Roll Player (Keith Matejka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Roll Player (Keith Matejka)

Post autor: ChlastBatem »

Roll Player

Obrazek

Ciekawa gra gdzie naszym zadaniem jest stworzenie swojej postaci, coś jak w dobrym RPG. Wybieramy rasę oraz klasę. Później wpływamy kośćmi na charakter postaci oraz jej cechy (charakterystyka). Wszystko w jakiś sposób punktuje. Mamy do tego przedmioty i zaklęcia/umiejętności. Bardzo unikalny temat. Mechanika raczej znana i prosta. Opinie z zachodu? Bardzo pozytywne.

Więcej o grze: BGG

Recenzja: Man vs Meeple

Co ciekawe zapowiedziany jest już dodatek. Monsters and Minions

Obrazek

Dla mnie ta gierka to Sagrada na sterydach. Kościana gra z krótką kołderką dla zaawansowanych graczy. Szkoda, że nie jest osiągalna w Polsce (póki co).
Dziwi mnie też brak zainteresowania ze strony polskich wydawnictw, aczkolwiek mogę nie mieć racji. Póki co cisza.

* * *

Mnie natomiast ciekawi czy ktoś przetestował, pograł? Czy ktoś może potwierdzić internetowy zachwyt?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Roll Player

Post autor: Zet »

Z całego RPG najbardziej lubiłem tworzenie postaci, więc muszę się dokładnie przyjrzeć. Dzięki!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Roll Player

Post autor: Ayaram »

Sam pomysł idiotyczny i genialny zarazem. Idiotyczny - no bo gra o budowaniu postaci, której nigdy do niczego nie użyjemy? No... idiotyzm. Geniusz - bo większość z nas wie, jak budowanie talii może być wciągające. Od razu mi się przypomina jak za dzieciaka grałem w Ragnarok Online, gdzie budowa postaci była mega skomplikowana - spokojnie spędziłem w niej kilkadziesiąt godzin w kalkulatorze postaci :mrgreen: Problem tylko jest jeden... jak właściwie zachęcić do tej gry osoby, który nigdy nie pałały miłością do RPG/cRPGów? No może być ciężko ;)

Mechanicznie też wygląda nieźle, sporo do pokombinowania pomimo ogromu kostek. Jedyne czego mi brakuje to jakiegoś wariantu hard, gdzie zamiast prostego przeliczania naszych statystyk itp. na punkty zwycięstwa by było coś w rodzaju punktowania w formie coś a la pvp ;) Jakieś kombinacje alpejskie typu ranger zadający (dex - dex przeciwnika / 5 ) obrażeń, kapłan leczący się za int/10 * wis/5 , kto ma więcej hp wygrywa :P Mechanicznie by pewnie miało o niebo mniej sensu i tylko by skomplikowało wszystko, ale tu trochę jednak brakuje tej kropki nad i. Takie "budujemy wojowników i robimy konkurs piękności na koniec" ;)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Roll Player

Post autor: BartP »

Brakuje interakcji przede wszystkim.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 551 times
Been thanked: 866 times

Re: Roll Player

Post autor: Galatolol »

Gra ląduje na moim radarze, świetny pomysł.
kurzyszpon
Posty: 151
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Roll Player

Post autor: kurzyszpon »

Heh, kolejny przykład, że pewnie w cholerę mnie mija ze względu na użyte w grze grafiki. Okładkę widziałem już w kilku miejscach, ale nigdy bym się nią nie zainteresował, gdyby nie ten wątek :)

A tak, dodam sobie do poszukiwanych, ciekawie zapowiadającą się, kombinatorską kościankę z interakcją na poziomie drobnych uszczypliwości.

Dzięki!!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Roll Player

Post autor: ChlastBatem »

BartP pisze:Brakuje interakcji przede wszystkim.
Na szczęście nie masz racji. Gracze zabijają się o dobre kości ale jednocześnie muszą pamiętać o kolejności w kupowaniu przedmiotów na rynku. Trzeba analizować sytuację na całym stole aby mądrze wybrać czy to kość czy może ważniejsze będzie pierszeństwo na rynku.
Nie pamiętam też czy czasem przedmioty nie mają wpływu na innych graczy. Na pewno jest pierścień, który chyba zmniejsza pancerz przeciwnikom chyba, że coś tam zrobią aby się obronić przed tym.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Roll Player

Post autor: BartP »

ChlastBatem pisze:
BartP pisze:Brakuje interakcji przede wszystkim.
Na szczęście nie masz racji. Gracze zabijają się o dobre kości ale jednocześnie muszą pamiętać o kolejności w kupowaniu przedmiotów na rynku. Trzeba analizować sytuację na całym stole aby mądrze wybrać czy to kość czy może ważniejsze będzie pierszeństwo na rynku.
Nie pamiętam też czy czasem przedmioty nie mają wpływu na innych graczy. Na pewno jest pierścień, który chyba zmniejsza pancerz przeciwnikom chyba, że coś tam zrobią aby się obronić przed tym.
Dzięki za info. Powraca zatem na radar ;]. Ciekawi mnie, na ile jestem w stanie oszacować, kto jaką kość potrzebuje. Jeśli da się to zrobić, to mogę do pewnego stopnia kontrdraftować, to wtedy mi się spodoba. A jak postacie graczy są na tyle pokomplikowane, że trudno to ocenić w, dajmy na to, 15 sekund, to raczej będę brał te kości, które mi pasują i nie będę się oglądał na innych graczy; komuś podbiorę kość, to raczej przez przypadek.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1794 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: Gambit »

