ;)
Ja mogę społecznie za przybicie piątki jutro na Narodowym:). A tak na serio, to wrzućcie link do bety - co 100 par oczu to nie jedna. Ja mogę zebrać te uwagi, dodać swoje i podsumować w jednym mejlu, aby nie zalała Was fala uwag.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: PawelWAW »

Leser pisze:
Dr. Nikczemniuk pisze:Fe nieładnie...
No niestety, spóźniliśmy się dosłownie o kilka dni i już nie ma dla nas okna w drukarni, które pozwoliłoby na wypuszczenie gry w tym roku.

Skoro już mamy ten obsuw, to chciałbym go wykorzystać na "konsultacje społeczne". Czy któryś z Szanownych Panów, nie chciałbym poszukać dziury w całym w instrukcji, zgłosić poprawki, wątpliwości i generalnie wszystko, co budzi jakąkolwiek konfuzję?

Wynagrodzenie w wydanej grze ;)

Mógłbym z chęcią przejrzeć instrukcje i ewentualnie dodać propozycje zmian.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: bogas »

Co tu tak cicho? Czyżby projekt padł? Czy dalej brak "okienek" w drukarniach (chociaż te kalendarze to chyba już skończyli drukować?)?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Leser »

bogas pisze:Co tu tak cicho? Czyżby projekt padł? Czy dalej brak "okienek" w drukarniach (chociaż te kalendarze to chyba już skończyli drukować?)?
Gra już jest na etapie druku a ja jeszcze dziś opublikuję tutaj instrukcję.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Leser pisze:
bogas pisze:Co tu tak cicho? Czyżby projekt padł? Czy dalej brak "okienek" w drukarniach (chociaż te kalendarze to chyba już skończyli drukować?)?
Gra już jest na etapie druku a ja jeszcze dziś opublikuję tutaj instrukcję.
Leser a ty znowu leserujesz... :wink:
Gdzie ta obiecana instrukcja?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Leser »

Dr. Nikczemniuk pisze:
Leser pisze:
bogas pisze:Co tu tak cicho? Czyżby projekt padł? Czy dalej brak "okienek" w drukarniach (chociaż te kalendarze to chyba już skończyli drukować?)?
Gra już jest na etapie druku a ja jeszcze dziś opublikuję tutaj instrukcję.
Leser a ty znowu leserujesz... :wink:
Gdzie ta obiecana instrukcja?
To akurat paranoja, postanowiłem to jeszcze raz przeczytać ;)
Instrukcja bedzie drukowana dopiero za kilka dni, więc załączona wersja ma numer 0.99. Jak ktoś bedzie miał jakieś "ale", to jest jeszcze szansa na poprawki last minute. Miłej lektury

INSTRUKCJA
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Najemnik »

Nie wiem, czy dotyczy to tylko mnie, ale w instrukcji nie wyświetlają mi się numerki punktów (np. na stronie 3 mam same czarne kropki odnoszące się do opisu poszczególnych elementów karty). Dodatkowo, inaczej wyglądają Znaczniki Inwestycji w przykładach, a inaczej w opisie zawartości pudełka.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Leser »

Najemnik pisze:Nie wiem, czy dotyczy to tylko mnie, ale w instrukcji nie wyświetlają mi się numerki punktów (np. na stronie 3 mam same czarne kropki odnoszące się do opisu poszczególnych elementów karty). Dodatkowo, inaczej wyglądają Znaczniki Inwestycji w przykładach, a inaczej w opisie zawartości pudełka.
Cyferki z jakiegoś powodu nie wyświetlają się, jeżeli otwierasz plik w przeglądarce. Po ściągnięciu powinny być na swoim miejscu. Przynajmniej tak jest u mnie.

Dzięki za info o znacznikach. Dlatego warto publikować instrukcje ;) Do tej pory nikt tego nie wyłapał.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Leser pisze:
Najemnik pisze:Nie wiem, czy dotyczy to tylko mnie, ale w instrukcji nie wyświetlają mi się numerki punktów (np. na stronie 3 mam same czarne kropki odnoszące się do opisu poszczególnych elementów karty). Dodatkowo, inaczej wyglądają Znaczniki Inwestycji w przykładach, a inaczej w opisie zawartości pudełka.
Cyferki z jakiegoś powodu nie wyświetlają się, jeżeli otwierasz plik w przeglądarce. Po ściągnięciu powinny być na swoim miejscu. Przynajmniej tak jest u mnie.

Dzięki za info o znacznikach. Dlatego warto publikować instrukcje ;) Do tej pory nikt tego nie wyłapał.
Na rysunku na stronie 11 talia cywilizacji składa się tylko z kart z żółtym brzegiem - wygląda to jak talia składająca się z kart z Ery a powinno być żółty, zielony,niebieski, fiolet, róż. Internet, przyszłość pewnie juz nie będą widoczne.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: kmd7 »

