Guild Ball: Kick Off! (Mat Hart, Richard Loxam)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

gregos pisze:Czy możesz udostępnić wersję do druku gdzieś poza fakebook?
Na FB są tylko linki, a pliki tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Ewentualne sugestie czy poprawki pisać tutaj:
https://docs.google.com/document/d/11YB ... pG3kw/edit
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Dabi »

Gra jest bardzo fajna ale post w temacie tłumaczeń.
Fajnie, że komuś się chce ale muszę zapytać - co miał na myśli tłumacz przekładając cechę Tackle na Taktyka ? 0_O Absolutnie nie mam pomysłu jak to możliwe.
Tym bardziej, że to jest cecha odpowiedzialna za to jak postać skutecznie wali po pysku innych i ładnie wzrasta jej wartość w trakcie szarży.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Dabi pisze:Gra jest bardzo fajna ale post w temacie tłumaczeń.
Fajnie, że komuś się chce ale muszę zapytać - co miał na myśli tłumacz przekładając cechę Tackle na Taktyka ? 0_O Absolutnie nie mam pomysłu jak to możliwe.
Tym bardziej, że to jest cecha odpowiedzialna za to jak postać skutecznie wali po pysku innych i ładnie wzrasta jej wartość w trakcie szarży.
TAC to zdaje się Tactic (ale nie mam przy sobie instrukcji, mogę się mylić), na pewno nie Tackle. Tackle masz w Playbooku.

Po sprawdzeniu: Tactical Ability

I nie jest to przecież coś służącego wyłącznie do walenia po pyskach, ale i do zabierania przeciwnikom piłki, odpychania ich, robienia uników itp. itd.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Dabi »

Ok wyjaśnione. :)
Tak właśnie podejrzewałem, że to coś jest na rzeczy bo nie sądziłem aby tłumacz innych skomplikowanych wyrażeń tutaj się pomylił ale zawsze lepiej podpytać. Słaba nazwa troszkę jak na tą statystykę - Taktyka całkowicie z czym innym się kojarzy niż z tym jak zawodnik gra w ataku ale oryginał ma rację.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Maxxx76 »

Po przeczytaniu zasad, obejrzeniu filmików, napaliłem się na Guild Ball jak szczerbaty na suchary :-)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Maxxx76 pisze:Po przeczytaniu zasad, obejrzeniu filmików, napaliłem się na Guild Ball jak szczerbaty na suchary :-)
Nie dziwię się. Potem powinno być jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Maxxx76 »

Tylko czy po zainwestowaniu w Tanks, Bolt Action, Wild West Exodus i Test of Honour, mój budżet to wytrzyma? :-)
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Musi.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

Maxxx76 pisze:Tylko czy po zainwestowaniu w Tanks, Bolt Action, Wild West Exodus i Test of Honour, mój budżet to wytrzyma? :-)
Cóż... Guildbala kupujesz starter Kick Off! i tyle :) Koszt wejścia w "figurkowego skirmisha" mega niski. I masz od razu boisko, templatki, znaczniki etc. Normalnie jak planszówka. Podobnie chyba tylko startery 2-osobowe do Infinity są wyposażone "we wszystko".
Całkiem fajnym bitewniaczkiem jest też Walking Dead All Out War. STarter jak przy Test of Honour - poniżej 200zł i można się fajnie bawić. Do tego All Out War ma kampanię, którą można solo rozgrywać!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Kick Off! to rewelacja, o ile chcesz grać Piwowarami albo Kamieniarzami. Jeśli po paru rozgrywkach okaże się, że nie (tak jak w moim przypadku), wydatek będzie trochę większy, ale mimo to wydanych na Kick Offa! pieniędzy nie żałuję.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

Michał M pisze:Kick Off! to rewelacja, o ile chcesz grać Piwowarami albo Kamieniarzami. Jeśli po paru rozgrywkach okaże się, że nie (tak jak w moim przypadku), wydatek będzie trochę większy, ale mimo to wydanych na Kick Offa! pieniędzy nie żałuję.
Tam zaraz większy... Ile pełen team 6 zawodników w plastiku kosztuje? 150zł? A z kickoffa masz wszelkie akcesoria niezbędne do gry :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

misioooo pisze:
Michał M pisze:Kick Off! to rewelacja, o ile chcesz grać Piwowarami albo Kamieniarzami. Jeśli po paru rozgrywkach okaże się, że nie (tak jak w moim przypadku), wydatek będzie trochę większy, ale mimo to wydanych na Kick Offa! pieniędzy nie żałuję.
Tam zaraz większy... Ile pełen team 6 zawodników w plastiku kosztuje? 150zł? A z kickoffa masz wszelkie akcesoria niezbędne do gry :)
A gdzie poza Kick Offem! znajdziesz ten pełen team 6 plastikowych zawodników? O ile wiem, plastikowi mają dopiero wyjść, na razie wszystko jest z metalu i nówki sztuki raczej nie wyniosą 150zł za szóśtkę. Poza tym w swojej gildii warto mieć więcej niż tylko sześciu zawodników. Oczywiście Kick Off! jest świetny, ale bardziej na spróbowanie i kilka pierwszych rozgrywek. No i ze względu na boisko plus akcesoria.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Maxxx76 »