Gra od KS jest na moim radarze. Nie mogłem wesprzeć, ale może znajdzie się ktoś, kto wsparł, ale nie pokochał :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Roll Player

Post autor: ChlastBatem »

Nie ma za co :)
Co do Twojego dylematu. Na dwóch, trzech graczy raczej będzie łatwo oszacować sytuację w kilka sekund. Karty z kolorami są wyraźne i widać od razu kto jakiego koloru potrzebuje. Co do cech to też łatwo zapamiętać kto z jakiej cechy ma najwięcej punktów. Gorzej z kartami ekwipunku lub umiejętności, bo tam mamy tekst i dla kogoś może być op, a dla kogoś śmieć. Ale, ale! Jest przecież akcja "weź kartę i wyrzuć ją za kasę z banku". Do tego warto skojarzyć fakt, że w grze zbieramy sety np. cała zbroja Paladyna. Teraz wyobraź sobie minę gracza, któremu zabrałeś sprzed nosa ostatni element setu.
Natomiast obawiam się chaosu i za dużo zmiennych na czterech graczy.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Roll Player

Post autor: Bea »

Widzę że w niektórych sklepach jest ale nie dostępna. Skończył się nakład czy co?
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Roll Player

Post autor: Martin_Valdez »

No właśnie. Ktoś coś wie w temacie dostępności RP?
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Roll Player

Post autor: Luboy »

U mnie trafia na radar.

Może ktoś się pokusi o wydanie tej gry w naszym kraju?
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Roll Player

Post autor: Luboy »

Właśnie zagrałem drugi raz solo na Tabletopii. Całkiem sympatyczna łamigłówka. Trzeba próbować wycisnąć z tych kart i kości ile się da. Fajne jest ze za każdym razem jest inna postać z innym backgroundem (rasa klasa itp.).
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Roll Player

Post autor: harrison »

Bea pisze:Widzę że w niektórych sklepach jest ale nie dostępna. Skończył się nakład czy co?
W USA też znika jak tylko się pojawi, ale cytując autora
The third printing of the base game is underway. Late June or early July for arrival on store shelves.

I saw the Frogkin was sold out yesterday and am inquiring to see if they want more.

Keith
Więc czekamy :) Przyjąłbym rzecz jasna wersję PL, może być przez wspieram.to. Może ktoś się skusi wydać? :)
Luboy
Posty: 161
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:28
Lokalizacja: Ruda Śl. / Gliwice
Been thanked: 3 times

Re: Roll Player

Post autor: Luboy »

Tez jestem ciekaw czy jest szansa na wersję PL. Na razie poprobuje zrobić jakieś tłumaczenie komponentów i może swoją wersję pnp. No i jest Tabletopia.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Roll Player

Post autor: AkitaInu »

A na kicku nie ma być czasem jakiegoś dodatku niedługo ? :)
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Roll Player

Post autor: harrison »

AkitaInu pisze:A na kicku nie ma być czasem jakiegoś dodatku niedługo ? :)
faktycznie, 23 maja

src: https://boardgamegeek.com/thread/174899 ... ay-23-2017
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Roll Player

Post autor: harrison »

Potwierdzone info, będzie można kupić dodatek z podstawką z dostawą na luty 2018
Even, there will be a pledge level for both base and expansion. One level for both at once targeting Feb. And one for US customers who can get the base game shipped in June/July, and the expansion in Feb (adding the cost to cover additional shipping).

Hope this helps.

Keith
https://boardgamegeek.com/article/25747445#25747445
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Roll Player

Post autor: harrison »

Dzisiaj start kampanii! Wg naszego czasu to powinna być 17:00 (czyli 10AM Central)
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Roll Player

Post autor: malekith_86 »

harrison pisze:Dzisiaj start kampanii! Wg naszego czasu to powinna być 17:00 (czyli 10AM Central)

czy to nie jest czasami kampania dodatku?
czy to jest taka kampania, że można pledgować zarówno podstawkę jak i dodatek jak i komplet jednego i drugiego?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Roll Player

Post autor: AkitaInu »

malekith_86 pisze:
harrison pisze:Dzisiaj start kampanii! Wg naszego czasu to powinna być 17:00 (czyli 10AM Central)

czy to nie jest czasami kampania dodatku?
czy to jest taka kampania, że można pledgować zarówno podstawkę jak i dodatek jak i komplet jednego i drugiego?
Z moich informacji wynika że to jest kampania dodatku ale można brać też podstawkę.
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Roll Player

Post autor: harrison »

AkitaInu pisze:
malekith_86 pisze:
harrison pisze:Dzisiaj start kampanii! Wg naszego czasu to powinna być 17:00 (czyli 10AM Central)

czy to nie jest czasami kampania dodatku?
czy to jest taka kampania, że można pledgować zarówno podstawkę jak i dodatek jak i komplet jednego i drugiego?
Z moich informacji wynika że to jest kampania dodatku ale można brać też podstawkę.
No przecież pisałem wcześniej
harrison pisze: Potwierdzone info, będzie można kupić dodatek z podstawką z dostawą na luty 2018
Even, there will be a pledge level for both base and expansion. One level for both at once targeting Feb. And one for US customers who can get the base game shipped in June/July, and the expansion in Feb (adding the cost to cover additional shipping).

Hope this helps.

Keith
https://boardgamegeek.com/article/25747445#25747445
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Roll Player

Post autor: malekith_86 »

Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Roll Player

Post autor: Moniczka.s »

Drogo :(
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
ODPOWIEDZ