High Frontier / 3rd Edition /4 All (Phil Eklund)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: High Frontier

Post autor: Dwntn »

arturroq pisze:
Ano właśnie. Ja byłbym chętny na zakup, jeśli któryś z naszych "niszowych" sklepów robi wywiad na tym forum :)
+1. Niestety nie wsparłem, bo miał wspierać znajomy z którym ówcześnie ogrywaliśmy poprzednią edycję. Docelowo znajomy zrezygnował ze wsparcia nie mówiąc mi o tym i wylądowałem na lodzie, bo z dostępnością gry jest jak jest. Z chęcią kupiłbym egzemplarz, niezależnie od ceny, gdyby któryś ze sklepów postanowił sprowadzić.

- K.
Koperty
Posty: 87
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 2 times

Re: High Frontier

Post autor: Koperty »

Dwntn pisze:
arturroq pisze:
Ano właśnie. Ja byłbym chętny na zakup, jeśli któryś z naszych "niszowych" sklepów robi wywiad na tym forum :)
+1. Niestety nie wsparłem, bo miał wspierać znajomy z którym ówcześnie ogrywaliśmy poprzednią edycję. Docelowo znajomy zrezygnował ze wsparcia nie mówiąc mi o tym i wylądowałem na lodzie, bo z dostępnością gry jest jak jest. Z chęcią kupiłbym egzemplarz, niezależnie od ceny, gdyby któryś ze sklepów postanowił sprowadzić.

- K.
Nie wiem czy jest jeszcze taka mozliwosc. Ponadto High Frontier chyba nie gwarantuje zakladanych profitow choc jest to dla mnie dziwne bo zainteresowanie gra jest dosc duze.

Slyszalem, ze w 3rd sa bledy w druku ponoc Phill jest ostro wkurzony na OSS, ze tego nie dopilnowalo. Mozecie przyblizyc co tam jest ne tak z tym drukiem dokladnie ?
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: High Frontier

Post autor: pkajak »

Dobry spis jest tu -
https://boardgamegeek.com/thread/1747077/errata/page/1

Najbardziej niby bolą te 3 na kartach, ale poprawienie ich w domowych warunkach kosztowało mnie 15 minut pracy, 1/4 samoprzylepnego arkusza A4 i trochę kolorowego tuszu, więc pod tym względem tragedii nie ma.
Koperty
Posty: 87
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:25
Been thanked: 2 times

Re: High Frontier

Post autor: Koperty »

Jest jakas mozliwosc (np. odplatnie) uzyskania dostepu do plikow graficznych wysokiej rozdzielczosci z HF 3rd zeby mozna bylo sobie na wlasna reke gre moc w odpowiednim formacie wydrukowac ?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Koperty pisze:Jest jakas mozliwosc (np. odplatnie) uzyskania dostepu do plikow graficznych wysokiej rozdzielczosci z HF 3rd zeby mozna bylo sobie na wlasna reke gre moc w odpowiednim formacie wydrukowac ?
Podczas Kickstartera była opcja zakupu Print and Play... Napisz może do OSS czy tam Ares czy można to zakupić. Było to po... 30USD ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Blugkolf
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, 13:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Re: High Frontier

Post autor: Blugkolf »

Czy ktoś może składał pre-ordera w ugg2nd.de i próbował kontaktować się ze sklepem w tej sprawie? Sklep ciągle przyjmuje pre-ordery, a z tego co widać to gry już na rynku raczej nie ma.
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: High Frontier

Post autor: Johnny731 »

Ja. Już wycofałem preordera, gdyż nie dostali obiecanych kopii. Pewnie trzymają pieniądze na 4 edycję, ponoć autor zapowiedział, ale nie wiadomo kiedy się pojawi.

Sent from my SM-T700 using Tapatalk
Awatar użytkownika
Blugkolf
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, 13:32
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Re: High Frontier

Post autor: Blugkolf »

Jak się z nimi kontaktowałeś w sprawie wycofania preordera? Wysłałem zapytanie przez formularz kontaktowy i jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi. Rozumiem, że nie robili problemów z wycofaniem i zwrócili w pełni? Widzę, że w regulaminie mają napisane, że nie zwracają za preordery.
Johnny731
Posty: 140
Rejestracja: 13 gru 2011, 19:00
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: High Frontier

Post autor: Johnny731 »

Blugkolf pisze:Jak się z nimi kontaktowałeś w sprawie wycofania preordera? Wysłałem zapytanie przez formularz kontaktowy i jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi. Rozumiem, że nie robili problemów z wycofaniem i zwrócili w pełni? Widzę, że w regulaminie mają napisane, że nie zwracają za preordery.
Poszło na priva.

