High Frontier / 3rd Edition /4 All (Phil Eklund)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Jak masz mapę 2nd edition to możesz tylko instrukcję 3 sobie pobrać i kilka "lander burns " oznaczyć jakoś na mapie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: High Frontier

Post autor: pinata »

Ale tam jeszcze występują jakieś karty supportu (radiatory? generatory?), które nie są dołączone do wersji podstawowej. Oprócz tego nowe karty patentów i wogóle...

Jak rozumiem trzecia edycja będzie to wszystko zawierała.

BTW: misioooo, czy Ty masz dodatki do drugiej edycji? Jakby mi się udało je dostać, to może bym podstawki jednak nie sprzedawał.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

pinata pisze:Ale tam jeszcze występują jakieś karty supportu (radiatory? generatory?), które nie są dołączone do wersji podstawowej. Oprócz tego nowe karty patentów i wogóle...

Jak rozumiem trzecia edycja będzie to wszystko zawierała.

BTW: misioooo, czy Ty masz dodatki do drugiej edycji? Jakby mi się udało je dostać, to może bym podstawki jednak nie sprzedawał.
Tak, w "pełnej/zaawansowanej" grze są karty supportu (chłodnice, generatory...) obok podstawowych (robonauty, silniki, rafinerie...). Nie wiedziałem, że tego nie było w 2giej edycji.
Ja nie posiadam żadnej wersji tej gry - czekam na Kickstartera 3ciej edycji (wsparłem). Wszystkie te ekstra karty, patenty etc są w 3ciej edycji.

Jest za to moduł na Vassala ze wszystkim z 3ciej edycji - można pobrać i w celach testowych możesz sobie wydrukować wszystkie karty nowe/brakujące :) (plik VMOD rozpakowujesz jakimś 7zipem czy czymkolwiek innym). Kart jest raptem kilkadziesiąt więc nie ma kłopotu z drukiem. Poniżej jak to wygląda z plików vassala.
Spoiler:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Blugkolf
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, 13:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Re: High Frontier

Post autor: Blugkolf »

Możesz zdradzić gdzie można pobrać moduł do 3 edycji? Na oficjalnej stronie jest 2 edycja, a dropboxy z 3 edycją, które można znaleźć na różnych forach są już puste.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: High Frontier

Post autor: lukwych »

Czy ktoś z Wawy ma lub zamówił i będzie chciał zagrać? Grałem raz (nie wiem w którą edycję), bardzo mi się podobało i chętnie bym powtórzył.
Łukasz
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Blugkolf pisze:Możesz zdradzić gdzie można pobrać moduł do 3 edycji? Na oficjalnej stronie jest 2 edycja, a dropboxy z 3 edycją, które można znaleźć na różnych forach są już puste.
Wieczorem albo jutro gdzieś wrzucę i podeślę ci linka.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Blugkolf
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, 13:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Re: High Frontier

Post autor: Blugkolf »

misioooo pisze:
Blugkolf pisze:Możesz zdradzić gdzie można pobrać moduł do 3 edycji? Na oficjalnej stronie jest 2 edycja, a dropboxy z 3 edycją, które można znaleźć na różnych forach są już puste.
Wieczorem albo jutro gdzieś wrzucę i podeślę ci linka.
Dzięki, będę zobowiązany.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: High Frontier

Post autor: mauserem »

niech to szlag - co mnie podkusiło włazić w ten wątek :twisted: hehe
bardzo chciałbym to teraz zobaczyć z bliska
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

mauserem pisze:niech to szlag - co mnie podkusiło włazić w ten wątek :twisted: hehe
bardzo chciałbym to teraz zobaczyć z bliska
Czekam na KS... Na razie od 35 dni wydawca (Ares Magazine / OSS) nie odzywa się wogóle, ostatnie logowanie ich na KS niemal 20 dni temu...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
rzabcio
Posty: 240
Rejestracja: 26 maja 2009, 09:40
Lokalizacja: Poznań, Winiary
Kontakt:

Re: High Frontier

Post autor: rzabcio »

