Ticket to ride dodatki

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Ticket to ride dodatki

Post autor: IceManEk »

Czołem,
czy orientujecie się, gdzie można dostać jakieś dodatki do gry ticket to ride (wsiąść do pociągu)? Mam Europę i chciałem dokupić nordic albo indie/szwajcarię, ale nigdzie ich nie ma. Czy wycofano z Polski wszystkie dodatki? (w żadnym sklepie typu rebel nie sposób nic kupić). Jeśli wycofano, to czy wiadomo dlaczego (jakaś zmiana wydawcy?) i kiedy ewentualnie będą ponownie dostępne?
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
GaGacek
Posty: 180
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: GaGacek »

Pólki sklepowe zostały wyczyszczone przed świetami, musisz chwile poczekać, napewno sie pojawia ponownie.
Sprawdź tu może znajdziesz coś dla siebie http://i-szop.pl/szukaj2/1/Ticket+to+ride
krzysztof1986
Posty: 42
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:58
Has thanked: 1 time

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: krzysztof1986 »

Btw. Nordic Countries nie jest dodatkiem.. to samodzielna gra
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: krzyss »

Czyżby mały dodatek do Wsiąść do Pociągu: Europa czyli Europa 1912 skończył się w sklepach?
Cena na portalu aukcyjnym to 260zł za niego :shock:
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
TTR_1983
Posty: 3924
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: TTR_1983 »

krzyss pisze:Czyżby mały dodatek do Wsiąść do Pociągu: Europa czyli Europa 1912 skończył się w sklepach?
Cena na portalu aukcyjnym to 260zł za niego :shock:
Tak nakład się wyczerpał. Rebel czeka na najbliższy druk i ponownie będzie w sprzedaży.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: elayeth »

IceManEk pisze:Czołem,
czy orientujecie się, gdzie można dostać jakieś dodatki do gry ticket to ride (wsiąść do pociągu)? Mam Europę i chciałem dokupić nordic albo indie/szwajcarię, ale nigdzie ich nie ma. Czy wycofano z Polski wszystkie dodatki? (w żadnym sklepie typu rebel nie sposób nic kupić). Jeśli wycofano, to czy wiadomo dlaczego (jakaś zmiana wydawcy?) i kiedy ewentualnie będą ponownie dostępne?
W Pegazie wiem że mają dodatki. Widziałem w sklepie stacjonarnym kilka, w tym mój ulubiony: UK & Pensylwania... Mają też sklep internetowy.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: predki »

krzyss pisze:Czyżby mały dodatek do Wsiąść do Pociągu: Europa czyli Europa 1912 skończył się w sklepach?
Cena na portalu aukcyjnym to 260zł za niego :shock:
Słuszną nazwę ma ten sprzedający. Zysk za wszelką cenę.
Swoją drogą, gdyby byli chętni za takie pieniądze, to sprowadzę z Amazonu (€15-jakieś 67 zł), wydrukuję polską instrukcję i jestem prawie 200 do przodu na jednej sztuce. [emoji3]
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: krzyss »

predki pisze:
krzyss pisze:Czyżby mały dodatek do Wsiąść do Pociągu: Europa czyli Europa 1912 skończył się w sklepach?
Cena na portalu aukcyjnym to 260zł za niego :shock:
Słuszną nazwę ma ten sprzedający. Zysk za wszelką cenę.
Swoją drogą, gdyby byli chętni za takie pieniądze, to sprowadzę z Amazonu (€15-jakieś 67 zł), wydrukuję polską instrukcję i jestem prawie 200 do przodu na jednej sztuce. [emoji3]
No niby tak.
...średniowiecze, rycerze, zamki, piwo, magia, smoki...
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: Arek B »

Witam
Podłączając się pod temat wie ktoś czy Nordic będzie jeszcze dodrukowywany?? Bo to ponoć jakaś tylko limitowana edycja była. Czy pozostaje tylko czaić się na używkę?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: predki »

Nic mi nie wiadomo, żeby Nordic miał być limitowany. Zaczął co prawda od wyłączności na Skandynawię, ale po pewnym czasie został umiędzynarodowiony. Nie znaczy to, że będzie jeszcze dodruk. Wszystko zależy od opłacalności i decyzji Asmodee. Natomiast Märklin ma dopisek Collector's edition, ale co to oznacza to nie do końca wiadomo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: rastula »

Marklin chyba nie ma wznowień, w to miejsce pojawił sie t2r germany...mapa niemiec ale bez dodatkowych zasa
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: predki »

rastula pisze:Marklin chyba nie ma wznowień, w to miejsce pojawił sie t2r germany...mapa niemiec ale bez dodatkowych zasa
Zug um Zug Deutschland jest przeznaczony tylko na rynek niemiecki. Na stronie DOW nie znajdzie się o nim ani słowa, podobnie jak o dodatku 1902. Mapa w obu jest praktycznie identyczna, różnią się zasadami, trochę biletami i kartami wagonów.
O dziwo wersja ZUZD trafiła do aplikacji Ticket to Ride.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: rastula »