Pozdrawiam, Marek
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Johnny731 pisze:Ja. Już wycofałem preordera, gdyż nie dostali obiecanych kopii. Pewnie trzymają pieniądze na 4 edycję, ponoć autor zapowiedział, ale nie wiadomo kiedy się pojawi.
Phil Eklund coś tam wspominał o 4tej edycji... Ale nie wcześniej niż za kilka lat (tak z 4-5min) (gdzieś w czeluściach BGG się wypowiadał na ten temat).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: High Frontier

Post autor: Sir_Yaro »

misioooo pisze:
Koperty pisze:Jest jakas mozliwosc (np. odplatnie) uzyskania dostepu do plikow graficznych wysokiej rozdzielczosci z HF 3rd zeby mozna bylo sobie na wlasna reke gre moc w odpowiednim formacie wydrukowac ?
Podczas Kickstartera była opcja zakupu Print and Play... Napisz może do OSS czy tam Ares czy można to zakupić. Było to po... 30USD ;)
Za mniej więcej tyle ostatnio kupiłem innego pnp ale na 3 osoby więc jakiegoś dramatu nie ma. Idzie ogarnąć takie chore kwoty.

A patrząc na komponenty na bgg to koszt wykonania tej gry samemu to około 70-100zl

Wysłane z nogi przy użyciu stonogi.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Sir_Yaro pisze: A patrząc na komponenty na bgg to koszt wykonania tej gry samemu to około 70-100zl
To co, skany chcesz kart? ;P Tylko kto manuale potłumaczy, hehe...

I Phil Eklund poleca: https://www.kickstarter.com/projects/45 ... e-universe
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: High Frontier

Post autor: projekt8 »

Kilka pytań do znawców tematu.
Czy ogólnie High Froniter a 3ed w szczególności jest warta cen jakie pojawiają się obecnie na BGG ~250USD? Pomijając oczywiście aspekt niska podaż / ogromny popyt. Czy warto w ten tytuł aż tyle inwestować?
Czy "milion" zmian opisanych w oficjalnym googlowym dokumencie to jest coś co faktycznie wywraca rozgrywkę między 2ed i 3ed?
Czy może w ogóle lepiej odpuścić polowanie na 2ed i 3ed i spokojnie poczekać trochę na 4ed?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

4ed? Pewnie będzie, ale z tego co gdzieś Phil pisał - za kilka (4-5) lat, nie prędzej :)
Czy 3ed jest aż tak różna od 2? Chyba nie. Główna różnica to "lander burns" na mapie i zmieniona plansza z paliwem, które też ciut inaczej się oblicza.
Jak lubisz klimat i chcesz w to grać - śmiało poluj na 2 edycję :) Będzie taniej niż moja ukochana, 3cia edycja ;)
Z tego co czytam - w sklepach już nie ma i nie będzie. Cały nakład poszedł w świat.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: High Frontier

Post autor: Sir_Yaro »

A jest gdzieś jakieś PnP dostępne?

Wysłane z nogi za pomocą stonogi
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Sir_Yaro pisze:A jest gdzieś jakieś PnP dostępne?

Wysłane z nogi za pomocą stonogi
Z tego co wiem to nie, ale jest moduł do Vassala - z niego można grafiki powyciągać... Tylko nie wiem czy to jest aktualny z mapą 3ed czy starszy jakiś.
W tym tytule nie ma bazyliona komponentów.
Ot plansza (hehe... stół 2x2m zalecany!), kilkadziesiąt kart, planszetki graczy... 200 stron instrukcji... I trochę plastikowych "pchełek" różnych kolorów i przezroczystych + rakietki jak w impulsie i drewniane kosteczki. Tyle. Jakbyś coś potrzebował daj znać - mogę ofotografować. Ale skanu planszy się nie podejmę - bym musiał ze 3 chłopa zatrudnić i środkowych segmentów nawet nie mam pomysłu jak w skaner wsadzić...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: High Frontier

Post autor: Sir_Yaro »

Hmmm... 200 stron instrukcji bardzo skutecznie mnie odstrasza.
Trzeba to wszystko przeczytać aby grać?

Wysłane z nogi za pomocą stonogi
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Nie. Wystarczy z 15str albo i mniej. Reszta to "moduły" które można dokładać oraz Interstellar - takie solo ale inne na innej planszy :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Dla tych, którzy zakupili High Frontiera.
We wczorajszym newsletterze One Small Step:
High Frontier Reminder
As we mention elsewhere and in earlier newsletters, we are reprinting two misprinted cards for High Frontier. If you were a Kickstarter supporter or ordered directly from us, you will received the cards automatically when they are ready. If you got the game somewhere else, you will need to send us a self addressed stamped envelope to recieve them. Thanks!
W skrócie - dodrukowują błędne karty i będą je rozsyłać. Dla wspierających KS i preorderowcó w ich sklepie za darmo, pozostali muszą wysłać do nich zaadresowaną i opłaconą kopertę. Dziś rano napisałem do OSS, że adres mi się zmienił. Podałem nowy. Po 2h dostałęm info "Ok, got it!" :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: High Frontier