To w końcu bitewniak, wiadomo, że będzie pasmo zakupów :-D
Ramzeseba
Posty: 336
Rejestracja: 20 lut 2016, 09:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Ramzeseba »

Jakby ktoś chciał wejść to ja pozbywam się mojego pięknie pomalowanego startera.
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 53&t=51367

Ps. Przy podziale na 2 osoby full zabawy za średnia kasę :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

Eh... Wczoraj kolejny meczyk - piwożłopy vs "trust me, i am an engineer"...
I co? I qrde Friday z Bonus Time nie strzeliła! Potem lawinowo poszło... Enżiniery walnąły mi bramę, goal kik nie do końca wyszedł jak powinien i wpadła druga brama... Finalnie 13:9 dla enżinierów - ale było gorąco i sporo "epickich" momentów :) (jak ten strzał friday czy atak 12 kostkami vs def 3+ i... tylko ze 3 wpadły...)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sejten
Posty: 34
Rejestracja: 13 kwie 2012, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Sejten »

misioooo pisze:Eh... Wczoraj kolejny meczyk - piwożłopy vs "trust me, i am an engineer"...
I co? I qrde Friday z Bonus Time nie strzeliła! Potem lawinowo poszło... Enżiniery walnąły mi bramę, goal kik nie do końca wyszedł jak powinien i wpadła druga brama... Finalnie 13:9 dla enżinierów - ale było gorąco i sporo "epickich" momentów :) (jak ten strzał friday czy atak 12 kostkami vs def 3+ i... tylko ze 3 wpadły...)
Ile taki meczyk zajmuje Ci czasu? Pytam z ciekawosci bo moj najlepszy wynik do tej pory to strzelona brama po 2h grania ;)


I pytanie z innej beczki, czy ktoś sie pokusil o kupno Mystery Boxa? 2 gildie w tej cenie to chyba dobry deal
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

Sejten pisze:Ile taki meczyk zajmuje Ci czasu? Pytam z ciekawosci bo moj najlepszy wynik do tej pory to strzelona brama po 2h grania ;)
Wczoraj grałem po dłuższej przerwie z nowym graczem - z tłumaczeniem, przerwami na fajka, obiad (kolację w zasadzie) etc zeszło 3h do 12 punktów :) Tak to z 90-120min.
Serio gol po 2 godzinach? To bym w tym czasie ze 3 czy 4 zawodników usunął z boiska i tym golem zakończył mecz ;P I na początku fakt - też grałem i grałęm i nic... Ale po bodajże 3 grze "zaskoczyło" -zacząłem widzieć sytuacje i synergie pomiędzy pamperkami na boisku i jakoś tak łatwiej się bramy wali :) Moja Friday ten strzał na bramę oddała na początku drugiej rundy, jakbym się nie pomylił (czyt. zapamiętał, że przeciwnik ma jakiegoś tam skilla i pamiętał o Shadowlike friday to bym strzelał w pierwszej rundzie).
Sejten pisze:I pytanie z innej beczki, czy ktoś sie pokusil o kupno Mystery Boxa? 2 gildie w tej cenie to chyba dobry deal
To rewelacyjny deal, tylko nie wiesz co trafisz :) Jedna gildia w plastiku (6 zawodników + bramka + niezbędne markery) to ~250zł. Tutaj za 60 dolców masz dwie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sejten
Posty: 34
Rejestracja: 13 kwie 2012, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Sejten »

misioooo pisze: To rewelacyjny deal, tylko nie wiesz co trafisz :) Jedna gildia w plastiku (6 zawodników + bramka + niezbędne markery) to ~250zł. Tutaj za 60 dolców masz dwie.
Z tego co widzialem to od Farmerow beda robic tylko plastiki (gdzie dostajesz gildie 6 figurek + 3D goal post + 3D przeszkode) w cenie okolo 150zl, gdzie wczesniej byl metal ale tylko 6 figurek za 250zl. Wiec albo w mystery box beda dwie gildie w metalu za 500zl albo plastiki za 300zl, tak czy owak jest to dobry deal. Akurat udalo mi sie dorwac jedna sztuke wiec dam znac co mi przyszlo :).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: misioooo »