Podoba mi się, że jest tryb dwuosobowy, na moje oko wart, by kupić grę za..., no, właśnie - jakie SCD? Wiadomo już?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: stalker7 »

tam jest raptem 67 kart i drewniane tokenki więc dużo raczej nie może być :roll:
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: bogas »

stalker7 pisze:tam jest raptem 67 kart i drewniane tokenki więc dużo raczej nie może być :roll:
Proszę cię... znowu można rozpocząć (po raz setny) dyskusję w stylu "A jak kupuję grę komputerową to dostaję plastikowe pudełko i CD i płacę ponad dwie stówy! Więc się pytam za co?!" Albo "Robili mi projekt domu i dostałem 3 egz. papierowe po 60 stron i zapłaciłem 3000 zł, a ryza papieru (500 kartek) kosztuje 10 zł!", bo było to przerabiane nie raz tu na tym forum :roll:
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: stalker7 »

bogas pisze:
stalker7 pisze:tam jest raptem 67 kart i drewniane tokenki więc dużo raczej nie może być :roll:
Proszę cię... znowu można rozpocząć (po raz setny) dyskusję w stylu "A jak kupuję grę komputerową to dostaję plastikowe pudełko i CD i płacę ponad dwie stówy! Więc się pytam za co?!" Albo "Robili mi projekt domu i dostałem 3 egz. papierowe po 60 stron i zapłaciłem 3000 zł, a ryza papieru (500 kartek) kosztuje 10 zł!", bo było to przerabiane nie raz tu na tym forum :roll:
gra i gra to płyta cd i pudełko a jedna gra jaką ma grafikę oprawę dźwiękową ZAWARTOŚĆ długość gry złożoność a co do gier są gry za 30zł i za 200 przypadek?
nie porównuj projektu domu do gry planszowej :|
prosta piłka będzie droga nikt nie kupi wyobrażasz sobie że taka gra będzie kosztować np 200zł?
a idąc Twoim tokiem myślenia to tiko powinno kosztować tyle co Audi A8 :roll:
Ostatnio zmieniony 01 lut 2018, 10:16 przez stalker7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: bogas »

stalker7 pisze:(...)
a idąc Twoim tokiem myślenia to tiko powinno kosztować tyle co Audi A8 :roll:
Za to idąc twoim tokiem myślenia to audi A8 powinno kosztować tyle co przeciętny kompakt.
stalker7 pisze:nie porównuj projektu domu do gry planszowej :|
A dlaczego nie? Taki typowy projekt domu, gotowiec, też chyba ze 2000 zł kosztuje, a każde nowe zamówienie sprowadza się do wydrukowania go na papierze za kilka zł :|
Ostatnio zmieniony 01 lut 2018, 10:18 przez bogas, łącznie zmieniany 1 raz.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: stalker7 »

bogas pisze:
stalker7 pisze:(...)
a idąc Twoim tokiem myślenia to tiko powinno kosztować tyle co Audi A8 :roll:
Za to idąc twoim tokiem myślenia to audi A8 powinno kosztować tyle co przeciętny kompakt.
no to słabe masz zdolności wyciągania wniosków mogę jedynie współczuć :wink:
pozdrawiam :roll:
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2789
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 628 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: bogas »

stalker7 pisze: no to słabe masz zdolności wyciągania wniosków mogę jedynie współczuć :wink:
pozdrawiam :roll:
Nie wiem co powinienem brać z rana, żeby to...
stalker7 pisze:gra i gra to płyta cd i pudełko a jedna gra jaką ma grafikę oprawę dźwiękową ZAWARTOŚĆ długość gry złożoność a co do gier są gry za 30zł i za 200 przypadek?
...zrozumieć :twisted:
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Ink »

[Proszę o powrót do tematu wątku bez wycieczek osobistych.]
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: kmd7 »

Wg mnie tego typu dyskusje są bez sensu. Jak cena będzie dla mnie odpowiednia, biorę, za droga - nie biorę. I tyle.
A wracając do meritum, to jakie SCD?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Leser »

kmd7 pisze:Wg mnie tego typu dyskusje są bez sensu. Jak cena będzie dla mnie odpowiednia, biorę, za droga - nie biorę. I tyle.
A wracając do meritum, to jakie SCD?
Nie chcę skłamać, bo to akurat nie moja działka, a reszta ekipy jest w Norymberdze. Jeżeli mnie pamięć nie myli, to coś w okolicach 80 zł może mniej. Ostateczną i potwierdzoną wersję podam jakoś w przyszłym tygodniu.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Luke555 »

Gra wygląda obiecująco, z zaciekawieniem przeczytałem instrukcję, przewidywana cena także akceptowalna. :)
czy wiadomo kiedy będzie dostępna? wydawca zakłada jakieś dodatki w przyszlości ? te 64 kart to istotnie nie az tak dużo.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Planujecie przedsprzedaż?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Luke555 »

czy coś wiadomo o dacie polskiego wydania? bo długie milczenie ze strony rodzimego wydawcy zachęca do siegniecia po angielską wersję... a chyba nie o to powinno chodzić. Slyszalem o zmianie szaty graficznej i to uważam za duzy plus, poza tym jest troche tekstu na kartach wiec dla mniej obeznanych to ułatwienie - dlatego wole poczekac, ale dobrze byłoby przeczytać "do kiedy"
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Płynie?
Jaki jest rozmiar karciochów?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Krótka Historia Cywilizacji (Flow of History)

Post autor: Luke555 »

wydawca mało aktywny na forum - pomimo pytań, a szkoda bo udzielenie odpowiedzi przeciez bardziej zachęca do nabycia gry. na razie wiele niewiadomych ...
ODPOWIEDZ