Post autor: orzeh »

Szukam i szukam (w "normalnych" cenach) nie da się trafić, nawet nie mówie o 3ed.
Wiecie czy jakiś KS po Greenland planują z reprintem?
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: High Frontier

Post autor: Pynio »

Jeśli chodzi o tego typu gry (w sumie wszystkie planszowe), to bardzo polecam Tabletop Simulator.
Kupujecie na platformie STEAM, potem wchodzicie do warsztatu - "Workshop" i macie praktycznie wszystkie planszówki jakie chcecie do ogrania. Vassal przy tym wygląda jak trabant przy mercedesie. obsługa wszystkiego bardzo intuicyjna, wszystko dokładnie jak w realu (tasowanie kart, rzucanie kośćmi, fizyka przedmiotów). Mam moduł High Frontier 3ed, wygląda to świetnie, ale się nie przebiłem przez instrukcję. Tematyka rewelacyjna, jednak nie dałem rady...
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: High Frontier

Post autor: misioooo »

Coś Phil wspominał o 4 edycji, ale nie wcześniej niż 2019... Znając Phila pewnie 2020 albo i później . Przegapiłeś to teraz płać :) wg mnie warto (mam swoją kopię) jak temat ci pasuje i liczysz bardziej na "experience" niż na grę o wygraną.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Pynio
Posty: 859
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 120 times
Been thanked: 111 times

Re: High Frontier

Post autor: Pynio »

No tak jak pisałem, każdy może mieć High Frontier pełną ze wszystkim co wyszło za free na Tabletop Simulator. Oczywiście wiadomo, że to na komputerze, jednak w przypadku tak niszowych tytułów warto obadać przed zapłaceniem 200 czy 300 EU (patrzę na BGG market). Chciałbym mieć, boję się jednak, że kurzyłoby się na półce...

Leaving Earth ze wszystkimi dodatkami też miałem i... sprzedałem...
Awatar użytkownika
michaldz1
Posty: 274
Rejestracja: 18 paź 2011, 11:36
Has thanked: 78 times
Been thanked: 102 times

Re: High Frontier

Post autor: michaldz1 »

Moja wypowiedź trochę będzie offtopic.
Wywiad z przedwczoraj na stronie http://www.adventuresinpoortaste.com/20 ... qus_thread:
"Currently working on two new games in the Pax series: Pax Emancipation (set in the Age of Enlightenment) and Pax Transhumanity (set in a non-dystopian future). This last is designed by my son, Matthew. Also perhaps in time for late this year. High Frontier fourth edition and High Frontier Lite are also in development. I have a wargame that I am hoping to partner with Kolosal Games on: Zeppelin Commander."
Więc w planach wydawniczych jest:
Prawdopodobnie w tym roku:
- Bios: Origins - trzecia część trylogii bios
Nie wiadomo kiedy, wydaje mi się że 3 pierwsze mogą się jeszcze pojawić do końca roku:
- Pax Emancipation - Pax w wieku oświecenia
- Pax Transhumanity - Pax w przyszłości
- Gdzieś czytałem niedawno że Pax Pamir zintegrowane z dodatkiem Khyber Knives , ale w tym wywiadzie już tego nie wymienia. Nie wiem więc czy już się rozmyślił, czy może nie wymienia bo nie "pracuje" nad nim (czytaj nie będzie zmian zasad).
- High frontier 4ed, High Frontier Lite (cokolwiek to jest)
- Zeppelin Commander
Generalnie wydaje mi się że Phil Eklund poczuł moc kickstartera przy 2 pierwszych biosach i obecnej akcji KS Neanderthal+Greenland. Więc ja się spodziewam że raczej będzie planował wydawać gry w ten sposób.
Podczas akcji KS Bios : Genesis, możliwość dokupienia Bios: Megafauna została dorzucona z tydzień przed końcem zbiórki. Więc wygląda na to że z gra, która nie nadawała się do sprzedaży zostało doszlifowane w ciągu 3 - 4 tygodni. Osobiście uważam to za spore osiągnięcie.
Podsumowując. High Frontier 4ed będzie. Nie wiadomo kiedy ale z jakimiś zmianami. Przykład z (moim zdaniem) szybkim dopracowaniem Bios:Megafauna wskazuje na to, że może pojawić się wcześniej niż się nastawiamy.
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: High Frontier

Post autor: pkajak »

Z profilu facebookowego SMG - https://www.facebook.com/SierraMadreGam ... 945632247/. W komentarzach luźno wspomniany październik 2019 jako termin wydania 4. edycji. Powoli pora szukać nowego domu dla trójeczki. :D
ODPOWIEDZ