Sejten pisze:
misioooo pisze: To rewelacyjny deal, tylko nie wiesz co trafisz :) Jedna gildia w plastiku (6 zawodników + bramka + niezbędne markery) to ~250zł. Tutaj za 60 dolców masz dwie.
Z tego co widzialem to od Farmerow beda robic tylko plastiki (gdzie dostajesz gildie 6 figurek + 3D goal post + 3D przeszkode) w cenie okolo 150zl, gdzie wczesniej byl metal ale tylko 6 figurek za 250zl. Wiec albo w mystery box beda dwie gildie w metalu za 500zl albo plastiki za 300zl, tak czy owak jest to dobry deal. Akurat udalo mi sie dorwac jedna sztuke wiec dam znac co mi przyszlo :).
Deal tak czy siak dobry :) Czekam na info co ta będzie u ciebie w puszce pandory.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

misioooo pisze:Eh... Wczoraj kolejny meczyk - piwożłopy vs "trust me, i am an engineer"...
I co? I qrde Friday z Bonus Time nie strzeliła! Potem lawinowo poszło... Enżiniery walnąły mi bramę, goal kik nie do końca wyszedł jak powinien i wpadła druga brama... Finalnie 13:9 dla enżinierów - ale było gorąco i sporo "epickich" momentów :) (jak ten strzał friday czy atak 12 kostkami vs def 3+ i... tylko ze 3 wpadły...)
Znam ten ból. 2 razy rzucałem 13 kostkami Vet Katalystem, też przeciwnik z DEFEM 3, 2 sukcesy i brak możliwości odpalenia Intensify... boly, ale cóż, życie i jedziemy dalej, kolejny atak!
iorq
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2012, 11:27
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: iorq »

Sejten pisze:
misioooo pisze:Eh... Wczoraj kolejny meczyk - piwożłopy vs "trust me, i am an engineer"...
I co? I qrde Friday z Bonus Time nie strzeliła! Potem lawinowo poszło... Enżiniery walnąły mi bramę, goal kik nie do końca wyszedł jak powinien i wpadła druga brama... Finalnie 13:9 dla enżinierów - ale było gorąco i sporo "epickich" momentów :) (jak ten strzał friday czy atak 12 kostkami vs def 3+ i... tylko ze 3 wpadły...)
Ile taki meczyk zajmuje Ci czasu? Pytam z ciekawosci bo moj najlepszy wynik do tej pory to strzelona brama po 2h grania ;)


I pytanie z innej beczki, czy ktoś sie pokusil o kupno Mystery Boxa? 2 gildie w tej cenie to chyba dobry deal

Tia pokusił póki co mija 3tygodnie i nic nie przyszło (ogólnie dużo ludzi na świecie narzeka na to że jeszcze nie zobaczyło Boxa) :/ Ogólnie większośc otrzymuje hunterów i mason/brewers wiec raczej not so mystery box już
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Tyrek »

W piątek odebrałem z poczty swoje tajemnicze pudełko. Było troszku pogniecione, ale na szczęście zawartość nie ucierpiała.

Zawartość zgodnie z doniesieniami, u mnie było tak:

- 6 x Piwosze - te same modele co w Kick off! tylko w metalu
- 8 x Łowcy - tutaj fajnie, bo zapowiedziane były 2 gildie po 6 modeli
- 1 x Mist z Union - model jeszcze z sezonu I
- przypinka Guild Ball
- Plot Cards Deck
- Big Leauge Deck (ale dla sezonu II)
- karty promo po dwie dla Łowców i Piwoszów (Chibi czy jak to się tam nazywa)

Generalnie fajnie - za tą cenę. Żal, że akurat w zestawach pojawiły się gildie z Kick Off! ale będą dla kolegów do nauki gry jak znalazł.

Na minus - trochę wypaczony pomysł na tajemnicze pudełko, w którym wszyscy dostają praktycznie to samo. No i wielki minus za nieogarnięcie sprawy przez sklep wydawcy - ludzie czekają na swoje paczki, komunikacja leży i kwiczy, a szkoda :-(
Awatar użytkownika
Sejten
Posty: 34
Rejestracja: 13 kwie 2012, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Sejten »

Tyrek pisze:W piątek odebrałem z poczty swoje tajemnicze pudełko. Było troszku pogniecione, ale na szczęście zawartość nie ucierpiała.