Już dzieliłem się tym w wątku o Leaving Earth, ale wrzucę i tutaj tłumaczenie przewodnika z trzeciej edycji High Frontier (nie mylić z instrukcją). Jeszcze nie skończone, został kawałek. Jak zwykle w moim przypadku - link z prawami do komentowania, gdyby ktoś znalazł jakiś problem, czy błąd:
https://docs.google.com/document/d/1YqT ... sp=sharing
Blog CiekaweGry - gry planszowe i nie tylko
Gramajda - zagraj w najlepsze gry planszowe w Poznaniu
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Ares (wydawca) zwala winę na fabrykę (Panda - ta co m.in. Scythe drukuje i wiele innych hitów planszowych) ;P
Za to na forum BGG autor gry (Phil Eklund) zadeklarował się, że jeśli wspierający nie dostaną 3ciej edycji High Frontier do października 2017 roku sam ją wydrukuję i przekaże wspierającym...
Ares Magazine + One Small Step przysporzyły Philowi wielu siwych włosów ;P Dobrze, że jako autor gry wspiera wspierających... Mógłby się wypiąć przecież - wziął (albo i nie!) kasę od Aresa za prawa do druku HF i dalej to nie jego problem...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Koperty
Posty: 87
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 2 times

High Frontier (Phil Eklund)

Post autor: Koperty »

Na Kickstarterze w tamtym roku rozpoczela zie zbiorka pieniedzy na kolejny druk High Frontiera. Do dzisiaj wlasciwie wystepuja pewne problemy z wydaniem nowego druku gry do zamawiajacych. Orientujecie sie moze z czym tak naprawde jest problem ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Tak. Problem jak dla mnie jest z wydawcą, który nie spodziewał się zebrania niemal 200tys dolarów. Teraz zlewa temat... Phil Eklund na bgg (autor gry) zadeklarował, że jak do października 2017 Ares nie wyda gra to Phil zrobi to na swój koszt i za darmo rozesle wspierającym.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Koperty
Posty: 87
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 2 times

Re: High Frontier

Post autor: Koperty »

To troche dlugo jak do pazdziernika 2017 :-) nieprofesjonalnie troche.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Nieprofesjonalnie to działa OSS/Ares... Phil Eklund tylko i wyłącznie sprzedał im licencję. I to, że zadeklarował wydruk gry sam to 100% jego dobra wola. Wydrukowanie 2000+ egzemplarzy będzie trochę kosztować... Ale poczekamy, zobaczymy... Może Ares jednak kiedyś to wyda.
Ja liczyłem, że sprawnie im pójdzie, bo to reedycja. Nie musieli nic nowego wymyślać, mechaniki zmieniać etc - wszystko mieli gotowe, podane na tacy... Tak sobie gdybam, że pewnie kasa z KS im się rozeszła na inne rzeczy i teraz są w czarnej doopie...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Koperty
Posty: 87
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 2 times

Re: High Frontier

Post autor: Koperty »

misioooo pisze:Nieprofesjonalnie to działa OSS/Ares... Phil Eklund tylko i wyłącznie sprzedał im licencję. I to, że zadeklarował wydruk gry sam to 100% jego dobra wola. Wydrukowanie 2000+ egzemplarzy będzie trochę kosztować... Ale poczekamy, zobaczymy... Może Ares jednak kiedyś to wyda.
Ja liczyłem, że sprawnie im pójdzie, bo to reedycja. Nie musieli nic nowego wymyślać, mechaniki zmieniać etc - wszystko mieli gotowe, podane na tacy... Tak sobie gdybam, że pewnie kasa z KS im się rozeszła na inne rzeczy i teraz są w czarnej doopie...
Dokladnie, a to tak mozna sobie zebrac kase od ludzi i nic z tym nie zrobic ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Koperty pisze:
misioooo pisze:Nieprofesjonalnie to działa OSS/Ares... Phil Eklund tylko i wyłącznie sprzedał im licencję. I to, że zadeklarował wydruk gry sam to 100% jego dobra wola. Wydrukowanie 2000+ egzemplarzy będzie trochę kosztować... Ale poczekamy, zobaczymy... Może Ares jednak kiedyś to wyda.
Ja liczyłem, że sprawnie im pójdzie, bo to reedycja. Nie musieli nic nowego wymyślać, mechaniki zmieniać etc - wszystko mieli gotowe, podane na tacy... Tak sobie gdybam, że pewnie kasa z KS im się rozeszła na inne rzeczy i teraz są w czarnej doopie...
Dokladnie, a to tak mozna sobie zebrac kase od ludzi i nic z tym nie zrobic ?
To Ameryka panie, tam najwyraźniej można. Zresztą Kickstarter działa inaczej. Tam mają uregulowane kwestie prawne dotyczące crowdfundingu... I takie rzeczy są tam uregulowane - nic z tym nie zrobisz...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: High Frontier