No chyba nie tak trochę, pasażerowie, inny rozkład talii niż standardowo, tego na pewno nie ma w wersji Niemcy, nie wiem też czy jest podział na długie i krótkie trasy który jest w marklinie. No i czy ilustracje są katalogiem firmy modelarskiej markiln¿
Cezary1916
Posty: 156
Rejestracja: 24 lis 2011, 15:19
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: Cezary1916 »

rastula pisze:No chyba nie tak trochę, pasażerowie, inny rozkład talii niż standardowo, tego na pewno nie ma w wersji Niemcy, nie wiem też czy jest podział na długie i krótkie trasy który jest w marklinie. No i czy ilustracje są katalogiem firmy modelarskiej markiln¿
posiadam obydwie wersje to znaczy marklina oraz zug um zug i z tego co pamietam to w wersji zug um zug nie ma pasażrów ,jest podział na długie i krótkie trasy a ilustracje nie są katalogiem firmy modelarskiej
Tymek113
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2017, 21:40

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: Tymek113 »

ja polecam fanowski dodatek/mapę Sardynia - świetnie przygotowana do własnego druku - wprowadzono też karty materiałów konieczne do budowy niektórych tras - fajna opcja, trasa fajna szczególnie dla mniejszej liczby osób.

do pobrania tu: http://troubl5.wixsite.com/ttr_sardinia
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: Quille »

Mam podstawową wersję - USA. Czy muszę nabyć dodatek 1910, żeby móc kupić inne dodatki, np. Pensylwanię albo Afrykę? Rozumiem, że w 1910 są większe karty wagonów i biletów, ale czy da się grać w inne dodatki z planszami (np. Afryka) i małymi kartami z podstawowej wersji USA?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: predki »

Quille pisze:Mam podstawową wersję - USA. Czy muszę nabyć dodatek 1910, żeby móc kupić inne dodatki, np. Pensylwanię albo Afrykę? Rozumiem, że w 1910 są większe karty wagonów i biletów, ale czy da się grać w inne dodatki z planszami (np. Afryka) i małymi kartami z podstawowej wersji USA?
Nie, 1910 nie jest Ci potrzebny, chyba, że chcesz mieć większe karty wagonów. Za to potrafi urozmaicić grę na mapie USA.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: Quille »

Tak, to że z nim się lepiej gra na mapie USA, to wykminiłam. Czyli granie z mniejszymi kartami wagonów w dodatki to nie problem? Karty wagonów są wtedy mniejsze niż biletów, ale przecież ich się nie miesza... Ma to sens. Dzięki za potwierdzenie!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: Kin@a »

Czy ma ktoś ten dodatek z kośćmi: Ticket to Ride: Dice Expansion?
Z opisów:
W tym rozszerzeniu gracze wciąż starają się zdobywać Bilety Docelowe, obejmować kontrolę nad trasami oraz blokować pozostałych uczestników na mapie. Zamiast jednak ciągnąć i gromadzić karty pociągów, w każdej turze rzucają pięcioma specjalnymi kostkami pociągów.
W zależności od wyrzuconego rezultatu, mogą przerzucić część lub wszystkie wyniki, a następnie wykorzystać kości, aby objąć kontrolę nad trasami na planszy.
Mogą też zagarnąć żetony tras do wykorzystania później, lub też pociągnąć więcej Biletów Docelowych.

W zestawie znajdują się także 3 kostki tuneli wykorzystywanych w przypadku map, na których znajdują się tunele, na przykład Ticket to Ride Europe. Niniejsze rozszerzenie wymaga pociągów, Biletów Docelowych oraz mapy z dowolnej gry planszowej z serii Ticket to Ride.

Twórca gry: "Pewnego wieczora, w trakcie gry, przyjaciel zasugerował iż powinienem mi zaprojektować Ticket to Ride Dice Game. Oczywiście roześmiałem się razem z innymi, ale w duchu pomyślałem 'Czemu nie?'. Natychmiast zacząłem myśleć o grze kostkowej, która utrzymałaby klimat gry, ale dostarczyła zupełnie nowych wrażeń. W efekcie powstała gra, która zaskoczy wielu graczy, gdyż gra z tym rozszerzeniem jest krótsza, ale intensywniejsza i dostarczająca może nawet więcej zabawy niż oryginalna gra".
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: Apostolus »

Mam. Dłuuugo go szukałem. :)
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Ticket to ride dodatki

Post autor: kruker »

z opisu brzmi identycznie jak zasady do Nogi stonogi
ODPOWIEDZ