Zawartość zgodnie z doniesieniami, u mnie było tak:

- 6 x Piwosze - te same modele co w Kick off! tylko w metalu
- 8 x Łowcy - tutaj fajnie, bo zapowiedziane były 2 gildie po 6 modeli
- 1 x Mist z Union - model jeszcze z sezonu I
- przypinka Guild Ball
- Plot Cards Deck
- Big Leauge Deck (ale dla sezonu II)
- karty promo po dwie dla Łowców i Piwoszów (Chibi czy jak to się tam nazywa)

Generalnie fajnie - za tą cenę. Żal, że akurat w zestawach pojawiły się gildie z Kick Off! ale będą dla kolegów do nauki gry jak znalazł.

Na minus - trochę wypaczony pomysł na tajemnicze pudełko, w którym wszyscy dostają praktycznie to samo. No i wielki minus za nieogarnięcie sprawy przez sklep wydawcy - ludzie czekają na swoje paczki, komunikacja leży i kwiczy, a szkoda :-(
Moje pudło wreszcie dotarło i zawartość jest taka sama, z jedna różnica - zamiast Mist mam Therona z limitowanej edycji. Generalnie jestem zadowolony, za ta cenę był to korzystny zakup.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Michał M »

Nie znoszę piłki nożnej, nigdy nie umiałem w bitewniaki (nie potrafiłem nawet zacząć), a teraz gram w bitewniakowe mecze piłki nożnej. Recenzja gry Guild Ball: https://metodymarnowaniaczasu.blogspot. ... -ball.html
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: Kick Off! - Guild Ball starter

Post autor: Tyrek »

Fajna recenzja fajnej gry :)

Guild Ball mnie oczarował, ale było to okupione trudnym początkiem, którego doświadczył Sejten pokazując mi to cudo :) Ciekawy pomysł z graniem na zegar - wtedy rzeczywiście to 90 min może być osiągalne. Mimo wszystko gra premiuje znajomość swojej grupy, a to wymaga ogrania. Krzywa uczenia się jest naprawdę stroma, ale zabawa całkiem fajna :)

Moim zdaniem największym problemem Guild Balla są pierwsze rozgrywki. Jeśli do gry usiądą dwie osoby, które nie mają doświadczenia w tej konkretnej grze to mogą bardzo łatwo się zrazić. Nieogarnianie zasad i kartkowanie książki z przepisami razem z doczytywaniem i zapominaniem zdolności poszczególnych postaci może być początkowo mega irytyjące i można bardzo łatwo się zniechęcić. Szczególnie jak gra rozciąga się na 3 godziny, a końca nie widać. Potem jest tylko lepiej. Doświadczenia z innych gier bitewnych troszkę pomagają w zrozumieniu niektórych niuansów i ich zapamiętaniu.

Jak ktoś jest zainteresowany tym tytułem i ma szansę spotkać się z kimś kto grę już zna, pokaże, wytłumaczy, to wejście w ten produkt będzie dużo łatwiejsze i dużo przyjemniejsze. A gra się bardzo fajnie odwdzięczy z czasem :)

Ostatnio pokazałem Guild Ball kolegom. Super ogarnięty nie jestem, to była 5 gra, z czego żadnej nie dograłem do 12 punktów. Koledzy, a było ich dwóch, podzielili się modelami w ramach jednej drużyny. Początkowo przerażeni ilością małych zasad, szybko zaczęli ogarniać co można, czego nie można, a pilnowanie trzech modeli i ich specjalnych zasad było znacznie prostsze niż całej szóstki. Taryfy ulgowej nie było a i tak roznieśli mnie 6 - 4 (graliśmy do 6). Sama gra trwała 2 godziny (nie licząc tłumaczenia na starcie). Polecam taki sposób wchodzenia w tą grę. Trzy modele na głowę to optymalna ilość mieszcząca się w percepcji początkującego, który nie będzie miał wrażenia, że coś traci lub czegoś nie wykorzystuje.

Polecam Guild Ball - naprawdę spoko system, który na start nie wymaga dużych nakładów finansowych (6 modeli wystarczy do pełnego grania dla jednej osoby), ale jak się wsiąknie i chce się mieć dużo dobrego wraz z bajerami typu tokeny, kostki etc. to cóż... nikt nie mówi, że granie to tanie hobby :mrgreen:

Podoba mi się polityka wydawcy, który wszystkie niezbędne materiały (zasady, karty etc. ) udostępnia na stronie do wydruku w pełnym kolorze. 12 pkt. dla nich na start :-)
ODPOWIEDZ