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Czyli jakbym zrobił jakąś świetną kampanię. Zebrał, dajmy na to, nawet milion $. Potem oczywiście nic nie zrobił albo ściemniał to nic by mi nie zrobili?
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: High Frontier

Post autor: Dwntn »

Fruczak Gołąbek pisze:Czyli jakbym zrobił jakąś świetną kampanię. Zebrał, dajmy na to, nawet milion $. Potem oczywiście nic nie zrobił albo ściemniał to nic by mi nie zrobili?
Węcz przeciwnie. Było już kilka głośnych spraw sprzeniewierzenia funduszy zebranych na KS i sprawy te trafialy do sądów na zasadzie pozwu zbiorowego osób biorących udział w zbiórce (oszukanych). Kickstarter to zdecydowanie nie jest miejsce do łatwego wzbogacenia się. Choć co prawda każdy projekt jest opatrzony klauzulą że wspierasz czyjeś staranie w osiągnięciu celu kampanii a nagroda za wsparcie nie jest gwarantowana, mimo wszystko jest to wciąż transakcja prawnie wiążąca i za taką organizator aukcji ponosi odpowiedzialność.

- K.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Fruczak Gołąbek pisze:Czyli jakbym zrobił jakąś świetną kampanię. Zebrał, dajmy na to, nawet milion $. Potem oczywiście nic nie zrobił albo ściemniał to nic by mi nie zrobili?
Kickstarter nic by ci nie zrobił. Jedyna droga to pozew "prywatny" jak napisał Dwntn... Le z milionami $... Jakaś wyspa bez umowy o ekstradycję i już ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Wygląda, że światełko w tunelu się zapaliło ;)
Przyszły proofy z drukarni: https://goo.gl/photos/3XndAYknNDGDrmSU6
Nie wiem tylko dlaczego Ares robi te updejty "backers only"...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Koperty
Posty: 87
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 2 times

Re: High Frontier

Post autor: Koperty »

Alez to wyglada :)

Wersja kickstarterowa jest jakby z wszystkimi dodatkami widze po planszy. Mam nadzieje, ze bedzie dostepne dla tych co nie uczestniczyli w fundacji. A najlepiej jakby jakis Phalanx albo Rebel polska wersje tej gry wydali to juz by bylo perfekcyjnie :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Koperty na KS nie było żadnych exclusive'ów. To normalna 3cia edycja jaką powinna trafić do sklepów. Jednak pewnie nakład będzie malutki i rozejdzie się na pniu... Spolszczenie? Oszalałeś? To ponad 100 stron mocno zamotanej instrukcji. I pewnie drugie tyle fluffu naukowego... Tłumaczenie fachowe wymagane i kosztowaloby pewnie kilka (naście) tysięcy złotych. Zresztą to bazuje na living rules, które non stop ewoluuje. Chociaż pomarzyć można :) rzabcio chyba zaczął to tłumaczyć (ten podręcznik podstawowy tylko).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Ktoś zainteresowany czym się różni 3cia edycja od drugiej - zapraszam do lektury :) Raptem 18 stron... bez obrazków...
https://docs.google.com/document/d/1ius ... isZlY/edit#
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